sakatlar için oto

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

sakatlar için oto

İleti demir_01 » 14 Şub 2008, 20:59

[quote="sinnex"]

Çiftçinin unundan, sonra unu alan fırından daha sonra onu ekmek olarak alan vatandaştan defalarca vergi alınıyor, bir otomobilden her yıl ve her satıştan hatta uğradığın her benzinciden kat ve kat vergi alan, neredeyse aldığımız nefesi verirken bile vergi veriyoruz.... kim kimi savunuyor anlamadım ki???? Dostum sen aldırma burda yazanlara gönül rahatlığıyla al kullan arabanı....

[/QUOTE]

hocam sanada katılıyom ayhan hocayada katılıyom agzınıza elınıze saglık

demir_01
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti favo29 » 14 Şub 2008, 22:33

[quote="weyis"][quote="ayhani"]Yaa niye vergiden kaçıyor olsun kardeşim. Devlet böyle bir hak vermişse kullansın. Kraldan çok kralcı olmayın.
Kardeş olay şu. Arabanın ötv(%37) vergisini ödemiyorsun. Yani araba %37 daha ucuz oluyor. Arabaya özel tesisatta yaptırman gerekmiyor. Benim arkadaşımın bir tanıdığının özürlü kızı varmış onu hastahane vs gibi işleri için götüreceğim diyerek rapor almış. Yani kızının üzerine ama arabayı babası kullanıyor. Bu arabaları 5 yıl satamazsın satarsan ötv'yi ödemen gerekir.

Örnek bir hesaplama:

Skoda octavia ambiantenin çıplak vergisiz fiyatı 19200 ytl'dir.

Bu arabanın sakatlık indirimli fiyatı şöyle hesaplanır.

NORMAL FİYATI=19200x0,37(ÖTV)+19200x0,18(KDV)=31000 YTL

SAKATLIK İNDİRİMLİ FİYATI=19200X0,18+19200=22650 YTL olay budur.

Eğer ailende böyle bir durum varsa sana devletin verdiği hakkı gönül rahatlığı ile kullan. Saygılar.
[/QUOTE] çok teşekür derim sağol. kardeşim ve hanımı özürlü en az ayda iki defa ankaraya yada kayseriye gitmeleri gerekiyor hastaneye onun için böyle bir şey düşündük kendi kullanamadığı için ben götürüp getireceğim .olay bu .arkadaşlar bilmeden yargılıyor.böyle bir hakları varsa kullanmak istiyoruz vergi kaçırmak bunun neresinde maliyeci arkadaşlar[/QUOTE]

Açıklama yapmak zorunda değilsin Weyis.Laf ola beri gele bunlarınki.Devlet özürlü vatandaşına bu hakkı tanımış, bu kadar! 

favo29
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti rather86 » 14 Şub 2008, 22:44

[quote="umt_d"]diger arkadaşın dediğini söyledim abi Türkiyede yaşıyosunuz vergilerle birçok şeyiniz sağlanıyor niye kaçıyorsunuz vergi ödemekten?[/QUOTE] ödediğimiz vergilerle nasıl oluyoda borçumuz azalmıyoda 5 e 6ya  katlayıno shilep alarak mı????!!!!!! hangi ülkede bi esnafın sattığı malın parasının %51 i alınıyor ben esnafım vergilerden belimi düzeltemiyorum
rather86
CLASSIC
CLASSIC

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir