Otomobilin rengi tarzı ele veriyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Otomobilin rengi tarzı ele veriyor

İleti lazianke » 07 Nis 2008, 17:17

Otomobil satın alırken renk en önemli kriterlerden biridir. Araç renklerinin sürücünün kişilik ve sürüş tarzını anlattığına inanılır. İşte ünlü renk bilimci Metin Yahya Üster’e göre renklerin tanımları:

Örneğin işadamları koyu rengi, spor otomobil tutkunları kırmızı gibi gösterişli ve iddialı renkleri tercih eder. İşte ünlü renk bilimci Metin Yahya Üster’e göre renklerin tanımları:

Kırmızı: Konuşkan, sabırsız, cesaretli.

Kahverengi-portakal: Pratik ve bağımsız kişilikli, araç kullanımında yarışmayı seven, basit ve pratik.

Sarı: İdealizme yatkın bir kişilik, yeniliği seven ve zeki.

Yeşil: Dikkatli ve çekingen birisini gösterir.

Mavi: Yaratıcı, sadık ve güvenilir insanlar genelde bu renk araçları tercih eder.

Pembe: Nazik, şefkatli sürücüler tarafından seçilir. Pembe yaratıcılık ve bireyliği temsil eder.

Gümüş-gri: Serinkanlı, durgun ve insanlardan uzak olan birisini tanımlar. Diğer sürücülerde kusur bulmaya eğilimlidirler.

Siyah: Zerafeti beğenen, inatçı, klasik otolardan hoşlanan ve idare edilmesi zor kişiliklerdir.

Beyaz: İyimser, basit düşünen, güvenilebilir ve dışa dönük sürücüler tarafından tercih edilir.

Vatan

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti irfant » 07 Nis 2008, 17:19

[quote="lazianke"]

Gümüş-gri: Serinkanlı, durgun ve insanlardan uzak olan birisini tanımlar. Diğer sürücülerde kusur bulmaya eğilimlidirler.

[/QUOTE]

Pek uzak durmam insanlardan  Tongue

Ülkemiz trafiğinde kusur aramak gibi bir hata yapmam, başı döner insanın...  LOL
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti sainz » 07 Nis 2008, 18:10

[quote="lazianke"]...Mavi: Yaratıcı, sadık ve güvenilir insanlar genelde bu renk araçları tercih eder....
...Siyah: Zerafeti beğenen, inatçı, klasik otolardan hoşlanan ve idare edilmesi zor kişiliklerdir...[/QUOTE]

Tercihlerim genelde bunlar olurdu rengini seçebileceksem.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti YNG_1968 » 07 Nis 2008, 18:39

[quote="irfant"][quote="lazianke"]

[/QUOTE]

Ülkemiz trafiğinde kusur aramak gibi bir hata yapmam, başı döner insanın...  LOL
[/QUOTE]

Aynen, bana da uymamış burdaki tanımTongue
YNG_1968
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 07 Nis 2008, 19:18

iyide ben arabyı sıfır degil 2.el aldım renginede bakmadım ole böle cıvık renkler tturuncu fln olmasın yeter .simdiki arabam yesil önceki beyazdı hangisinie bakcamki arabyı degistirince huydamı degissiyo
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti mygokhan » 07 Nis 2008, 23:41

Mavi: Yaratıcı, sadık ve güvenilir insanlar genelde bu renk araçları tercih eder.

bana uymuş :) :) LOL
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti Medcezir » 08 Nis 2008, 02:27

[quote="elegance"]iyide ben arabyı sıfır degil 2.el aldım renginede bakmadım ole böle cıvık renkler tturuncu fln olmasın yeter .simdiki arabam yesil önceki beyazdı hangisinie bakcamki arabyı degistirince huydamı degissiyo[/QUOTE]

LOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOL ClapClap
Medcezir
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilk aşk » 08 Nis 2008, 02:30

BEN KIRMIZI SEVERİM Thumbs%20Up ÜÇ KURUŞ FAZLA OLSUN KIRMIZI OLSUN LOL
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti slamy » 08 Nis 2008, 02:57

Araba Alıyorsam ya siyah yada gümüş başka alternatifi yok Smile Gümüş tam benimi anlatmış ne?
slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti trifaze » 13 Nis 2008, 01:02

93 broadway fume
94 vectra beyaz

96 vectra gri

97 vectra yesil

98 vectra gri

05 clio lacivert

05 fabia gri

bende kisilik problemi olabilir mi? ConfusedConfusedConfused
trifaze
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti formenci » 13 Nis 2008, 01:09

Beyaz: İyimser, basit düşünen, güvenilebilir ve dışa dönük sürücüler tarafından tercih edilir.
 basit düşünebilen bölümü uymamaış
formenci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ardabey » 13 Nis 2008, 01:20

Siyah: Zerafeti beğenen, inatçı, klasik otolardan hoşlanan ve idare edilmesi zor kişiliklerdir.

Tutmuş...şu an 9. aracıma biniyorum ve bunların 6sı siyahtı..
ardabey
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serdar5306 » 13 Nis 2008, 09:29

Siyah: Zerafeti beğenen, inatçı, klasik otolardan hoşlanan ve idare edilmesi zor kişiliklerdir

birtek idare edilmesi zor kişilik uymamış bana ben bukalemun gibi adamım her türlü insanla anlaşırım bu uymamış arkadaş
2005 FABİA CHOİCE 101 BG SİYAH
serdar5306
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SERDAR
Nereden: Ankara
Arabanız: FABİA COHİCE 2005

İleti SEAHAWK » 13 Nis 2008, 12:12

Biraz da gerçekçilik katalım:

Siyah: "Arabamı bir kaç günde bir yıkar, pırıl pırıl tutarım; arabama baktıkça keyif alırım" diyenler içindir... Araç modeli ne olursa olsun, aracını sıkça yıkatmaktan çekinmeyen insanlar için büyük fiyaka kaynağıdır.

Beyaz: "Şu arabayı bir alayım da, gerisi yalan" diyenlerin tercihidir. Eldeki maddi imkanlarla ancak ulaşılabilen o söz konusu aracın, yaklaşık 1.000 ytl tutarındaki metalik farkının  bütün hayallerin içine etmesini engellemek için iyi bir renktir. Üstelik hakikaten de bazı otomobillere çok yakışmaktadır.

Gümüş gri: "Yav memlekette su yok, millet araba yıkatmaktan bahsediyor... En iyisi ben gümüş alayım; hem diğer arabaların arasında kamufle olur, dikkat çekmez; hem de kiri beli etmez, 2 haftada bir yıkatırım aracı." diyenlerin pek sevdiği renktir. Amaç dikkat çekmemek, araç yıkatmaktan kurtulmak ise hakikaten de etkili bir tercihtir. Ayrıca hemen her otomobile iyi gider.

Benim naciz tespitlerim bunlar. Big%20smile 
SEAHAWK
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serdar5306 » 14 Nis 2008, 23:48

[quote="SEAHAWK"]

Biraz da gerçekçilik katalım:

Siyah: "Arabamı bir kaç günde bir yıkar, pırıl pırıl tutarım; arabama baktıkça keyif alırım" diyenler içindir... Araç modeli ne olursa olsun, aracını sıkça yıkatmaktan çekinmeyen insanlar için büyük fiyaka kaynağıdır.

Beyaz: "Şu arabayı bir alayım da, gerisi yalan" diyenlerin tercihidir. Eldeki maddi imkanlarla ancak ulaşılabilen o söz konusu aracın, yaklaşık 1.000 ytl tutarındaki metalik farkının  bütün hayallerin içine etmesini engellemek için iyi bir renktir. Üstelik hakikaten de bazı otomobillere çok yakışmaktadır.

Gümüş gri: "Yav memlekette su yok, millet araba yıkatmaktan bahsediyor... En iyisi ben gümüş alayım; hem diğer arabaların arasında kamufle olur, dikkat çekmez; hem de kiri beli etmez, 2 haftada bir yıkatırım aracı." diyenlerin pek sevdiği renktir. Amaç dikkat çekmemek, araç yıkatmaktan kurtulmak ise hakikaten de etkili bir tercihtir. Ayrıca hemen her otomobile iyi gider.

Benim naciz tespitlerim bunlar. Big%20smile 

+1000  güzel bir tespit tabi benim açıdan diğer arkadaşları bilmemSmileClap
2005 FABİA CHOİCE 101 BG SİYAH
serdar5306
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SERDAR
Arabanız: FABİA COHİCE 2005

İleti serdar89 » 14 Nis 2008, 23:50

valla ben beyaz renki camlara film cektinmi cok yakışıyor diye almıştım ama Beyaz: İyimser, basit düşünen, güvenilebilir ve dışa dönük sürücüler tarafından tercih edilir.:
serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mehmetunal48 » 15 Nis 2008, 01:48

[quote="irfant"][quote="lazianke"]

[/QUOTE]

[/QUOTE] gümüş gri kullanan biri olarak aynen katılıyorum.yorumcu zırvalamış,işkembe-i kübra'dan sallamış.
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 15 Nis 2008, 10:28

Benim araba da gri ama değişiklik olsun diye aldım.Aslında opak bayrak kırmızı severim.Fabia ya da süper gidiyor.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir