Öğretmenlik: Bol tatil, yatarak para!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Öğretmenlik: Bol tatil, yatarak para!

İleti lazianke » 07 Mar 2008, 16:07

[quote="mehmetunal48"][quote="Aykan DURAN"]Bence çok fazla abartılmış. Örneğin 23 nisan törenine katılmanın ne zorluğu olabilir ki? Ne İşlerde çalışan insanlar var yapmayın allah aşkına..[/QUOTE] Thumbs%20UpClap Evet aynen katılıyorum.Mutlaka her mesleğin kendine göre zorluğu vardır ama yularıda sayısı bir hayli kabarık olan maddelerden çoğu laf olsun torba dolsun cinsinden.[/QUOTE]
siz o laf olsun torba dolsun cinsinden şeylerin teftişlerde başa ne gibi iş açtığını bilseydiniz öyle yazmazdınız. çoğu müfettiş sizden neyi yapıp yapmadığınızı göstermenizi kağıt üzerinde  ister. uzaya roket gönderen öğrenci yetiştirseniz kağıdınızda palınınzda zümrewnizde yoksa hepsi havada kalır. ayda ayak izin olsa onlara kanıtlayamazsın. maalesef milli eğitim sistemimizde genelde en çok baş ağrıtan şeyler laf olup torba dolduran şeylerdir.

belki dışlarıdan bakınca eften püften görününce sıkıntısız işler sanıyorsunuz. öğretmeni en az yoran sınıftaki eğitim-öğretim işleridir bence. ben idarecilik yapmış biri de olaraka sınıfta derse gittiğim zaman deşarj olduğumu hissederdim.

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti mehmetunal48 » 07 Mar 2008, 16:22

14- Öğrenci tanıma fişleri doldurulacak.
15- Portfolyo dosyalarına hiçbir çalışma getirmeyen öğrencilere çalışmalarını getirmeleri için yalvarılacak.
16- Öğretmenliği öğretmenlerden iyi bilen velilere dert anlatılacak.
17- Sosyal kulüp çalışmaları ve toplantıları yapılacak.
18- Rehberlik çalışmaları, anketleri yapılacak ve raporları tutulacak
19-Ders işlemek yerine internetteki ve kitaplardaki bilgileri bize okuyarak 'bak okuyan toplumuz' imajı veren
insanların zorunlu seminerlerine katılınacak.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
hocam sizi anlıyorum zaten hak verdiğim yerlerde var ama şu yukarıya kopyaladığım şeyler rutin bilindik şeyler biraz da abartı.yoksa öğretmenlik güllük gülistanlık demiyorum ki.Ama öyle öğretmenlerde var giriyor sınıfa oku evladım,anlat evladım,kalk sözlüye otur sıfıııııııııırrrr diyenlerde az değil çünkü bizde bu sıralardan geçtik,ama görevini bihakkın yerine getiren derdi olan ideali olan eğitimcilerde var Allah onlardan razı olsun.yalnız bu tür kamu personeli her meslekte var.Ama iyi tarafları yani artılarıda fazla be hocam.şimdi hakkımı yememek lazım.
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 07 Mar 2008, 16:32

horon dışarıdan kolay görünür.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 07 Mar 2008, 16:56

[quote="loveskoda"]

Öğretmenler hiç iş yapmıyor... Ben annemden biliyorum:)

Akşam 20:00 de yatıyor, sabah 6:30 da kalkıyor... Akşam 18:00 da eve geliyor....

Elin p...çleriyle uğraşıyor ......kolejinde...
[/QUOTE]

hiç alınmadım. Smile neyseki öyle bir okul değildi bizim ki.

öğretmenlik zor, iş kabul ediyorum bir öğrenci olarak. devlete bağlı öğretmenlik yapmanın tatili çok, ama işin zorluğu birazda bulunduğunuz okulla alakalı. okulun semti, öğrencilerinin durumu vs. vs.

ama dersanemden bir kaç izlenim paylaşayım isim vermeden,

Edebiyat hocası 2008 model 1.9 CDTI 150 bg astrayla,

matemetikçinin biri Chevrolet Tahoe ile

teki E 200 ile geliyor, saymaya ihityaç duymadıklarım son model megane, focusla falan gelenler. Ama adamlar şunu söylüyor,

1 yıl boyunca toplam 20 gün tatil yapıyorum, kitap yazıyorum, dergi hazırlıyorum, soru hazırlıyorum, slayt yapıyorum (ders bilgisayardan anlatılıyor tablet PC den)  ben it gibi çalışıyorum diyor hepsi.

eşleride çoğunlukla devlette öğretmenlik yapıyor yada çalışıyor. hal böyle olunca...

bence öğretmenlik güzel meslek. sonuçta bi çok yerden avantajı var, ben yazın giderim köye mahsülü kaldırırım. yada yazın ayrı bi işle falan uğraşırım, hafta sonun var, bide öğretmen karın oldumu güzel iş.

ama öğretmenlere saygım sonsuz, kutsal meslek nihayetinde, doktora gidersin sadece seni iyi eder, ama öğretmen mühendisi, doktoru, milletvekilini, memuru, askeri yetiştirir.

Zor, zor elbette ama, pederden bilirim askerlik kadarda zor değil... yada İETT şöforlüğü kadar...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti AV-2006 » 07 Mar 2008, 19:08

Bende kafayı öğretmenlerin tatiline takanlara bu örneği veriyorum..Adamın biri diş çektirmeye gitmiş dişçiye sormuş:Dişimi kaça çekersin?Dişçi 100 ytl demiş.Adam : 10 dakikalık iş için istediğin bu ücret çok değil mi? demiş.Dişçi:  Beyfendi  isterseniz 10 dakikada değil , 1saatte çekeyim, yine aynı fiyatı alırım, ama bu sizin için daha zor olur demiş.Yani işin değerini zamana değil , işin ehemmiyetine göre ölçmek gerekir.

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti ayhani » 07 Mar 2008, 19:32

[quote="AV-2006"]Bende kafayı öğretmenlerin tatiline takanlara bu örneği veriyorum..Adamın biri diş çektirmeye gitmiş dişçiye sormuş:Dişimi kaça çekersin?Dişçi 100 ytl demiş.Adam : 10 dakikalık iş için istediğin bu ücret çok değil mi? demiş.Dişçi:  Beyfendi  isterseniz 10 dakikada değil , 1saatte çekeyim, yine aynı fiyatı alırım, ama bu sizin için daha zor olur demiş.Yani işin değerini zamana değil , işin ehemmiyetine göre ölçmek gerekir.[/QUOTE]

EEE Bunun üzerine ne söylesek boşClap

ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti elegance » 07 Mar 2008, 21:40

hel müdürler dsahada yatıyo okulun parasını ogrenci çalar okulmüdürü verir. müdür ogrenciye tokat atar cocuklar önünü keser 2 ögretmeni uyarınca gider milli egitime bide milli egitim müdüründen laf yer bnm babamda bi aara müdürlük yaptı eve gelişinde hava hep aynı oluodu sabah günes yeni doguyo akşam güneş batıo annemde ögretmen oda yatıyo evdeki ana baba cocuga sahip cıkamıyo saglık bakanlıgı bi özürlü raporu hop ögrenci annemim sınıfa tabi yaw yatıyo kesin bu memurların hepsi ARKADAŞLAR ÜLKEDE YATAN VARSA ONLARDA CUMHURBAŞKANIYLA VALİLERDİR VALİ İŞE 11DE GİDER CUMHUR BAŞKANI SADECE İMZALAMAYA
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti azakoglultd » 07 Mar 2008, 22:29

[quote="mehmetunal48"]14- Öğrenci tanıma fişleri doldurulacak.
15- Portfolyo dosyalarına hiçbir çalışma getirmeyen öğrencilere çalışmalarını getirmeleri için yalvarılacak.
16- Öğretmenliği öğretmenlerden iyi bilen velilere dert anlatılacak.
17- Sosyal kulüp çalışmaları ve toplantıları yapılacak.
18- Rehberlik çalışmaları, anketleri yapılacak ve raporları tutulacak
19-Ders işlemek yerine internetteki ve kitaplardaki bilgileri bize okuyarak 'bak okuyan toplumuz' imajı veren
insanların zorunlu seminerlerine katılınacak.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
hocam sizi anlıyorum zaten hak verdiğim yerlerde var ama şu yukarıya kopyaladığım şeyler rutin bilindik şeyler biraz da abartı.yoksa öğretmenlik güllük gülistanlık demiyorum ki.Ama öyle öğretmenlerde var giriyor sınıfa oku evladım,anlat evladım,kalk sözlüye otur sıfıııııııııırrrr diyenlerde az değil çünkü bizde bu sıralardan geçtik,ama görevini bihakkın yerine getiren derdi olan ideali olan eğitimcilerde var Allah onlardan razı olsun.yalnız bu tür kamu personeli her meslekte var.Ama iyi tarafları yani artılarıda fazla be hocam.şimdi hakkımı yememek lazım.

[/QUOTE]

Mehmet Bey Kardeşim sana aşağıda basit bir hesap yapacağım sende bana bu işi ne kadar sürede yapabileceğini söylersen sevinirim.

4a - 5c - 7c - 7d - 8a - 8b - 8c - 8d sınıflarına her hafta derse girilecek toplam 30 saat , 40 dakikada bir tenefüse çıkılacak ve daha bir çay bile içemeden zil çalacak ve öğretmen o bardağı bırakıp derse girmek zorunda çünki girmezse müdür kapıdan bakacak ve sanki adam öldürmüşsün yada ahlaksızca bir iş yapmışsın gibi aşağılayıcı bir tavırla derslere diye bağıracak. Şimdi senden şunu rica ediyorum birgün dışarı çık yürümeye başla (40 dakikada bir durup 10 dakika dinlenme hakkın var ) ha bu arada unutmadan yürürken bir yandan da avazın çıktığı kadar bağırarak konuşacaksın ve bu işi 6 saat boyunca yapacaksın.Herhalde bir insanın 6 saat içinde ne kadar yol yürüdüğünü ölçebilirsin.Ha bu arada bunu haftanın 5 günü yapmak zorundasın.

Şimdi başka bir hesap daha 8 sınıfa ders anlatacaksın haftada 30 saat.Her sınıfta ortalama 45 öğrencin olacak , yani toplamda 360 öğrencin olacak , her sene bu öğrencilerin her birini 6 adet yazılı yapacaksın oda 2160 adet yazılı kağıdı eder.Bir yazılıyı okumak ortalama 4 dakika desek ( aslında çok daha fazla tabi soruların özelliklerine göre ) buda sana 8640 dakika eder buda 144 saat eder bilmem anlatabildim mi.Dur daha bitmedi bunun üstüne 720 adet en azı 5 sayfa olan performans ödevlerinide ekle , onun üstüne birde 720 adette yine her biri 5-10 sayfalık proje ödevlerini ekle ki performans ve roje ödevlerini okumak nerden baksan he biri için 15 dakika ayırmaktır.Çarp bakalım şimdi 15 ile 720+720 yi ettimi sana 21600 dakika oda ettimi sana 360 saat.Şimid topla 360 saat + 144 saat = 504 saat .

BU ARADA BU 504 SAATLIK CALISMAYI DERS DISI EVDE YAPMAN LAZIM ONA GORE.

8  SAAT GUNLUK MESAIYE GORE BUDA  63 GUN EDER  CUMARTESI PAZARLARLA  81 GUN EDER.KIMSE BANA SIZIN 3 AY TATILINIZ VAR DIYE MAVAL OKUMASIN KUSURA BAKMAYIN.

Ben burada öğretmenin işlerinn % 20 si bile olmayan ölçme değerlendirme sürecinde yapılan işlerden bahsettim.Eleştiren arkadaşlar oturup bir kere daha düşünürlerse ne demek istediğimi anlarlar.

Daha çok şey yazak bütün yaptığımız ekstra işleri hesaba dökecektim ama yazdıkça sinirlerim zıplıyor.Biraz daha yazarsam belki o elestiri getiren arkadaşları kıracak sözler söyleyebilirim diye burada noktalıyorum.

Biraz daha dikkatli olun çünki dünyanın en zor mesleğinden bahsediyorsunuz.

azakoglultd
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mehmetunal48 » 07 Mar 2008, 23:19

"...görevini bihakkın yerine getiren derdi olan ideali olan eğitimcilerde var Allah onlardan razı olsun..."sevgili hocam seni üzmek gibi bir derdim yok aslında,buna hakkım da yok.ama ben tırnak içinde önceki yazdığım yazıdan kopyaladım bakın sizin gibi bu işi dert edinmiş meslek sahibi eğitimcilerde var,benim söylediklerim gibide var.neden alınıyorsunuz anlamadım.siz bu kategoriye girmediğinize göre no problem.öyle insanlar vardır saat 5 olsun gidelim ay 15 olsun maaş alalımın derdindedir.Ama hocam dikkat edin ben genellemeci mantıktan yana değilim ben bu yanlışı savunamam.Bende kamu personeliyim memurum.Bizim meslektede  bu olumlu olumsuz her iki kategoride de insanlar var.Hakkını helal et,kırmak istemezdim sizi.nihayetinde skodacıyız.
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilk aşk » 07 Mar 2008, 23:48

bence öğretmenlerin maaşıda azThumbs%20Down
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mehmetunal48 » 08 Mar 2008, 00:45

[quote="hakanerdogan"] [quote="loveskoda"]

Öğretmenler hiç iş yapmıyor... Ben annemden biliyorum:)

Akşam 20:00 de yatıyor, sabah 6:30 da kalkıyor... Akşam 18:00 da eve geliyor....

Elin p...çleriyle uğraşıyor ......kolejinde...
[/QUOTE]

hiç alınmadım. Smile neyseki öyle bir okul değildi bizim ki.

öğretmenlik zor, iş kabul ediyorum bir öğrenci olarak. devlete bağlı öğretmenlik yapmanın tatili çok, ama işin zorluğu birazda bulunduğunuz okulla alakalı. okulun semti, öğrencilerinin durumu vs. vs.

ama dersanemden bir kaç izlenim paylaşayım isim vermeden,

Edebiyat hocası 2008 model 1.9 CDTI 150 bg astrayla,

matemetikçinin biri Chevrolet Tahoe ile

teki E 200 ile geliyor, saymaya ihityaç duymadıklarım son model megane, focusla falan gelenler. Ama adamlar şunu söylüyor,

1 yıl boyunca toplam 20 gün tatil yapıyorum, kitap yazıyorum, dergi hazırlıyorum, soru hazırlıyorum, slayt yapıyorum (ders bilgisayardan anlatılıyor tablet PC den)  ben it gibi çalışıyorum diyor hepsi.

eşleride çoğunlukla devlette öğretmenlik yapıyor yada çalışıyor. hal böyle olunca...

bence öğretmenlik güzel meslek. sonuçta bi çok yerden avantajı var, ben yazın giderim köye mahsülü kaldırırım. yada yazın ayrı bi işle falan uğraşırım, hafta sonun var, bide öğretmen karın oldumu güzel iş.

ama öğretmenlere saygım sonsuz, kutsal meslek nihayetinde, doktora gidersin sadece seni iyi eder, ama öğretmen mühendisi, doktoru, milletvekilini, memuru, askeri yetiştirir.

Zor, zor elbette ama, pederden bilirim askerlik kadarda zor değil... yada İETT şöforlüğü kadar...
[/QUOTE] Thumbs%20UpCool
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 08 Mar 2008, 01:10

Ayhani ve AV-2006 hocalarım teşekkürler.Clap ne de olsa damdan düşen halden biliyorSmile
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ayhani » 08 Mar 2008, 01:32

[quote="lazianke"]Ayhani ve AV-2006 hocalarım teşekkürler.Clap ne de olsa damdan düşen halden biliyorSmile [/QUOTE]

Teşekkür bizden ne demek. Son zamanlarda nedense bir öğretmen düşmanlığı başladı gidiyor anlamadım. Herkese Allah işinde kuvvet sabır ve sağlık versin. Artık bu polemiği kapatalım.

Konuyu müsadenizle bir fıkra ile kapatmak istiyorum.
Horoza sormuşlar.
Tavukmu yumurtadan çıkar, yumurtamı tavuktan?
Horoz; "Ben polemiğe girmem işimi yaparım" demiş.
Saygı ve sevgilerimle.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti yexplorer » 08 Mar 2008, 02:03

[quote="mehmetunal48"][quote="Aykan DURAN"]Bence çok fazla abartılmış. Örneğin 23 nisan törenine katılmanın ne zorluğu olabilir ki? Ne İşlerde çalışan insanlar var yapmayın allah aşkına..[/QUOTE] Thumbs%20UpClap Evet aynen katılıyorum.Mutlaka her mesleğin kendine göre zorluğu vardır ama yularıda sayısı bir hayli kabarık olan maddelerden çoğu laf olsun torba dolsun cinsinden.Öğretmenlerin özellikle çocuklarla uğraşması zordur ama normal proğramını uygulamak ve gerekli görevleri yerine getirmektir.Yani diğer memurlara her yıl eğitim yardımı ödeneği ek zam,ek ders zammı,tatiller,kurumların açtığı sınavlarda extra ücret,günlük en az 40-50 ytl.Bunlar öğretmenlere yapılan kıyaklık.Başka bu kadar ek para getiren extralar hangi memurlara veriliyor.Nüfus saymında,seçimlerde,üniversite sınavlarında v.s aklıma gelmiyenler var.Ayrıca o kadar tatili bol başka memurlar varmı bilmiyorum.Yani gözüm yok hocam bunların hiçbirinde ama kadir kıymet de bilmek lazım öğretmenlerim benim.[/QUOTE]

kardeş bak kendinle çeklişkiye düşmüşsün. alıntı yapmışsın 23 nisana katılmanın ne zorluğu var diye altta da tatililin bolluğundan söz etmişsin yani bize tatil yok. problem paranın az olması tatillin çok olması işin kolay ve zor olması değil insanların bunu yanlış bilmesi benim sıkıntım bu. atv de bir haber çıktı 2 ay önce 2008 kamu çalışanları 115 gün tatil yapacak diye hemen  sevindim memur ( öğretmen olarak değil diğer bütün kamu çalışanları gibi) olarak. sonra bir hesapladım ( 52 *2=104 gün) zaten hafta sonu tatili var geriye 8-9  gün bayram tatilleri. nerde kaldı tatil hani ğretmenler yılın yarısı yatıyordu. yılın 3 te biri 1 zaten yatıryor. hepimiz şikaytçiyizdir devlet dairesine gittiğimizde işlerin yürümemesinden memurun zamanında gelmemesinden, iş yaparken çay içmesinden, siz sırada beklerken onun arkadaşaıyla muhabbet etmesinden, doktorun 9:30 u geçe gelip 10 da çay molası vermesinden. ama hiçbir gün evinizde duydunuz mu çocuğunuzdan öğretmen derse geç geliyor, yanında arkadaşını getirip muhabbet ediyor, derste telefonla konuşuyor, bugün git yarın gel diyor. bunlar olmaz bizim meslekte ama diğerlerini hepimiz görüyoruz. çalışmak değil bizi yıpratan siz ve sizin gibilerin bu düşünceleri.

geçen senelerde öğretmenlere 100 ytl iyileştirme zammı söz konusu oldu. her isyana kalktı vay efendim onlara verilirmi zaten yatıyorlar...... daha neler neler ama sonra bütün kamu çalışanı zam aldı. imamlara + 90 daha verilirdi polisler el altından aldı savcılar zaten öyle ama kimsenin sesi çıkmadı.

ek ders zammları herkesin ağzına sakız oldu. 5 ytl olacak . vayyyyyyy ne gerek var zaten maaşı çok alıyorlar yatıyorlar düzenleme yapıldı. benim 385 olan ek dersin 400 e çıktı ben ne anladım bu işten. herkes zammı biliyor ama yapılan düzenleme ile öğretmenin ekdersi kesildi bunu bilmiyor.

fazla uzatmaya gerek yok ben öğretmen olduğumda şartlar buydu kabul ederek geldim çalışmak istersem devam yoksa güle güle. bu şartlarıda hiç kimseden gizlemediler diğerleride öğretmen olabilirdi. neden olmadılar madem ki bu kadar kolaydı bukadar rahattı bu kadar iyi şartlara sahip bir meslek sizler niye olmadınız.
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti yexplorer » 08 Mar 2008, 02:15

[quote="mehmetunal48"]"...görevini bihakkın yerine getiren derdi olan ideali olan eğitimcilerde var Allah onlardan razı olsun..."sevgili hocam seni üzmek gibi bir derdim yok aslında,buna hakkım da yok.ama ben tırnak içinde önceki yazdığım yazıdan kopyaladım bakın sizin gibi bu işi dert edinmiş meslek sahibi eğitimcilerde var,benim söylediklerim gibide var.neden alınıyorsunuz anlamadım.siz bu kategoriye girmediğinize göre no problem.öyle insanlar vardır saat 5 olsun gidelim ay 15 olsun maaş alalımın derdindedir.Ama hocam dikkat edin ben genellemeci mantıktan yana değilim ben bu yanlışı savunamam.Bende kamu personeliyim memurum.Bizim meslektede  bu olumlu olumsuz her iki kategoride de insanlar var.Hakkını helal et,kırmak istemezdim sizi.nihayetinde skodacıyız. [/QUOTE]

kardeş sen iyice abartmışsın yaz aklına gelen herşeyi yada yazmadan başkasının fikrine kon sonra bak ne güzel diye meslek ahlakından bahset. önce  ortaya bişeyler atıp herkesi zan altında bırak sonra kırmak istemzdim, skodacıyız...

peki skodacı olmayan toyotacı, renocu, bmw cu, yada arabasız olanlar suçlumu şimdi. 500.000 öğretmen var hepsi işini iyi yapıyor olmayabilir. ama burada sesi çıkanlar mı işini yapanlar....
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti lazianke » 08 Mar 2008, 12:44

[quote="ayhani"] [quote="lazianke"]Ayhani ve AV-2006 hocalarım teşekkürler.Clap ne de olsa damdan düşen halden biliyorSmile [/QUOTE]

Teşekkür bizden ne demek. Son zamanlarda nedense bir öğretmen düşmanlığı başladı gidiyor anlamadım. Herkese Allah işinde kuvvet sabır ve sağlık versin. Artık bu polemiği kapatalım.

Konuyu müsadenizle bir fıkra ile kapatmak istiyorum.
Horoza sormuşlar.
Tavukmu yumurtadan çıkar, yumurtamı tavuktan?
Horoz; "Ben polemiğe girmem işimi yaparım" demiş.
Saygı ve sevgilerimle.
[/QUOTE]
ClapClapClap
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mehmetunal48 » 08 Mar 2008, 13:21

işini bilen ve yapan neden üstüne alınıyor an-la-ya-bil-miş-de-ği-lim.Ben her meslekte böylelerinin olabileceğini kaç defa yazmıştım ama.hayat bilgisini seyredenler orada her tür öğretmenin olabileceğini rahatlıkla görebilir.Oradaki müdür gibi eğitimciler yokmu,burda şahsen bulunduğum beldede ki müdürün hayat bilgisindeki müdürden hiç bir farkı yok fazlası var eksiği yok.Ama orada tarih hocası gibi hocalarda var ama ben kimsenin hakkının yenmesini istemem.Yani benim mesleğimde de her türlüsü mevcut.
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mehmetunal48 » 08 Mar 2008, 13:33

[quote="yexplorer"][quote="mehmetunal48"]"...görevini bihakkın yerine getiren derdi olan ideali olan eğitimcilerde var Allah onlardan razı olsun..."sevgili hocam seni üzmek gibi bir derdim yok aslında,buna hakkım da yok.ama ben tırnak içinde önceki yazdığım yazıdan kopyaladım bakın sizin gibi bu işi dert edinmiş meslek sahibi eğitimcilerde var,benim söylediklerim gibide var.neden alınıyorsunuz anlamadım.siz bu kategoriye girmediğinize göre no problem.öyle insanlar vardır saat 5 olsun gidelim ay 15 olsun maaş alalımın derdindedir.Ama hocam dikkat edin ben genellemeci mantıktan yana değilim ben bu yanlışı savunamam.Bende kamu personeliyim memurum.Bizim meslektede  bu olumlu olumsuz her iki kategoride de insanlar var.Hakkını helal et,kırmak istemezdim sizi.nihayetinde skodacıyız. [/QUOTE]

kardeş sen iyice abartmışsın yaz aklına gelen herşeyi yada yazmadan başkasının fikrine kon sonra bak ne güzel diye meslek ahlakından bahset. önce  ortaya bişeyler atıp herkesi zan altında bırak sonra kırmak istemzdim, skodacıyız...

peki skodacı olmayan toyotacı, renocu, bmw cu, yada arabasız olanlar suçlumu şimdi. 500.000 öğretmen var hepsi işini iyi yapıyor olmayabilir. ama burada sesi çıkanlar mı işini yapanlar....
[/QUOTE] Hayır sadece burada sesini çıkaranlar değil haklı olanlar,haklı olanlar için zaman ve mekan sözkonusu değiller.Ben sadece öğretmenlik zor meslek, kolay değil, ağır aslında ;az bile diyenleredir.Zira hiçbir kimseyi devlet o meslekte zorla durdurmuyor ve herkes yapacak olduğu mesleğin zorluğunu ve kolaylığını artısını ve eksisini görerek ve bilerek bu işe/mesleğe başlıyor.Mesleği zoruna giden istifa mekanizması diye bir şey var faydalanabilir.Zira banada içimde bulunduğum meslek bir ara zor geldi,banada birisi seni bu meslekte zorla tutan mı var dedi evet gerçekten haklı olduğunu teslim ettim.Ama işte gerçekleri kabullenmek her zaman zordur.Bu ben bile olsam.öğretmenlere sevgiler,saygılar.
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir