ailemi anlamıyorum

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ailemi anlamıyorum

İleti weyis » 15 May 2008, 14:31

ben 35 yaşındayım ayrı yaşadığımız halde babam hala karışır bana.çok geziyorsun,sumu yakıyor,dikkatli kullan,eşşek sıpası ne çok biniyon diye.20li yaşlarda bu çok zoruma giderdi ama artık bunun nasihat olduğunu biliyorum.unutmayınki hiç bir ana-baba çocuğunun kötü olmasını istemez.emin olunki bu işin maddiyatla alakası yok.siz bunu anlayamayacağınız için,bu şekilde kızarlar.bazı çocuklar babam beni anlamıyor diye babasına karşı bir nefret duyar.bu gençliğin verdiği bir tepkidir.30 lu yaşları geçince bunlar kişiye çok doğal gelir.hele bide kendisi baba olmuşsa,babasının nekadar haklı olduğunu anlayacak.aynı şeyleri kendi çocuğuna yapacak

weyis
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti evo35 » 15 May 2008, 15:01

Arkadaşlar hiç gücünüze gitmesin bunlar ileride anne baba olunca çok iyi anlıyor insan ondan sonra yaptıklarından pişman oluyorsun ailene karşı.Allah anamızı babamızı eksik etmesin başımızdan onların varlığını bilmek bana çok büyük bir kuvvet veriyor eminim ki bu sizler için de aynıdır........
evo35
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 15 May 2008, 15:36

ya babam banada vermiyo arabayı gezmek için bi kendi yoruldugunda veriyo bide git sigara al gel fln die başka zaman bana da vermio arabayı

elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti demir_01 » 15 May 2008, 16:37

alwaysloser senın gözün kör dogru durust onunu goremıyon sen sabıkalısın 2 defa kazaya karıstın ole yada bole sahtekar bı tamırcı buldun adam cok ıyı ısını guzel yapıo dedın arabanın ıcıne s...çtı tertemız araba hurdaya dondu sen daha ne dıyon ne konusuyon
demir_01
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silverlinemania » 15 May 2008, 16:54

[quote="demir_01"]alwaysloser senın gözün kör dogru durust onunu goremıyon sen sabıkalısın 2 defa kazaya karıstın ole yada bole sahtekar bı tamırcı buldun adam cok ıyı ısını guzel yapıo dedın arabanın ıcıne s...çtı tertemız araba hurdaya dondu sen daha ne dıyon ne konusuyon [/QUOTE]

ufff naptın cihan abini yerden yere vurdun bee LOLLOLLOL yerin dibine soktun soktun çıkardın LOLLOL
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sedathak » 15 May 2008, 17:59

Herşeyi anne ve babadan  beklemek biraz  tembellik oluyor bence. onlar emeklerini birkimlerini,yıllarınıı ,gecelerini ve  gündüzlerini veriyor  çocukları için, ama bizler  onlara layık olamıyoruz.Çünkü at gözlükleriyle  bakıyoruz  dünyaya ,  bencilce.Ayrıca  bizler  sabıretmeyi  çalışıp  emek edip sonrada  kendimiz  geleceğimiz  ve  ailemiz  için  bişeyler  başarmayı hiç düşünmüyoruz .
   Ben de  benzer şeyler  yaşadım . Hatta '' ben kendi arabamı alana kadar  senin arabanı sürmeyecem '' bile  dedim  babama ve  öylede yaptım. Neticede   şükür evlendim , arabam da oldu ama düşüncelerimin tamamn değişti .Onlar başımıza birşey gelmesinden  tedirgin oldukları için ve  birazda  imkanları doğrultusunda  yaşamaya çalıştıkları için  ve hayatta hesap kitap yapmadan  (hepimiz gib)i  yaşayamadıkları için bazı konularda  düşüncelerimize karşı çıkıyorlar .  Bu konuda  onları anlamaktan  ve  çalışıp  enaz onlar kadar  emek harcamaktan başka  çözüm göremiyorum  çünkü  ailemizin  arabasıda  olmayabilirdi,  yiyecek  ekmeğide ! O imkanlarda  dahilinde   ne sebep bulup  da kızacaktık  acaba ?
    Biz  türk  milleti olarak  aile  ve  akrabalık bağlarıyla  övünürken  bu tarz  konularda  daha  dikkatli olmamız  gerek miyormu ?
    ŞUNUDA İFADE  ETMEK İSTERİM  ŞEHİTLİK  MERTEBESİ HERKESE  NASİP OLMAYACAĞI İÇİN  DOĞUDA  ÇARPIŞARAK CANINI TESLİM ETMEK NE  ŞEREFLİ BİR  ÖLÜMDÜR. (BENCE )
                                                                                                                               Exclamation ExclamationExclamation
sedathak
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti demir_01 » 15 May 2008, 18:05

[quote="silverlinemania"][quote="demir_01"]alwaysloser senın gözün kör dogru durust onunu goremıyon sen sabıkalısın 2 defa kazaya karıstın ole yada bole sahtekar bı tamırcı buldun adam cok ıyı ısını guzel yapıo dedın arabanın ıcıne s...çtı tertemız araba hurdaya dondu sen daha ne dıyon ne konusuyon [/QUOTE]

ufff naptın cihan abini yerden yere vurdun bee LOLLOLLOL yerin dibine soktun soktun çıkardın LOLLOL
[/QUOTE]

hakediyor ali kardes
demir_01
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti by wodoo » 15 May 2008, 18:15

[quote="demir_01"][quote="silverlinemania"][quote="demir_01"]alwaysloser senın gözün kör dogru durust onunu goremıyon sen sabıkalısın 2 defa kazaya karıstın ole yada bole sahtekar bı tamırcı buldun adam cok ıyı ısını guzel yapıo dedın arabanın ıcıne s...çtı tertemız araba hurdaya dondu sen daha ne dıyon ne konusuyon [/QUOTE]

[/QUOTE]

hakediyor ali kardes
[/QUOTE]

anlaşılan cihan iyi dolmuş içinide şimdi boşalttı Big%20smile
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: Astra GSİ

İleti crash » 15 May 2008, 18:18

Ben çok şanslıyım bu konuda.Allah rahmet eylesin babam beni arabanın üstüne 8 yaşında bindirdi.15 yaşına geldiğim zaman ailece gezmeye gitsek bile babam ehliyetim olmamasına rağmen bana verirdi arabayı gerçi bu iyi birşey değildi tabiki ama mecburiyetten çünkü babama araba kullanmak yasaklanmıştı hastalığı sebebiyle.Annem önceden söylenirdi korkardı ama şimdi çok güveniyo bana zaten şuana kadar hiç kazam olmadı onunda verdiği bi güven var tabiki.Vermedikleri zamanda hiçbir zaman itiraz etmemişimdir.Hep bir bildikleri olduğunu düşünmüşümdür.O yüzden bence biraz sabır lazım bu işlere.İlerde elbette onlarında sana güvenecekleri zamanlar gelecektir

crash
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gurdal07 » 15 May 2008, 18:57

[quote="weyis"]arkadaşlar bu para meselesi değil çocuğunuz olursa anlarsınız.bu koruma içgüdüsü.onların sizi düşündüğünün yüzde birini siz onlar için düşünemessiniz[/QUOTE]
bende öyle olduğunu düşünüyorum
Kullanıcı avatarı
gurdal07
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 15 May 2008, 20:01

Bizim zamanımızda,demir testeremiz hazırdı baston kilit kesmek için,babalarımızdan komşularla işbirliği yapıp tampon tampona park ederek arabayı kaçırmamıza engel olmak isteyen baston kilit takan,teker kilidi takanlar vardı,kilitleri kestik açtık, tamponlara önden arkadan sıfır yanaştırma formulune ise 8-9 arkadaş girdik çamurluklardan kaldır zıplat çek,kaldır zıplat çek aradan çıkarırdık arabayı..ama bunlar daha biz askere gitmeden önceki dönemlerde idi.çok şükür askerden sonrasında, önceleri hep altımda şirket aracı oldu son 8 senedir de kendi aracım var..elbet yaş 33 oldu bu arada..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ahmetva » 15 May 2008, 22:04

aynı şeyleri benim abim yaşamış... ben çok rahat 15 yaşından beri alıyorum arabayı... abim hala söyler, ona veriyordunuz arabayı LOL aramızda 13 yaş var abimle... 41 oldu yaşlandı artık
ahmetva
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sılver_exelance » 15 May 2008, 22:07

[quote="alwaysloser"]walla ya ne dualar ediyorum kendi arabam olsun die şimdi arkadaşlar dio kocaeliye gidelim die yazın bakalım ne olacak orada arkadaşımız var polis oldu çocuk bende austosta askerim bakalım ne olacak abi eğer arkadaşlarla kocaeliye gidemezsem askerede gider doğuda şehit olursam vebali boyunlarına [/QUOTE] bir araba  sevdası (merakı yada hevesi )için aileni burda kötülemişşin be bilader .AngryÖyle diyorlarsa bi bildikleri vardır elbet .Şehit olursam vebali boyunlarına  nedemek yazık gençliğe yazıkkkkkkk.
sılver_exelance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sılver_exelance » 15 May 2008, 22:11

[quote="alwaysloser"]ya ailemden için sonradan görme dicem ama diyemiyom
bide beni nie öle düşünüyolar adanada hergün çalıştığım mağazanın dandik 90 model döküülen mazdasıyla adanayı dolaşım fren tutmaaz direksiyon çeker alt takım yok geçenlerde motor kitledi
[/QUOTE] Sonradan görme dediğin kişi anan baban .Üzülerek okuyorum bu yazdıklarına allah herkese hayırlı ewlat versinn
sılver_exelance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tam3r » 15 May 2008, 23:04

ailem hep yanımda olsun varsın arabam olmasın..
tam3r
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alwaysloser » 15 May 2008, 23:27

hocam hep aynı şeyler sölenio ailen senin iyiliğini istiyo die ama inanın öyle değil tanımıyosunuz dışarıdan öyle
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti KASIMPŞALI. » 16 May 2008, 02:18

BAK  CANIM DOZTUM SENINLE HEMN EMN AYNIYIZ SAYILIRYAS OLARAKA AMA YASAM TARZMIZ FARKLI KI ODA SOYLE  18 YASIMDA  BIR GUNE GIRDIM VE ALDGIM 2 MILYARLK OPARA ILE  BIR 1986MODEL SAHIN ALDI 3 SENE BIDIM VE 3500YTL SATTIM KISMEIN KURUS OLMADAN VE BUNN SONUNDA  BIR FORMEN ALDIM4750 YE IKI SNE SONRA BUNUDA SATTIM  VE YA BATAK YASDA CIKS DEDIM 10 BIN YTL BANAKA KREDSI ILE  2000MODEL  TIPO ALDIM  HE DICEKSIN  SEN KENDIN ALMISIN EVT AMA BABAM HER  FIRSTTA SUNU DER BENIM SAYEMDE ALDIN ALLAH BASIMDAN EKSIK ETMESIN AMA  YEMINLE KURUS YOKK BOS VERR  ONALR SAGOLSUN YTRKII DOGRUY ONALR BILIRLERRRRRR
KASIMPŞALI.
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir