Apaçi neden apaçidir? :)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Apaçi neden apaçidir? :)

İleti Ufuk KAPLAN » 24 Nis 2008, 13:05

Apaçi kimdir kime denir.
Günümüzde altında arabası olupda sokaklarda, caddelerde genelde sinyal vermeden şerit değiştiren, arabaların arasından maxas atma tabirinde geçen insanlara apaçi denmekte. Bu apaçiler genelde istanbulda S virajında toplanmakta, caddede hız yapmakda diğer insanların hayatını tehlikeye atmaktadır.

Ne yazık ki ülkemizde hiçbir şeyin düzgün olmadığı gibi, tam anlamıyla bazı şeylerin hakkıyla kullanılmadığı gibi pistlerimizde(zaten 2-3 tane var) hakkıyla kullanılmıyor, kullandırtmıyorlar. Sonra ne oluyor? Bomboş yolda 130-140 la giden insanlar apaçi oluyor birde üstüne üstlük konuları kitleniyor, adları apaçiye çıkıyor? Sonrada Caddelerden, olmayan pistelere Gitmemiz isteniyor, olmayan pistler slogan oluyor. 2 aracın yan yana gelebilceği bir pistimizmi var her istediğimizde girip yarışalım, kapışalım. Bomboş sokakta 130-140 la gitmek apaçilikse sonuna kadar apaçiyiz, Olmayan pistlere gidemiyorsak sonuna kadar apaçiyiz, olmayan pistelere gidemediğimiz için adımız apaçiye çıkıyorsa sonuna kadar apaçiyiz.

Eğer sende boş yolda 130km/h yapmışsan sende bir apaçisindir,
Hayatın boyunca 4000d/d nın üzerinde araba kullanmışsan sende bir apaçisindir,
Araba sürdüğün süreç içerisinde 1 tane bile olsa birisiyle kapışmışsan sende apaçisindir
Eğer başka bir araç ile caddede yada herhangi bir trafik lambasının yeşil yanmasından sonra kalkış yapmışsan sende bir apaçisindir,
Arabanı test amaçlı bile olsa zorlamışsan sende bir apaçisindir
Arabanda orjinalin dışında egsoz varsa sende bir apaçisindir
Bunlardan birini yapmışsan yedirsende yedirmesende sende bir apaçisindir.

Apaçiler neden S virajında toplanır?
Apaçilerin S virajında toplanmasının nedeni, toplanıcak başka bir yer olmaması, insanların arabasını döndürerek deşarz olabilcekleri bir yer olmamasından kaynaklanmaktadır. İnsanların hayatını tehlikeye atmak istemiyoruz ama biz bugün arabamızın gücünü asfalta aktamassak ileride bastırılmış duygular yüzünden uzun vade de ruhsal problemlerimiz olabilir ve insanlığa daha çok zararımız dokunabilir.

Ne yapılabilir?
Merkezi bir yerde 700-800m2 geceleri aydınlatmalı boş asfalt ve izleyicilerin güvenliği açısından beton bariyerler arkasında yükselmeli koltuklar, Bu %100 engellemez belki ama S virajındaki çoğunluğun oraya gelmesini sağlayabilir. Hem o bölgenin insanı şikayet etmekden kurtulur hem polis amcalar rahat bir nefes alır hemde araç sahipleri araçlarını bağlatmakdan kurtulur.

Olurmu?
Olmaz. Neden çünkü devletimiz bağladığı her araçtan gelir elde etmekde, egzozları ve diğer yasaya aykırı modifiye parçaları satarken vergi almakta ama taktırınca aracınızı bağlamaktadır. Doğrumudur, doğrudur

Son olarak
Bu pistlerin olmadığını bile bile, bomboş yolda drag yapanlara nasıl olurda Caddelerden Pistelere gidin dersiniz, konusunu kitleyip, çenesini kapatırsınız?


alıntıdır.

 
Ufuk KAPLAN
Yeni Üye
Yeni Üye
 
İleti: 0
Kayıt: 10 Mar 2007, 00:59

Genel Sohbet ve PaylaşımKimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir