güzergah konusunda fikir

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

güzergah konusunda fikir

İleti lazianke » 07 May 2008, 12:31

arkadaşlar, gelecek hafta 12-16 mayısta mersinde hizmetiçi seminerim var. normalde otobüsle cts yola çıkıp pazar öğle orada olacaktım. ancak bir öğretmen arkadaşım da pazar günü öğleyin trabzon-ankara arası kendi arabasıyla gideceğini, ankaraya kadar beraber gidebileceğimizi, hem iki şoförle daha güvenli olacağımızı söyleyince fikir değiştirir gibi oldum. arkadaş yalnız konya üzeri antalyaya gideceği için beni ankaraya içeri girmeden gölbaşında indirebilecek.
1-gece 11-12-01 gibi saatlerde gölbaşında olsam adana mersin tarafına giden arabalara binme şansım olur mu?

2- arkadaş antalya-gazipaşaya gidecek,ben mersine...

bizim için daha ortak bir güzergah var mıdır?

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti BlueVRS » 07 May 2008, 12:45

Ankara'nın yolları artık geniş ve rahat,gece o saatlerde trafik olmaz en fazla bir yarım saat kaybı olur arkadaşınızın, otogara bırakıp devam etse iyi olur,istediğin şirketin istediğin kalitedeki arabası ile yola devam etme imkanı doğar.az yol değil..

Aslında en güzeli Konya'da arabadan inip otobüse binmek..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti denizkent » 07 May 2008, 13:02

kardeş adana ve mersin firmaları ayrı ayrı. adanaya giden araba mersine uğramaz. mersinin de bir çok firması var. bunlardan en iyisi köksallar. mersin seyahat. onun dışında mersin koç var. vip var. ama adanaya gideceksen araba çok. adana otobüslerinin olduğu gibi hatay gaziantep urfa maraş diyarbakır mardin batman arabalarıda adanadan geçer. yani adanaya gitmede herhangi bi sorun bulamazsın. adana ve mersin firmalarına bineceksen bence gölbaşında bir alış veriş merkezi var. gölbaşına merkeze girmeden sağda. kocaman bir yer. ismini unuttum. ama sen geçerken kesin görürüsün. orada inip beklemeyide deneyebilirsin ama durularmı bilemem. birde büyük bir ihtimallede gölbaşı merkezde yazıhanelerde vardır. mutlaka oaralrda da binen falan vardır. oradan binmeye denersin. eğer adana firmaları denk gelirde binersen adana otogarında inersin. orada mersine giden minübüsler var. her 15 dakikada bir kalkar. sen direk olana bin. tarsus yeniceye uğramadan direk 1 saatte mersinde olursun. arkadaşınla ortak güzergahı kula yol ayrımından ayrılırsınız. ama sen orada  inme bence çünkü gecenin bir yarısında seni oradan kimse almayabilir. birde ankaraya yakın bir yer olduğu içinde hiç bir otobüs firması konaklamak için durmaz. ama istanbuldan kalkan otobüsler durabilir oda garanti değil. 

denizkent
CLASSIC
CLASSIC

İleti zoran » 07 May 2008, 15:22

Benım tavsıyem yola cıkmadan once hangı fırma ıle gıdecegını arastır ankaradakı otogarı ara hem otobusun kacta oldugunu sor hemde aklına yatarsa bınecegın yerı soyle

otobuse bınecegın yerıde sana soyleyım;

golbasına gırıste eskıden ısıkların oldugu bıryer vardır kopru dıye gecer hemen hemen butun otobusler oradan gecerken yavaslarlar zaten yolcu varmı dıye yanı golbasından bınecek olanların hepsı oradan bınerler aklında bulunsun orası en ıyı yer adı tam aklımda degıl ama 100m ılerısınde shell benzınlık var gorursun mutlaka

baska cozum yoluda konyada arabadan ınıp mersıne konyadan gıtmen bu sekılde konyaya varacagın saat onemlı ben su anda konyadayım ve sanırım mersıne 5-6 gıbı araclar var fırma olarakta kontur metro  ozkaymak tercıh sana kalmıs konya mersın arası 5 saat suruyor bunuda unutma
zoran
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti formenci » 07 May 2008, 16:40

Ankara yolu daha uygun
formenci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 07 May 2008, 19:58

[quote="formenci"]Ankara yolu daha uygun[/QUOTE]
nasıl yani?

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti sılver_exelance » 07 May 2008, 21:13

[quote="lazianke"][quote="formenci"]Ankara yolu daha uygun[/QUOTE]
nasıl yani?

[/QUOTE] LOLLOL konuyla ne alakaysa
sılver_exelance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 07 May 2008, 21:15

abi nabacan otobüsle senin bisiklet yokmuydu atın arkadasının arabnınarkasına
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti favo29 » 07 May 2008, 22:10

Hocam AŞTİ'de bıraksa sizi daha uygun olur.Ankara'da gece tafik yoktur,biraz yakıt ve zaman kaybı olur ama yolda durup otobüs beklemekten iyidir.Mümkünse sizi terminale bıraksın.
Hem Ankara'nın merkezden Gölbaşına giderken terminal yol üzerinde kalıyor.
favo29
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 07 May 2008, 23:02

[quote="favo29"]Hocam AŞTİ'de bıraksa sizi daha uygun olur.Ankara'da gece tafik yoktur,biraz yakıt ve zaman kaybı olur ama yolda durup otobüs beklemekten iyidir.Mümkünse sizi terminale bıraksın.
Hem Ankara'nın merkezden Gölbaşına giderken terminal yol üzerinde kalıyor.
[/QUOTE]
acaba normal yol da aştinin kenardan geçen yol mudur ki, ayrıca çevre yolu var ya? samsundan gelirken konyaya sapan çevre yolu varsa şehire girmeden geçer...

gölbaşında yzıhaneler olduğundan kesin emin olsam sorun değil, mersine gece de olsa ille araba olur yoksa denilen gibi adanaya kadar bir sürü araba var oradan da  mersine geçerim...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti favo29 » 07 May 2008, 23:07

Hocam Ankara'nın içine girmek koşuluyla Gölbaşına giden yol Aşti den geçiyor(Konya yolu).Ben Ankara'dan ayrılalı 6-7 yıl oldu.Çevre yolunu bilmiyorum ne yazsam yalan olur şimdi.
favo29
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabialife » 07 May 2008, 23:09

hocam arkadaşınız aracıyla gazipaşaya gelecekse onunla beraber gazipaşaya kadar güzargahınız ortak. ben alanyadayım.  isterseniz alanyada iner buradan otobüsle, isterseniz otobüs alanyadan 40 km sonra gazipaşaya geçeceği için  arkadaşınızla direk olarak gazipaşaya kadar gidip oradan otobüsle mersine devam edebilirsiniz. buradan mersine otobüs bulmak pek sorun olmaz, çünkü buradan geçen  doğu otobüslerinin çoğu mersine uğrar,  sizin istediğiniz saatte bulunmasa bile birkaç saat sonra bulunabilir diye düşünüyorum. eğer alanyaya geleceğiniz gün ve yaklaşık saat belli ise size  mersin arabalarının buradan kalkış saatlerini bildiririm. isterseniz bilet rezervasyonunuzu da yaptırırım. yalnız sizin  12 mayıs pazartesi sabahı mersinde olmanız gerekiyorsa  pazar günü sabah erkenden yada cumartesi geceden yola çıksanız iyi olur diye düşünüyorum. trabzon ankara arası ne kadar bilmiyorum. ankara konya arası yaklaşık 3 saat  diye tahmin ediyorum. konya alanya arası( 270 km civarı) normalde 2,5-3 saat, alanya gazipaşa arası ( 40 km ) 40 dakika sürer. alanyadan veya gazipaşadan mersine hemen otobüs bulsanız bile otobüsle yaklaşık 5 saat hesabı siz yapın. pazar akşamı burada olursanız, gece mersine iner dinlenir sabahta seminere katılırsınız. özeldende ulaşırsanız her türlü yardımcı olmaya çalışırım. telefonomuda yazarım. hoşçakal.
fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti lazianke » 07 May 2008, 23:25

[quote="fabialife"] sizin istediğiniz saatte bulunmasa bile birkaç saat sonra bulunabilir diye düşünüyorum. eğer alanyaya geleceğiniz gün ve yaklaşık saat belli ise size  mersin arabalarının buradan kalkış saatlerini bildiririm. isterseniz bilet rezervasyonunuzu da yaptırırım. [/QUOTE]
yardımınıza gerek kalmadı galiba ama size ne kadar teşekkür etsem azdır... skodam.com kardeşliği gerçekten de var. sağolun. Allah razı olsun.

şimdi benim sorunum sabah 9 gibi mersinde olmak çünkü seminer 8.30-9.00 gibi başlarmış. arkadaşımla demin tekrar konuştum. konyada biraz kalması gerekecekmiş hem de dinlenecekmiş. o nedenle gazipaşa-mersin beni eğleyecek gibi. en sağlamı benim gece en geç 01 gibi mersine giden bir arabaya binebilmem. sabaha yetişirim o zaman.

ankara trabzon otobüsle 12 saattir.arabayla ise bir saati molalar, bir saat de biz basarız 10 saate gidilir. trabzondan öğle çıkacak olsak gece orada oluruz. oradan da mersine geçerim. gölbaşından binebilsem daha rahat olur, arkadaşımın yolunu az da olsa uzatmak istemem, gerçi söylesem kırmaz beni ama adam sevdiğine gidiyor zira...

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti fabialife » 08 May 2008, 00:14

ne demek hocam biz bir aileyiz, bir yardımım olursa sevinirim. bu tüm arkadaşlar için geçerli. size şimdiden hayırlı yolculuklar ve başarılar. hoşçakalın.
fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti lazianke » 08 May 2008, 04:10

[quote="fabialife"]ne demek hocam biz bir aileyiz, bir yardımım olursa sevinirim. bu tüm arkadaşlar için geçerli. size şimdiden hayırlı yolculuklar ve başarılar. hoşçakalın.[/QUOTE]
sağolun, arkadaş cts günü ales e girdikten sonra yola çıkacağız. bana sen ankaraya kadar sür ben yorulmam sonra da ben devam ederim diyor,

geçen yıl daha arabayı ilk almış tek başına 17 saatte antalya-rize geldi. otobüsle bir günde geliniyor,eleman biraz deli doludur, şimdi de kız arkadaşına gidiyor, yüzük işleri olacak, yanında olmak gerekli malum acele etmesin trafikte...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti zoran » 08 May 2008, 04:56

ankarada ıneceksen otobus fırmalarının adreslerınden hareket saatlerını ogrenebılırsın gece 12-1 gıbı mutlaka otobus vardır sabahta 8 de mersınde olursun ıyı yolculuklar sımdıden

zoran
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 08 May 2008, 12:17

[quote="zoran"]

ankarada ıneceksen otobus fırmalarının adreslerınden hareket saatlerını ogrenebılırsın gece 12-1 gıbı mutlaka otobus vardır sabahta 8 de mersınde olursun ıyı yolculuklar sımdıden

[/QUOTE]
sağolun. fakat ankarada inmeyeceğim çevre yolundan gölbaşında inebiliyorum, mersin otobüsleri de oradan geçiyormuş, oradan binebilirmişim fakat sıra geldi oradan bilet ayarlamaya, malum pazar akşamı olduğu için dolu giderler...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hetepe » 08 May 2008, 12:27

aşti en uygunu veya antalya gazipaşaya kadar gidin, oradan da mersine rahat gidersiniz (Ben Anamur'u iyi bildiğim için söylüyorum.Gazipaşaya çok yakınım)
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir