İranlı Samand Türkiye'de üretilecek

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

İranlı Samand Türkiye'de üretilecek

İleti Medcezir » 17 Nis 2008, 13:25

Samand” marka otomobili üreten İran'ın Khodro Company (IKCO) firmasının, Türkiye'de yatırım kararı aldığı bildirildi.

IKCO'nun Türkiye Distribütörü MYS Otomotiv Genel Müdürü Yiğit Seskır, İran Sanayi ve Maden Bakanlığının Türkiye'de otomobil üretimine yönelik kararı onayladığını, konuya ilişkin duyurunun firmanın resmi internet sitesinde yer aldığını belirtti.

IKCO'nun Türkiye'de bir otomobil fabrikası kurmasını sağlamak amacıyla yaklaşık 2,5 yıldır görüşmelerde bulunduklarını dile getiren Seskır, “İlk olarak Bulgaristan'a yapılması düşünülen yatırımı, uzun süren görüşmelerin ardından Türkiye'ye getirmenin gururunu yaşıyoruz” dedi.

Seskır, fabrikanın kurulmasına yönelik MYS Otomotiv ile IKCO arasında tüm imzaların atıldığını ifade ederek, şöyle konuştu:
“2009 yılında faaliyete geçmesi planlanan fabrikanın Marmara Bölgesi'ne kurulması düşünülüyor. Faaliyete geçtiğinde Rusya, Ukrayna, Bulgaristan ve Romanya'ya ihracat bu fabrikadan yapılacak. Fabrikanın, 300 milyon dolarlık ihracat kapısını açması bekleniyor. 'Samand'ın yanı sıra 'Soren' ve yeni çıkacak modeller de burada üretilebilecek. İlk planda yaklaşık 1000 kişi istihdam edilecek.”

IKCO'nun büyüme ve dünyaya açılma kararı doğrultusunda son 2 yılda Azerbaycan, Arjantin, Belarus ve Suriye'ye yatırım yaptığını anlatan Seskır, bunların arasında en büyük yatırımın Türkiye'de gerçekleştirileceğini bildirdi.

FABRİKA YERİ

Seskır, özellikle “Samand”ın yılbaşından bu yana 1600'ün üzerinde satış adedine ulaşmasının, IKCO'nun Türkiye'ye yatırım yapma kararında büyük etkisi olduğuna değinerek, şunları kaydetti:

“İran, Türkiye'ye çok büyük önem veriyor. 19 bin 900 YTL'den satışına başladığımız 'Samand'a Türk tüketicisinin ilgisi çok olunca, bize verdikleri önem daha da arttı. Türkiye'nin her yerinden yatırım yapacağımız yerle ilgili teklifler alıyoruz. Fabrika, incelemelerimizin ardından en iyi yere yapılacak. Bununla ilgili çalışmalarımız aralıksız devam ediyor.”
 
Medcezir
Yeni Üye
Yeni Üye
 
İleti: 0
Kayıt: 17 Kas 2007, 00:13

İleti efboacestc » 17 Nis 2008, 13:30

paylaşımın için teşekkürler.
bu araçdan dün gördüm siyah renkde arabaya hasta oldum resimdeki gibi değil süper bi görünüşü var çok sessiz çalışıyor.
efboacestc
CLASSIC
CLASSIC
 
İleti: 173
Kayıt: 12 Kas 2007, 12:24
Ad Soyad: Ahmet
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Golf GTİ (limited edition)

İleti Medcezir » 17 Nis 2008, 13:38

[quote="efboacestc"]paylaşımın için teşekkürler.
bu araçdan dün gördüm siyah renkde arabaya hasta oldum resimdeki gibi değil süper bi görünüşü var çok sessiz çalışıyor.
[/QUOTE]
 

bu fiyata alabilecegimiz bir cok otomobilden cok cok iyi... ama niye hala ankarada bi bayilikleri yok anlamış degilim büyük sehirlere agırlık verirlerse iyi olur neticede en iyi reklamı arabanın kendisi trafikde gezerken yapar baksanıza 1600 adet satmıslar bile kısa zürede eger fabrikası burada acılırda faliyete gecerse yedek parca vs  dede sıkıntı kalmaz halkda severse aracı bence yürür giderler
Medcezir
Yeni Üye
Yeni Üye
 
İleti: 0
Kayıt: 17 Kas 2007, 00:13

İleti sinnex » 17 Nis 2008, 14:09

Fabrika açarlar tabi, Türkiye'de satıp satmamaları pekte önemli değil aslında, bu bölgede en ucuz içilik Türkiye'de... Burada yapıp Türkiye menşeiyle avrupaya açılacaklar....
sinnex
Yeni Üye
Yeni Üye
 
İleti: 0
Kayıt: 18 Ekm 2007, 01:19

İleti Medcezir » 17 Nis 2008, 14:36

[quote="sinnex"]Fabrika açarlar tabi, Türkiye'de satıp satmamaları pekte önemli değil aslında, bu bölgede en ucuz içilik Türkiye'de... Burada yapıp Türkiye menşeiyle avrupaya açılacaklar.... [/QUOTE]
 

biz yapamıyoruz ama iranlı yapıyor bence bunu düsünmek lazım bizim hükümetlerin politikalarını anlamak mümkün degil aha bunuda biz yaptık alın size dediğimiz ne var valla benim eklıma gelmiyo k. bakmayın
Medcezir
Yeni Üye
Yeni Üye
 
İleti: 0
Kayıt: 17 Kas 2007, 00:13


Genel Sohbet ve PaylaşımKimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir