YÜCE OTO SERVİS'İN ALDIĞI YIKAMA ÜCRETİ!!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

YÜCE OTO SERVİS'İN ALDIĞI YIKAMA ÜCRETİ!!!

İleti BlueVRS » 11 Nis 2008, 14:31

Arkadaşlar kamyonetinden otomobiline,reno'sundan hyundai sine birçok araba kullandım ve yetkili servisinde bakım yaptırdım,bakımları bitince yıkanmış temizlenmiş şekilde teslim aldım aracımı,ama şuna ilk kez bir Skoda servisinde rastlıyorum..Yüce oto servis'te geçen gün yaptırdığım bakımdan ve ödediğim yüklü faturadan sonra arabayı yıkamaya aldılar cilalı süngersiz-fırçasız dış yıkama yaptılar dedim güzel,ee çıktım geldim faturaya bir baktım araç temizliği adı altında 10 ytl+kdv faturaya ilave etmişler,pes abi yaa..Şaştım kaldım.Cebimden çıkan toplam para 1.700 ytl civarı ama bana 10 ytl+kdv lik kısmı daha fazla dokundu.Birazdan VW Erel'de bir arkadaşım var onu arayıp soracağım onlarda yıkama ücreti alıyorlarmı merak ettim.

Bunlar adamı arabadan markadan herşeyden soğutur yaa.

Erel ile görüştüm şimdi yıkama ücreti alıyormusunuz diye ''tabiki hayır'' şeklinde yanıtladılar.

BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sinnex » 11 Nis 2008, 14:38

Haklısın... Benim kanaatimce bundan sonraki aracım skoda olmayacak...

Yıkamaya gelince hiçbir yerde öylebir uygulama olduğunu sanmıyorum, skodaya özel...
sinnex
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BaTeRRiiSStt » 11 Nis 2008, 14:43

Sizin gittiğiniz servis yaramaz o zaman. buradaki skoda servisinde yaptığınız masraf ne olursa olsun aracı yıkamaya alıyorlar ( motor dahil) ücret de almıyorlar tabiki. yıkamacıya verdiğiniz bahşiş hariç.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti PİCK-UP » 11 Nis 2008, 14:44

98 pickup
pickup 'ın bakımına mı 1700 ytl verdin... ?????

Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti BlueVRS » 11 Nis 2008, 14:45

İnan gidip yüzlerine karşı avazım çıktığı kadar bağırmak salaklıklarını,ufak hesapçılıklarını yüzlerine haykırmak istiyorum..Ama bir tanıdığım var içerde elim kolum bağlı.Gidip karıştıracan ortalığı aslında ama hep bir ağızdan ona diyecekler ki senin arkadaşın geldi böyle böyle yaptı..10 liranın lafını yaptı diyecekler.
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti PİCK-UP » 11 Nis 2008, 14:45

bizim vw transporter'ı adana aykan 'da bakım sonrası yıkamaya almışlardı. yıkama ücreti almıyorlar..
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti Medcezir » 11 Nis 2008, 14:46

ARKADASLAR SON GÜNLERDE BU TÜR KONULARI OKUDUKCA AKLIMA GELDİ VE SİKAYETVAR.COM'A  SKODA YAZIP ARATTIRDIM OKADAR COK ŞİKAYET VARKİ SİZDE BİR BAKIN İNANIN MARKADAN SOGUTTULAR BENİ

Medcezir
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 11 Nis 2008, 14:46

[quote="PİCK-UP"]
98 pickup
pickup 'ın bakımına mı 1700 ytl verdin... ?????

[/QUOTE]

Yok kardeşim bide bende 2007 octi var..Pickup ı da sattık zaten.
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti parsanoto » 11 Nis 2008, 14:49

bu araç teslimi konusunda 1 numara AUDI servisleri..7 prensip diye bi konuları var..

Bu 7 prensibi kısaca özetlemek gerekirse;

• 1 saat prensibi
1 saati aşmayacak basit işlemler için randevu almaya gerek bırakmadan Audi müşterilerine ihtiyaçları olan servis hizmeti sağlanıyor.

• Dört dörtlük konfor prensibi
Audi müşterilerinin araçlarını uygun koşullarda bulunduğu yerden alınması ve işlemleri bittikten sonra bulunduğu yere teslim edilmesi sağlanabiliyor. Müşteriler Audi’lerini kendileri getirirlerse, dönüşleri için ulaşım imkânı sağlanıyor.

• 5 gün prensibi
Aracı periyodik bakıma almak için 5 iş gününü aşan bir randevu verildiği takdirde, beşinci günden sonra müşterilere ücretsiz otomobil tahsisi sağlanıyor.

• Mükemmel zamanlama prensibi
Audi müşterilerine araçları vaat edilen zamanda teslim ediliyor. Ama her ihtimale karşı olabilecek bir gecikme durumunda, ücretsiz otomobil tahsisi garantisi sunuluyor.

• Doğruluk prensibi
Sürpriz ödemelerle müşterilerin karşı karşıya getirmemek için yapılan her işlem, onay ve bilgi dâhilindekilerle sınırlı tutuluyor. Ekstra ücret talep edilmiyor.

• Şeffaflık prensibi
Faturalara açıklaması yapılamayacak hiçbir madde eklenmiyor.

• Özen prensibi
Audi sahiplerine araçları her servis sonrası iç-dış yıkaması yapılmış olarak özenle teslim ediliyor.

parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti BlueVRS » 11 Nis 2008, 14:52

Hakan kardeşim param olsa hiç durmam alırım zaten yeni kasa A4..1.8 TSI

İrfan hocanın bir konusunda geçen gün ERYA servisten bahsetmişti,ERYA sadece SEAT idi önce şimdi Skoda satış serviste yapıyorlar onları da aradım onlarda almıyorlar yıkama ücreti.
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 34SCU59 » 11 Nis 2008, 14:57

a3 ler var 2000 modeli 18 - 19 civarı çokta tatlı araba
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti demir_01 » 11 Nis 2008, 15:07

aslında sorun servıslerden degıl servıslerın basındakı kısı veya kurumlardan meydana cıkıyor aynen audının yaptıgı sıstemı tum servıslere dayatacan yap dıe ve kontrol edecen yapmassa basacan cezayı bı daha oluyomu yazık valla markanın imajını ıkı paralık ettıler
demir_01
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 11 Nis 2008, 15:16

Çekmeköy' de çok büyük bir servis alanı olan Opel Gedizler' de, araç servisten çıkıp teslim edilirken, far ayarı, silecek fıskiyeleri ayarı, silecek suyu dolumu, iç-dış yıkama yapılıp araç öyle teslim ediliyor. Škoda' nın Türkiye' deki servisleri maalesef saldım çayıra Mevlam kayıra formatında.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti fabialife » 11 Nis 2008, 16:19

tek kelimeyle terbiyesizlik.
fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti BlueVRS » 11 Nis 2008, 16:43

[quote="sainz"]Çekmeköy' de çok büyük bir servis alanı olan Opel Gedizler' de, araç servisten çıkıp teslim edilirken, far ayarı, silecek fıskiyeleri ayarı, silecek suyu dolumu, iç-dış yıkama yapılıp araç öyle teslim ediliyor. Škoda' nın Türkiye' deki servisleri maalesef saldım çayıra Mevlam kayıra formatında. [/QUOTE]

Arabayı aldım servisten ertesi gün silecek suyu bitti,kendim doldurdum.Doldururum elbet de dediğin gibi kontrol sıfır burak far'ına stop'una bakmayı silecek suyunu doldurmamış adamlar,gerçi faturada silecek suyu+silecek suyu katkısı şeklinde ilave olurdu Angry  belki de doldurmadıkları iyi..Haa gün gelecek Skoda tamamen Doğuş otoya geçecek o zaman Skoda kullanıcılarının yüzü gülecek eminim.
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti demir_01 » 11 Nis 2008, 16:49

[/QUOTE Haa gün gelecek Skoda tamamen Doğuş otoya geçecek o zaman Skoda kullanıcılarının yüzü gülecek eminim.
[/QUOTE]    
 kısmet nerde o günler
demir_01
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ufuk » 11 Nis 2008, 17:02

servise bende gittiğimde yıkama yapıldı ama  ücret almadılar...

haklısın ne parası o ya öyle ayıptır kardeşim tahsil ederken utanmadılar mı acaba!!!!

bi daha gitme derim...Şikayettede bulun ama kimi kime şikayet edeceksin!!!

ufuk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umt_d » 11 Nis 2008, 17:51

şikayet'i niye kabul etsiinler başka servis almıyor biz alıyoruz diyecekler bişey diyemezsinki
umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir