KEŞKE

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

KEŞKE

İleti fabia_2008 » 18 Nis 2008, 13:09

[quote="weyis"]keşke fener avrupadan bir kupa getirse KEŞKE. ama olacak bişey değilkiBig%20smile[/QUOTE] Keşke galatasaray ülkeyi avrupada temsil etse tesadüfen UEFA yı alıp kupanın arkasına sığınmasaLOL

fabia_2008
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabia_2008 » 18 Nis 2008, 13:12

[quote="lazianke"]atam izindeyiz biz de fenerliyiz diyorsun ama bildiğim kadarıyla atatürk bjk taraftarıydı...[/QUOTE] Ne ATATÜRK bjk li mi yaw toprağın altındaki solucanlar bile ATATÜRK'ün FENERBAHÇELİ oluduğunu bilir
fabia_2008
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 18 Nis 2008, 13:13

[quote="fabia_2008"][quote="weyis"]keşke fener avrupadan bir kupa getirse KEŞKE. ama olacak bişey değilkiBig%20smile[/QUOTE] Keşke galatasaray ülkeyi avrupada temsil etse tesadüfen UEFA yı alıp kupanın arkasına sığınmasaLOL [/QUOTE]
keşke birbirimize laf atmaktansa dış başarılar için birbirimizi koşulsuz ve gönüllü desteklesek. zaman belki kayseri de uefa kupası alırdı.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti sainz » 18 Nis 2008, 16:13

Keşke balık olsam rakı şişesinde.LOL
(Çok mu dertlendim ya!)
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti umt_d » 18 Nis 2008, 16:16

[quote="fabia_2008"][quote="lazianke"]atam izindeyiz biz de fenerliyiz diyorsun ama bildiğim kadarıyla atatürk bjk taraftarıydı...[/QUOTE] Ne ATATÜRK bjk li mi yaw toprağın altındaki solucanlar bile ATATÜRK'ün FENERBAHÇELİ oluduğunu bilir[/QUOTE]

Dalga geçmeye doğru gitmese daha iyi olur arkadaşlar
umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 18 Nis 2008, 17:33

[quote="fabia_2008"][quote="lazianke"]atam izindeyiz biz de fenerliyiz diyorsun ama bildiğim kadarıyla atatürk bjk taraftarıydı...[/QUOTE] Ne ATATÜRK bjk li mi yaw toprağın altındaki solucanlar bile ATATÜRK'ün FENERBAHÇELİ oluduğunu bilir[/QUOTE]

üniversitede ADD üyesi bir arkadaşım vardı. sırf Atatürk tutuyor diye beşiktaşı tuttuğundan bahsederdi. zaten bildiğim kadaruyla demiştim kesin biliyorum dememiştim.

Ayrıca;

belki tuttuğu takımı bilmiyorumdur ama toprağın üstündeki bir çok insanın Atatürk hakkında bildiğinden çok daha fazlasını biliyorum Allaha şükür.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti lazianke » 18 Nis 2008, 17:36

[quote="lazianke"][quote="fabia_2008"][quote="lazianke"]atam izindeyiz biz de fenerliyiz diyorsun ama bildiğim kadarıyla atatürk bjk taraftarıydı...[/QUOTE] Ne ATATÜRK bjk li mi yaw toprağın altındaki solucanlar bile ATATÜRK'ün FENERBAHÇELİ oluduğunu bilir[/QUOTE]

üniversitede ADD üyesi bir arkadaşım vardı. sırf Atatürk tutuyor diye beşiktaşı tuttuğundan bahsederdi. zaten bildiğim kadaruyla demiştim kesin biliyorum dememiştim.

Ayrıca;

belki tuttuğu takımı bilmiyorumdur ama toprağın üstündeki bir çok insanın Atatürk hakkında bildiğinden çok daha fazlasını biliyorum Allaha şükür.
[/QUOTE]

Atatürk'ün takımı hangisi?

Atatürk'ün hangi takımı tuttuğu hep tartışılır. 10 Kasım'da BJK'nin resmi sitesinde Atatürk için "En Büyük Beşiktaşlı" dendi. F.Bahçeliler de Büyük Önder'in F.Bahçeli olduğunu söyler...

Ben bir Beşiktaşlıyım. Ama şimdi söyleyeceklerimin Beşiktaşlılığımla hiçbir ilgisi yok. Çünkü bunları yıllar önce bana TRT'deki Ateş Hattı Programında söyleyen ve tek tek belgelerini ortaya döken kişi tarihçi, spor yazarı ve o zaman F.Bahçe Kongre üyesi olan Ergun Hiçyılmaz'dır. Onun söyledikleri ve benim araştırdığım belgelerde durum şöyle: M. Kemal Atatürk, annesi Zübeyde Hanım'a, o sırada Beşiktaş Kulübü idarecisi olan çok yakın silah arkadaşları Akaretler'de kulübün yanında bir ev kiralıyor. Milli Mücadele için Anadolu'ya geçerken annesini yalnız bırakacağından Beşiktaş Kulübü yöneticilerine, "Annem sizlere emanet" diyor . Zübeyde Hanım'ın kendisine gelen konu komşuya "Kemalim beni kendi kulübündeki çocuklara emanet etti" şeklinde konuşuyor. O zamanlar Beşiktaş bir futbol kulübü olmanın ötesinde Milli Mücadele'nin kurmaylarının toplandığı, Anadolu'ya gizli sevkıyatın yapıldığı bir karargah. Atatürk'ün en yakın silah arkadaşları Beşiktaş Kulübü'nde idareci görünüyorlar. Mustafa Kemal'in Beşiktaş Kulübü'nü milli mücadelenin bir karargahı olarak gördüğü gerçek. İlgilenenler bu konuda çok geniş bir araştırma yapıp bunu kitap haline getiren spor yazarı Necati Karakaya'nın 'Atatürk Beşiktaşlı' kitabını okuyabilirler. Tarihi belgelerde Atatürk'ün futbola karşı çok özel bir ilgisi görülmüyor. Fenerbahçe ve başka kulüpleri ziyarete gidiyor ve bu ziyaretler esnasında şeref defterlerine ziyaretten duyduğu mutluluğu yazıyor. Elbette Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu olarak her kulüp Atatürk'ün kulübü... Beşiktaş'a olan sevgisi futbola olan sevgisinden değil, Beşiktaş'ın Milli Mücadele'de oynadığı kilit rolden. Aslında F.Bahçe kulübü de Milli Mücadele'de çok önemli roller üstleniyor. Atatürk'ün o dönem Zübeyde Hanım'ın evini de; Milli Mücadele'nin bir kalkanı olarak kullandığı açık. Bu anlamda Atatürk'ün Beşiktaş'a ilgisi çok özel bir ilgi. Ama bunu takım taraftarlığıyla karıştırmamak lazım.

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti FLEYLAK » 18 Nis 2008, 17:37

[quote="sainz"]Keşke balık olsam rakı şişesinde.LOL
(Çok mu dertlendim ya!)
[/QUOTE]

+1000000000000000001
FLEYLAK
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 18 Nis 2008, 17:40

Ayrıca,
Atatürk Hangi Takımlıydı?

"Ben kulüp tutmam, çocuk... Çünkü hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamına hizmet veya kumanda edenler bir kulübü tutsalar bile -görev sırasında- bunu açıklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarsılır ve tartışılır. Tefrika (ayrımcılık, nifak) yaratmış olurlar. O nedenle dikkatli olmalarını tavsiye ederim."

Reisicumhur,
Mustafa Kemal ATATÜRK
2 Aralık 1930

Atatürk; 1930, 1932 ve 1933 yıllarında Galatasaray Lisesi'ni ziyaret etmiştir. Bunlardan ilkinin haberi Cumhuriyet Gazetesi'nde manşetten şöyle verilmişti:

'Reisicumhur dün Harp Akademi'sini, Mülkiye'yi, Harbiye'yi ve Galatasaray'ı ziyaret etti.'

İlk ziyaret sırasında lisenin müdürü olan Fethi İsfendiyaroğlu o günün 'perde arkasını' yıllar sonra bana şöyle anlatmıştı:

‘... Müdür odasındayız. Reisicumhur, ‘lütfen masamı şereflendirmeleri' önerimi ‘Hayır müdür bey! Herkes kendi yerinde oturmalı ve oturduğu yeri de haketmelidir!...' sözleriyle reddettiğinden ben de yanlarında ve ayakta durmayı yeğlemiştim. Okul ve öğrenimle ilgili sorularını yanıtlıyorum. Kahveler içilirken, İçişleri Bakanı, yakın arkadaşı ve okulun eski öğrencilerinden Şükrü Kaya Bey, Gazi'nin kulağına eğilerek:

Harp Akademisi, Harbiye, Mülkiye anladım da niçin Galatasaray, Paşam, diye soruyor; yoksa siz de bizden misiniz?

- O da ne demek, çocuk?

- Yani Galatasaray'ı mı tutuyorsunuz?

- Ben kulüp tutmam, çocuk... Çünkü hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamına hizmet veya kumanda edenler bir kulübü tutsalar bile -görev sırasında- bunu açıklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarsılır ve tartışılır. Tefrika (ayrımcılık, nifak) yaratmış olurlar. O nedenle dikkatli olmalarını tavsiye ederim.

KAYNAK:
Tevfik Fikret ve Haluk Gerçeği
Orhan Karaveli
2005 (İstanbul)
PERGAMON YAYINLARI
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti fabia_2008 » 18 Nis 2008, 17:43

Ulu Önder Atatürk

Atatürk'ün 3 Mayıs 1918 günü Fenerbahçe Spor Kulübünü ziyaret ederek Kulüp Şeref Defterine Fenerbahçe Spor Kulübümüzü öven sözlerini yazdığı sayfa;

"Fenerbahçe Kulübünün her tarafa mazhar-i takdir olmus bulunan asari mesaisini isitmis ve bu Kulübü ziyaret ve erbab-i himmeti tebrik etmeyi vazife edinmistim. Bu vazifenin ifasi ancak bugün müyesser olabilmistir. Takdirat ve tebrikatimi buraya kayd ile mübahiyim."

5.5.1334 (3.5.1918)
ORDU KUMANDANI
Mustafa Kemal

Atatürk ve Fenerbahçe;

Büyük kurtarıcı 3 Mayıs 1918 günü Kulübümüzü ziyaret etti ve hatıra defterine Kulübü ve üyelerini öven satırlar yazdı.

Atatürk, 10 Ağustos 1928 günü, 3-3 berabere biten Gazi kupası maçından sonra üçü Galatasaraylı ve ikisi Fenerbahçeli olan bes kişinin önünde aynen şunları söyledi:

" - Burada üçe üçüz...Çünkü ben de Fenerbahçeliyim! "

Bu arada, 5 Haziran 1932'de Kulübümüzün Kusdili'ndeki binası yanınca, ilk bağış yine büyük kurtarıcımız Atatürk'ten geldi. Bu önemli olay, kulubümüzün tarihinde gerçekten apayrı bir yere sahiptir ve bizi sonsuza kadar mutlu kılacaktır.

fabia_2008
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 18 Nis 2008, 17:46

"Ben kulüp tutmam, çocuk... Çünkü hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamına hizmet veya kumanda edenler bir kulübü tutsalar bile -görev sırasında- bunu açıklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarsılır ve tartışılır. Tefrika (ayrımcılık, nifak) yaratmış olurlar. O nedenle dikkatli olmalarını tavsiye ederim."
M.Kemal ATATÜRK

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti serdar89 » 18 Nis 2008, 17:52

Yaaa beşiktaşı olmasına imkan yok eee Sİz Beşiktaşlılar yamuk Beşiktaşlı olmuş AtaTürk beşiktaşın Futbol takımını görmedi... Jimlastik olarak dersen tamam da Futbol olarak O zamn beşiktaş Futbol Şubesi yoktu...

1904-1905

Takım
1 Imogene
2 Moda
3 Kadıköy
4 Elpis

1906-1907

Sı. Takım O G B M A Y P
1. Kadıköy 4 2 2 0 12 3 6
2. Moda 4 2 1 1 10 3 5
3. Imogene 3 1 1 1 3 1 3
4. GALATASARAY 3 0 2 1 1 4 2
5. Elpis 3 0 0 3 0 15 0

1908-1909

Sı.

Takım

O G B M

A

Y P
1. Galatasaray 2 2 - - 15 - 6
2. Moda ? ? ? ? ? ? ?
3. Imogene ? ? ? ? ? ? ?
4. Kadıköy ? ? ? ? ? ? ?

1910-11

serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serdar89 » 18 Nis 2008, 18:05

Böyle :)) işte :))

Galatasaray Fenerbahce gerçekten 7-0 Yenmiş :) REsimde İşaretlediğim yere bakın :))

Yalancı Cimbommmm Yalancı Cimbom!!
serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 18 Nis 2008, 18:17

ben trabzonspor taraftarıyım. takım tartışmasına hiçbir zaman girmem, futbolla aktif alakam da yoktur.
ayrıca branşım  tarih.

alanımda iddialı değilim ama az çok bir şeyler biliyorum.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti serdar89 » 18 Nis 2008, 18:27

Sizlerde yapın:)) Bu Şampiyonlar ligi macı! Tüm Avrupa bu macı izliyor..!
serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mxengine » 18 Nis 2008, 20:36

keşke 2006 octavia almayıp bir yıl daha bekleyip 2007 de golf tour alsaydım 1.4 tsi 140 hp 36 milyardı geçen sene.ben 1.6 elegance octiyi 35 e almıştım.
mxengine
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 18 Nis 2008, 23:03

[quote="ilk aşk"]KEŞKE SENİ TANIMASAYDIM MİNİK LOL[/QUOTE]

allah seni bildiği gibi yapsın be..!Dead
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu