İmdat! Motosiklet hastası oluyorum!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

İmdat! Motosiklet hastası oluyorum!

İleti loveskoda » 25 Haz 2008, 02:08

Arkadaşlar motosikletlere çok merak saldım bu ara... Çok köklü bi bisiklet geçmişim var. Onun verdiği özgürlük duygusu ve keyif otomobillerde yok...

En sevdiğim modeller Scooter tarzı. Otom. vites, gaz fren miss gibi yolculuk... Ne vergi derdi, ne benzin derdi...

Siz de motosikletleri seviyor musunuz?  Aşağıdaki fotoda yer almak istemezmiydiniz?

Özgürlüğe doğru gitmek istemez miydiniz?

Boş yolların tadını, rüzgarın dansını, oksijenin coşkusunu tatmak....

loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilk aşk » 25 Haz 2008, 02:12

kardeşim motor çok mantıklı bir karar ama büyükşehirlerde arabaları bile sıkıştırıyorlar kaldı ki motoru daha çok sıkıştırırlar  dikkatli ol..........  ben hep motoru sahil kenarında ve az trafikte hayal etmişimdir ...........
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alwaysloser » 25 Haz 2008, 02:13

yok hocam ben sevmiyorum motor
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti loveskoda » 25 Haz 2008, 02:14

Kesinlikle haklısın abi.. Büyük şehir trafiği ve motor... Birbirine düşman iki şey...

loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilk aşk » 25 Haz 2008, 02:19

[quote="loveskoda"]Kesinlikle haklısın abi.. Büyük şehir trafiği ve motor... Birbirine düşman iki şey...

[/QUOTE]

ben tam motor alıyordum sonra arkamda 2 gözü yaşlı insan bırakmak istemedim biri eşim diğeri çocuğum ...........

belki diyeceksin ölüm heryerde abi .... o zaman biz mümkün olduğunca uzak duracağız ölümden .... motor da bunlardan biri gencecik insanlar soldu gitti . alma enisim bence seni severim motor kullnmanı istemem . alırsanda saygı duyarım ama çok dikkatli ol CryCryCry
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 25 Haz 2008, 02:24

Teşekkür ederim. Kesinlikle haklısın. Annem zaten çok karşı motora... Zaten alacak param da yok.LOLLOL Şöle küçük bi yere taşınırsam alırım ancak...

loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 25 Haz 2008, 02:26

vallahi adam gibi sürdükçe birşey olmaz, dizliğini, belliğini, dirsekliğini,kaskını montunu kaliteli alacaksın. love yanlış anlama ama scooter a ben motor değil motorcuk bile demem bisiklet daha zevli benim gözümde. ileride büyük bir motor sürersen/ya da sürdüysen anlayacaksın.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti ilk aşk » 25 Haz 2008, 02:26

[quote="loveskoda"]

Teşekkür ederim. Kesinlikle haklısın. Annem zaten çok karşı motora... Zaten alacak param da yok. Şöle küçük bi yere taşınırsam alırım ama...

[/QUOTE] ,

ClapClapClapClapClapClapClapClapClapClap

ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 25 Haz 2008, 02:27

Ewet. Gerekli ekipmanlarla güvenli olabiliyor... Scooter otm. vites olduğu için tercih sebebim... Vitesli kullanmak problem olabilir başlangıç için...
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilk aşk » 25 Haz 2008, 02:28

motor sürmek sadece büyükşehirde zor ve tehlikeli küçük yerlerde trafik de az ise fazla tehlike yok . mesela izmirde kullanmak çok zor
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti HTP » 25 Haz 2008, 02:36

ben bugun sattım motorumu gecenlerde fotografını koymustum aslında buyuk sehirlerde trafige birebirdir motor
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti lazianke » 25 Haz 2008, 02:37

[quote="loveskoda"]Ewet. Gerekli ekipmanlarla güvenli olabiliyor... Scooter otm. vites olduğu için tercih sebebim... Vitesli kullanmak problem olabilir başlangıç için...[/QUOTE]
başlangıç tercihi için emir beyin seçtiği segmentte başlamak daha mantıklıdır bence...

ben 250 cc lik jawa ve mz den başlayıp yamaha750 cc -bmw 1100 cc ye kadar ilerledim ama motorda iyi bir sürücü olduğumu sanmıyorum. zaten genelde yazları uzun yolda kullanıyorum. arkamda düzasfaltta sürmeyi sevmeyen abim oluyor da...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ilk aşk » 25 Haz 2008, 02:39

[quote="HTP"]ben bugun sattım motorumu gecenlerde fotografını koymustum aslında buyuk sehrlerde trafiger birebirdir motor [/QUOTE]

aslında dediğin doğru  park ve yakıt konusunda avantajlı ama tehlikeli kaza anında ya sakat kalırsın yada ölürsün . kurtulma şansın çok az
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kreb35 » 25 Haz 2008, 11:25

arkadaş 54 yaşındayım
benden küçüksen

özgürlüğü hisset motorsikletin ile yaşa o duyguyu ama motocunun en güzeli uzun yaşıyanıdır anlatabildimmi bunu aklından çıkarmasazsan sevinirim
kreb35
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 25 Haz 2008, 12:01

Banada geldi o hastalık ehliyet için kursa bile yazıldım B'nin yanına birde A2 ekliycem Cool Ehliyet işi eylüle kadar sarkar hemen önümüzdeki sınav dönemini kıl payı kaçırmışım. O zaman kadar motorları inceliyorum ama ben scooter sevmiyorum hızlı birşeyler olması lazım.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti lazianke » 25 Haz 2008, 12:45

[quote="?"]Banada geldi o hastalık ehliyet için kursa bile yazıldım B'nin yanına birde A2 ekliycem Cool Ehliyet işi eylüle kadar sarkar hemen önümüzdeki sınav dönemini kıl payı kaçırmışım. O zaman kadar motorları inceliyorum ama ben scooter sevmiyorum hızlı birşeyler olması lazım.[/QUOTE]
honda cbf 150 ya da 250 alın derim...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti BlueVRS » 25 Haz 2008, 13:08

Tehlikesi olmasa birde motor aldığımda muhafaza edecek bir garaj hemen girerim motor işine,İstanbul'da son zamanlarda gözümün önünde peşpeşe 3 kez motorsiklete araba çarparken denk geldim,motorcu çocukların havaya uçup yere düştükten sonra ahh bacağım ahh kolum diye bağırışlarını duydum ve korktum açıkcası..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 25 Haz 2008, 14:12

[quote="lazianke"][quote="?"]Banada geldi o hastalık ehliyet için kursa bile yazıldım B'nin yanına birde A2 ekliycem Cool Ehliyet işi eylüle kadar sarkar hemen önümüzdeki sınav dönemini kıl payı kaçırmışım. O zaman kadar motorları inceliyorum ama ben scooter sevmiyorum hızlı birşeyler olması lazım.[/QUOTE]
honda cbf 150 ya da 250 alın derim...
[/QUOTE]

Bu gün işe gelirken yolda Honda CBR 125 gördüm moralim bozuldu mobilet gibi birşeymiş Cry Tekerleri falan kalın olsa bu kadar çelimsiz durmazdı. 125 CC Super Sport tahtını Yamaha YZF-R125 almış gözüküyor. Yeni çıkarttıkları bu motor oldukça iri ama fiyatı 9.000 YTL civarında ve piyasada ikincieli yok. Kanuni Racer 200 yada sizin dediğiniz gibi Honda CBF serisinden birşey alıcam gibi gözüküyor. Ama yinede honda bayisinde CBR'ın üzerine bir oturayım aklım onda kalır.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir