Akaryakıt Fiyatlarının Önlenemeyen Yükselişi!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Akaryakıt Fiyatlarının Önlenemeyen Yükselişi!

İleti abarigandimuti » 13 Haz 2008, 14:16

Sevgili Arkadaşlar,

Aşağıda sizlerle paylaşacağım elektronik postayı bugün aldım.

İlginç, hatta kesinlikle denemeye değer bir öneri...

Lütfen sonuna kadar okuyun...

Daha değişik önerisi olanlar da burada paylaşsın...

Takdir edersiniz ki bu işin hiç şakası kalmadı!...

--------------------------------------------------------------

BENZİN FİYATLARI

İyi Günler,
Benzin fiyatlarının, birkaç ay içinde bugünkü seviyelerden (3,39 YTL/Lt) % 20 oranında artış göstererek 4,20 YTL/Lt seviyesini ulaşacağı söylenmektedir.

Fiyatların inmesini mi istiyorsunuz?

BU MÜMKÜN!..

Bu nedenle harekete geçmeliyiz.

HEMEN ve AKLIMIZI KULLANARAK!..

Geçen yıl, ‘Bir Gün Benzin Almayın!..’ diye boykot önerileri yapılmıştı. Petrol şirketleri buna gülmekteydi, çünkü Pazartesi günü almadığımız benzini Salı günü alacağımızı biliyorlardı. Bu onlar için küçük bir aksaklıktı ama problem olmamıştı.

Bir kişi olabilirliği yüksek bir plan oluşturdu ve...

EĞER İSTERSEK GERÇEKLEŞTİREBİLİRİZ!... diye yola çıktı. Okumaya devam edin ve ikna olursanız bize katılın.

Kurşunsuz benzin’in litresi şu anda Fransa’da 2,45 YTL/Lt

BU, BÜTÜN PETROL DEVLERİ TARAFINDAN SOYULDUĞUMUZUN FARKINDAYIZ DEMEKTİR.

Hatırlar mısınız, fiyatları 2 YTL’ye çıkartırken dünyada petrol rezervlerin tükenmeye başladığını söylüyorlardı. Şu anda petrol kıtlığı falan yok ve 35 yıl öncesinden daha fazlasına sahipler. O zaman petrol fiyatları 0,20 €/Lt idi.

Bu nedenle agresif bir yol izleyerek tüketicilerin her zaman borsaları ve fiyatları kontrol ettiklerini göstermemiz gerekiyor. Fiyatların düşüşe geçmesini sağlamak için, petrol şirketlerinin en hassas oldukları bölgelerinden vurmak gerekiyor:

BU DA, ONLARIN CÜZDANI DEMEKTİR!

BUNU GERÇEKLEŞTİREBİLİRİZ!

NASIL MI?

Hepimizin, araçlarımıza bağımlı olduğumuzu biliyoruz ve benzinsiz bir yere gidilemeyeceğini biliyoruz. Buna rağmen, fiyatlar üzerinde büyük bir etki yaratabiliriz:

ORTAK HAREKET EDEREK BİR FİYAT SAVAŞI BAŞLATABİLİRİZ!!!

Önerimiz:

Sene sonuna kadar aşağıdaki iki petrol şirketlerinden BENZİN ALMAYALIM:

TOTAL ve SHELL

Bir düşünün!..

En büyük iki petrol şirketi benzin satamadığı takdirde fiyatları zorunlu olarak düşürmek zorunda kalacak ve bu da hemen fiyat indirme savaşını tetikleyecektir. Hedefimize ulaşabilmek için ise milyonlarca TOTAL ve SHELL müşterilerine ulaşmamız gerekiyor.

YAPILMASI GEREKEN ŞU!..

Ben bu maili yaklaşık 30 kişiye gönderiyorum.

Bu gönderdiklerimden hepsi 10’ar kişiye daha gönderse 300 kişiye ulaşmış oluruz. Bu 300 kişi ise 3.000 kişiye gönderecek. Biu sonraki derken gönderim 3 milyon kişiye ulaşır, vs. vs.

Hepimiz aynı gün 10’ar kişiye iletirsek, bir hafta içinde bu petrol devlerine savaş ilan etmiş 300 MİLYON kişi olabiliriz.

EVET!...

KAZANABİLİRİZ!...

ANCAK.......

Hedefimize ulaşana kadar;
TOTAL ve SHELL haricindeki benzin istasyonlarından ALMALIYIZ!..

Bu nedenle bu e-postayı iletmenizi rica ediyoruz!..

abarigandimuti
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ndamkaya » 13 Haz 2008, 14:28

BU FİKİR ÇOK GÜZEL EĞER BİRLİK OLURSAK BUNUN ÜSTESİNDEN GELEBİLİRİZ

BU EMAİLİ ÇOKDAN GÖNDERDİM HERKESE..

BÜTÜN ARKADAŞLARI BU EYLEME DAVET EDİYORUZ..
ndamkaya
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti PİCK-UP » 13 Haz 2008, 14:42

ben shell'den hiç almıyorum ki zaten..
hep opet 'den akaryakıtımı alıyorum.
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti loveskoda » 13 Haz 2008, 15:00

Gerçekleşmesi zor ama iyi bi fikir... destekliyorum...
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti erolfabia » 13 Haz 2008, 15:32

bu mail bana daha önce gelmişti...

ama bana sanki biraz rakip bir firmanın fikriymiş gibi geldi...

özellikle total ve shell diye vurgulaması ilginç...

belkide benim paranoyam bilemem tabi...

tarafsız olduğuna inanabileceğimiz biri veya birileri tarafından kurayla iki firma çekilebilecekse, çok mantıklı ve etkili bir yöndem bence...
erolfabia
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sinnex » 13 Haz 2008, 15:42

Destekliyorum, ama diğer arkadaşlarımızın da söylediği gibi zor bir durum...
sinnex
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alwaysloser » 13 Haz 2008, 15:47

zaten shellden almam nasıl yakıtları warsa mesela po ya göre deha çabuk bitiyo aynı km yi yapamıyorum bende desteklerim walla
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Arabanız: renault 21 concorde

İleti ilk aşk » 13 Haz 2008, 16:29

SİZ İSTEYİN BEN BİR AY  BENZİN ALMAM
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alwaysloser » 13 Haz 2008, 16:39

[quote="ilk aşk"]SİZ İSTEYİN BEN BİR AY  BENZİN ALMAM [/QUOTE]

CryCryCryCryCryCryClapClapClapClap

www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Arabanız: renault 21 concorde

İleti hakanerdogan » 13 Haz 2008, 16:43

bence opetin işi. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti abarigandimuti » 14 Haz 2008, 02:02

[quote="ndamkaya"]
BU FİKİR ÇOK GÜZEL EĞER BİRLİK OLURSAK BUNUN ÜSTESİNDEN GELEBİLİRİZ

BU EMAİLİ ÇOKDAN GÖNDERDİM HERKESE..

BÜTÜN ARKADAŞLARI BU EYLEME DAVET EDİYORUZ..
[/QUOTE] Teşekkürler!...

[quote="PİCK-UP"]ben shell'den hiç almıyorum ki zaten..
hep opet 'den akaryakıtımı alıyorum.
[/QUOTE] Aynen devam... Teşekkürler!...

[quote="loveskoda"]Gerçekleşmesi zor ama iyi bi fikir... destekliyorum...[/QUOTE] "Zor"un içinde bile bir ihtimal vardır. En azından imkansız değil!.. Destek için teşekkürler!...

[quote="erolfabia"]
bu mail bana daha önce gelmişti...
ama bana sanki biraz rakip bir firmanın fikriymiş gibi geldi...
özellikle total ve shell diye vurgulaması ilginç...

belkide benim paranoyam bilemem tabi...

tarafsız olduğuna inanabileceğimiz biri veya birileri tarafından kurayla iki firma çekilebilecekse, çok mantıklı ve etkili bir yöndem bence...
[/QUOTE]Bana kalırsa Shell ve Total'in adı, dünya devi uluslarası şirketler olduğu için seçilmiş. Ve yine bana kalırsa, tarafsız biri veya birilerinin bunu belirlemesi imkansız.
Aslına bakarsanız, harekete geçmekte fayda var. Neticede, kaybedecek birşey yok!..
Teşekkürler!..

[quote="sinnex"]Destekliyorum, ama diğer arkadaşlarımızın da söylediği gibi zor bir durum...[/QUOTE]Ama imkansız değil!.. Teşekkürler!..

[quote="alwaysloser"]zaten shellden almam nasıl yakıtları warsa mesela po ya göre deha çabuk bitiyo aynı km yi yapamıyorum bende desteklerim walla[/QUOTE]Teşekkürler!..

[quote="ilk aşk"]SİZ İSTEYİN BEN BİR AY  BENZİN ALMAM [/QUOTE]Teşekkürler!..

[quote="hakanerdogan"]bence opetin işi.  [/QUOTE]Öyle bir görüşünüz varsa, Opet harici diğer herhangi bir pompadan deneyin derim. Teşekkürler!..

abarigandimuti
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ozzgurr » 14 Haz 2008, 02:25

shell in benzinide iyiydi be tüh nası yapsak acepLOL
ozzgurr
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti KATARİN » 14 Haz 2008, 02:28

ben buna inanmıyorum...total ve shell i karalamak kendisine müşteri çekmek isteyen bi mail üretilmiş o kadar...HA BU ARADA ...Dünyanın en büyük PETROL ŞİRKETİ.YUKARIDA YAZILANLARIN İKİSİDE DEĞİL  DEĞİL...BP..DİR...
KATARİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti favo29 » 14 Haz 2008, 02:32

O zaman Petrol Ofisi'nden alalım
favo29
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti r32 » 14 Haz 2008, 03:00

Bu olay benzin almamakla çözülmez beyler, hadi diyelim benzin istasyonları hiç kar koymadan satıyorlar, o zaman bile benzinin litresi 3 ytl nin altına düşmeyecektir. Bunu hükümete karşı bir ayaklanma ile yapmamız gerekir. Benzinden alınan ÖTV ve bir ton vergiden dolayı benzin fiyatları bu kadar yüksek. Hükümet benzinden aldıgı verginin yüzde 80 inden vazgeçse, benzin 1.5 ytl olur. Shell ve totaldan benzin almayalım bir gün, opettenmi alalım yada po dan mı alalım. Önemli olan benzin alıp almamak değil. Önemli olan bilinçlenmektir ve bu dogrultuda, hükümete birşeylerin yanlış gittiğini ve bu durumdan aşırı derece rahatsız oldugumuzu bildirmemiz lazım. Avrupada benzin 1 cent zamlanıyor, sokaklar savaş alanına dönüyor. Hatta geçen bir amerikaya giden arkadaşım anlatıyor, adamlar diyorlar:siz gercekten cahilsiniz, g.zekalısınız. benzine 6 ayda nerdeyse 1 ytl zam geliyor, sizin hala sesiniz solugunuz cıkmıyor, ve ben , bize bu tür itamda bulunan o yabancı kişiye en ufak bi şekilde kızamıyorum biliyormusunuz, çünkü sonuna kadar haklı adam. Olay örgütlenmede bitiyor. Üstelik olay sadece bizim az gezip az arac kullanmamız değil. bugun motorlu taşıtlar ile neredeyse işlerimizin yuzde 80 i idare ediliyor. Bu dolaylı olarak yediğimiz ekmege, antalyadan istanbula meyve sebze tasıyan adamada yansıyacaktır. Bakın bugun daha yeni bilet aldım ido yenikapı bandırma seferleri 5 ytl zam görmüş, yakında akbilden tutun, herşeye zam üstüne zam gelir, ki geliyorda. Ben aracımı satıyorum, kullanmayayım. Ama şirketin 2500 tane aracı var onlar ne yapıcak, tasımacılık sektoru ne yapıcak, çiftci ne yapıcak. ?? Halimiz kötü. Hatta kötü değil, biz yaşamıyoruz.
r32
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti erolfabia » 14 Haz 2008, 11:30

Clap  noktasından, virgülüne kadar haklısın...
erolfabia
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 15 Haz 2008, 12:13

ya iyide bizim burda alpetin po nun opetin benzinleri berbet birtek shellinki iyi birde dün bizim hızara alpetten benzin aldım benzine pek bakmadan koydum.karbüratörü tıkanmış.yani sonuç oratada ben o benzini arabama nasıl koyayım
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir