İstanbul-Eskişehir

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

İstanbul-Eskişehir

İleti umt_d » 01 May 2008, 18:35

Arkadaşlar bilindiği üzere Ankara'ya ve eskişehire gidecektim ankara iptal oldu buluşmaya gelemiyorum özür dilerim sadece eskişehir'e gideceğim nerden gideceğim nasıl gideceğim bilmiyorum yol hakkında bilgi verebilir misniz

umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 01 May 2008, 18:37

hiç gitmedim eskişehire sanırım ankara yolundan gidiyosun ilk başta?
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti r32 » 01 May 2008, 19:23

Karayolunu tarif ediyorum:
 Öncelikle istanbul'dan izmit'e ulaşmanız gerekiyor. İstanbulda 1.köprüden cıkıp izmit yönüne giderseniz ücretsiz otoyoldan gidersiniz ama hiç mi hiç tavsiye etmem, acayip kötü ve bozuk bir yol. Tabi 1.köprüden gectikten sonra yine otobana yani ücretli yola çıkış yapabilirsiniz. 2.köprüdende geçip otobana cıkabilirsiniz zaten 2.köprü yolu otoban oluyor.  İzmite vardiğinizda otobandan çıkın gölcük-karamürsel-değirmendere istikametine gidin. Sonra yalova istikametine devam edin. Yalovayı geçin. Orhangazi diye bir yere geliceksiniz. Şimdi önünüzde 2 seçenek var. Birincisi orhangazi'ye gelince 2.ışıklardan sola , iznik yönüne dönün dümdüz bir yol vardır. İznik gölünün kıyısından gidersiniz. Yol ilerlerde biraz bozuktur ama doğa ile iç içe gidersiniz. Bazen yol kenarlarında sıcak sular akar vs. Bir diğer seçenek ise orhangazi'ye gelince hiçbir yere sapmadan Bursa yoluna devam edin. Bursa ücretsiz otoyolu vardır. O yola girin zaten eskişehir tabelaları sizi yönlendircektir. Burdada doğa ile iç içe gidiyorsunuz üstelik yolda kaymak gibi. Son zamanlarda gördüğüm en güzel yollardan biri diyebilirim. Üstelik cok fazla viraz yok ve daha az vites değiştirerek belli bir süratte gitmeniz olası, az yakıt tüketimi açısından.
 Yenikapıdan İDO ile direk bursa/mudanya' ya geçebilirsiniz. Bursa'dan eskişehir'e devam edebilirsiniz.
 Veya eskihisar-topçular arabalı vapurunu kullanabilirsiniz. Ancak bunu tavsiye etmiyorum. Araç için 40 ytl alıyorlar. Ve benim aracım bu mesafeyi karadan 30 ytl ye dolaşıyor.

İyi yolculuklar dilerim
r32
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti r32 » 01 May 2008, 19:25

Bu arada eskişehir'den dönerken sizde karşılaşıcaksınız. Bir tane tabela yok o şehirde. Ben böyle bir memleket görmedim. Benzin istasyonlarına sorarak giderseniz daha kolay yolu bulabilirsiniz.
r32
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umt_d » 01 May 2008, 19:41

kaç km ediyo peki 330'u geçiyo mu??? ido'ya binmeden?
umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti r32 » 01 May 2008, 19:56

Eğer yenikapıdan yalovaya ido ile gecerseniz. Toplam 260km ediyor.

Eskihisar-topçular arabalı eski tip vapurlara binmeyip karadan dolaşırsanız  aynı mesafeyi dolaşmak için 100km yol yapıyorsunuz.

İstanbul-eskişehir  karadan toplam 350-400km civarı birşey
r32
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umt_d » 01 May 2008, 19:59

karayollarında tarif edilen yok 330 km adapazarı ve bilecikten geçiliyo
umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti r32 » 01 May 2008, 20:01

istanbuldan gideceğiniz için adapazarına kadar gitmenize gerek yok aslında.
r32
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti r32 » 01 May 2008, 20:03

hiçbir yere ugramadan, yolları karıstırmadan direk eskişehir sınırına belki 330km ile ulaşabilirsiniz karadan 
r32
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umt_d » 01 May 2008, 21:59

izmit'te kadar otoban'dan gitsem nereden anlayacağım izmit'ten çıkacağım yeri?
umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti raftboy » 01 May 2008, 22:06

belki işini görür. karadan en kısa yol olarak gösteriyo.

raftboy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serdar89 » 01 May 2008, 22:07

Her Eve Karayolları haritası.. ( http://www.neredennereye.com/harita/)
serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti r32 » 01 May 2008, 22:18

[quote="raftboy"]
belki işini görür. karadan en kısa yol olarak gösteriyo.

[/QUOTE]
bu sanırım eski yol, bursa yolu yeni yapıldı o yol hem daha güzel hem daha kısa sanırım
r32
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 02 May 2008, 00:16

[quote="espirtlotus"] Karayolunu tarif ediyorum:
 Öncelikle istanbul'dan izmit'e ulaşmanız gerekiyor. İstanbulda 1.köprüden cıkıp izmit yönüne giderseniz ücretsiz otoyoldan gidersiniz ama hiç mi hiç tavsiye etmem, acayip kötü ve bozuk bir yol. Tabi 1.köprüden gectikten sonra yine otobana yani ücretli yola çıkış yapabilirsiniz. 2.köprüdende geçip otobana cıkabilirsiniz zaten 2.köprü yolu otoban oluyor.  İzmite vardiğinizda otobandan çıkın gölcük-karamürsel-değirmendere istikametine gidin. Sonra yalova istikametine devam edin. Yalovayı geçin. Orhangazi diye bir yere geliceksiniz. Şimdi önünüzde 2 seçenek var. Birincisi orhangazi'ye gelince 2.ışıklardan sola , iznik yönüne dönün dümdüz bir yol vardır. İznik gölünün kıyısından gidersiniz. Yol ilerlerde biraz bozuktur ama doğa ile iç içe gidersiniz. Bazen yol kenarlarında sıcak sular akar vs. Bir diğer seçenek ise orhangazi'ye gelince hiçbir yere sapmadan Bursa yoluna devam edin. Bursa ücretsiz otoyolu vardır. O yola girin zaten eskişehir tabelaları sizi yönlendircektir. Burdada doğa ile iç içe gidiyorsunuz üstelik yolda kaymak gibi. Son zamanlarda gördüğüm en güzel yollardan biri diyebilirim. Üstelik cok fazla viraz yok ve daha az vites değiştirerek belli bir süratte gitmeniz olası, az yakıt tüketimi açısından.
 Yenikapıdan İDO ile direk bursa/mudanya' ya geçebilirsiniz. Bursa'dan eskişehir'e devam edebilirsiniz.
 Veya eskihisar-topçular arabalı vapurunu kullanabilirsiniz. Ancak bunu tavsiye etmiyorum. Araç için 40 ytl alıyorlar. Ve benim aracım bu mesafeyi karadan 30 ytl ye dolaşıyor.

İyi yolculuklar dilerim
[/QUOTE]

ido ayrıca yolcular için yani arabadakiler için ayrı para alıyor
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti r32 » 02 May 2008, 00:29

İdo araç+1 kişi için yenikapı-mudanya tam bilmiyorum 80-90 olabilir+ her yolcu için 20 yada 25ytl ücret verirrsiniz.
www.ido.com.tr

Veya eskihisar-topçular arabalı vapurunu kullanabilirsiniz. Ancak bunu
tavsiye etmiyorum. Araç için 40 ytl alıyorlar. Ve benim aracım bu
mesafeyi karadan 30 ytl ye dolaşıyor.
Bunlarda sadece arac sınıfına göre para alınır, içindeki yolcular için para ödemezsiniz.
r32
Yeni Üye
Yeni Üye

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir