akvaryum

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

akvaryum

İleti angora » 28 May 2008, 19:59

[quote="octaviacı"]ya zaten3-4 cmlik alıp büyütecem yavru alcak olsam ciklete epk bakmam[/QUOTE] yavrudan büyütmek daha güzel benim vardı aldığımda miniciklerdi. annem bi kızdı gittin bu çöp gibi balıkları mı aldın diye. sonra bunlar bi büyüdü harika oldu akvaryum. tabi erken büyümelerinde anneminde katkısı çok büyük. anneme öğlende yem atmasını söylemiştim kadında avuç avuç yemlemiş balıkları büyüsünler diye. bi gün annem gözümün önünde verdi bi baktım dolduruyor akvaryuma yemi

angora
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti slayer » 28 May 2008, 20:01

3-4 cm büyük olur onlar 50 60 ytl tanesi sen orta boy alıcan ne yavru ne büyük onlar 20 30 falan cm olarak satılmaz zaten ciklet yavru orta ve büyük olarak birde damızlık olarak satılır ki onlar 150 160 lira falan ben 150 ye satmıştım 6 tane buda 6*150= 900 lira ediyo Thumbs%20Up sonunda alacağın parayı düşün ve o balıklara çok çok iyi bak hatta kendinden bile iyi bak LOL
slayer
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti slayer » 28 May 2008, 20:02

[quote="angora"][quote="octaviacı"]ya zaten3-4 cmlik alıp büyütecem yavru alcak olsam ciklete epk bakmam[/QUOTE] yavrudan büyütmek daha güzel benim vardı aldığımda miniciklerdi. annem bi kızdı gittin bu çöp gibi balıkları mı aldın diye. sonra bunlar bi büyüdü harika oldu akvaryum. tabi erken büyümelerinde anneminde katkısı çok büyük. anneme öğlende yem atmasını söylemiştim kadında avuç avuç yemlemiş balıkları büyüsünler diye. bi gün annem gözümün önünde verdi bi baktım dolduruyor akvaryuma yemi [/QUOTE]

o balıklar ne kadar yaşadı ConfusedConfused
slayer
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti octaviacı » 28 May 2008, 20:03

ya işte yavru alıyımda hangileri ii para ediyo yunuslarmı sendekilerin cinsi neydi
octaviacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti angora » 28 May 2008, 20:06

[quote="slayer"][quote="angora"][quote="octaviacı"]ya zaten3-4 cmlik alıp büyütecem yavru alcak olsam ciklete epk bakmam[/QUOTE] yavrudan büyütmek daha güzel benim vardı aldığımda miniciklerdi. annem bi kızdı gittin bu çöp gibi balıkları mı aldın diye. sonra bunlar bi büyüdü harika oldu akvaryum. tabi erken büyümelerinde anneminde katkısı çok büyük. anneme öğlende yem atmasını söylemiştim kadında avuç avuç yemlemiş balıkları büyüsünler diye. bi gün annem gözümün önünde verdi bi baktım dolduruyor akvaryuma yemi [/QUOTE]

o balıklar ne kadar yaşadı ConfusedConfused
[/QUOTE] sonra annemi uyardım  az vermeye başladı kocaman oldular iki yıl bende kaldılar sonra akvaryum küçük gelmeye başlayınca satmak zorunda kaldım baya bi para etmişlerdi kredi kartımı yatırdım kontör aldım.......
angora
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti slayer » 28 May 2008, 20:10

[quote="octaviacı"]ya işte yavru alıyımda hangileri ii para ediyo yunuslarmı sendekilerin cinsi neydi[/QUOTE]

cikletlerin hepsi para eder cinsi önemli değil ama çift olarak satarsan daha iyi para verirler bendekiler tam çift değildi mesela 900 lira verdiler eğer 3 erkek 3 dişi olarak satsaydım 1500 lira alıcaktım onları alıyolar hiç ayırmadan özel bi akvaryum yapıyolar ve onları satmadan devamlı çiftleşip yavrularını alıyolar onları satıyolar ciklet uzun sireli yaşar 7 8 sene çok iyi bakılırsa yaşarlar ama o zamanda hangi akvaryuma koyabilirsin orasını bilemem LOLLOL
slayer
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yexplorer » 29 May 2008, 01:28

temelin bi fıkrası vardı akvaryum odaklı
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti lazianke » 29 May 2008, 11:37

[quote="yexplorer"]temelin bi fıkrası vardı akvaryum odaklı[/QUOTE]