orjinal parçada 2 yıl garanti YALAN MIŞ?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

orjinal parçada 2 yıl garanti YALAN MIŞ?

İleti azakoglultd » 24 Tem 2008, 09:47

eveeet konuyo son noktayı yine ben koyayım da içiniz rahatlasın.

öğretmenlik bir yana daha öncede söylediğim gibi dış ticaret şirketim var ve bu sebeple bu garanti mevzusunda en doğru bilgiyi vereceğime inanıyorum çünki yıllar içinde bilgisayar parçaları dahil birçok malzemenin ithalatını ve distributorluğunu yaptım.

bu tip ürünlerin ithalatının yapılabilmesi için öncelikle sanayi ve ticaret bakanlığından ürünün TSE ye uygunluğu belgelenir ve ardından bakanlık garanti ve satış sonrası hizmet yeterlilik belgesi düzenler ihtalatçı firma için.Şimdi yüce burada ithalatçı oluyor.

diyelimki sıfır bir araba aldınız ve o sizin 6 aylıkgarantili dediğiniz parçalardan birisi 10 ay sonra bozuldu servis bunu değiştiriyor değilmi araç sıfır olduğu için 6 ay felan demiyor ama yerine taktığı aynı parça 7 ay sonra bozulduğunda yok garantisi 6 ay diyor.Böyle birşey mümkün değildir ve usulsüzlüktür.

Amiyane tabirle ben o firmanın ümüğüne çökerim ( kayseri dilinde bogazına basarım LOL )ve satış sonrası hizmet yeterlilik belgesini iptal ettiririm kardeşim.

mekanik olarak ithal edilmiş hiçbir parçaya 2 yılın altında garanti verilemeeeeez. saygılarımla

başına böyle birşey gelen arkadaş tüketici haklarına başvursun yardımcı olacaklardır.

guncel

azakoglultd
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir