Ş E H İ T

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Ş E H İ T

İleti barutoglu » 25 Şub 2008, 20:01

[quote="reprisal_hunter"]serefsiz allahsız adamlar nie ugrasıyorlar ki türklerle :@[/QUOTE]

Türklerle kim uğraşmıyor ki, bizim bizden başka dostumuz yok. birlik dirlik olmalıyız. Savaş da barış kadar gerçektir. Üçbuçuk soysuza papuç bırakacak değiliz. Allah şehitlerimize rahmet yakınlarına sabırlar ve tüm milletimize birlik, güç  ve güven versin. (Amin)

Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

İleti serdar89 » 25 Şub 2008, 20:31

Genelkurmay Başkanlığı kara harekatıyla ilgili yaptığı açıklamada ölen teröristlerin sayısının 153'e çıktığı belirtildi. Genelkurmay açıklamasında 2 askerin daha şehit olduğu belirtildi. Böylece, dün geceki çatışmada hayatını kaybedern 3 korucuyla birlikte şehit sayısı 20'ye çıktı.
CryCryCryCryCryCryCryCryCryCryCryCryCry
serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti barutoglu » 25 Şub 2008, 20:40

[quote="barutoglu"][quote="reprisal_hunter"]serefsiz allahsız adamlar nie ugrasıyorlar ki türklerle :@[/QUOTE]

Türklerle kim uğraşmıyor ki, bizim bizden başka dostumuz yok.Oysa biz birbirimizle uğraşıyoruz. şu zor zamanda birlik dirlik olmalıyken geçen arkadaşın birinin verdiği cuma selamına demediğini bırakmayan arkadaşlar vardı. Yobaz olduk gerici olduk. Kimseyi kırmak istemem ama aklıma geldi söylüyorum birbirimizin farklılıklarına tahammul edemezsek sonuçta üçbeş çapulcu bize meydan okur hale gelir.

Nitekim savaş da barış kadar gerçektir. Üçbuçuk soysuza papuç bırakacak değiliz. Allah şehitlerimize rahmet yakınlarına sabırlar ve tüm milletimize birlik, güç  ve güven versin. (Amin)
[/QUOTE]
Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

İleti umutkubat » 25 Şub 2008, 21:55

Allah rahmet eylesin,Allah ailelesine sabır versin..
umutkubat
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: 2014 Octavia Elegance 1.6 TDI DSG

İleti trakyalı » 25 Şub 2008, 22:19

allah rahmet eylesin,inşallah bu acılar biter,başka ocaklar sönmez,allah yakınlarına sabır ihsan eylesin.
trakyalı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 34SCU59 » 25 Şub 2008, 22:46

amin

NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti skodacı » 25 Şub 2008, 22:52

bu bayrak,göklerde dalgalandıkça,bütün şehitlerimiz mezarlarında rahat uyuyacaktır...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabialife » 25 Şub 2008, 22:52

şehitlerimize Cenab-ı Haktan rahmet, ailelerine ve tüm Türk milletine sabır ve metanet; mehmetçikleririmizi de Rabbimin esirgemesini, bileğine ve yüreğine kuvvet vermesini diliyorum.

fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti kobra 1 » 25 Şub 2008, 22:56

ALLAHTAN bütün şehitlerimize rahmet ve geride kalanlara sabır diliyorum
kobra 1
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabiamania » 25 Şub 2008, 22:56

hepimiz askeriz hepimiz MEHMETÇİĞİZ
Bugün bir şehit verir yarın onumuz asker oluruz

Asker doğduk asker ölürüz
fabiamania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti favo29 » 25 Şub 2008, 22:57

Vurulup tertemiz alnından, uzanmış yatıyor,
Bir hilâl uğruna, yâ Rab, ne güneşler batıyor!
Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş asker!
Gökten ecdâd inerek öpse o pâk alnı değer.
Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor tevhidi...
Bedr'in arslanları ancak, bu kadar şanlı idi.
Sana dar gelmiyecek makberi kimler kazsın?
'Gömelim gel seni tarihe' desem, sığmazsın.

Ey şehid oğlu şehid, isteme benden makber,
Sana âgûşunu açmış duruyor Peygamber.
                                                 M.Akif Ersoy
favo29
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti favo29 » 25 Şub 2008, 23:09

Akşam eve geldiğimde hanımı ağlar halde buldum.Şehitlerimizin haberleri vardı TV de.Yürek dayanmıyor gerçekten.İnsanın içini kin bürüyor.
favo29
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti favo29 » 25 Şub 2008, 23:55

Şu an bilgisayarın başında otururken dışarıdan kornalar eşliğinde 'En büyük asker bizim asker' sesleri geliyor.İçlerinde belki geri dönemeyenler olacak biliyoruz ama gençler coşkuyla uğurlanıyor.

Ya HU böyle bir millet var mı acaba bi tane daha.
favo29
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alwaysloser » 26 Şub 2008, 00:15

şehitlerimiz için nekadar dua etsek ne desek az allah  rahmet eylesin aillerine de sabır versin

aslında şu içimizde ki teröristleri kaldırmaları lazım ortadan meclise kadar girip güya vekilimiz olan teröristleri ortadan kaldırdıktan sonra dağdakilerden kurtulmak lazım  malum parti çıkıp ortalıkta miting verip harekatın durdurulmasını istiyor allah hepsinin belasını versin
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti mehmetunal48 » 26 Şub 2008, 00:20

[quote="favo29"]
Vurulup tertemiz alnından, uzanmış yatıyor,
Bir hilâl uğruna, yâ Rab, ne güneşler batıyor!
Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş asker!
Gökten ecdâd inerek öpse o pâk alnı değer.
Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor tevhidi...
Bedr'in arslanları ancak, bu kadar şanlı idi.
Sana dar gelmiyecek makberi kimler kazsın?
'Gömelim gel seni tarihe' desem, sığmazsın.

Ey şehid oğlu şehid, isteme benden makber,
Sana âgûşunu açmış duruyor Peygamber.
                                                 M.Akif Ersoy
[/QUOTE] BU şiir gerçekten zamanlama olarak cuk diye yerine oturuyor.Şehitler için Cenabı-ı haktan rahmetler diler geride kalanlara sabır ve metanetler diliyorum.
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 27 Şub 2008, 15:13

Arkadaşlar bugün bir yazı okudum ve konuyla alakalı olduğunu düşündüğüm için sizlerle de paylaşayım dedim.

Olmadı Birand!.. Sana hiç yakışmadı..

EKRANIN önünde donup kaldım, "M. Ali bunu nasıl yaparsın" diye öfkeyle söylendim ardından.. Ertesi gün olmuş, bu satırları yazarken hâlâ söyleniyorum..
"Bunu nasıl yaparsın M. Ali?.. Bu kadar mı önemli reyting?.. Yaşamının en büyük değeri bu mu?.. Reytingciden gelen istatistik yani.."
Tabii iş kızıştı son günlerde.. atv'de emekli gibi haber okuyan Ali Kırca Show TV'de canlandı. Fatih Altaylı Kanal 1'de müthiş bir performans gösterip her geçen gün daha puan topluyor.. Şimdi de Mehmet Barlas daldı cenk meydanına.. O zaman papuç pahalı..
Pahalı papuç anchormanlerimizi daha iyi TV gazetecisi olmaya yönlendirmeli.. Savaş o alanda olmalı.. M. Ali'nin yaptığı gibi değil..
20 yaşındaki oğlu şehit olmuş bir annenin, oğlunun ölümünü haber aldığı anı görüntülemek nasıl bir TV Haberciliği anlayışıdır M. Ali?.. Bunu nasıl içine sindirir, nasıl yayına koyarsın?..
Şehitlerin acıları üzerinden reyting yapılır mı?.. Bir yaşama bu kadar destursuz dalınır mı?.
Dünya üzerinde gencecik oğlunun ölüm haberini aldığı anın görüntülenmesine izin verecek, bu görüntülerin televizyon ana haberinde yayınlanmasını istecek bir, tek bir "Ana"" çıkar M. Ali?..
Şehit haberlerini, aileye Genelkurmay veriyor. Görevli, özel yetiştirilmiş bir subay ve her ihtimale karşı içinde uzmanlar olan bir cankurtaranla gidiyor..
Genelkurmay mı haber verdi, "Biz aileye şehit haberi vereceğiz, hadi siz de gelin" dedi de cümbür cemaat mi gittiler gece karanlığında mahalleye.. Asker davet etmedi diyelim..
Bir şekilde haber aldı M. Ali'nin adamları, hangi şekildeyse..
Peki nasıl izin verdi üniformalı görevliler orda, o anda çekim yapılmasına.. Asker de kabahatli, en az senin muhabirin, kameramanın kadar..
Ama sen M. Ali?.. En deneyimli, en usta sensin.. Yayınlamasana ders olsun. İbret olsun. Hatta açıkla "Elimde ama yayınlamıyorum" de utansınlar.
Ev feryad figan.. Ana evde yok. Sabahın köründe işe gitmiş.. Haber salıp çağırıyorlar, "Eve gel, hasta var" diye..
Eve dönüp arabadan iniyor gece karanlığında bile sapsarı kadın..
M. Ali'nin kameramanı mevzilenmiş.. Evinin önündeki sivil resmi kalabalığa bakıyor, şaşkınlık, dehşet ve bin duygu içinde.. Ambulans.. Askeri araç.. Oğlu askerde.. Asker Irak'ta savaşıyor.. O arabadan eve birkaç metre içinde neler düşünüyor kadın..
O birkaç adım nasıl asırlar gibi uzuyor onun için.. Nasıl tahmin ediyor, nasıl ihtimal veremiyor öte yandan?..
Bir film için Oscarlık sahneler.. Ama gerçek olunca, utanç verici bir reyting tecavüzü bu, bir acılı ailenin, bir şehit anasının, en gizli, en kutsal kalması, en saygı duyulması gereken, en özel yaşam anına..
Hayır.. Kadının yürüyüşü saniye saniye veriliyor.. Sonra gerçek.. Sonra korkunç bir çığlık ve kadının yere düşüşü..
Bu mudur M. Ali.. Bu mudur?..
Seni yarım ömürdür tanırım M. Ali.. Sen bu değilsin. Asla değilsin. O zaman nasıl düştün bu yanılgıya.. Nasıl yayınladın o görüntüleri..
O kadın Cemre olsaydı, yani Sevgili eşin.. Bu acı örneği çok iyi düşünmen için veriyorum. O Ana Cemre olsaydı, gene yayınlar mıydın o görüntüleri?..
Medya bu vicdan muhasebesini, her fotoğraf, her video görüntüsünde yapmalıdır. Yapmak zorundadır..
Ve de asker, bu vatan uğruna şehit olanların anısına, o şehitlerin vatana sahip çıktıkları gibi sahiplenmelidir. Acı, reyting aracı olmaz.. Olmasına da iz
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti mehmetunal48 » 27 Şub 2008, 18:25

[quote="sainz"]Arkadaşlar bugün bir yazı okudum ve konuyla alakalı olduğunu düşündüğüm için sizlerle de paylaşayım dedim.

Olmadı Birand!.. Sana hiç yakışmadı..

EKRANIN önünde donup kaldım, "M. Ali bunu nasıl yaparsın" diye öfkeyle söylendim ardından.. Ertesi gün olmuş, bu satırları yazarken hâlâ söyleniyorum..
"Bunu nasıl yaparsın M. Ali?.. Bu kadar mı önemli reyting?.. Yaşamının en büyük değeri bu mu?.. Reytingciden gelen istatistik yani.."
Tabii iş kızıştı son günlerde.. atv'de emekli gibi haber okuyan Ali Kırca Show TV'de canlandı. Fatih Altaylı Kanal 1'de müthiş bir performans gösterip her geçen gün daha puan topluyor.. Şimdi de Mehmet Barlas daldı cenk meydanına.. O zaman papuç pahalı..
Pahalı papuç anchormanlerimizi daha iyi TV gazetecisi olmaya yönlendirmeli.. Savaş o alanda olmalı.. M. Ali'nin yaptığı gibi değil..
20 yaşındaki oğlu şehit olmuş bir annenin, oğlunun ölümünü haber aldığı anı görüntülemek nasıl bir TV Haberciliği anlayışıdır M. Ali?.. Bunu nasıl içine sindirir, nasıl yayına koyarsın?..
Şehitlerin acıları üzerinden reyting yapılır mı?.. Bir yaşama bu kadar destursuz dalınır mı?.
Dünya üzerinde gencecik oğlunun ölüm haberini aldığı anın görüntülenmesine izin verecek, bu görüntülerin televizyon ana haberinde yayınlanmasını istecek bir, tek bir "Ana"" çıkar M. Ali?..
Şehit haberlerini, aileye Genelkurmay veriyor. Görevli, özel yetiştirilmiş bir subay ve her ihtimale karşı içinde uzmanlar olan bir cankurtaranla gidiyor..
Genelkurmay mı haber verdi, "Biz aileye şehit haberi vereceğiz, hadi siz de gelin" dedi de cümbür cemaat mi gittiler gece karanlığında mahalleye.. Asker davet etmedi diyelim..
Bir şekilde haber aldı M. Ali'nin adamları, hangi şekildeyse..
Peki nasıl izin verdi üniformalı görevliler orda, o anda çekim yapılmasına.. Asker de kabahatli, en az senin muhabirin, kameramanın kadar..
Ama sen M. Ali?.. En deneyimli, en usta sensin.. Yayınlamasana ders olsun. İbret olsun. Hatta açıkla "Elimde ama yayınlamıyorum" de utansınlar.
Ev feryad figan.. Ana evde yok. Sabahın köründe işe gitmiş.. Haber salıp çağırıyorlar, "Eve gel, hasta var" diye..
Eve dönüp arabadan iniyor gece karanlığında bile sapsarı kadın..
M. Ali'nin kameramanı mevzilenmiş.. Evinin önündeki sivil resmi kalabalığa bakıyor, şaşkınlık, dehşet ve bin duygu içinde.. Ambulans.. Askeri araç.. Oğlu askerde.. Asker Irak'ta savaşıyor.. O arabadan eve birkaç metre içinde neler düşünüyor kadın..
O birkaç adım nasıl asırlar gibi uzuyor onun için.. Nasıl tahmin ediyor, nasıl ihtimal veremiyor öte yandan?..
Bir film için Oscarlık sahneler.. Ama gerçek olunca, utanç verici bir reyting tecavüzü bu, bir acılı ailenin, bir şehit anasının, en gizli, en kutsal kalması, en saygı duyulması gereken, en özel yaşam anına..
Hayır.. Kadının yürüyüşü saniye saniye veriliyor.. Sonra gerçek.. Sonra korkunç bir çığlık ve kadının yere düşüşü..
Bu mudur M. Ali.. Bu mudur?..
Seni yarım ömürdür tanırım M. Ali.. Sen bu değilsin. Asla değilsin. O zaman nasıl düştün bu yanılgıya.. Nasıl yayınladın o görüntüleri..
O kadın Cemre olsaydı, yani Sevgili eşin.. Bu acı örneği çok iyi düşünmen için veriyorum. O Ana Cemre olsaydı, gene yayınlar mıydın o görüntüleri?..
Medya bu vicdan muhasebesini, her fotoğraf, her video görüntüsünde yapmalıdır. Yapmak zorundadır..
Ve de asker, bu vatan uğruna şehit olanların anısına, o şehitlerin vatana sahip çıktıkları gibi sahiplenmelidir. Acı, reyting aracı olmaz.. Olmasına
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti favo29 » 27 Şub 2008, 23:28

Bu gün köşesinde yazmış H. Uluç bu yazıyı.Kesinlikle haklı.
favo29
Yeni Üye
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir