kredi kartı ücreti iade dilekçesi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

kredi kartı ücreti iade dilekçesi

İleti lazianke » 07 Nis 2008, 13:43

arkadaşlar haksızca tahsil edilen kredi kartı bedelinin iadesi için, banka müşteri hizmetlerine fakslamak için örnek dilekçe metnini sizlerle paylaşayım dedim. özellikle bonusta etkili oluyor fakat y.kredi 3 ayda 750 ytl harcarsanız sileriz diyormuş.çok yakın arkadaşalrım ücretlerini geri almışlar. ben de başvuru yapacağım. 30 ytl ye 10 lt mazot alır gezerimSmile. worde aktarıp düzenlersiniz.

………………………. MÜŞTERİ HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ'NE

Bankanızın ............................................................  Nolu kredi kartı kullanıcısıyım. Bankanız

tarafından kredi kartı aidat bedeli olarak ..................   YTL hesap dökümüme yansıtılmakta ve

şahsımdan tahsil edilmektedir.

Kredi Kart ücreti adı altında para kesilmesinin hukuki mesnetsizliği;

4822 Sayılı Kanun ile Değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'un "Sözleşmedeki Haksız Şartlar" başlıklı 6. maddesine ve 5464 Sayılı Banka ve Kredi Kartları Kanunun 24. maddesine göre bankanızın almış olduğu bu kart ücreti, herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından ve de söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmış, özellikle standart sözleşmede yer alması nedeniyle içeriğine etki edilemeyip; müzakere edilemediğinden haksız bir şarttır.Ayrıca 5464 sayılı yasanın 44. maddesinde yapılan atfa binaen, uyuşmazlıkların Tüketici Hakem Heyeti'nde ve/veya Tüketici Mahkemesi1 nde çözümleneceği hüküm altına alınmıştır,denilmektedir.

Kortu ile ilgili emsal karar:

Kocaeli Tüketici Mahkemesi'nin 04/10/2006 tarih ve 2006/368 Karar Nolu kararı

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti silverlinemania » 07 Nis 2008, 14:14

paylaşımın için saol bunu hemen hemen herkes biliyo aslında da üşeniyolar yapmaya hiç olmadı müşteri hizmetlerine telefon açıpta kaldırabilirsin aidatı ama üşengeçiz işte bunu okuyunca aklıma telekomun vergi ve sabit ücret fiyaskosu geldi belki bileniniz yoktur ben yazıyım bi dilekçe ile sabit ücret ödemekten kurtuluyosunuz telekoma boşuna 12 ytl havadan ödemiyosunuz sadece vergi alınıyo oda sabit ücret iptal olunca biraz daha düşüyo sabit ücretin mantığıda şu akşam 9 dan sabah 8 e kadar konuşulan bütün dakikalar bedava siz bunu istesenizde istemesenizde telekom sizi bu tarifeye geçiriyo ve siz konuşsanızda konuşmasanızda bu para sizden tahsil ediliyo eğer bu tarifenin kalkmasını istiyosanız telekoma bi dilekçe yazıp başvuruyosunuz ve sabit ücret ortadan kalkmış oluyo doğal olarak akşam 9 dan sabah 8 e kadar olan ücretsiz konuşmalarda iptal oluyo bilmeyeniniz varsa paylaşıyım dedim boşuna 12 ytl sabit ücret diye soymasınlar sizi ....
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti slamy » 08 Nis 2008, 03:03

Yıllardır Garanti Bonus kart kullanıcısıyız ailecek kaç defa verdik dilekçe bir sonuç yok. Aynen söylenen şu " Siz kartı alırken bankanın belirleyeceği hesap işletim,kart maliyeti vs ücretleri ödeyeceğim diye maddeye de imza atıyosunuz" Hatta o sözleşmeyi çıkartıp koyuyolar önünüze. Diğer bankalarda işe yarıyo ama Garanti yemiyor bunu... Ben Emeklilik Hesabımı Vadesiz,Vadeli Hesablarımı,Otomatik ödemelerimi,kredi kartını kapattım yinede yemediler...
slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 08 Nis 2008, 03:07

[quote="slamy"]Yıllardır Garanti Bonus kart kullanıcısıyız ailecek kaç defa verdik dilekçe bir sonuç yok. Aynen söylenen şu " Siz kartı alırken bankanın belirleyeceği hesap işletim,kart maliyeti vs ücretleri ödeyeceğim diye maddeye de imza atıyosunuz" Hatta o sözleşmeyi çıkartıp koyuyolar önünüze. Diğer bankalarda işe yarıyo ama Garanti yemiyor bunu... Ben Emeklilik Hesabımı Vadesiz,Vadeli Hesablarımı,Otomatik ödemelerimi,kredi kartını kapattım yinede yemediler...[/QUOTE]
kuzenim bu dilekçeyi müşteri hizmetlerine fakslayarak kart ücretini geri aldı. y.kredi sadece 3 ayda 750 ytl harcarsanız geri öderiz dermiş o da haksız. güvendikleri tek şey insanların 30 ytl için mahkemeyle uğraşmaktan çekineceği. yoksa yaptıkları kanuni değil. ayrıca sözleşme denen şeyin de hukuken sözleşme özelliği yokmuş.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti FLEYLAK » 08 Nis 2008, 09:52

ben metni garantiye doldurup attım
dur bakalım ne olacak
FLEYLAK
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kmustafat » 08 Nis 2008, 10:37

arkadaşım paylasım için sağol ama ben bonus müsteri hiz. ağzıma geleni saydım ama saymazdan önce dilekçe yazdım beni aradılar bende açtım ağzımı yumdum gözümü ama elde var 0 yani iade yapmadılar ama iş bankası yapıyor finans da yapmıyor yapı kredi yapmıyor. haberlere göre önümüzdeki yıl olmayacak bunlar bakalım ama ben yukarıdaki dilekçe örneğini alıp yollarım bakalım ne olacak paylaşım için sağol

kmustafat
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 08 Nis 2008, 12:49

[quote="kmustafat"]

arkadaşım paylasım için sağol ama ben bonus müsteri hiz. ağzıma geleni saydım ama saymazdan önce dilekçe yazdım beni aradılar bende açtım ağzımı yumdum gözümü ama elde var 0 yani iade yapmadılar ama iş bankası yapıyor finans da yapmıyor yapı kredi yapmıyor. haberlere göre önümüzdeki yıl olmayacak bunlar bakalım ama ben yukarıdaki dilekçe örneğini alıp yollarım bakalım ne olacak paylaşım için sağol

[/QUOTE]
müşteri hizmetlerinden ilgili birimin fax no su alınıp fakslanması lazımmış.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti goksu » 08 Nis 2008, 13:36

Bu kredi kartı ücretleri gerçekten mide bulandırıcı bir hale geldi. Bu konuda yaşadığım tecrübeler şöyle:

Bonus (Garanti) : Bu yıla kadar itiraz sonucu ücret iptali yaptırmakta idim, ancak bu yıl ücret iptali yapamayacaklarını ancak, sözünüze bonus sözleşmesi yaparsam kart ücretini kartıma bonus olarak yükleyebileceklerini söylediler, kabul ettim. 3 ay, ayda 400YTL harcama taahhüdüm karşılığında 35 YTL bonus yüklediler, 3 ay sonra sözleşme bitiminde kartımı iptal ettim.

Advantage(HSBC): Kartıma 40YTL ücret yansıtıldı, internet üzerinden itirazda bulundum, telefonda geri döndüler. Aslında kanunen bu ücreti alma haklarının bulunduğunu izah ettikten sonra, 1 defaya mahsus olmak üzere ücret iptali yapacağını söylediler. Halbuki geçen sene de aynı seyleri söylemişlerdi. Ücreti geri aldıktan sonra kartımı yine de iptal ettim.

Wings (Akbank): 50YTL ücret yansıtmışlardı, müşteri hizmetleri arayıp kartımın iptalini istedim, gerekçe olarak ta kart ücretini gösterdim. Kız hiç ikiletmedi ve hemen kartımın iptalini yaptı. Hiç beklemiyordum ama, üyelik ücretini de kartıma iade etmişler.

World Card (Yapı kredi) : Şimdi bununla uğraşıyorum. 35YTL ücret yanmışlar ekstreme, daha son ödeme tarihi gelmedi, itirazımı yaptım, bakalım ne olacak.

Maximum (Oyakbank): Şu anda bu kartımı kullanıyorum, henüz ücret yansıtılmadı.
goksu
CLASSIC
CLASSIC

İleti KATARİN » 08 Nis 2008, 13:40

BEN WORLD  KARTIMA GELEN ÜCRETİ YATIRIP  İTİRAZ ETTİM 3 AY 750 YAPIN FELAN DEDİLER YOK DEDİM KAPATIN.EN SON BANKAYA YÖNLENDİRDİLER ORDA İADE EDİP FORMU DOLDURUN DEDİLER .GİTTİM YAPI KREDİYE FORMU DOLDURDUM.FORMDA K.KARTI ÜYELİK ÜCRETİNİ ÖDEMEK İSTEMEDĞİM İÇİN DİYE Bİ SECENEK VART ONU İŞARETLEYİP KARTI TESLİM ETTİM.BİR AY SONRAKİ EXSTREDE NE GÖRİM :) ÜYELİK ÜCRETİ İADE -30 YTL DEMİŞLER.:) BUNLAR TAM SALAK HEM BİR MÜŞTERİ KAYBETTİLER HEM ALDIKLARI PARAYI KAPANAN K.KARTI MIN KALAN TAKSİTLERİMDEN -30 YTL OLARAK DÜŞTÜLER.ŞİMDİ BİR KARTIM VAR AXSES.Bİ WESTERN FİLMİNDE KASABADA Kİ HEMEN HEMEN HERKESİN BELİNDE ÇİFT TABANCA VARDI BARDA OTURAN TEK TABANCALI ADAMA YAŞLI GARSON SORDU.NEDEN TEK TABANCAN VAR BU KASABADA İŞİN ZOR DEDİ.VE GÜZEL CVP GECİKMEDİ....KULLANMASINI BİLENE BİR TABANACA YETER LOL
KATARİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mehmetunal48 » 19 Nis 2008, 16:15

bende 3 gün önce denizbank bonuscart kartım için merkezi aradım yıllık aidat ücreti nedeniyle iade edeceğimi söyledim,bana resmen yalvardılar sana geri bonus olarak iade edelim dediler ama aldırmadım sonunda iptal ettirdim ve kurtuldum.benim gibi 100 kişi yapsa burdaki arkadaşlar da çoğu sonuç almış zaten inanın bu bankalar müşteri kaybedeceklerini anladıkları anda bu defa bizlere yalvaracaklardır eminim.uyanık bir millet olmak dileği ile...
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabiasm » 19 Nis 2008, 19:48

telefon açıp kartı iptal ettirmek istiyorum dediğimizde kartı iptal ettiklerini bilmiyordum
bir de şunu merak ediyorum kart iptal edilince kalan taksitler peşin mi alınıyor?
fabiasm
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Medcezir » 19 Nis 2008, 19:59

YAPI KREDİ KART KULLANIM ÜCRETİNİ 3AYDA TAKSİTLER HARİÇ 1950YTL LİK HARCAMA YAPARSAM ALMAYACAGINI AKSİ HALDE ALACAGINI BELİRTEN BİR POSTA YOLLAMIŞ VE EKLEMİŞ İMZALAMIŞ OLDUGUNUZ SÖZLESMEDE KART KULLANIM ÜCRETİ METNİ OLDUGUNDAN YASAYA BİR AYKIRILIK YOKTUR DİE....
Medcezir
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cok_yasa_kamil » 19 Nis 2008, 20:13

[quote="fabiasm"]telefon açıp kartı iptal ettirmek istiyorum dediğimizde kartı iptal ettiklerini bilmiyordum
bir de şunu merak ediyorum kart iptal edilince kalan taksitler peşin mi alınıyor?
[/QUOTE]
garantideki müşteri temsilcisine "madem böyle yapıyorsunuz (başka mevzuu idi Big%20smile) ben de kartımı iptal etmek istiyorum" dediğimde hiç bir şey olmamış gibi "alo garantiyi arayıp iptal edebilirsiniz" dedi...
ben az da olsa bozuldum LOL "ya beyfendi hemen niye iptal etmek istiyorsunuz!" gibisinden cevap bekliyordum oysaki Big%20smile
ayrıca taksitleri sordum, her ay ekstre olarak bitinceye kadar geliyormuş. peşin değil. ama yine de sormak lazım.

galiba üst yönetim "uğraşmayın, iptal ettireceğim diyenler blöf yapıyorlar" falan dedi çalışanlara. takmıyorlar herhalde Smile

ama ben blöf yapmadım. 15 lira bonusumu harcadığım gün kartı iptal ediyorum Thumbs%20Up
[quote="KATARİN"]
Bİ WESTERN FİLMİNDE KASABADA Kİ HEMEN
HEMEN HERKESİN BELİNDE ÇİFT TABANCA VARDI BARDA OTURAN TEK TABANCALI
ADAMA YAŞLI GARSON SORDU.NEDEN TEK TABANCAN VAR BU KASABADA İŞİN ZOR
DEDİ.VE GÜZEL CVP GECİKMEDİ....KULLANMASINI BİLENE BİR TABANACA YETER
[/QUOTE]
aynen katılıyorum dostum Thumbs%20Up
cok_yasa_kamil
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mehmetunal48 » 19 Nis 2008, 20:56

[quote="fabiasm"]telefon açıp kartı iptal ettirmek istiyorum dediğimizde kartı iptal ettiklerini bilmiyordum
[/QUOTE] hayır kalan taksitleri hangi koşullarda almışsan o  geçerlidir.ben 10 gün önce iptal ettirdim.bu ayın 21 de ödemem gereken toplam borcum 77 ytl vardı.onu hemen ödeyin dedi telefondaki yetkili ben de şimdi ödemek istemiyorum 21 de ödeyeceğim dedim.tama dedi ve şimdi iptal ettim artık kartı yırtıp atabilirsin dedi ve ben de yırtp attım hele şükür ki bir dertten kurtuldum.özellikle akşam 22.00 dan sonra ararsanız daha çabuk ulaşıyorsunuz ben hemen 2 dak.sürmeden hallettim.
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ahmetva » 19 Nis 2008, 23:29

garanti hiç uğraştırmadan kapatıyor kartı... çünkü biliyor bonuscard almak isteyen bir sürü insan var. herkese de vermiyor dikkatinizi çekerim. finansbank yok mu şubeye gitmeden kartı kapatmıyor... Angry ama inat değil mi gidip kapattım.
ahmetva
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilk aşk » 20 Nis 2008, 01:25

yapı kredi hemen iptal etti yıllık aidat borcunu fakat finansbank iade etmiyor ben de finans bank bir daha kullanmayacağım
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 20 Nis 2008, 03:13

paylaşım için teşekkürler hocam bendeki bukadar ayrıntı değildi ....
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti ilk aşk » 20 Nis 2008, 14:12

ASLINDA NE KREDİ KARTI KULLANACAN NE DE AİDATLARIYLA UĞRAŞACAN
ilk aşk
Yeni Üye