Octavia elegance tiptronik??

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Octavia elegance tiptronik??

İleti reprisal_hunter » 20 Mar 2008, 13:28

skoda gibi çakma bir araç değildir.

burda neyi kastetdin kardeş

Kullanıcı avatarı
reprisal_hunter
CLASSIC
CLASSIC

İleti serdar89 » 20 Mar 2008, 13:33

[quote="reprisal_hunter"]skoda gibi çakma bir araç değildir.

burda neyi kastetdin kardeş
[/QUOTE]

Valla bende Anlamadım..
serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BaTeRRiiSStt » 20 Mar 2008, 13:34

şöyle anlatayım. Yan aynaların düğmesinde sorun vardı düğme kumandasını cıkardık sadece audi amblemi vardı üzerinde. Orjinal benzin filtresi aldım üzerinde ww işareti var. Bujilerde desen öyle salıncak takozları ww,rot cubukları desen öyle... sanırım arabanın 3 yerinde skoda amblemi var direksiyonun üzeri ön kaput ve arka bagaj kapağında:)
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti serdar89 » 20 Mar 2008, 13:36

[quote="BaTeRRiiSStt"]şöyle anlatayım. Yan aynaların düğmesinde sorun vardı düğme kumandasını cıkardık sadece audi amblemi vardı üzerinde. Orjinal benzin filtresi aldım üzerinde ww işareti var. Bujilerde desen öyle salıncak takozları ww,rot cubukları desen öyle... sanırım arabanın 3 yerinde skoda amblemi var direksiyonun üzeri ön kaput ve arka bagaj kapağında:)[/QUOTE]

DAha iyi değilmi Parça Sorun olmaz yani sıkıntı cekmez sin? 
serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 20 Mar 2008, 13:38

Pekala ben birşey söyleyeceğim o halde,bazı audi ve vw parçalarında skoda amblemi oluyor ve üzerinde made in czech republic yazıyor,kardeş bu VW grup çok uluslu bir şirket,meksika da bile ürettirdiği parçalar var,örnekler çoğaltılabilir ama Skoda çakma bir araba değil büyük bir grup şirketi olan VW nin bünyesindeki bir araç!! bir örnek daha SUPERB park sensörü Porsche cayenne park sensörü ile aynı ve Skoda amblemi var üzerinde,şimdi cayenne çakma bir arabamı oluyor???
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baha » 20 Mar 2008, 13:40

ne alaka şimdi skoda ile porsheyi bile aynı kefeye koydunuz burda... skodalar çakma arabalardır ben katılıyorum arkadaşıma.ne olursa olsun kendin üretmediğin sürece çakmadır
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baho06 » 20 Mar 2008, 13:42

la gardaşım  toyotayı bana mersedes yaptınız yav.git mitsubişhi lancer al 5çeker 1.8 140hp.git astra ufaksa vectra al.hiç değilse arabaya bindiğini anla.focus al dizel.ama toyota alma
baho06
CLASSIC
CLASSIC

İleti BlueVRS » 20 Mar 2008, 13:44

[quote="baha"]ne alaka şimdi skoda ile porsheyi bile aynı kefeye koydunuz burda... skodalar çakma arabalardır ben katılıyorum arkadaşıma.ne olursa olsun kendin üretmediğin sürece çakmadır[/QUOTE]

Kim üretiyor ki??Skoda yı..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baho06 » 20 Mar 2008, 13:46

kardeş yolun açık olsun.gönlünden geçen arabayı alabilirsin.
baho06
CLASSIC
CLASSIC

İleti serdar89 » 20 Mar 2008, 13:47

tamam söylenmiş olabilir ama ÇAKMA lafı olmadı o zman Bu resme bakın !! Skoda Cakma ise Audi cakma Octavia motoru ile bu motor arasında ne fark vaR? veya Audi halk dilinde Skoda dan daha iyi bencede biraz iyi yeni modelleri yani A4, A6 A8 cok üstün ama resme bakarsanız anlıycaksınız..

Akü Filtre hattaa ve hatta Cam silcek su haznesi kapağına bakın!!!!

serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 20 Mar 2008, 13:48

Toyota alma da ne alırsan al...
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serdar89 » 20 Mar 2008, 13:49

[quote="loveskoda"]Toyota alma da ne alırsan al...[/QUOTE]

ClapClapClapClapClap
serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 20 Mar 2008, 13:50

Ya adamlar bir havuz oluşturmuş,bir parça üretiyor yada ürettiriyor tüm araçlarında kullanıyor,aynı parça skoda,vw,audi,seat, hatta porsche a bile oluyor (bu porsche ile skoda yı bir kefeye koymakmıdır??) parçaların üretildiği ülkeler içinde fransa da,çek cumhuriyeti de,ispanya da,meksika da,almanya da,çin de ve daha birçok ülke de var.Otomotiv sektörü ile araba kullanmak dışında yakınlığı olmayıp yorum yapan bir topluluk olmaktan vazgeçmeye davet ediyorum sizleri.

Skoda çakma ise VW grup araçlarının hepsi çakma o halde..Birde konularda son mesajı değil mesajları geriden okuyarak gelin belki ne denmek istediğini anlarsınız.
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 20 Mar 2008, 13:51

[quote="baho06"]kardeş yolun açık olsun.gönlünden geçen arabayı alabilirsin.[/QUOTE] Olumlu yorum ve dilek için teşekkür.
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 20 Mar 2008, 13:56

[quote="serdar89"][quote="loveskoda"]Toyota alma da ne alırsan al...[/QUOTE]

ClapClapClapClapClap
[/QUOTE]

Arkadaşlar mantıklı bir sebep arıyorum almamak için varmı toyota ile ilgili somut bilgi,ben bir örnek vermek istiyorum vw grup ta otomatik şanzımana 4-5 bin ytl öderken toyota da bu rakam m/m şanzıman için 1500 ytl.üstelik düz vitesten az yakması cabası,alma derken tipini beğenmediğiniz içinmi yoksa ne??paylaşın lütfen sadece alma deyip geçmeyin..önemli..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serdar89 » 20 Mar 2008, 13:56

[quote="loveskoda"][quote="baha"]ne alaka şimdi skoda ile porsheyi bile aynı kefeye koydunuz burda... skodalar çakma arabalardır ben katılıyorum arkadaşıma.ne olursa olsun kendin üretmediğin sürece çakmadır[/QUOTE]

Ortak parça kullanımı her markada mevcuttur. Mesela Toyota Aygo, Citroen C1  Peugeot 107 ortak parçalara sahip. O halde bunlar da çakma...
[/QUOTE]

Bence fazla gitmeyinn Millet skoda cok küçümsüyor Ford sanki cok iyi yada Corolla cok iyi gibi gelir dışardan ama Siz allah korusun kaza yaptınızmı PArça yok elimizde dedimi yandınn!! bekleki gelsin ama skoda öyle değil bir telefonla Audi , Seat servisinde getirsin parcayı..    O zaman madem toyota bu kadar sağlam neden YARİS almadınız?
serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 20 Mar 2008, 13:59

[quote="98Pickup"]Ya adamlar bir havuz oluşturmuş,bir parça üretiyor yada ürettiriyor tüm araçlarında kullanıyor,aynı parça skoda,vw,audi,seat, hatta porsche a bile oluyor (bu porsche ile skoda yı bir kefeye koymakmıdır??) parçaların üretildiği ülkeler içinde fransa da,çek cumhuriyeti de,ispanya da,meksika da,almanya da,çin de ve daha birçok ülke de var.Otomotiv sektörü ile araba kullanmak dışında yakınlığı olmayıp yorum yapan bir topluluk olmaktan vazgeçmeye davet ediyorum sizleri.

Skoda çakma ise VW grup araçlarının hepsi çakma o halde..Birde konularda son mesajı değil mesajları geriden okuyarak gelin belki ne denmek istediğini anlarsınız.
[/QUOTE]

ClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClap 

Bu, Ferdinand Piech(porsche CEO su) in fikridir. Buradaki bazı arkadaşlar daha iyi biliyorlar ya...
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 20 Mar 2008, 14:03

[quote="98Pickup"]
Arkadaşlar mantıklı bir sebep arıyorum almamak için varmı toyota ile ilgili somut bilgi,ben bir örnek vermek istiyorum vw grup ta otomatik şanzımana 4-5 bin ytl öderken toyota da bu rakam m/m şanzıman için 1500 ytl.üstelik düz vitesten az yakması cabası,alma derken tipini beğenmediğiniz içinmi yoksa ne??paylaşın lütfen sadece alma deyip geçmeyin..önemli..
[/QUOTE]

Toyota nın Multi mode sistemi bilinen tiptronic şanzıman değildir. Aslen otomatikleştirilmiş manueldir. Bu da maliyeti düşürür ama sarsıntılı vites geçişlerine, yokuşta geri kaymasına vb. şeylere neden olur. Oysa VW nin Tiptronicleri bu konuda en iyi sistemlerdir. Vitesgeçişlerini hissetmezsiniz bile...
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir