Öğretmenlik: Bol tatil, yatarak para!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Öğretmenlik: Bol tatil, yatarak para!

İleti tam3r » 07 Mar 2008, 11:43

bende anlatayım derdimi madem :) memurum, maaşım 790 ytl Allah'a şükür yetiyor neden çünkü sabah 7-7.30 da evden çıkıyorum işime gidiyorum akşam 8'de evin yolunu bulabiliyorum. hafta sonları biriken işlerden dolayıda çalışıyorum. bu sebepten para harcamaya pek zamanım olmuyor. nöbet desen nöbetler haftalık, hafta sonları yine mesai günleri gibi hafta içi de hangi saat olursa olsun çağırdıkları zaman işyerine gidiyorsun ve sağlıkçılar gibi 3 gün nöbet 4 gün tatilim yok ve henüz yıllık iznimi kullanmaya bile zaman olmadı ve günde bir öğretmenin muhatap olduğundan fazla insanla muhatap olmak zorunda kalıyorum.

tam3r
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 07 Mar 2008, 11:46

[quote="sinnex"]Yılın yarısını tatil yaparak geçiren başka bir meslek var mı?[/QUOTE]
mesaisi bittikten sonra da evinde işine devam etmek zorunda olan başka bir memurluk var mı?
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti tam3r » 07 Mar 2008, 11:48

[quote="lazianke"][quote="sinnex"]Yılın yarısını tatil yaparak geçiren başka bir meslek var mı?[/QUOTE]
mesaisi bittikten sonra da evinde işine devam etmek zorunda olan başka bir memurluk var mı?
[/QUOTE]

evet.

cumhuriyet savcıları.
tam3r
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 07 Mar 2008, 11:49

[quote="Aykan DURAN"]Bence çok fazla abartılmış. Örneğin 23 nisan törenine katılmanın ne zorluğu olabilir ki? Ne İşlerde çalışan insanlar var yapmayın allah aşkına..[/QUOTE]
o kadar çocuğu bir arada tutmanın kolay olduğuna inanıyorsanız bir 23 nisanda da siz gönüllü olarak bir sınıfla birlikte bayram törenine katılın ve törenden ne kadar zevkle ayrıldığınızı sonra bizimle paylaşmayı deneyin.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti lazianke » 07 Mar 2008, 11:51

[quote="tam3r"][quote="lazianke"][quote="sinnex"]Yılın yarısını tatil yaparak geçiren başka bir meslek var mı?[/QUOTE]
[/QUOTE]

evet.

cumhuriyet savcıları.
[/QUOTE]
onların mesaisi 8-5 değil zaten.Smile
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti lazianke » 07 Mar 2008, 11:53

Allahıma şükür mesleğimden çok memnunum, dünyaya bir daha gelsem gene öğretmen olurdum buna eminim. öğretmenlik kutsal meslektir vb kalıplarla konuşmayı ben de sevmiyorum ama bizi rahatsız eden, (bir kaç kötü örnekten hareketle) öğretmenliğin tatili bol, yan gelip yatma mesleği olarak görülmesidir.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti serdar89 » 07 Mar 2008, 12:10

sııf öğretmeliği kolay da Özel orta veya lise gercekten cok zor her türlü pislik var.. adama babasını takmıor öğretmen mi dinliycek...

serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti demir_01 » 07 Mar 2008, 12:50

ben hala öğrenciyim ve şu öğrecilik hayatımda ne öğrenciler gördüm ne çakallar var ne adiler ben bi hata yapsam döner özür dilerim o çakallarda hocaya baskaldırır ayrıca o eskı ogrencılık kalmadı okullarda loveskodayada katılıyom artık özel okul degıl normal okulda bıle kızamıyosun bıde ben tatıl zamanı lıseme gıderdım ve hocalarımın cogu lısede olurdu hocalara tatıl matıl yok kımse ogretmenlıgı basıt bısı zannnetmesın
demir_01
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serdar89 » 07 Mar 2008, 12:53

benim kardeşimde öğrenci ögretmen dövülürmü yav öğrenciler öğretmen bir kelime dedi diye öğretmeni dövmüşler arkadaşları
serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti demir_01 » 07 Mar 2008, 12:54

senın kardesınde dövmüşmü serdar kardesım
demir_01
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 07 Mar 2008, 13:18

İlk mesajdaki o doksan küsürlük listeyi kaldırıp bir kenara atın. Zor veya kolay hepsi de yapılabilecek işler. Ancak düşünsenize ülkenin yarınını yetiştiriyorsunuz. Bundan büyük sorumluluk olur mu?

Bu arada ben de kolejden mezun oldum. Öğretmenin en ufak kızmasına bile "hocam buraya senede kaç para veriliyor biliyor musun?" diyen bir çok öğrenci vardı. Eğitim ailede başlar. Aile önce temel eğitimi doğru düzgün verirse, öğretmenlerin işleri o derece kolaylaşacaktır. Tabii bu yan gelip yatacaklar anlamına gelmeyecektir. Daha fazla şey öğretebilecekler demektir.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti serdar89 » 07 Mar 2008, 13:32

[quote="demir_01"]senın kardesınde dövmüşmü serdar kardesım[/QUOTE]

yok bea benim kardeşim vur esesine la ekmeyini:D o yapmaz calışkan dır zaten..:D
serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ayhani » 07 Mar 2008, 14:06

Küçük bir anı....
Malumunuz öğretmenim arkadaşlar.
Her mesleğin kendine göre zorluk ve kolaylıkları var, lütfen benim mesleğim seni döver o meslek kolay şu meslek zor polemiklerine girmeyelim. Bence insan ile uğraşılan her meslek ziyadesi ile zordur. O herkesin gözüne batan onbeş tatil olmasa öğretmenlerin birçoğu psikopat olur. O ara insan kendine geliyor ve yeniden işer sarılma azmi kazanıyor.
Öğretmenlik zevklimi? Eğer karşınızda talebe(talep eden) varsa çok zevkli, ama diğer türlü tam bir işkence.

Size küçük bir anımı anlatayım o zaman bize hak vereceksiniz.
Geçen yıl evi boyatacağım. Bir usta bulduk bununla boyacıya gittik boya seçiyoruz ustanın oğluda geldi. Usta "oğlum şu boyaları al şuraya götür dedi". Çocuğu görseniz tip tip hareketler kafasını artist artist sallamalar ters ters cevaplar, bunları babasına yapıyor.
İçimden o an dedimki bu zibidi kesin meslek lisesinde okuyordur dedim(bende meslek lisesinde çalışıyorumda). Neyse sonra usta ile bir ara sohbet ederken usta senin oğlan nerede okuyor dedim. Filanca meslek lisesinde deyince içimden kendi kendime "Sen bu mesleği öğrendin Ayhan" dedim.
Usta kendi çocuğu için, Allah belasını versin keşke buda kız olsaydı diyor.
Şöyle düşünün babasının tahammül edemediği böylelerinden onlarcas ile hergün uğraşıyorsunuz. Varın yorumu siz yapın.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ayhani » 07 Mar 2008, 14:14

[quote="tam3r"]bende anlatayım derdimi madem :) memurum, maaşım 790 ytl Allah'a şükür yetiyor neden çünkü sabah 7-7.30 da evden çıkıyorum işime gidiyorum akşam 8'de evin yolunu bulabiliyorum. hafta sonları biriken işlerden dolayıda çalışıyorum. bu sebepten para harcamaya pek zamanım olmuyor. nöbet desen nöbetler haftalık, hafta sonları yine mesai günleri gibi hafta içi de hangi saat olursa olsun çağırdıkları zaman işyerine gidiyorsun ve sağlıkçılar gibi 3 gün nöbet 4 gün tatilim yok ve henüz yıllık iznimi kullanmaya bile zaman olmadı ve günde bir öğretmenin muhatap olduğundan fazla insanla muhatap olmak zorunda kalıyorum.[/QUOTE]

Bu benim aklıma bir fıkra getirdi;
Valinin biri bir gün uzak bir orman köyüne gidiyor. Yoldan geçen yaşlı bir neneye rastlayıp sohbet ediyor. Yaşlı nine evladım sen ne iş yapıyorsun diye soruyor. Adamda ben bu ilin valisiyim nene diyor. Gözünde en yüksek memur ormancı olan nene diyorki;

"Ah oğlum az birşey daha okuyup neden ormancı olmadın" demişBig%20smile

Öğretmenlere yatıyor diyen arkadaşlar bilmem anlatabildimmi?Wink
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti tam3r » 07 Mar 2008, 14:29

öğretmen değilim belirtmedim sanırsam Smile
tam3r
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabialife » 07 Mar 2008, 14:40

Öğretmen lisesini kazanmış ama o mesleği hakkıyla yapamayacağımı düşündüğüm için gitmemiş ve de eşi 20 yıllık sınıf öğretmeni olan birisi olarak düşüncem; eğer öğretmenlik mesleğini gerçekten severek, isteyerek ve hakkını vererek yapmıyorsanız dünyada yapılacak en son meslektir.
İnsanla uğraşılan her meslek zordur ama çocuklarla uğraşmak en zorudur. eşimin sabahın 5,5 unda kalkıp 6 da yola çıkıp yağmurda yaşta yollarda araç beklediğini, ağır hasta olmasına rağmen çocuklar dersten kalacak diye okula gidip iyice ağırlaşınca okuldan alıp acile götürdüğüm günleri, doktorun mutlaka istirahat etmen lazım deyip rapor vermesine  rağmen hastaneden okula dönüp derse devam etmesini, hafta sonları evini , kendi çocuklarını ihmal edip sınıfına okulda ücretsiz ders vermesini sürekli yaşayan bir insanım.

evde akşamları ve hafta sonları çocuklara daha fazla birşey öğretmek için yaptığı araştırmaları, günlük ve yıllık ünüte planlarını doldurmak, yazılı okumak karne doldurmak vs. için geçirdiği zamanları saymıyorum.

benim nice arkadaşlarım var, bekarken öğretmenlikte işmi yılın 3 ayı tatil okula git gel maaşını al diyorlardı. onlarda evlendi ve çocuk oktmaya başladı. şimdi soruyorum ben evde bir çocukla baş edemiyorum Allah öğretmenlere sabır versin diyorlar. Türkiyenin bu günkü ekonomik koşullarında hele iş bulmanın bu kadar zor ve emeğinin karşılığını alamadığın bir ortamda bedenen çok ağır işler var ama bence hiçbir meslek kafa yorgunluğu açısında öğretmenlikten daha ağır değildir herhelde. düşünün 50-60 öğrenci hepsinin karekteri, terbiyesi, yaradılışı ve yetişme ortamı farklı, bunları bir arada tutup onları eğitip öğretmek pek kolay olmasa gerek.
fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti tayel » 07 Mar 2008, 14:40

[quote="sainz"]İlk mesajdaki o doksan küsürlük listeyi kaldırıp bir kenara atın. Zor veya kolay hepsi de yapılabilecek işler. Ancak düşünsenize ülkenin yarınını yetiştiriyorsunuz. Bundan büyük sorumluluk olur mu?

Bu arada ben de kolejden mezun oldum. Öğretmenin en ufak kızmasına bile "hocam buraya senede kaç para veriliyor biliyor musun?" diyen bir çok öğrenci vardı. Eğitim ailede başlar. Aile önce temel eğitimi doğru düzgün verirse, öğretmenlerin işleri o derece kolaylaşacaktır. Tabii bu yan gelip yatacaklar anlamına gelmeyecektir. Daha fazla şey öğretebilecekler demektir.[/QUOTE]
arkadaşım bence son noktayı koymuş: EĞİTİM AİLEDE BAŞLAR(duyarlı aillerimiz dışında, yanlış anlaşılmasın). işte tüm mesele bu. malesef şuan okullarımızda çocuklarımıza eğitim veremiyoruz ama öğretim adına herşey yapılıyor
tayel
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mehmetunal48 » 07 Mar 2008, 15:39

[quote="Aykan DURAN"]Bence çok fazla abartılmış. Örneğin 23 nisan törenine katılmanın ne zorluğu olabilir ki? Ne İşlerde çalışan insanlar var yapmayın allah aşkına..[/QUOTE] Thumbs%20UpClap Evet aynen katılıyorum.Mutlaka her mesleğin kendine göre zorluğu vardır ama yularıda sayısı bir hayli kabarık olan maddelerden çoğu laf olsun torba dolsun cinsinden.Öğretmenlerin özellikle çocuklarla uğraşması zordur ama normal proğramını uygulamak ve gerekli görevleri yerine getirmektir.Yani diğer memurlara her yıl eğitim yardımı ödeneği ek zam,ek ders zammı,tatiller,kurumların açtığı sınavlarda extra ücret,günlük en az 40-50 ytl.Bunlar öğretmenlere yapılan kıyaklık.Başka bu kadar ek para getiren extralar hangi memurlara veriliyor.Nüfus saymında,seçimlerde,üniversite sınavlarında v.s aklıma gelmiyenler var.Ayrıca o kadar tatili bol başka memurlar varmı bilmiyorum.Yani gözüm yok hocam bunların hiçbirinde ama kadir kıymet de bilmek lazım öğretmenlerim benim.
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir