arkadaşlar kararsızım lütfen yardım !!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

arkadaşlar kararsızım lütfen yardım !!

İleti KATARİN » 19 Şub 2008, 02:11

ford diyincede benzin geliyor LOL nedense Smile

KATARİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti by wodoo » 19 Şub 2008, 02:13

[quote="KATARİN"]

opel diyince benim aklıma hantal arabalar geliyor

[/QUOTE]

bence gayet seri arabalar bizim bi tanıdıkta vardı 1.4gl stw opel astra vallaha kedi gibi kaçıyodu o 1.4 motorla LOL
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: Astra GSİ

İleti sercanpeker » 19 Şub 2008, 10:41

toyataların 1,3 leri yaramaz.. bulabilirsen temiz corolla 1,6 XEİ en makuludur.  Paliodan uzak dur bu arada
sercanpeker
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti by wodoo » 19 Şub 2008, 16:59

[quote="sercanpeker"]toyataların 1,3 leri yaramaz.. bulabilirsen temiz corolla 1,6 XEİ en makuludur.  Paliodan uzak dur bu arada[/QUOTE]

biliyorum zaten 1.3 lerin tutulmadığını  1.6 gli arıyorum Smile
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

İleti sainz » 19 Şub 2008, 18:09

[quote="by wodoo"]...biliyorum zaten 1.3 lerin tutulmadığını  1.6 gli arıyorum Smile
[/QUOTE]

Hele ki temiz otomatik bir 1.6GLi bulursanız tadından yenmez kanaatindeyim.Wink
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti by wodoo » 19 Şub 2008, 18:18

hocam vallaha gli arıyorum ama ankarada hiç aradığımız fiyata gl yok bi tek 1.6 olarak bunu bulabildim buda xl

http://www.sahibinden.com/93_toyota_cor ... isplayitem
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

İleti by wodoo » 19 Şub 2008, 18:19

xl nasıl acaba bilenler varsa söylerlerse sevinirim Smile
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

İleti baha » 19 Şub 2008, 20:46

[quote="KATARİN"]ford diyincede benzin geliyor LOL nedense Smile[/QUOTE] canım ona bakarsan skoda kullanıcısı olduğumuz halde benim aklıma skoda denince hala yamuk teker kamyonetleri geliyor
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baha » 19 Şub 2008, 20:48

toyatanında 1.6 xei veya gli sinede 1997 altı kasasına 14000-15000 istiyorlar yazık o paraya ne kadar kaliteli olursa olsun verilmez o para
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti PİCK-UP » 19 Şub 2008, 20:58

toyota corolla alacaksan
1.6 xei
1,6 gli  gli yi tavsiye ederim çünkü full + full bir araba yok yok
hidrolik dir.
4 cam otomatik
klima
merkzi kilit ve sayamadıgım bir çok özelligi war.

Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti rather86 » 19 Şub 2008, 21:06

[quote="by wodoo"] [quote="KATARİN"]

opel diyince benim aklıma hantal arabalar geliyor

[/QUOTE]

bence gayet seri arabalar bizim bi tanıdıkta vardı 1.4gl stw opel astra vallaha kedi gibi kaçıyodu o 1.4 motorla LOL
[/QUOTE] sen astrayla vecrayı kıyaslarsan astra 900 kilo vecra 1300 kilo kalkışta da bırakta fark etsin benim arkadaştada 1.6 astra var glx 97 model bal rengi satıyo düşünürsen çok güsel 13.500
rather86
CLASSIC
CLASSIC

İleti rather86 » 19 Şub 2008, 21:08

[quote="by wodoo"]hocam vallaha gli arıyorum ama ankarada hiç aradığımız fiyata gl yok bi tek 1.6 olarak bunu bulabildim buda xl

http://www.sahibinden.com/93_toyota_cor ... isplayitem
[/QUOTE]  bence bu çok güsel araba daha iyisi ne olacak sade baktır güzelse al bence
rather86
CLASSIC
CLASSIC

İleti by wodoo » 19 Şub 2008, 21:11

güzelde işte xl le ilgili kimse bişey söylemedi Ermm
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

İleti rather86 » 19 Şub 2008, 21:13

ben sana diyim hadi üzülme xl toyotanın en sade arabası fazla özellikği yok nerdeyse hiç yok ama yinede bindiğin arabaya göre gayet iyi ama alabilirsen 1.6 i al bence yada 1.3 i xl i
rather86
CLASSIC
CLASSIC

İleti by wodoo » 19 Şub 2008, 21:16

1.3 corolla almam.....
ne güzel taş gibi vectra gt 136 bg bulduydum ama parçası çok pahalıymış onunda Ouch
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

İleti rather86 » 19 Şub 2008, 21:20

vectra gt nin astrayı almadan önce arkadaş alıyodu ama temizini bulamadı temiz diyolarda parçası bulunmuyo bide pahalı hurdalık hurdalık dolasacan bişey olsa öbürlerinikide uymuyo senin yanlışın var yada senin dediğin 16 v değil vectra gt 156 hp
rather86
CLASSIC
CLASSIC

İleti by wodoo » 19 Şub 2008, 21:24

[quote="rather86"]vectra gt nin astrayı almadan önce arkadaş alıyodu ama temizini bulamadı temiz diyolarda parçası bulunmuyo bide pahalı hurdalık hurdalık dolasacan bişey olsa öbürlerinikide uymuyo senin yanlışın var yada senin dediğin 16 v değil vectra gt 156 hp[/QUOTE]

vectra gt nin tr de iki çeşidi var 2.0 ecotec motor var bide 2.0 dohc 16v sfi motor var (tamircilerin tarifiyle kızıl motor) bunlardan ecotec olan 136 bg dohc sfi olanıda 156 bg Wink
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

İleti fabialife » 19 Şub 2008, 21:27

tofaş kuş familyasının her birinden ikişer üçer tane, astra, honda, fabia choice, 1997 sıfır toyota gli ve 2006 model opel vectra gls kullanmış ve şu anda seat leon kullanan birisi olarak kendi izlenimleri ve düşüncelerimi aktarmak isterim. öncelikle vectra ve corollayı ele alırsak her iki kasa da efsane diye tabir edilen ve her iki markanın da en çok tutulan kasalarıdır.
toyota: 1.3 leri piyasada fazla tutulmayan motoru ve kliması çok dayanıklı az yakan ama kaportası zayıf, frenlemede durma mesafesi kararsız ( aynı şartlarda ,aynı hızda, aynı yerde 100 defa fren yapsan neredeyse hepsinin mesafesi farklı olur. bu sözüm çok tartışılacak, kimileri araca hata bulacak vs. bu tespit sadece benim değil aynı zamanda sanayideki ustaların tespitidir.)

yol tutuşu alman arabaları kadar güven vermeyen, parça fiatlarının opelden aşağı kalmadığı bir araçtır. ancak masrafsız ve sorunsuzdur, toyotanın bütün modelleri Amerikada araç sahipleri arasında müşteri memnuniyeti açısından her yıl yapılan anketlerde çoğunlukla birinci olmakla birlikte en azından ilk üçe girer. (amerikada satılan modellerin donanımları ve bazı teknik özellikleri bizdekinlerden farklı ve üstündür.)

toyotanın en full versiyono gli olasına rağmen 1997 yılında sıfır aldığımız toyota da merkezi kilit, 4 cam otomatiği ve elektrikli ayna dışında hiç bir şey yoktu. klima bile opsiyeneldi. aynı model vectraların full versiyonu cd lerde kilima, abs, büyük ekran yol bilgisayarı, uzaktan kumanda, merkezi kilit ve hava yastığı standarttır.

opel vectra: Türkiyede opeli opel yapan bu kasadır.güvenlik ve yol tutuşu ile rahatlığı mükemmeldir. yakıtı fazla, şehir içi trafiğinde biraz hantal motoru ve kliması toyota kadar sağlam olmayan, belirli km.den sonra biraz sorunlu ve masraflı olan ve benzin masrafının bu günkü koşullarında biraz gözden düşen bir araçtır. parça fiatları toyotaya yakındır. her iki aracın servis yönünden bir farkı yoktur, piyasada yaygın araçlar olduğu için her yerde tamir ve bakım yaptırabilirsin.

palio'ya gelince herşeyden önce diğer ikisi sedan bu hb olmakla birlikte klasik tofaş ürünü. diğer iki araç kadar sağlam ve kaliteli olmamasına rağmen servis yaygınlığı, parçalarının çok ucuz olması nedeniyle piyasada tutulan, bakım masrafları ucuz bir araçtır. piyasada en çok tutulanı 1.4 olanlarıdır. seri ve atak ve süratlidir ancak gittiği gibi durmaz. yol tutuşu zayıf malzeme kalitesi vasattır.

tabiki önemli olan sizin arabayı nasıl ve ne amaçlı kullanacağınız ve beklentilerinizdir. kendimden örnek verirsen;

herşeyi dikkate alırsam bu üç araçtan toyotayı;

Çoğunlukla uzun yolda kullanacak olsam, güvenlik, rahatlık ve konfor beklentilerim ilk sırada ise zaten fiatıda ucuz diyerek mutlaka tüplü ve temiz bir vectra

ayağımı yerden kessin, parçası ucuz olsun çoğunlukla şehir içinde kullanırım küçük ve pratik bir araç olsun dersem temiz bir palio düşünürüm.

senin yapacağın elde ettiğin bilgileri kendi ihtiyaç ve beklentilerin doğrultusunda süzgeçten geçirip karar vermek, şimdiden hayırlı olsun.
fabialife
CLASSIC
CLASSIC

ÖncekiSonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir