Milli takım hırvatlara hükümet bize taktı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Milli takım hırvatlara hükümet bize taktı

İleti cakmak » 21 Haz 2008, 11:03

Selam herkese ,
Evet hayırlı olsun hükümetten tam doksana  %22 lik bi elektrik zammı yedik..   hükümetin forvetleri defanstaki zayıflığı yakaladı ve tam doksana rekor zammı çaktı...  Güle güle kullanalım...

Hepimizi koyun yerine koyan medyanın bizden sakladığı haberi ancak google aratarak bulabiliyoruz....  Uyuyalı güzelleşelim....

Elektrikte zam oranı enflasyon farkı güncellemesiyle konutta yüzde 19.5, sanayide yüzde 12 olarak belirlendi.

Hükümetin yılbaşından geçerli olmak üzere konutlarda yüzde 15, sanayide yüzde 10 olarak kararlaştırdığı elektrik zammı enflasyon güncellemesinin etkisiyle konutta yüzde 19.5 ve sanayide de yüzde 12 olarak tüketiciye yansıyacak. 

Analistler bu zammın kamu sektörünün genel bütçe dengesi ve planlanan elektrik dağıtım özelleitirmeleri açısından olumlu olmakla beraber Merkez Bankası’nın enflasyon hedefini önemli ölçüde saptıracağını söylüyorlar.

Hükümet maliyetlerdeki artışa ve Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) taleplerine rağmen yaklaşık 4.5 yıldır elektrik fiyatlarında artışa gitmemişti. Ancak son dönemde Türkiye’deki elektrik üretiminin yaklaşık yarısının hammaddesi olan doğalgazın, petrol fiyatlarına bağlı olarak artması ve IMF’nin ısrarı bu konuda hükümeti adım atmaya zorladı. 

Reuters’a bilgi veren bir ekonomi yetkilisi, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nun (EPDK) 31 Aralık’taki toplantısında, Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ) ve 20 dağıtım şirketinin başvurusuna ilişkin aldığı kararla 2008 yılı nihai tüketici tarifelerinin, enflasyon oranında güncelleştirilen dağıtım, iletim ve perakende satış hizmeti tarifelerinin eklenmesi ile belirlendiğini ifade etti.

ENFLASYONU 1 PUANDAN FAZLA ARTIRIR
Raymond James Başekonomisti Özgür Altuğ "Elektrikteki fiyat ayarlamasının TÜFE’de ikincil etkileriyle birlikte bir puandan fazla bir etkisi olacağını sanıyoruz" dedi. Hükümetin 2008 enflasyon hedefi yüzde 4 düzeyinde bulunuyor. 

Altuğ "Biz, Merkez Bankası’nın 2008’de daha temkinli bir para politikası duruşu olması gerektiği beklentimizi koruyoruz" dedi. 

Reuters’a bir başka yetkilinin verdiği bilgiye göre, fon ve paylar hariç olmak üzere, 11.518 Ykr/kWh olan tek zamanlı orta gerilim sanayi tarifesi yüzde 12 oranında artırılarak 12.904 Ykr/kWh, 12.405 Ykr/kWh olan mesken tarifesi yüzde 19.5 oranında artırılarak 14.830 Ykr/kWh, 14.505 Ykr/kWh olan ticarethane tarifesi de yüzde 18.8 oranında artırılarak 17.239 Ykr/kWh olarak yeniden belirlendi.

EPDK tarafından belirlenen yeni tarifeler dün Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girerken, TEDAŞ ve 20 dağıtım şirketine bildirildi

Hadi hayırlı günler size...

Cakmak

cakmak
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti LiLPlayya » 21 Haz 2008, 11:27

Aga fırsat bu fırsat. Zaten akşam rte kara kara düşünüyodu.
LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti sainz » 21 Haz 2008, 11:33

Semih' in golünde herkesin eli havadaydı, bir tek Recep Tayyip erdoğan ellerini ovuşturuyordu. Ben de diyorum niye öyle yapıyor. Demek sebebi buymuş.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti cakmak » 21 Haz 2008, 11:50

niye bu kadar prim verdiklerini anlıyo musunuz şimdi....

hadi bakalım hayırlı traşlar.....
cakmak
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 21 Haz 2008, 12:39

hükümet bize her dakka takıyo 90'dan bu sefer taktıgında hiç olmazsamacı yendik diye taktı .ama arkadaşlar adamlar ne diyo 5 yıldır hiç zam yapmadık diyolar dedikleri dogru zam olmadı ama eklenti veya ek ödenek diye o kadar para kestiler para aldılar bunu zam saymıyolar
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti BlueVRS » 21 Haz 2008, 12:56

Tüketim miktar olarak azalır umarım,zam oranı çok yüksek.Milli takım yüzümüzü güldürdü sağolsun..

BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alwaysloser » 21 Haz 2008, 14:07

bizim gibi kaz bir millet olursa böyle olur yeri geldiğinde çok fakir yeri geldiğinde çok zengin bi ülkeyiz
şu zamlara baş kaldıramicak kadar da aciziz
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir