ilk internet alışverişinizi hatırlıyormusunuz? ne

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ilk internet alışverişinizi hatırlıyormusunuz? ne

İleti serdar89 » 25 Şub 2008, 16:42

güvenlir yerden alıcak sın belli markaların misal teknosa.com dan alıcak sın

serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti barutoglu » 25 Şub 2008, 20:08

ben de ilk cep telefonu aldım. bir yıldır başka alışverişler de yaptım ama güvendiğim mağazalardan alıyorum. her yerden değil. dikkatli olmak lazım tabi. ilçede olduğumuzdan, internet mantıklı geliyor. herşey elinizin altında. ama sanal kart kullanmak daha sağlam bir iş gibi gözüküyor ancak henüz denemedim.
Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

İleti AhmetH » 25 Şub 2008, 20:33

öğrencilik  işte..

yemeksepetinden  spariş  vermekten  başka  icraatımız  yok LOL

kart numarası  verip  herhangi bir alış veriş  yapmadım  şimdiye  kadar.

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti mygokhan » 25 Şub 2008, 20:33

bende nerdeyse tüm elektronik alışverişlerimi internetten yapıyorum.çok alıştım.şu ana kadar da sorun çıkmadı.inşallah böyle devam eder..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti AhmetH » 25 Şub 2008, 20:57

ha şimdi hatırladım elektronik  deyince..

ADSL  modem  almıştım  2  sene  önce.. parça satan  dükkandan  ordaki adam  kart numarasını  internete  girdi ...

yani  indirekt  olarak  alış veriş  yapmış oldum  sanırım..

o  modemide  hala  kutusundan  çıkartıp  kullanmak  nasip olmadı..

evimde  internet  yok  hala ..
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti kerem89 » 26 Şub 2008, 14:22

bir zamanlar ebay'dan alışveriş yapmışlığım var ilk deneyim olarak, hongkong tan mp3 çalar siparişi vermiştim ve sorunsuz bir şekilde ulaştı.

ardından hepsiburada, biletix, gedikgross, kangurum, yemeksepeti, kitapyurdu, ideefixe.... derken bağımlılık yaptı ve tembelliğe alıştım, artık oturduğum yerden bişeyler almanın rehavetiyle asosyal varlık olacağım zamanı bekliyorum Confused
kerem89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serdar89 » 26 Şub 2008, 15:02

ben geçen hafta yaptım söylemyi unutmuşum:) apple kendi sitesinden yaptım turkiyede bulmadım IPhone aldım geldi cok memnunum ;))
serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 26 Şub 2008, 15:17

kitap almıştım.genelde kullanmam. en son da uçak bileti aldım.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti kerem89 » 26 Şub 2008, 15:52

[quote="serdar89"]ben geçen hafta yaptım söylemyi unutmuşum:) apple kendi sitesinden yaptım turkiyede bulmadım IPhone aldım geldi cok memnunum ;))[/QUOTE]

apple artık türkiyeye kontratsız satış yapmaya başladı mı?

yaw bu çok güzel bir haber o zamanWink bildiğim kadarıyla apple iphone u ancak satışı yapılan ülkelerden birindeki operatörden satış kontratı ile alabiliyorsun¿ hadi o da oldu diyelim jailbreak ve unlock edilmeden doğrudan türkiyede kullanım sağlanabiliyor mu? eğer oluyorsa ClapClapClap

10 puan apple a :) sanırım bi sonraki alışverişimi apple dan yapıcam Approve
kerem89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serdar89 » 26 Şub 2008, 15:56

apple shoplar da var? (cevahirde)
serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serdar89 » 26 Şub 2008, 16:02

iPhone Türkiye’de!

Bilgisayar programcıları iPhone'u "software unlock" işlemi sonrası Türkiye’deki 3 GSM operatörüne açıyor

Müzik çalar ve internet tarayıcısını cep telefonu ile birleştiren iPhone, Türkiye’de de kullanılmaya başlandı. Bugün sadece ABD’de AT&T GSM operatörü tarafından çalıştırılabilen iPhone’unun eski versiyonlarını ABD’den yasal yollarla Türkiye’ye getiren cep telefonu satıcıları cihazın "software unlock" (kırma) işlemini gerçekleştirip telefonu Türkiye’deki 3 GSM operatörüne açıyorlar.
ABD’de 200 dolara düşen iPhone’a Türkiye’de sahip olmak isteyenler ise bin 350 YTL ile bin 750 YTL arasında bir fiyatı gözden çıkarmak zorunda. Bugün sadece ABD’de AT&T GSM operatörü tarafından çalıştırılan iPhone’u geçtiğimiz ay 17 yaşındaki George Hotz kırmıştı. ABD’yi karıştıran bu olay sonrasında Apple yeni güvenlik önlemleri almıştı.

150 YTL KARŞILIĞINDA KIRILIYOR:

4 ay önce ABD’de Apple tarafından piyasaya sürülen ve ilk çıktığı gün ABD’de heyecan rüzgarı estiren iPhone Türkiye’de de yoğun ilgi görüyor. Bazı bilgisayar programcıları tarafından geliştirilen teknikle bugün birçok telefon satıcısı tarafından bile kırılabilen iPhone, Avea, Vodafone ve Turkcell gibi GSM operatörlerinde kullanılabiliyor. Cep telefonu satıcıları ABD’den getirilen iPhone’ları önce kayıt ettiriyor, sonra 150 YTL karşılığında kırıp Türkiye’deki tüm GSM operatörlerinde kullanılabilir hale getiriyorlar. Türkiye’de internet sitelerinden de satılabilen iPhone’lara ulaşmak çok zor değil.

KİLİTLENME İHTİMALİ VAR:

iPhone satıcıları Türkiye’de sadece eski versiyonların kırılabildiğini belirterek, "ABD’den getirilen iPhone’ları Türkiye’ye girişte kayıt yaptırıyoruz. Türkiye’de bazı bilgisayar programcıları tarafından "software unlock" (kırma) işlemini yapıyoruz. iPhone’u kırdıktan sonra tüm programları kullanabiliyorsunuz. Ancak yinede kilitlenme olası çok az da olsa bulunuyor."
Hotz, iPhone’u kırmak için 500 saat çalışmıştı

AMERİKA’da Apple’ın iPhone model telefonunu çalıştırabilen tek operatör olabilmek için milyon dolarları gözden çıkaran AT&T’nin tüm yatırımını, boşa çıkaran 17 yaşındaki George Hotz, şifreleme sistemini kırarak telefonun diğer operatörlere ait sim kartlarla da çalışabilmesini sağlamıştı. Geçtiğimiz ay 17 yaşındaki hackerın, 500 saatlik çalışması ile sadece AT&T ile anlaşması olan IPhone’u tüm operatörlerle çalışır hale getirmesinin ardından doğan kriz, son bulmuştu.

Kaynak: Hürriyet / Ceyhun KUBURLU
Wink

serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir