Tamircilere Dikkat

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Tamircilere Dikkat

İleti ooguzz » 21 May 2008, 19:16

Meraba arkadaşlar son zamanda tamircilerden çok çektim sizinle paylaşmak istedim,

Pazar günü birden bire arabanın otomatik şanzumanı arıza verdi kalkışı yavaşladı vites geçişleri sarsıntı yapmaya başladı falan servise götürdüm bilgisayla falan baktılar bişey anlamadılar hafta içi gel dediler p.tesi özel servise gittim bilgisayara bağladılar hız sensörü bozuk dediler tamam dedik değiştirdik sonra deneme sürüşünde aranbanın daha kötü olduğunu gördüm bu sefer beyin bozuk dediler ve yaklaşık 2.000 YTL masraf çıkardılar ordan çıkıp arabayı şanzumancıya götürdük o da bu şanzuman dağılmış bunu toplarım 600 YTL işçilik ile toplam 2.000-3.000 YTL arasında bir masraf çıkardı. sonunda arabayı sanayide çok güvendiğim eksoz işi yapan bir arkadaşım var ona bıraktım o tanıdığı şanzumancıya götürmüş ve 70,00 YTLye hallettirmiş.

tamirciler bi şekilde aracı bozuk gösterip para koparmaya çalıştılar lütfen dikkat edin arkadaşlar ben kıl payı kurtuldum inşallah sizin başınıza da gelmez..

ooguzz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti parsanoto » 21 May 2008, 19:27

BU YAZIYI YAZARKEN BENCE SADECE BAŞINIZA GELEN Bİ OLAY OLARAK ANLATSAYDINIZ..TAMİRCİLER PARA KOPARMAYA ÇALIŞIYOR DERKEN GENEL KONUŞMUŞ OLUYOSUNUZ,ÜLKEMİZDE NAMUSUYLA ŞEREFİYLE TAMİRCİLİK YAPAN BİRSÜRÜ USTA VAR ONLARIDA KÖTÜLEMİŞ OLURSUNUZ.
parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti aymanlı » 21 May 2008, 19:32

isim ve yer vermedıkten sonra bır sey olmaz zaten. üstüne alınmaz o ustalarımız :)
aymanlı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 21 May 2008, 19:35

70 liralık ne arızasıymış peki bu?
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti ooguzz » 21 May 2008, 19:35

sanırım yanlış anlaşıldım mutlaka dürüst çalışan biçok tamirci vardır arabamı emanet ettiğim arkadaşta tamirci ve tanıdığım en dürüst insandır kendisi sıf bu yüzden bile tamirciler için genelleme yapmam benim kasteddiğim başıma gelen olayda olduğu gibi dürüst olmayanlarda var 
ooguzz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ooguzz » 21 May 2008, 19:37

[quote="sainz"]70 liralık ne arızasıymış peki bu?[/QUOTE]
bilmiyorum şanzuman üzerinden bir yar yapmış
ooguzz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti barutoglu » 21 May 2008, 19:46

[quote="parsanoto"]ÜLKEMİZDE NAMUSUYLA ŞEREFİYLE TAMİRCİLİK YAPAN BİRSÜRÜ USTA VAR [/QUOTE] Bir sürü değil çok az. onları da bulana kadar bayağı bir soyuluyoruz.
Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

İleti sinnex » 21 May 2008, 19:55

[quote="barutoglu"][quote="parsanoto"]ÜLKEMİZDE NAMUSUYLA ŞEREFİYLE TAMİRCİLİK YAPAN BİRSÜRÜ USTA VAR [/QUOTE] Bir sürü değil çok az. onları da bulana kadar bayağı bir soyuluyoruz.[/QUOTE]

Ustanın kötüsüne düşmek çok kötü, örneğin benimde aracımda dikiz aynasını takmamışlardı, selektör ve korna çalışmıyordu...::)
sinnex
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 21 May 2008, 22:43

OTO KASAP onlar...

skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti weyis » 21 May 2008, 22:56

bu konuda çorum esnafı çok iyi. önce arızayı bulup,yapacakları işe ve kullanacakları parçaya göre fiyat veriyorlar.birde seçenekte sunuyorlar.nasıl yaptırmak isterseniz ona göre fiyat istiyorlar.yani yaptıktan sonra değil yapmadan önce pazarlık yapabiliyorsunuz.
weyis
Yeni Üye
Yeni Üye

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir