Karatay'ı Teslim Aldık! (Kia Cerato)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Karatay'ı Teslim Aldık! (Kia Cerato)

İleti by wodoo » 13 Şub 2008, 20:45

doğru bi seçim olmuş aynı arabanın beji bi tanıdıkta var gerçektende çok güçlü bi motoru var oda 1.5 dizel di yanlış hatırlamıyorsam çok güzel çekiş gücü var
güle güle kullanın güzel araba......

by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: Astra GSİ

İleti sainz » 13 Şub 2008, 20:50

Güle güle kullanın. Allah kaza bela vermesin İnşaallah .
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti favo29 » 13 Şub 2008, 21:47

Hayırlı olsun.
İleride araçla ilgili görüşlerini de paylaşırsan iyi olur.Fikir sahibi olmuş oluruz
favo29
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti rather86 » 13 Şub 2008, 21:49

araba çok dehşet duruyor güle güle kullan nazar boncuğu falan as çok göz kalır bu arabada siyah iyi seçim allah kaza bela vermesin
rather86
CLASSIC
CLASSIC

İleti KATARİN » 13 Şub 2008, 22:14

ÖNCELİKLE HAYIRLI OLSUN.ALLAH KAZA BELA VERMESİN.     Bahsedilen aracın dizelinin 1500 cc VE 102 HP olduğunu okumuştum yanılıyormuyum ALAN ARKADAŞ 1600 115 HP DEMİŞTE DİKKATİMİ ÇEKTİ
 ????BİLGİSİ OLAN ARKADAŞ VARMI ???
KATARİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti KATARİN » 13 Şub 2008, 22:22

Kia tarafından geçtiğimiz yıl C segmenti için ithal edilmeye başlanan Cerato modeli, yeni dizel motoruyla yakıttan önemli ölçüde tasarruf sağlıyor.

Güney Koreli otomobil üreticisi Kia tarafından geçtiğimiz yıl C segmenti için ithal edilmeye başlanan Cerato modeli, yeni dizel motoruyla yakıttan önemli ölçüde tasarruf sağlarken, konfor ve performanstan ödün vermiyor.

Tasarım

Kia'nın yeni tasarım anlayışına uygun olarak geliştirilen yeni görünümüyle daha dinamik ve agresif bir görüntü sergileyen Cerato, özellikle ön yüzünde Subaru'nun Impreza modeliyle büyük benzerlikler gösteriyor.

Geriye doğru çekik gibi duran sade ve büyük farlarıyla dikkat çeken Kia Cerato, tampona entegre sis farları ve köşeli tasarımıyla sportif ruhunu ortaya koyuyor. Gövde rengi tamponlar ve dikiz aynaları da yine dinamik etkiye katkıda bulunuyor.

Sedan ve HB olmak üzere iki farklı gövde yapısıyla üretilen Kia Cerato'nun testini yaptığım Sedan versiyonunda arka bölüm Toyota'nın Corolla Sedan modellerini anımsatırken, bagaj kapağının iki yanında konumlandırılan büyük stop lambaları ve ortadaki Kia arması sportif tasarımı destekliyor.

İç mekan

Kia Cerato'nun iç mekanında uzakdoğuda üretilen otomobillerin geneline hakim olan sade tasarım anlayışını görmek mümkün. Kullanılan malzeme sınıfı için yeterli ve işçilik de yine bu sınıf bir otomobil için yeterli düzeyde.

Geniş ön ve yan camlar sayesinde aydınlık veferah bir iç mekana sahip olan Kia Cerato'da elektrikli cam açma-kapama ve dikiz aynaları ayar butonu klasik olarak sürücü kapısının kolçağında yer alıyor. Ön panelin en solunda ön ve arka sis farlarının kumanda düğmeleri bulunuyor. Yükseklik ayarlı ve dört kollu direksiyon, sade tasarımı sayesinde kolay takip edilebilen gösterge panelinin görülmesini engellemiyor. Gösterge panelinin ortasındaki büyük daireden aracın hızını, soldaki yarım daireden motorun devrini ve sağdaki bölümden yakıt ve hararet durumunu takip edebiliyorsunuz.

Orta konsolun üst kısmında dijital saati gösteren LCD ekran bulunuyor. Bu ekranın altında iki adet geniş havalandırma ızgarası daha altta ise müzik sistemi bulunuyor. Daha altta ise ön vearka cam rezistanslarıyla birlikte dörtlü sinyal lambası kumanda butonu yer alıyor. Daha altta ise dijital ekrana sahip otomatik klima ve en altta ise küllük ve çakmak yuvası bulunuyor.

Aracın 2610 milimetrelik dingil mesafesi sayesinde önde ve arkada yeterli diz mesafesi bulunurken, 345 litrelik bagaj hacmi de bu sınıftaki bir otomobil için yeterli düzeyde...

Motor ve Performans

Türkiye'ye 1.6 litre (104 hp) benzinli ve 1.5 litre (102 hp) dizel motor seçenekleriyle ithal edilen Kia Cerato, Basic, Comfort ve Advance olmak üzere üç farklı donanım paketiyle satışa sunuluyor.

Testini yaptığım Kia Cerato'nun 1493 cc hacmindeki dizel motoru, 4000 d/d'de 102 hp güç üretirken, 2000 d/d'de 240 Nm tork sağlıyor. Common rail teknolojisi kullanılarak üretilen dizel motor, daha sessiz ve daha seri sürüş imkanı sunuyor.

Saatte en fazla 175 kilometre sürate çıkabilen otomobil, sıfırdan saatte 100 kilometre hıza 12 saniyede ulaşabiliyor ve bu değerleri elde ederken, 100 kilometrede ortalama 4.9 litre yakıt tüketiyor.

Otomobilin 1.5 litrelik dizel motoru, düşük devire rağmen yüksek torku sayesinde alt devirlerden itibaren yeterli gücü sağlıyor. Sertliği iyi ayarlanmış süspansiyon sistemi yol tutuşa katkı sağlarken, yoldan gelen hafif darbeleri başarıyla engelliyor.

Geniş açılı dikiz aynaları sayesinde trafikte iyi bir görüş alanı sunan Kia Cerato, çok zorlandığında önden kayma eğilimi gösteriyor. Ancak hassas direksiyon sistemi sayesinde otomobili tekrar çizgisine döndürmek çok kolay. Önde vearkada disk frenler kullanılan Kia Cerato, 100 km. hızla giderken yapılan panik frende, güvenlik sınırları içerisinde durmayı başarıyor.

Güvenlik

Kia Cerato'nun Basic versiyonunun güvenlik donanımında, klima, ABS+EBD, immobilizer, sürücü ve yolcu hava yastıkları, otomatik ön ve ar
KATARİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti erdinc » 13 Şub 2008, 23:50

abicim öncelikle hayırlı olsun ii seçim,1 ay önce bnm arkadasım da aldı aynı araba onların kide siyah ve dizel ancak donanımını bilmiyorum,kia ceratoyla ilk tanışmamız ankarada oldu taksi yapmış bi abi araba daha o gün işe cıkmıştı ve inanılmaz hoşuma gtmişti,aklıma takılan kialar iidr güzeldir ama parca olayı nasıl acaba o  da bulunuyosa cok güzel...
erdinc
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umutkubat » 14 Şub 2008, 00:01

hayırlı olsun, çok güzel araba..
umutkubat
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Ankara
Arabanız: 2014 Octavia Elegance 1.6 TDI DSG

İleti ayhani » 14 Şub 2008, 00:07

Öncelikla hayırlı olsun. Bende araba almadan cerato ve octi arasında gidip gelmiştim sonradan daha sonra octinin tipi hoşuma gittiği için octi aldım. Ceratonun dizel olması güzel fakat sanki kalite olarak biraz düşükmüş gibi geldi. Özellikle NCAP testini izlemenizi tavsiye ederim, ben bu testi görünce iyiki octi aldım diyorum zira cerato çarpışma testinde çin otomobilleri gibi dağılıyor. Yani seyrettiğim NCAP testleri içerisinde tavanı deforma olan yegane araçtan biri(megane, civic, focus,octi vb arasında) biri
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti KASIMPŞALI. » 14 Şub 2008, 00:09

super haıylrı olsun kaza bela vemesın yaradan...
KASIMPŞALI.
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti weyis » 14 Şub 2008, 01:07

gerçekten çok güzel duruyor AT GİBİ hayırlı uğurlu olsun allah kaza bela vermesin
weyis
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 14 Şub 2008, 01:17

Hayırlı olsun.. Kazasız belasız kullanın...

Hyundai - Kia grubu sürekli gelişmekte olan bir şirket.... Artık yavaş yavaş Avrupalı üreticilere rakip olmaya başladılar...
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 14 Şub 2008, 01:17

kazasız belasız ...!

hayırlısı olsun ...!
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti lord » 14 Şub 2008, 01:21

kazasız,sorunsuz ve güle güle kullanın
lord
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 10TOPRAK » 14 Şub 2008, 13:48

Hayırlı olsun..!
10TOPRAK
CLASSIC
CLASSIC

İleti boğaziçi » 14 Şub 2008, 15:12

arkadaşlar onno usta 4.leventin neresinde adres ve telefonunu bilen varmı.
boğaziçi
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 14 Şub 2008, 15:20

tabiki tel:0212 264 36 82 Arkan cad. c blok no:13 4.levet san.sit.

Gerçi 4.levent sanayiye gidip Onno usta demek yeterlidir..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 14 Şub 2008, 15:22

Arkadaşlar az evvel mesajlarınızı okudum malum kredi başvurusu,kasko,işlemleri ile uğraştım dün bugün yoğun geçti.. biraz evvel geldim..soru tarzındaki mesajlarınıza toptan yanıt vereyim..

Ama öncelikle hepinize toplu halde olumlu yorumlarınız ve hayırlamalarınız için gerçekten teşekkür ederim...

1)Aracı henüz almadık yarın alacağız nasip olursa..(resimdeki araç advance modeli ve bizim arabanın farkı sadece dıştan al.jantsız olacak.. )

2)Plaka belli oldu bu arada 34 FN ben lakap bile taktım FENA özellikle plakalar delinmemesi için bayi tembihlendi..

3)Araç ile ilgili görüşlerimi aracı aldıktan ve bir süre kullandıktan sonra seve seve yazarım..

4)Bir arkadaşımız  (katarin) bu araçlar 1.5 102 hp dizeldi demiş,evet ama eski model olanları öyle idi şu an sıfır satılanları 1.6 lt 115 hp..

5)Parçası bol ve ucuz..

Birde bugün bu jantı beğendim hakkında yorumlarınızı bekliyorum kırmızı çemberi değişik geldi sizce güzel duruyormu çember birde kaliperleri kırmızıya boyamayı düşünüyoruz..

Jantın takımı taksitli 700 ytl 16'' olan.

BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir