HAYDİ BENZİN ZAMMINA TEPKİ VERMEYE

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

HAYDİ BENZİN ZAMMINA TEPKİ VERMEYE

İleti mehmetunal48 » 14 Haz 2008, 00:05

Arkadaşlar nolacak bu akaryakıtın hali,yine 5 krş 95 oktan benzine zam.bu konuyu hükümete ve onların veb sitesine yazalım.artık çekilmez oldu.dünya piyasasında artıyor ama vergilerde indirime gidilmezse halimiz zor.haydi akp nin web sitesine dalalım müsait ve uygun bir dille yazalım ne dersiniz?

mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Crzyboy » 14 Haz 2008, 00:09

alıştık artık sabah öğle akşam zam yapıolar :(
[url=http://img134.imageshack.us/i/22462428.jpg/][IMG]http://img134.imageshack.us/img134/9449/22462428.th.jpg[/IMG][/url]
[font=Times New Roman][size=3][b][font=Verdana]'93 ?koda Favorit 135L ~ Beyaz..[/font][/b][/size][/font]
Crzyboy
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: '93 Favorit 135L

İleti ünsal » 14 Haz 2008, 00:48

daha yeni füllemiştim vay bee...
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti mehmetunal48 » 14 Haz 2008, 01:12

[quote="minik"]daha yeni füllemiştim vay bee...[/QUOTE]bende dün fulledim octiyi.şimdi de akp web sitesine iyi bir mesaj yazdım,tepkimi dile getirdim,boşver demeyelim arkadaşlar bunlar birikir birikir mutlaka ciddiye alınır.ben yazdım aha şuraya;

http://www.akim.akparti.org.tr/akp.akim ... uGiris.jsp
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serdar5306 » 14 Haz 2008, 01:16

ben az önce aldım saat 12 den sonra zam işliyormuş hepimize hayırlı olsunConfused
2005 FABİA CHOİCE 101 BG SİYAH
serdar5306
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SERDAR
Nereden: Ankara
Arabanız: FABİA COHİCE 2005

İleti abarigandimuti » 14 Haz 2008, 02:06

abarigandimuti
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti KATARİN » 14 Haz 2008, 02:11

ben buna inanmıyorum...total ve shell i karalamak kendisine müşteri çekmek isteyen bi mail üretilmiş o kadar...HA BU ARADA ...Dünyanın en büyük PETROL ŞİRKETİ.YUKARIDA YAZILANLARIN İKİSİDE DEĞİL  DEĞİL...BP..DİR...
KATARİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti LiLPlayya » 14 Haz 2008, 02:31

[quote="KATARİN"]ben buna inanmıyorum...total ve shell i karalamak kendisine müşteri çekmek isteyen bi mail üretilmiş o kadar...HA BU ARADA ...Dünyanın en büyük PETROL ŞİRKETİ.YUKARIDA YAZILANLARIN İKİSİDE DEĞİL  DEĞİL...BP..DİR... [/QUOTE]

Düşüncene katılıyorum ve bu tip tepkilerin işe yaramayacağını düşünüyorum. Hergün sadece akaryakıta gelmiyorki zam. Bütün temel olarak kullanıp tükettiğimiz ne varsa zamlıyolar. Kitlesel bi tepki verilmeli milletimiz sokağa dökülmeliki belki ancak o zaman bişeyler olabilir
LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti melodizm » 14 Haz 2008, 11:35

shell ve total benzini gerçekten kötü.. lpg de kötü opetten almaya başladım performans tavan yaptı isterseniz deneyin aradaki farkı anlayacaksınız.. dışa bağımlılığımız olduğu sürece bu zamlara ses çıkaramayız dostlar.. fransada 2,5 ytl miş ..geçin bunları.. onlar pahalı alıyor gerçekte.. onlar yakıtın 3/1 ni dışarıdan alıyorlar biz tamamına yakını şapkamızı önümüze koyalım dostlar..Cry

melodizm
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BaTeRRiiSStt » 14 Haz 2008, 11:53

Eğer bu kadar enflasyon ve hemen hemen hergün yeni vergiler yeni zamlar yapılan bu ülkede!! hala karnımızı doyuruyor ve birde arabaya binip gezebiliyorsak takdir edilecek insanlarız . .
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti gurdal07 » 14 Haz 2008, 13:37

hocam ekonomi kötüye gidiyo zam yapmak zorunda keyfinden zam yapmıyolar bi sürü hesap yapıp öyle zam yapıyolar ki sadece bu zamlar bizim ülkemizde olmuyo dünyanın heryerinde benzin mazot zamlanıyor  kamyoncular taksiciler sokoklara çıkıyor bence sakiin olalalım  daha da az yaktırmaya çalışsak daha iyi olur
Kullanıcı avatarı
gurdal07
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BaTeRRiiSStt » 14 Haz 2008, 14:46

Dünyanın hangi ülkesinde benzine ödediğiniz paranın %75 i vergi bu kadarda polyannacılık yapmayın hep böyle düşüne düşüne bu hallere geldi bu memleket ..Futbol kuluplerının vergi borclarını erteleyeceğine alacaklarını tahsil etsin.. milletin 3 kuruşuna göz dikmesinler. 15günde 30lıralık benzın alıyorum daha ne kadar kısabılırım. bu hafta bir konusma vardı ntv de motorın ve benzın fıyatlarının yukarı cekılmesı bılınclı yapılıyor .. Mılleti lpg ye yonlendırmek ve onunda sureklı fıyatını yukseltip 3 koldan da yüksek vergi karı elde etmek diye söyleniyordu..
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti LiLPlayya » 14 Haz 2008, 15:15

Ya dünyanın neresinde bizim kadar düdüklenen millet var. Harbiden şapkanızı önünüze koyun da bi düşünün. Dünyada bizden sonra akaryakıtı en pahalı alan norveç halkıdır aramızda 1 ytl fark var. Pahalı almasının başlıca sebebi nakil maliyetinin yüksek oluşudur. Öyle bi ülkede yaşıyoruzki kazmayı vurduğun yerde petrol çıkar. Ama yeraltı kaynakları, Petrol işletmeleri, Bor işletmeleri yahudilere satıldı yada bazıların tabiriyle özelleştirildi. Yapmayın artık yeter. 

Buyrun Bunlarda çalışmalar. Ne kadar çok çalışmışlar ve bize para kazandırmışlar hep beraber görelim. Tabi bu paralar nerde nereye ödendi. 

http://www.oib.gov.tr/

LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 14 Haz 2008, 15:22

devlet zaten akaryakıttan fahiş vergi alıyordu, bu akaryakıt ucuz iken de böyleydi, ama şu anki artışların sebebi devlet değil, dünyada petrol fiyatları her yerde artıyor.

devletin de tutup vergiyi aşağı çekeceğini hiç zannetmiyorum zaten vergi alacak yer arıyorlar.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti 34SCU59 » 14 Haz 2008, 15:39

[quote="abarigandimuti"]Lütfen okuyun:
[/QUOTE]

yazıyı kopyalasan daha iyi olurdu

Sevgili Arkadaşlar,

Aşağıda sizlerle paylaşacağım elektronik postayı bugün aldım.

İlginç, hatta kesinlikle denemeye değer bir öneri...

Lütfen sonuna kadar okuyun...

Daha değişik önerisi olanlar da burada paylaşsın...

Takdir edersiniz ki bu işin hiç şakası kalmadı!...

--------------------------------------------------------------

BENZİN FİYATLARI

İyi Günler,
Benzin fiyatlarının, birkaç ay içinde bugünkü seviyelerden (3,39 YTL/Lt) % 20 oranında artış göstererek 4,20 YTL/Lt seviyesini ulaşacağı söylenmektedir.

Fiyatların inmesini mi istiyorsunuz?

BU MÜMKÜN!..

Bu nedenle harekete geçmeliyiz.

HEMEN ve AKLIMIZI KULLANARAK!..

Geçen yıl, ‘Bir Gün Benzin Almayın!..’ diye boykot önerileri yapılmıştı. Petrol şirketleri buna gülmekteydi, çünkü Pazartesi günü almadığımız benzini Salı günü alacağımızı biliyorlardı. Bu onlar için küçük bir aksaklıktı ama problem olmamıştı.

Bir kişi olabilirliği yüksek bir plan oluşturdu ve...

EĞER İSTERSEK GERÇEKLEŞTİREBİLİRİZ!... diye yola çıktı. Okumaya devam edin ve ikna olursanız bize katılın.

Kurşunsuz benzin’in litresi şu anda Fransa’da 2,45 YTL/Lt

BU, BÜTÜN PETROL DEVLERİ TARAFINDAN SOYULDUĞUMUZUN FARKINDAYIZ DEMEKTİR.

Hatırlar mısınız, fiyatları 2 YTL’ye çıkartırken dünyada petrol rezervlerin tükenmeye başladığını söylüyorlardı. Şu anda petrol kıtlığı falan yok ve 35 yıl öncesinden daha fazlasına sahipler. O zaman petrol fiyatları 0,20 €/Lt idi.

Bu nedenle agresif bir yol izleyerek tüketicilerin her zaman borsaları ve fiyatları kontrol ettiklerini göstermemiz gerekiyor. Fiyatların düşüşe geçmesini sağlamak için, petrol şirketlerinin en hassas oldukları bölgelerinden vurmak gerekiyor:

BU DA, ONLARIN CÜZDANI DEMEKTİR!

BUNU GERÇEKLEŞTİREBİLİRİZ!

NASIL MI?

Hepimizin, araçlarımıza bağımlı olduğumuzu biliyoruz ve benzinsiz bir yere gidilemeyeceğini biliyoruz. Buna rağmen, fiyatlar üzerinde büyük bir etki yaratabiliriz:

ORTAK HAREKET EDEREK BİR FİYAT SAVAŞI BAŞLATABİLİRİZ!!!

Önerimiz:

Sene sonuna kadar aşağıdaki iki petrol şirketlerinden BENZİN ALMAYALIM:

TOTAL ve SHELL

Bir düşünün!..

En büyük iki petrol şirketi benzin satamadığı takdirde fiyatları zorunlu olarak düşürmek zorunda kalacak ve bu da hemen fiyat indirme savaşını tetikleyecektir. Hedefimize ulaşabilmek için ise milyonlarca TOTAL ve SHELL müşterilerine ulaşmamız gerekiyor.

YAPILMASI GEREKEN ŞU!..

Ben bu maili yaklaşık 30 kişiye gönderiyorum.

Bu gönderdiklerimden hepsi 10’ar kişiye daha gönderse 300 kişiye ulaşmış oluruz. Bu 300 kişi ise 3.000 kişiye gönderecek. Biu sonraki derken gönderim 3 milyon kişiye ulaşır, vs. vs.

Hepimiz aynı gün 10’ar kişiye iletirsek, bir hafta içinde bu petrol devlerine savaş ilan etmiş 300 MİLYON kişi olabiliriz.

EVET!...

KAZANABİLİRİZ!...
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti r32 » 14 Haz 2008, 15:40

bende alıntı yapayım madem

[quote="espirtlotus"]Bu olay benzin almamakla çözülmez beyler, hadi
diyelim benzin istasyonları hiç kar koymadan satıyorlar, o zaman bile
benzinin litresi 3 ytl nin altına düşmeyecektir. Bunu hükümete karşı
bir ayaklanma ile yapmamız gerekir. Benzinden alınan ÖTV ve bir ton
vergiden dolayı benzin fiyatları bu kadar yüksek. Hükümet benzinden
aldıgı verginin yüzde 80 inden vazgeçse, benzin 1.5 ytl olur. Shell ve
totaldan benzin almayalım bir gün, opettenmi alalım yada po dan mı
alalım. Önemli olan benzin alıp almamak değil. Önemli olan
bilinçlenmektir ve bu dogrultuda, hükümete birşeylerin yanlış gittiğini
ve bu durumdan aşırı derece rahatsız oldugumuzu bildirmemiz lazım.
Avrupada benzin 1 cent zamlanıyor, sokaklar savaş alanına dönüyor.
Hatta geçen bir amerikaya giden arkadaşım anlatıyor, adamlar
diyorlar:siz gercekten cahilsiniz, g.zekalısınız. benzine 6 ayda
nerdeyse 1 ytl zam geliyor, sizin hala sesiniz solugunuz cıkmıyor, ve
ben , bize bu tür itamda bulunan o yabancı kişiye en ufak bi şekilde
kızamıyorum biliyormusunuz, çünkü sonuna kadar haklı adam. Olay
örgütlenmede bitiyor. Üstelik olay sadece bizim az gezip az arac
kullanmamız değil. bugun motorlu taşıtlar ile neredeyse işlerimizin
yuzde 80 i idare ediliyor. Bu dolaylı olarak yediğimiz ekmege,
antalyadan istanbula meyve sebze tasıyan adamada yansıyacaktır. Bakın
bugun daha yeni bilet aldım ido yenikapı bandırma seferleri 5 ytl zam
görmüş, yakında akbilden tutun, herşeye zam üstüne zam gelir, ki
geliyorda. Ben aracımı satıyorum, kullanmayayım. Ama şirketin 2500 tane
aracı var onlar ne yapıcak, tasımacılık sektoru ne yapıcak, çiftci ne
yapıcak. ?? Halimiz kötü. Hatta kötü değil, biz yaşamıyoruz.
[/QUOTE]
r32
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 14 Haz 2008, 16:39

benzin ucuz olması bir yandan çoğu şeyi doğuracak örneğin trafik sorununu bunlar hep siyasal şeyler devletin oyunu hepsi bize karşı ama biliyorlarki onlar o mecliste o kadar tutunamıyacaklar sömürmek el altından para kazanmak işleri

eğer işe gitmek için arabaya mecbur kalmasam toplu taşımayı kullanırım gerçi onada zam yaptılar 1 hazirandan itibaren ya
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti mehmetunal48 » 14 Haz 2008, 18:52

[quote="kadir_"]

benzin ucuz olması bir yandan çoğu şeyi doğuracak örneğin trafik sorununu bunlar hep siyasal şeyler devletin oyunu hepsi bize karşı ama biliyorlarki onlar o mecliste o kadar tutunamıyacaklar sömürmek el altından para kazanmak işleri

eğer işe gitmek için arabaya mecbur kalmasam toplu taşımayı kullanırım gerçi onada zam yaptılar 1 hazirandan itibaren ya
[/QUOTE]Thumbs%20UpDisapprove
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir