TeLeKoM'a MeKTup!!!!(GeRÇeK)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

TeLeKoM'a MeKTup!!!!(GeRÇeK)

İleti demir_01 » 25 Nis 2008, 23:12

Aşağıdaki mektup duyarlı ve bilinçli bir yurttaşımız tarafından internet kablolarının birkaç hafta önce kopmasından sonra Türk Telekoma gönderilmiştir.

Sayın Türk Telekom Çalışanları,

Kurumunuzun bir müşterisiyim. Her ne kadar başka bir seçme şansım olmadığı için, yani mecburi olarak müşteriniz olsam da, verdiğiniz hizmet çeşitliliği ve hizmet kalitesini gördükçe, aklıma sürekli ne kadar şanslı olduğum fikri geliyor. Neden mi? Nedeni çok basit. Uganda'sını, Endonezya'sını, Papua Yeni Gine'sini ve hatta Afrika'da adını henüz bilemediğim ama en az diğerleri kadar süper gelişmiş muz cumhuriyetlerini kıskandıracak kalitede internet kullanıyoruz sayenizde. Eminim bu saydığım ülkelerdeki insanlar bizim internet konusunda yaşadığımız hızı ve kaliteyi gördükçe hasetlerinden çatır çatır çatlamaktadırlar. Muhakkak kendi ülkelerindeki telekomünikasyon kuruluşlarına değerli kurumunuzu gösteriyorlardır örnek almaları için.

Yaptığınız hizmetlerden bahsederken hemen aklıma 2003 senesinde Cezayir depreminden sonra yaşadıklarımız geliyor. Kurumunuzun, çöken yurtdışı erişimimize yıldırım gibi müdahale edip 1 ay gibi kısa bir sürede sorunu halletmesine hepimiz şaşırıp kalmıştık. Basınımızın "başka ülkeler bu sorunu sadece 3 günde halletti, 1 aydır siz ne yapıyorsunuz" gibi yalan, mesnetsiz iddialarının kurumunuzun başarılarının kıskanılmasından dolayı ortaya atıldığını hemen farkedip, ulusça gülüp geçtik.

Son 10 gündür yaşanan yurtdışı çıkışları probleminde ise, kimsenin zikretmediği ama kesinlikle varolan muazzam komplonun yine farkındayız tabi. İddialara göre, Marmara'da çapa atan bir balıkçı teknesi fiber optik kablomuzu kopartmış ve ülkemizin yurtdışı çıkışlarını felce uğratmıştır. Ama biz biliyoruz ki işin aslı böyle değildir elbette. Gerçekte, yine kurumunuzun inanılmaz performansını hazmedemeyen birtakım dış mihraklar (ki yabancı ülkelerin telekomları şüpheli durumdadır bu olayda), bir denizaltı marifetiyle kablomuzu kesmişlerdir. Hatta daha da ileri giderek, kurumunuz tarafından yapılan onarıma da müdahale ederek, onarım için gelen gemiyi de bahsi geçen denizaltıdan atılan torpido marifetiyle batırmışlardır. Zaten, 10 gündür perişan olan yurtdışı çıkışlarının halen onarılamamasının başka bir mantıklı sebebi olamaz. Kahrolası dış mihraklar, yine yapacaklarını yapmışlardır.

Ama kurumunuz yine fedakarca çalışarak yapacağını yapmış, kapasite arttırımına giderek yurtdışı çıkışımızı tam tamına 5 Gbps mertebelerine ulaştırmayı bilmiştir. Basında çıkan "internet yerlerde sürünüyor" şeklinde haberler, muhakkak ki yine kurumunuzu yıpratma amacıyla çıkarılmış maksatlı haberlerden başka şeyler değildir. Zaten 5 Gbps çok büyük bir rakamdır. Gerçi, insanın aklına 7 milyonluk İsrail'in 26 Gbps, 16 milyonluk Hollanda'nın 173 Gbps yurtdışı çıkışı kullandığı geliveriyor tabi ama, eminim bunlar da yalandır.

Ya 444 0 375 numaralı ADSL teknik destek hattınızda verilen hizmete ne demeli? Allah'ım biz ne şanslı bir milletiz!!! O ne teknik destektir öyle??!!! Hiçbir kurum konusunda bu kadar bilgili personel çalıştırmayı başaramamıştır tarihinde. Personelin problem çözme yeteneği, arızalara ortalama 4-5 gün gibi kısa bir sürede adeta hızır gibi yetişme kabiliyeti gerçekten takdire şayandır. Gerçi, "hanımefendi benim ping sürelerim oldukça yüksek, hattımı kontrol edin lütfen" şeklindeki bir talebime aynı saygıdeğer hanımefendi "sen bana ilk başta ping ne demek anlat, sonra bakarız bir çaresine" gibi ve bunun benzeri birkaç diyalog yaşayanlarımız çok gibi gözükse de eminim bu kabul edlebilir sınırlar içinde kalmıştır.

Bütün bunları düşündükten sonra, bizleri hüzünlendiren tek konu bu yaptığınız büyük hizmetlere karşın kurumunuz tarafından alınan hizmet mukabili ücretlerin düşüklüğüdür. Bu kalitedeki hizmetin böyle komik ücretlerle verilmesi kurumunuz aleyhinde büyük bir haksızlıktır. Gerçi başka ülkelerdeki internet kullanıcılarının 2 Mbps hızındaki bağlantıları yaklaşık 36 YTL mukabilinde

demir_01
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mxengine » 25 Nis 2008, 23:15

Bizim burda fiber internet var türkcell in artık ttnet tek degil 5mbit sınırsız 49 ytl.Şu an bahçeşehir pilot bölge 2 yıl içinde tüm türkiyede olur
mxengine
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti favo29 » 25 Nis 2008, 23:18

Ustaca yazılmışBig%20smile
favo29
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Medcezir » 25 Nis 2008, 23:28

ehiiiiiiiLOLLOLLOL  valla cok etkilendim bu kadar söz sanatını bir arada kullanıpda, lafı bırakın gediğine koymayı iğne deligine sokan bir anlatımı var...

kim yazmıssa eline emegine saglık....
Medcezir
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti weyis » 25 Nis 2008, 23:31

[quote="Medcezir"]ehiiiiiiiLOLLOLLOL  valla cok etkilendim bu kadar söz sanatını bir arada kullanıpda, lafı bırakın gediğine koymayı iğne deligine sokan bir anlatımı var...

kim yazmıssa eline emegine saglık....
[/QUOTE] valla haklısın.acaip bir adammış buLOL
weyis
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti LiLPlayya » 26 Nis 2008, 01:28

Vatandaş haklı Telekomu ve hükümeti suçlayanları buradan kınıyorum
LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti demir_01 » 26 Nis 2008, 14:05

acaba telekom calısanları adamın ne demek ıtedıgını anlamısmıdır
demir_01
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Ufuk KAPLAN » 26 Nis 2008, 14:19

o kadar iğneleyici bir yazıki, telekom görevlileri fazlasıyla anlamıştır anlıyacaklarını ;)
Ufuk KAPLAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aytekin041 » 26 Nis 2008, 16:20

valla  kim yazdıysa  eline sağlık ..
aytekin041
CLASSIC
CLASSIC

İleti umt_d » 26 Nis 2008, 16:26

[quote="LiLPlayya"]Vatandaş haklı Telekomu ve hükümeti suçlayanları buradan kınıyorum[/QUOTE]

Sen anlamamışsın bu olayı galiba adam teşekkür etmiyor mektupta resmen bişey bişey diyo
umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti demir_01 » 26 Nis 2008, 18:57

[quote="umt_d"][quote="LiLPlayya"]Vatandaş haklı Telekomu ve hükümeti suçlayanları buradan kınıyorum[/QUOTE]

Sen anlamamışsın bu olayı galiba adam teşekkür etmiyor mektupta resmen bişey bişey diyo
[/QUOTE]

zannedersem lılplayya da dealga gecıo :)))
demir_01
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 26 Nis 2008, 20:52

elin japonyası dakikada bir DVD indirsin biz  günde bir DVD anca indirebiliyoruz onlar bizim şu anki hızımızı kullanmıyolar bile en düşük tarifeleri 16 Gbps ama biz sürünelim birde özelleşti çok bekleriz artık

Bu adamı alkışlıyoruz adam bu kelimelerle sövmüş resmen telekoma belki bir şeyler yaparlar
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti LiLPlayya » 26 Nis 2008, 22:06

[quote="demir_01"][quote="umt_d"][quote="LiLPlayya"]Vatandaş haklı Telekomu ve hükümeti suçlayanları buradan kınıyorum[/QUOTE]

[/QUOTE]

zannedersem lılplayya da dealga gecıo :)))
[/QUOTE]

Big%20smile
LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti serdar89 » 27 Nis 2008, 00:53

gerçekten 444 öyle yaa benimde başımdan geçti.. Modem deki PPPP ışığı yanmıyor internet bağlı gözüküom ama nete girmio sanki ben Bilgisayarı bilmiyorum adam diyor sorun sende kavga etmiştim sonra müdürleri kabul etti sorun bizde özür dilerim onın adına dedi..
serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 27 Nis 2008, 14:01

adam çıkıp ana avrat sövseymiş daha az koyardı bence, gerçi gamsızlar pek sallar mı bilemeyiz....
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir