Niçin TDI kullanalım?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Niçin TDI kullanalım?

İleti KATARİN » 09 Mar 2008, 12:59

[quote="hakanerdogan"] [quote="KATARİN"]HERŞEY İYİ HOŞTA BENZİNLİ YADA DİZEL  NEDEN SIFIR ARAÇ ALIYORSUNUZ BEN İŞTE BUNU ANLAMIYORUMConfused [/QUOTE]

niye 0 almayayım ki durumum varken... ya sorun açarsa, ya kazası belası problemi cartı curtu varsa milletin kullandığı arabaya neden bineyim, üstüne 0 arabaya garanti veriyorlar ve kredi faiz oranları daha düşük.
[/QUOTE] KAZA BELA SORUNUNU ANLAYAN BİRİ İLE VARMI YOKMU DİYE ÇÖZEBİLİRSİN.PROBLEM CART CURT BUNLARDAN BİŞE ANLAMADIM Smile SORUN AÇARSAYA GELİNCE 2, Bİ EL ARABA NASIL Bİ SORUN AÇACAKKİ ALDIĞINA İNSAN PİŞMAN OLACAK

KATARİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 34SCU59 » 09 Mar 2008, 13:00

valla tata indigo marina alırsan 8000 km sanzuman dağıtırsın işte bole sorun acar
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti lazianke » 09 Mar 2008, 13:01

eurodizel in lt fiyatı 2,90 oldu,dün içinde kalanla birlikte 111 ytl ye depoyu doldurabildim. buralarda. artık inadına hiç hesap yapmayacağım. Temel gibi her seferinde 50 ytl lik alıyorum deyip gezeceğim. bıktım artık bu ülkedeki anlamsız vergilendirmelerden.
tdi kullanmanın ekonomikliğinden bahsetmenin anlamı kalmadı, önceden psikolojik rahatlık derdim artık o da mümkün değil. atın ölümü arpadan olsun, hiç takmadan gezeceğim artık.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti KATARİN » 09 Mar 2008, 13:01

[quote="lazianke"]eurodizel in lt fiyatı 2,90 oldu,dün içinde kalanla birlikte 111 ytl ye depoyu doldurabildim. buralarda. artık inadına hiç hesap yapmayacağım. Temel gibi her seferinde 50 ytl lik alıyorum deyip gezeceğim. bıktım artık bu ülkedeki anlamsız vergilendirmelerden.
tdi kullanmanın ekonomikliğinden bahsetmenin anlamı kalmadı, önceden psikolojik rahatlık derdim artık o da mümkün değil. atın ölümü arpadan olsun, hiç takmadan gezeceğim artık.
[/QUOTE] LOLClap
KATARİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 34SCU59 » 09 Mar 2008, 13:04

[quote="lazianke"]eurodizel in lt fiyatı 2,90 oldu,dün içinde kalanla birlikte 111 ytl ye depoyu doldurabildim. buralarda. artık inadına hiç hesap yapmayacağım. Temel gibi her seferinde 50 ytl lik alıyorum deyip gezeceğim. bıktım artık bu ülkedeki anlamsız vergilendirmelerden.
[/QUOTE]
su ülkede hiçbir zaman kıymet bilmez.su türkiye cumhuriyetinde yenmeyen yetim hakkı yenmeyen birşey kalmadı.sana katılıyorum.su başa gelen ne zaman işcileri düşünecek ne zaman sehitlerin hakkı verilek ne zaman dar gelirli aile kazanacak merak ediyorum.toki bile dar gelirliye daire imkanı sunuyo akpden adamın olmazsa alamıyorsun böyle bir ülkedeyiz lanet olsun.................
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti lazianke » 09 Mar 2008, 13:08

[quote="KATARİN"][quote="lazianke"]eurodizel in lt fiyatı 2,90 oldu,dün içinde kalanla birlikte 111 ytl ye depoyu doldurabildim. buralarda. artık inadına hiç hesap yapmayacağım. Temel gibi her seferinde 50 ytl lik alıyorum deyip gezeceğim. bıktım artık bu ülkedeki anlamsız vergilendirmelerden.
[/QUOTE] LOLClap[/QUOTE]
dün mazot almaya istasyona girince lt fiyatının 2,90 olduğunu farkettim. benzin 3,25 idi. yani 035 ykr fark var.moralim bozuldu. artık takmayacağım dedim, öyle de yaptım nihayet. eskiden yumurta varmış gibi gaza basarken dün dört kişi ve bagaj dolu arabama 100 km sabit hızla gittim.eskiden 100 ün az soluna sabitler radara düşmemeyi garanti altına alırdım, kızgınlığımdan radara düşmeyi bile göze alıp 100 e sabitledim. 4,5 lt ortalama tutturdum. 4 olsa nolacaktı artık ne kıymeti var. ciddi illet oldum ve hala acayip kızgınım.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti AV-2006 » 09 Mar 2008, 15:57

Artan sadece mazot değil ki.Bütün petrol ürünleri.Bu gidişat nasıl durur bilmem ama bir yanlışlık olduğu kesin.İnsaf yahuuu!

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti lazianke » 09 Mar 2008, 16:25

[quote="34 SCU 59"]valla tata indigo marina alırsan 8000 km sanzuman dağıtırsın işte bole sorun acar [/QUOTE]
araba işi biraz da nasip işi tata yala alakası yok. ağabeyimin polo tdi si şanzıman senkromeçi yüzünden 2 ay serviste yattı parça ispanyadan geliyordu. değiştiler aynı ses gene tekrar etti.geçenlerde 2.kez motoru yatak sardı. birincisinde yağ değişimini unutmuştu servis elemanları, şimdi ne olduğunu bulamadılar. galiba aracın motoru garantiden değişecekmiş. sıfır km polo goal işte ama nasibinde olmayınca olmuyor.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 09 Mar 2008, 21:14

Accord eski kasa yayvanlar varya, düzde geçerim demiyorum tırmanırken virajlı yollarda gelemiyordu, düzde yapıştırıyordu...

herkesin kendi tercihi, ben ''0'' km den yanayım. tertemiz akmaz kokmaz. 2.elde iyi bilinen bişey bulmak lazım ki zor benim için.

yakıt fiyatlarına gelince umrumda değil artık... zıvanadan çıktı umurumda değil.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti yonetici » 09 Mar 2008, 21:30

Şuanda ne dizel nede benzin LPG en ekonomik yakıt olma rekorunu elinde tutuyor. Onada yeni bir vergi uydursalar 1 haftaya kalmaz mutfak tüpünden LPG li araç doldurmaya yarayan aparat piyasaya çıkar kimse benzin istasyonuna uğrayıp LPG almaz LOL
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi

İleti lazianke » 09 Mar 2008, 21:44

çok önceden hakanla bir gece geyik olsun diye dizele lpg diye bir konu açmıştık, sonra işin gerçekten de var olduğunu öğrenince şaşırmıştım. artık mazot deyince aklıma çocukkenki  zzzııttt zzzzııııttt hava kompresörlü kamyonların pis egzoz gazından başka aklıma bir şey gelmez oldu.  mazottan da benzinden de lpg den de illet oldum. doldurup gidiyorum gidebildiği yere kadar. ve de gaz pedalının altındaki yumurta çoktan civciv oldu benim için.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 09 Mar 2008, 22:16

bi daha mı gelecem ben bu dünyaya mantığıyla hareket edip aldırmıyorum, geçecem diye asılıp gelen lüx araçlara bende asılıp geçtirmiyorum.

n'olacak sanki... belkide kendim kazanmadığım için böyle düşünüyorum ama ne bileyim, pedere dokunmuyorsa bende acımıyorum artık, ekonomi yapamazsın ki bu fiyattaki eurodizelle.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti KATARİN » 09 Mar 2008, 23:14

[quote="34 SCU 59"]valla tata indigo marina alırsan 8000 km sanzuman dağıtırsın işte bole sorun acar [/QUOTE] SEN TATA ALARAK HAYATINDAKİ EN BÜYÜK HATAYI YAPMIŞSIN BEN BUNUN ÜZERİNE YAZAMAM ARTIKLOLLOLLOL
KATARİN
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir