Otobüslerin cep telefonundan etkilendiği YALAN!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Otobüslerin cep telefonundan etkilendiği YALAN!

İleti loveskoda » 22 Şub 2008, 00:39

Arkadaşlar şubat başında İzmir e giderken en önden aldık koltukları... Otobüs cep telefonundan etkileniyor diye anons ediyorlar...

Ben etkilenmediğine eminim ve bi süre sonra şoförü CEP TELEFONUYLA YAKALADIM!LOLLOLLOLConfusedConfusedConfused

Otobüs İstanbul - İzmir seferindeki Metro turizme ait SETRA marka...

loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti trakyalı » 22 Şub 2008, 01:07

iyi yakalamışsın,bende bir kaç kez şahit oldum.
trakyalı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti OKTAVİACI » 22 Şub 2008, 01:08

ilk çıktığında etkiliyormuş ama artık etkilenmiyor

OKTAVİACI
CLASSIC
CLASSIC

İleti erdinc » 22 Şub 2008, 01:27

arkadaşlar bu konuda engin tecrübelerim var ,ögrencilik süresince hayatımız sehirlerarası otobüslerde geçti,bu duruma birçok kez şahit oldum.Genellikle en arka koltukları tercih ederim,bu telefonunuzu kapatın anonsunu yapan muavin de ya muhabbet etmeye arkaya gelir ya da sizi öne alabilirmiyim 28 saattir yoldayım az kestiriyim şurda demeye, otobüsün kaptanı muavini valizcisi hepsinin telefonu açıktır hatta arkaya geçer telefonda oyun oynarlar,olaya farklı bi yönden de bakmak gerekli diye düşünüyorum açık olmasına izin verseler memlekette büsürü hanzo var bağıra bağıra konuşacaklar milleti rahatsız edecekler,en kökten çözüm belki de böyle milleti kandırmak,sistemi etkilemediği kesin zaten;yoksa kendileri açmazlar 
erdinc
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umt_d » 22 Şub 2008, 02:03

otobüslerde etkilenen şey klima'dır arkadaşlar şubatta da pek klimaya ihtiyaç olmadıgı için aslında sorun yok rutin diye öyle anons yapmıştır
umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kale » 22 Şub 2008, 02:26

ben 4 seneden beri hergün izmirden manisaya celal bayar üniversitesine gidiyorum servisle servis aracımız manisa seyahatin otobüsleri ya safir yada 403 olur ve şöfor muavin biz dahil herkes çatır çatır konuşuyoruz Tongue ne yasak diyen var ne otobüs telefondan etkileniyor
kale
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 22 Şub 2008, 02:31

Bu otobüste cep telefonu yasak olayını başımıza Mercedes çıkardı. Yanılmıyorsam firmanın Türkiyedeki otobüs fabrikasında yetkili bir şahısla mail ile görüşmüştüm kendisi otobüsün faraday kafesi etkisi yapabileceğini bu yüzden riski göze alamayacaklarını söylediler. Tabi söyledikleri şey saçmalıktan ibaret zaten cep telefonum çalışabiliyorsa faraday kafesi etkiside yok demektir. Faraday kafesini kuş kafesi sanıyor heralde bunlar LOL
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti tayel » 22 Şub 2008, 02:39

bundan 6 yıl önce belki, mercedes otobüslerinin almanya temsilcisi tv de bu konu ile ilgili konuşmuştu. hatta röportajı yapan Türk'tü. çok iyi hatırlıyorum bizim sipiker konuyu dile getirdiğinde, adam bu  kapama olayı tamamen yolcuyu rahatsız etmemek açısından demişti. zaten yıllardır görüyoruz. kaptanın ki açık hatta muhabbet ediyor. onun cep telefonu etkilemiyorda bizimkimi etkiliyor.
tayel
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sinnex » 22 Şub 2008, 11:37

[quote="erdinc"]arkadaşlar bu konuda engin tecrübelerim var ,ögrencilik süresince hayatımız sehirlerarası otobüslerde geçti,bu duruma birçok kez şahit oldum.Genellikle en arka koltukları tercih ederim,bu telefonunuzu kapatın anonsunu yapan muavin de ya muhabbet etmeye arkaya gelir ya da sizi öne alabilirmiyim 28 saattir yoldayım az kestiriyim şurda demeye, otobüsün kaptanı muavini valizcisi hepsinin telefonu açıktır hatta arkaya geçer telefonda oyun oynarlar,olaya farklı bi yönden de bakmak gerekli diye düşünüyorum açık olmasına izin verseler memlekette büsürü hanzo var bağıra bağıra konuşacaklar milleti rahatsız edecekler,en kökten çözüm belki de böyle milleti kandırmak,sistemi etkilemediği kesin zaten;yoksa kendileri açmazlar [/QUOTE]

Katılıyorum, çok haklısın...
sinnex
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 22 Şub 2008, 14:08

Geçen gün bir Mercedes Citaro otobüsle eve gidiyorum. sağında, solunda, önünde, arkasında ne kadar araç varsa, hepsinin içindeki sürücüler veya yolcular illaki cep telefonuyla konuşuyorlardı. Yani otobüs tam bir Faraday (!) Kafesi' nin içine girmişti ama hâlâ gidebiliyordu. Kaldı ki İETT' nin şöförlerinin cep telefonları çaldığında da hiç umursamadan konuşuyorlar.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti PİCK-UP » 22 Şub 2008, 15:29

iyi yakalamışsın walla artık öyle herkezin elinde bir telefon sürekli konuşuyor. aslında aşırı kullanmanında çok zararları var.

Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti 10TOPRAK » 22 Şub 2008, 15:32

Otobüs camiasında birisi olarak durum şundan ibarettir:Biz türkler maalesef eğitimsiz insanlarız,düşünün tam uykuya daldınız yanındaki kıro bağıra bağıra aloooooooo diye anırıyor.Maalesef dostlar hadi onu geçtik ya otobüste çekirdek yeme olayına ne dersiniz(oha diyenler olabilir)evet şaşırmayın BURASI TÜRKİYE ve çook eğitimsiz milletiz vesselam..!
10TOPRAK
CLASSIC
CLASSIC

İleti erdinc » 22 Şub 2008, 16:04

peki Ankara'ya ne demeli ordaki kartlı belediye otobüslerinin de çoğu mercedes'tir,Allah muhafaza hele bi telefonunuz çalsın ve sizde kazara açtınız diyelim,başınıza gelecekleri düşünemiyorum bile çünkü o otobüslerin yaşı 80 -90 arasında olan demirbaşları vardır onlara beleş olduğu için hiç inmeden gün boyu ankarayı gezerler o otobüs senin bu bnm,konuşursanız artık kafanıza şemsiye mi yersiniz çantamı yoksa az bi hakaretle kurtulurmusunuz bilemem;tek bildiğim gözümün önünde birkaç tane genç kızı ağlatmaktan beter etmişlerdi,sen delimisin bzm canımızı nasıl tehlikeye atarsın daha neler neler ama onlarda haklı sürekli ölümü düşünüolar  o yaştan sonra heyecan kaldıramıyolar LOL
erdinc
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti rather86 » 22 Şub 2008, 17:32

ordaki otobüsün ikaz lambasına iyi bakın lamba yanıyor tabiki etkiliyo ama adamlar konuşuyo giderken telefonu açtın die taktla atacak değil ya otobus sadece abs esp gibi sistemlere zarar veriyo ama kamil koçun yeni otobuslerinde zaten açmak serbest bi sistem kuruyolarmış etkilenmiyomuş man fortuna rahat diyede geçiyo  
rather86
CLASSIC
CLASSIC

İleti silverlinemania » 22 Şub 2008, 20:43

arkadaşlar yukardada yazılkmış zaten sadece bi önlem çok var telefonu açıyo en önden taa en arkadaki sesini net bi şekilde duyuyo araca zarar verdiğinden falan değil sonuçta otomatik değiller manuel şanzımanları var hee çok uzun süreli konuşmalarda belki etkileyebilir ona bişey diyemem ama normalde hiçbir zararı yok ben çok konuştum mesaj çektim hiçbişeyde olmadı kimsede niye konuşuyosun demedi ama bu yeşil otobüsleri etkiliyo ona şahit oldum kadının biri nerden baksanız 15 dakka kadar konuştu otobüs birden yolun ortasında şak diye duruverdi 15 dakka bekledik açılsın diye şoförde kadına saydıda saydı
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 22 Şub 2008, 20:49

sene 2008   ilerlemek lazım  artık ..

gps  ler   wireless lar  telsiz frekansları  vs..

havada  neler  dönüyor  hala  cep telefonuna takılmışız...

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti rather86 » 22 Şub 2008, 21:09

etkilemiyo die bişey yok öle bişey olsa sizin dedğiniz gibi olsa sistem kurupta telefon serbest denmezdi yani ses olmasında yapmaları sacmalık öle bişey olmaz
rather86
CLASSIC
CLASSIC

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir