Bir Türkü Nasıl Tanırsınız

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Bir Türkü Nasıl Tanırsınız

İleti by wodoo » 08 Nis 2008, 10:07

* On yillik bir otomobilin koltuk ambalaj naylonlarini çikarmadan kullanma becerisini ancak Türkler gösterebilir.

*
isinde iyi olan birisini överken hakaretle iltifat eden bir Türk'ten
baskasi olamaz. (serefsizin oglu ne is yapmis be kardesim, helal olsun)

bunlara bittim LOL
paylaşım için teşekkürler...

by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: Astra GSİ

İleti sainz » 08 Nis 2008, 12:24

[quote="silverlinemania"]...elini dışarı çıkarıp bir dakika diyip önüne geçmesi başka elinle sinyal vermeden dönücem demek başka ki elle ben dönücem nasıl deniliyo bilmiyorum ne bu yani okeye mi dönüyoruz anlamadım bi insan elini dışarı çıkarıpta nasıl ben dönücem diyebilir çözemedim hala Confused[/QUOTE]

Genelde taksiciler sola dönerlerken ellerini dışarı çıkarıp, işaret parmakları kavisli bir haldeyken yapıyorlar bunu. Yaşadığım yer olan Eyüp' te de yayalar aynı işaretle karşıdan karşıya geçiyorlar. Araba ne kadar hızlı gelirse gelsin bu işareti yaptıkları zaman atlayıveriyorlar yola.LOL

[quote="barutoglu"][quote="sinnex"] Kendi Kendini Kötüleyen ve Ti ye alan başka millette yoktur... Ne kadar kendimizi kötülemeye meraklıyız:(Ouch
[/QUOTE]

Seninle aynı düşünüyorum.
[/QUOTE]

Kendi kendiyle bu kadar barışık başka millet var mıdır acaba?Wink
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti silverlinemania » 08 Nis 2008, 15:21

[quote="sainz"][quote="silverlinemania"]...elini dışarı çıkarıp bir dakika diyip önüne geçmesi başka elinle sinyal vermeden dönücem demek başka ki elle ben dönücem nasıl deniliyo bilmiyorum ne bu yani okeye mi dönüyoruz anlamadım bi insan elini dışarı çıkarıpta nasıl ben dönücem diyebilir çözemedim hala Confused[/QUOTE]

Genelde taksiciler sola dönerlerken ellerini dışarı çıkarıp, işaret parmakları kavisli bir haldeyken yapıyorlar bunu. Yaşadığım yer olan Eyüp' te de yayalar aynı işaretle karşıdan karşıya geçiyorlar. Araba ne kadar hızlı gelirse gelsin bu işareti yaptıkları zaman atlayıveriyorlar yola.LOL

[quote="barutoglu"][quote="sinnex"] Kendi Kendini Kötüleyen ve Ti ye alan başka millette yoktur... Ne kadar kendimizi kötülemeye meraklıyız:(Ouch
[/QUOTE]

Seninle aynı düşünüyorum.
[/QUOTE]

Kendi kendiyle bu kadar barışık başka millet var mıdır acaba?Wink
[/QUOTE]

bi dakka bi dakka yanlış okumadıysam ve istanbulda da sadece 1 tane eyüp varsa ee o zaman biz senle komşu sayılırız yaa bende eyüpte oturuyorum opetin arkasındaki caminin karşısındaki yokuştan yukarı çıkınca düz geliyosun hemen orda bi yokuş var onun önündeki apartmanda oturuyorum akşamları ordan geçersen benim favoyu görürsün kapının önünde LOLLOL
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 08 Nis 2008, 16:12

[quote="silverlinemania"]bi dakka bi dakka yanlış okumadıysam ve istanbulda da sadece 1 tane eyüp varsa ee o zaman biz senle komşu sayılırız yaa bende eyüpte oturuyorum opetin arkasındaki caminin karşısındaki yokuştan yukarı çıkınca düz geliyosun hemen orda bi yokuş var onun önündeki apartmanda oturuyorum akşamları ordan geçersen benim favoyu görürsün kapının önünde LOLLOL[/QUOTE]

Biliyorum oraları ama o yolu pek kullanmamaya dikkat ederim. E madem Eyüp' te oturuyorsun bu parmak işine de sıkça rastlaman lazım yahu!LOLLOL
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti silverlinemania » 08 Nis 2008, 16:16

ya abi ben genelde akşam saatlerinde geçiyorum eyüpten yaya olarak giderkende pek dikkat etmiyorum sadece o meydandaki büfenin önündeki minibüsçüler yolcuya bakarken yola çıkıyolar kornaya basıyosun hiç bakmıyo bile hala kafa orda yola çıkmaya devam ediyo onlara sinir oluyorum he bide otogar minibüslerine 20 km ile yeniyolu çıkıyolar arkalarında 1 km trafik oluyo hiç tınlamıyolar bile bu arada sorması ayıp bizim yolu niye kullanmıyosun bizim yolu beğenmiyo musun LOL
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 08 Nis 2008, 18:08

[quote="silverlinemania"]...bu arada sorması ayıp bizim yolu niye kullanmıyosun bizim yolu beğenmiyo musun LOL[/QUOTE]

O kısımdaki yollar hepten daracık karşıdan da bir araba gelirse bütün bir sokağı geri geri gitmek var.LOL Gerçi Eyüp' ün anayolları bile dar ya neyse.Wink
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti silverlinemania » 08 Nis 2008, 20:21

[quote="sainz"][quote="silverlinemania"]...bu arada sorması ayıp bizim yolu niye kullanmıyosun bizim yolu beğenmiyo musun LOL[/QUOTE]

O kısımdaki yollar hepten daracık karşıdan da bir araba gelirse bütün bir sokağı geri geri gitmek var.LOL Gerçi Eyüp' ün anayolları bile dar ya neyse.Wink
[/QUOTE]

sorma abi yaa bide şimdi burda sağa dönmek yasak falan tek yöne çevirdiler falan bazen bizim evin önündeki yokuştan inerken karşıdan bi araba geliyo hadi yokuşu geri geri çıkmak zorunda kalıyosun bide arabayı zorladığın cabası heryer balata kokuyo falan LOL bak bi yol nelere kadir abi sen neresinde oturuyosun eyüp ün ????
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 08 Nis 2008, 21:05

[quote="silverlinemania"]...sen neresinde oturuyosun eyüp ün ????[/QUOTE]

Pazarın orada. Senin plaka harfleri nedir? "ulan ne güzel Silverline" diye baktığım bir  tane vardı bir aralar ama acaba senin araba mı?Big%20smile
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti PİCK-UP » 08 Nis 2008, 21:31

Big%20smile
silvermania  - sainz  fazla kucalamayın öle bak komşu çıktınız. biraz daha karıştırmaya devam ederseniz belki akraba çıkarsınız. Sonra demedi demeyin yani... hehey LOL Tongue
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti silverlinemania » 08 Nis 2008, 22:07

[quote="sainz"][quote="silverlinemania"]...sen neresinde oturuyosun eyüp ün ????[/QUOTE]

Pazarın orada. Senin plaka harfleri nedir? "ulan ne güzel Silverline" diye baktığım bir  tane vardı bir aralar ama acaba senin araba mı?Big%20smile
[/QUOTE]

olabilir abi islambeyde oturuyosun allahın her günü görürsün arabayı bizim dükkan gaziosmanpaşada babam hergün islambeyden geçer 34 RIG 17 plaka
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silverlinemania » 08 Nis 2008, 22:09

uğur abi yoksa senin araba siyah mı ?? bende her geçişimde görüyorum onu ' ah be ne güzel nede yakışıyo şu siyah favorite ' diyorum LOL

silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 09 Nis 2008, 13:29

[quote="silverlinemania"]...hergün islambeyden geçer 34 RIG 17 plaka[/QUOTE]

Plaka enteresan harfli ve daha bugün gördüm gene. Gaziosmanpaşa' dan Eyüp' e doğru inmek üzere ara sokaklardan birine sapıyordu. Benim Favorit mavi. Kirli mavi.LOL
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti silverlinemania » 09 Nis 2008, 13:51

[quote="sainz"][quote="silverlinemania"]...hergün islambeyden geçer 34 RIG 17 plaka[/QUOTE]

Plaka enteresan harfli ve daha bugün gördüm gene. Gaziosmanpaşa' dan Eyüp' e doğru inmek üzere ara sokaklardan birine sapıyordu. Benim Favorit mavi. Kirli mavi.LOL
[/QUOTE]

bizimkide genelde oralarda dolanır bence sen plakasını bi yere kaydet öyle bak bizimkinide %100 görmüşsündür de hatırlamıyosundur ben arabayı aldığım zamanlar genelde hep ordan islambeyden geçiyorum eyübe ama ben islambeyde kirli mavi bi favorit hiç görmedim ne yalan söyliyim bi tane blackline var orda hep onu görüyorum benimde gözüm ondaydı bi zamanlar ama şimdi içine ettiler arabanın valla çok kötü bi görüntüsü var artık eskiden gıcır gıcırdı parıl parıl parlıyodu CryCry
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 09 Nis 2008, 14:14

[quote="silverlinemania"]bizimkide genelde oralarda dolanır bence sen plakasını bi yere kaydet öyle bak bizimkinide %100 görmüşsündür de hatırlamıyosundur ben arabayı aldığım zamanlar genelde hep ordan islambeyden geçiyorum eyübe ama ben islambeyde kirli mavi bi favorit hiç görmedim ne yalan söyliyim bi tane blackline var orda hep onu görüyorum benimde gözüm ondaydı bi zamanlar ama şimdi içine ettiler arabanın valla çok kötü bi görüntüsü var artık eskiden gıcır gıcırdı parıl parıl parlıyodu CryCry[/QUOTE]

Kaydetmeme gerek yok. RIG 17' yi iyi hatırlıyorum. Daha bu sabah da gördüm. Benim araba cadde üzerinde durmaz. Apartmanın arkasında yer var oraya park ediyorum. Ama sabahları eşimi beklerken cadde üzerinde durduğum oluyor. O da kısa süre. Senin söylediğin Blackline' nin çamurlukları çürük ve siyah film çekili üzerine. Dia' nın oralarda durur genelde.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti silverlinemania » 09 Nis 2008, 14:44

[quote="sainz"][quote="silverlinemania"]bizimkide genelde oralarda dolanır bence sen plakasını bi yere kaydet öyle bak bizimkinide %100 görmüşsündür de hatırlamıyosundur ben arabayı aldığım zamanlar genelde hep ordan islambeyden geçiyorum eyübe ama ben islambeyde kirli mavi bi favorit hiç görmedim ne yalan söyliyim bi tane blackline var orda hep onu görüyorum benimde gözüm ondaydı bi zamanlar ama şimdi içine ettiler arabanın valla çok kötü bi görüntüsü var artık eskiden gıcır gıcırdı parıl parıl parlıyodu CryCry[/QUOTE]

Kaydetmeme gerek yok. RIG 17' yi iyi hatırlıyorum. Daha bu sabah da gördüm. Benim araba cadde üzerinde durmaz. Apartmanın arkasında yer var oraya park ediyorum. Ama sabahları eşimi beklerken cadde üzerinde durduğum oluyor. O da kısa süre. Senin söylediğin Blackline' nin çamurlukları çürük ve siyah film çekili üzerine. Dia' nın oralarda durur genelde.
[/QUOTE]

evet çürüdü artık o blackline artı abi sen bizim silverline nı görüyosun hatta babamın boyuda biraz kısadır gözlüklü falan camdan tam seçilmez babam genelde sabah 9 la 9 30 arası geçer islambeyden ordan gaziosmanpaşada alıcağı şeyleri alır öyle dükkana geçer LOL sence nasıl abi bizim araba iyi mi bide arka çamurluktaki vuruk olmasa daha iyi olucak LOL
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 09 Nis 2008, 14:57

[quote="silverlinemania"]evet çürüdü artık o blackline artı abi sen bizim silverline nı görüyosun hatta babamın boyuda biraz kısadır gözlüklü falan camdan tam seçilmez babam genelde sabah 9 la 9 30 arası geçer islambeyden ordan gaziosmanpaşada alıcağı şeyleri alır öyle dükkana geçer LOL sence nasıl abi bizim araba iyi mi bide arka çamurluktaki vuruk olmasa daha iyi olucak LOL[/QUOTE]

Çamurluktaki vuruğa dikkat edecek kadar bakamadım bu sabah. Genel olarak diri bir Silverline sizin araba.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti silverlinemania » 09 Nis 2008, 15:09

2 3 sene öncesine kadar daha diriydi o ama artık metal yorgunluğu mu ne öyle bişey varmış o başlamış bizimkisinde bazı yerleri çökük gibi kambur gibi duruyo ön taraf özelliklede süspansiyonların olduğu yer oraya bi çubuk konuluyo yaa ondan mı bağlasam acaba diye düşünüyorum belki bi faydası olabilir ucuzda buldum bi tane tahtakaleden 50 ytl dedi ama 40 a falan alırım ben onu gerçi metal yorgunluğuyla ne alakası var ama genede dönüşlerde şase oynamasın diye takmak istiyorum ...
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti bagci35 » 09 Nis 2008, 18:19

Herkes bunları yapmıyor ama bu yaşananlar Türkiyenin gerçekleri.
bagci35
CLASSIC
CLASSIC

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir