orjinal parçada 2 yıl garanti YALAN MIŞ?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

orjinal parçada 2 yıl garanti YALAN MIŞ?

İleti skodacı » 20 Ekm 2006, 01:36

orjinal skoda parçalarında 2 yıl garanti olduğu söyleniyor.fakatarkadaşımın fabia sına 7 ay önce takılan cam mekanizmasında sorun çıktı.bunun üzerine servise gidip garantiden değişimini talep etti.fakat kendisine cam mekanizmasının garanti süresinin 6 ay olduğunu söylediler.bu durum açıkçası tamamiyle duygusal geldi bana.ne diye o zaman koca koca yazılarla parçada 2 yıl garanti olduğu söyleniyor...

skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 20 Ekm 2006, 01:54

Cam kaldırma mekanizmasında yasal süreyi bilmiyorum ama kimse kafasına göre garanti süresi belirleyemez bunu sanayi ve ticaret bakanlığı belirler.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti skodacı » 21 Ekm 2006, 22:31

2 yıl garanti süresi verilen çoğu parçanın aslında garanti süresi 6 aymış.bunu yetkili servislere sordum çünkü...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 11 Kas 2006, 20:03

çoğu parçasının  aslında 6 AY garantili olduğunu kimse bilmiyor...yüce motor un satış sonrası politikasını bu şekilde tasvip etmeyelim.onları eleştirelim ki doğru yolu bulsunlar...yoksa yedek parça garantisinin 2 YIL demelerine kanarız hep yüce auto nun...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 11 Kas 2006, 23:15

skoda orjinal parçalarda 2 YIL garanti yalan mış?aslında garanti süresi 6 AY...maalesef kandırılmışız yıllarca...

skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 12 Kas 2006, 17:19

Daha öncede söyledim minimum garanti sürelerini sanayi ve ticaret bakanlığı belirler. Kafasına göre garanti süresi belirleme firmaların insiyatifinde olan bir tutum değildir. Eğer devlet birtakım parçalarda 6 ay dediyse skodayı eleştirmenin manası yok. Ama devlet 2 sene derken onlar 6 ay diyorsa yasal zeminde haklarınızın savunucusu birçok devlet kurumu bulunmaktadır.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti skodacı » 12 Kas 2006, 18:29

emir kardeş,parçaların cüzi bir kısmı 2 yıl garantiliymiş...çoğu 6 ay garantili...ama afişlerde koca koca 2 YIL GARANTİ orjinal skoda yedek parça da yazmanın bana göre dürüstlükle uzaktan yakından hiç bir alakası yok...ben bunu eleştiriyorum emir kardeş...eleştirdiğim şey ise skoda değil yüce auto dur...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 12 Kas 2006, 20:47

Bu konuya ilişkin Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün genel tavrını örnek alarak etkisiz bir cevap vermekten başka elimden birşey gelmiyor. "Yüce Auto'yu müşteriyi yanıltabilecek içeriğe sahip gelmiş geçmiş tüm reklam ve tanıtım aktivitelerinden dolayı şiddetle kınıyorum."
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti Halikarnasos » 13 Kas 2006, 16:44

Bu şikayetleri topluca Yüce Auto yetkililerine duyurmak lazım arkadaşlar. Sattığı aracı kullanıyorsak memnuniyetsizliğimizin de giderilmesi gerekiyor.
Halikarnasos
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gbasara » 13 Kas 2006, 18:35

Garanti Belgesi Uygulama Esaslarına
Dair Yönetmelik
(14.06.2003 tarih ve 25138 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan )

Madde 6- Garanti süresi; malın tüketiciye teslim tarihinden itibaren başlar ve en az iki yıl ve/veya ilişik listedeki ölçü birimi ile tespit edilen değer kadardır.

Garanti süresinin başka bir ölçü birimi ile belirlenmiş olması halinde, malın üzerinde bu ölçü biriminin tespitine yönelik bir düzeneğin bulunması veya yapısının bu değerin tespitine uygun olması gerekir. Aksi halde garanti süresinin 2 yıl olduğu kabul edilir.

Malın arızalanması durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir.

Malın tamir süresi en fazla 30 iş günüdür. Bu süre mala ilişkin arızanın servis istasyonuna, servis istasyonunun olmaması durumunda, malın satıcısı, bayii, acentesi, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçısı- üreticisinden birine bildirim tarihinden itibaren başlar.

Malın arızasının 15 iş günü içerisinde giderilememesi halinde, imalatçı–üretici veya ithalatçı; malın tamiri tamamlanıncaya kadar, benzer özelliklere sahip başka bir malı tüketicinin kullanımına tahsis etmek zorundadır.

9– KARAYOLU TAŞITLARI

9-11 Karayolu taşıtları için elektirikli,elektronik ve mekanik alet ve cihazları

YIL veya KM.

2 YIL veya KULLANILACAĞI ARAÇ GURUBU İÇİN BELİRLENEN KM.

bu tablonun tamamında 2 yıl altı hiçbir ürün yok.
gbasara
CLASSIC
CLASSIC

İleti skodacı » 13 Kas 2006, 20:57

gbasara kardeş bunlara kağıt üzerinde kalan türden şeyler hep...skoda yetkili servislerinin faturasının arka yüzlerine bakmanı rica ediyorum,tüm skodacı arkadaşlarımdan.fatura arkasında yer alan 27 grup oto parçası var.bu 27 grup oto parçasının belirttildiği gibi yedek parça garantisi 2YIL değil 6 AY...bahsi geçen 27 grup parçanın dışında kalan parçaların garanti süresi 2 YIL...geriyede zaten çok cüzi bir parça grubu kalıyor.yüce autonun bu yaptığı bana göre bir nevi umut tacirliği dir.parçalarının garanti süresi neyse açıkça bunu belirtsinler.gbasara anlayacağın biz yıllarca 2 yıl garantili diye aldığımız skoda parçaların aslında 6ay garantili olduğu...yüce auto umarım bu hatasını düzeltir...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 05 Tem 2008, 14:45

madem öyle 6 ay garantili bende bunu güncelliyorum herkes görsün
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti BlueVRS » 05 Tem 2008, 14:55

Yahu güncellemeyle bitmez sevgili markamızın Türkiye'deki patronunun çarpık uygulamaları,forumu bir kurcalasan neler öçıkar neler..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baho06 » 05 Tem 2008, 15:06

ben iskender büyükle konuştum.yüce otonun yönetimini ele geçirince bütün sorunları çözecez.inşallahWink
baho06
CLASSIC
CLASSIC

İleti melodizm » 05 Tem 2008, 15:53

ne alırsanız alın en az 2 yıl garanti vermek zorundalar 2 yıl altında garanti verilirse kanun dışı iş yapılır buda adli soruşturmayla anında çözülür üstüne bide tazminat hakkınız doğar...
melodizm
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabialife » 05 Tem 2008, 20:28

ben başka markalarda da parça garanti süresinin 6 ay olduğunu biliyorum. bu konu skodaya has bir konu değil başka markalarda (kanuni olarak doğru veya yanlış) eskiden garanti süresinin 6 ay olduğunu söylemişlerdi.
fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti elegance » 05 Tem 2008, 21:46

e biz clio yu sıfır alırken galeri bize serviste taktırdıgın her parcanın 2 yıl garantisi var demişti.ama o renaulttu
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti xvr » 24 Tem 2008, 07:47

ben aracı alırken lambda sensorunu degıstırttım sorun cıkarsa 6 ay ıcınde urunu ucretsız degıstırdıklerını soyledıler.2 yıl demedıler.aslında bu tarz konuların ustune gıdılmelı sonucta para verıyoruz ve orjınal parca taktırıyoruz 6 ay garantı cok az bır sure
xvr
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir