banka aidatları!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

banka aidatları!

İleti aymanlı » 20 Haz 2008, 20:52

arkadaslar bu bankaları yargıtayın kararına rağmen hala yıllık aidat ücreti talep ediyorlar. bugün ekstre me baktıgımda 35 ytl aidat ücreti yansıdıgını gördüm. gittim bankayla görüstüm yasal olarak hakkımız dediler, bende kapattırmak istediğimiş söledim ozman 25 ytl chip para verelım dedıler bende kabul etmeyip kapattım. chıp para da onların olsun istemem.

aymanlı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 20 Haz 2008, 21:32

bizdende aldılar onu
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti Hataylı » 20 Haz 2008, 21:48

Bende Akbank müşterisi olup yıllık kart kullanım ücreti yüzünden,bankayı Tüketici Hakları Hakem Heyetine şikayet ettim ama sonuç aleyhime olunca kartı iptal ettirdim.Kart alırken sözleşmeye dikkat edin.Aksi halde kart bedeli her yıl alınır.Kurumum personel maaşının dağıtlıması için bir yeni bankayla anlaşyığından hem kart kullanım bedeli alınmıyor.hemde personele promosyon bedeli ödüyor.Şimdilik durum iyi.
Hataylı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mehmetunal48 » 20 Haz 2008, 22:58

[quote="Hataylı"]Bende Akbank müşterisi olup yıllık kart kullanım ücreti yüzünden,bankayı Tüketici Hakları Hakem Heyetine şikayet ettim ama sonuç aleyhime olunca kartı iptal ettirdim.Kart alırken sözleşmeye dikkat edin.Aksi halde kart bedeli her yıl alınır.Kurumum personel maaşının dağıtlıması için bir yeni bankayla anlaşyığından hem kart kullanım bedeli alınmıyor.hemde personele promosyon bedeli ödüyor.Şimdilik durum iyi.[/QUOTE]Thumbs%20Upevet aynen böyle.bizde yeni akbankla anlaştık bundan böyle 1 ay önce gelen kart aidatı ekstrama yansıtılmıştı bende anlaşmalı olduğumuza dair protokol metnini hatırlattım hemen iade ettiler.Görülüyorki burada yasal bir boşluk var istedikleri gibi değerlendirmeler yapabiliyor.aslında anında kart iptali yapacaksınızki o zaman öğrenirler anyayı konyayı.öyle bir an gelecek ki bunlar aidat ödemek zorunda kalacaklar müşteriye.yeterki hak aramayı bilelim.
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 20 Haz 2008, 23:00

[quote="mehmetunal48"] [quote="Hataylı"]Bende Akbank müşterisi olup yıllık kart kullanım ücreti yüzünden,bankayı Tüketici Hakları Hakem Heyetine şikayet ettim ama sonuç aleyhime olunca kartı iptal ettirdim.Kart alırken sözleşmeye dikkat edin.Aksi halde kart bedeli her yıl alınır.Kurumum personel maaşının dağıtlıması için bir yeni bankayla anlaşyığından hem kart kullanım bedeli alınmıyor.hemde personele promosyon bedeli ödüyor.Şimdilik durum iyi.[/QUOTE]Thumbs%20Upevet aynen böyle.bizde yeni akbankla anlaştık bundan böyle 1 ay önce gelen kart aidatı ekstrama yansıtılmıştı bende anlaşmalı olduğumuza dair protokol metnini hatırlattım hemen iade ettiler.Görülüyorki burada yasal bir boşluk var istedikleri gibi değerlendirmeler yapabiliyor.aslında anında kart iptali yapacaksınızki o zaman öğrenirler anyayı konyayı.öyle bir an gelecek ki bunlar aidat ödemek zorunda kalacaklar müşteriye.yeterki hak aramayı bilelim.
[/QUOTE] hocam bizde akbankı  aradık yeni sözlesmede aidat kesilmeyecekti telkefonla konustuk ama coktan parayı cekmişler.bankada cektigi parayı vermez
elegance
CLASSIC
CLASSIC

İleti mehmetunal48 » 20 Haz 2008, 23:20

"hocam bizde akbankı  aradık yeni sözlesmede aidat kesilmeyecekti
telkefonla konustuk ama coktan parayı cekmişler.bankada cektigi parayı
vermez"Shocked
olmaması gerek ben metni gösterdim  şef hocam özür dilerim benim bilgim haricinde olmuş dedi ve bu ay iade etmişler ben gördüm.yoksa ortalığı benzetirdimAngry
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 20 Haz 2008, 23:24

hocam 2 maaş var 35 erden 70 e gelir 70 de ben arabaya pasta cila cektiririm pazartesi bi konusuyum bunlarla
elegance
CLASSIC
CLASSIC

İleti ünsal » 20 Haz 2008, 23:39

ben dilekçe yazıp teslim ettim geri iade ettiler ..( her yıl yazıyorum iade ediyorlar )
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti mehmetunal48 » 20 Haz 2008, 23:57

[quote="elegance"]hocam 2 maaş var 35 erden 70 e gelir 70 de ben arabaya pasta cila cektiririm pazartesi bi konusuyum bunlarla[/QUOTE]Thumbs%20UpClap
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ahmetva » 21 Haz 2008, 01:00

akbank bana iade etmişti. finansbank iade etmedi kredimi kapattım. hesabıda kapattım.
ahmetva
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mehmetunal48 » 21 Haz 2008, 01:13

[quote="ahmetva"]akbank bana iade etmişti. finansbank iade etmedi kredimi kapattım. hesabıda kapattım. [/QUOTE]evet aynı banka banada iade etmemişti ben de o bankayla ilişkimi kestimClap
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilk aşk » 21 Haz 2008, 01:55

bende yapı krediye itiraz ettim kabul ettiler . finanas kabul etmedi bunda sonra finansın kapısından geçmem
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti isnilgiz » 21 Haz 2008, 03:39

Akbank ile kurumsal anlaşması olan arkadaşlara bilgi olsun diye söyleyeyim. Akbankın takdiğidir. Önce keser siz uyarırsınız pardon derler, hatta bazen ikinci ay da iadeyi unuturlar siz yine stres yapar biraz da bağırır çağırırsınız ve akbank tamam yine bir hata oldu der ve bu sefer ertesi ay ekstrenizden düşer. Böylece paranızı iki ay kullanmış olur. Bu şekilde bir çok kurumu hesaba katıp toplamda (Tahminen söylüyorum)100 000 akbank kredi kartı üyesinin kişi başı 50 ytl olsa (biz de wings ten 90 ytl alıyorlar ama ortalama aldım) toplamda 5 milyon ytl parayı her yıl 1 veya iki ay bedavaya kullanmış oluyorlar. Bu bir taktik işte biz de adama bağırdım fırça attım diye arkadaşlar anlatırız.  Bunu önlemek için sözleşmelere aidatın kesilmesi halinde iade yapılacağı zorunluluğu hükmüne ilaveten cezai müeyyide de konulması yerinde olacaktır. Nasıl müteahhit işi geç teslim edince ona devlet gün başı ceza keser ya aynısını bankalara yapmak lazım. Müteaahit işini gecikmeli yapsa da ceza ödediği gibi bankalar da  gecikmeli iade aldıklarında ceza ödemeleri lazım.

Ha bu arada ziraat zankasından örnek vereyim. Onların kart ücreti yıllık üç ytl dir ve ne hikmetse akbank kartı pos makinelerinde onay için uzun süre beklerken ni hkmettir ki ziraat nakit işlem görüyormuş kartı soktuğunuz anda onayı gönderiyor. Bence ne varsa devlette var.  
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti ahmetva » 21 Haz 2008, 12:12

halkbank da ayrı bir numaracı babam emekli maaşını almaya gidiyor bakıyor para bloke olmuş. kadın diyor ki size kredi kartı vermek zorundayız, peder diyor almıyorum almak zorunda değilim vs. oyunlara bakın... şikayet edeceğim bunları
ahmetva
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 21 Haz 2008, 13:08

Benimde kullandığım kartlardan cardfinans hariç hepsi iptal etti ücreti bende geri iade edeceğim kartlarını.
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sinnex » 21 Haz 2008, 13:26

Yapıkredi önce 35 YTL aldı ondan sonraki ay hiçbir şey söylememe rağmen kendileri iptal ettiler.

sinnex
Yeni Üye
Yeni Üye

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir