İmdat! Motosiklet hastası oluyorum!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

İmdat! Motosiklet hastası oluyorum!

İleti PİCK-UP » 25 Haz 2008, 14:22

eskiden bende biraz sarmıştım motora ama 5 yıl oldu o gün bugündür hiç sürmedim...
paslandık artık süremem şimdi. Big%20smile şaka şaka sürerimde motorda 1 kaç kere ölümden döndüm ve bıraktım.

Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti yonetici » 25 Haz 2008, 14:41

[quote="PİCK-UP"] motorda 1 kaç kere ölümden döndüm ve bıraktım.
[/QUOTE]

Ne güzel moral veriyorsunuz yeni başlayacak birine Ouch Allahtan baştan gözü korkan vazgeçen bir karakterim yok.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti AhmetH » 25 Haz 2008, 14:45

yeni başlayacak biri  kesin  düşecek  önce  düşmeden  motosiklet biliyorum  denmezLOL

benimde A2  ehliyetim var.  kask + mont eldiven vs vs   olmadan  motosiklet kullanılmaz.

Ayrıca motosiklet kullanmak  otomobil kullanmaktan  daha güvenli..

ön yargı ile yaklaşılır ise işin  içinden  çıkılmaz.

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti alwaysloser » 25 Haz 2008, 14:47

walla çok kullandım da allahtan düşmedim ama çalıştığım yer yüzünden kullanmak zorunda kalmıştım bidahamı allah göstermesin
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Arabanız: renault 21 concorde

İleti 61ogretmen61 » 25 Haz 2008, 18:36

Türkiye gibi bir ülkede kesinlikle motosiklet tavsiye etmiyorum. ilk başlarda güzel gelir ama sonra pişman olursun. arabalar seni adam yerine koymaz. bisikletli muamelesi yaparlar. Yollar çok uygun değil. sürekli olarak rüzgara maruz kaldığın için sürekli hasta olursun. vücudunda kireçlenmeler olur. 1 yılık deneyimi olan biri olarak konuşuyorum. bence hiç bulaşma
61ogretmen61
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 25 Haz 2008, 18:49

Motor pek sevmem ama yinede büyük geniş tekerlekli motorları sevmeye başladım sanki son zamanlarda..Ama honda , kavasaki gibi hız motorları değilde, seyahat motorları..

Virajda çabuk kaymayan motor olursa olabilir aslında...
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti baho06 » 25 Haz 2008, 19:05

beyler motor iyidir.ben 4-5 kere düştüm.motor yerde sürüklenmeye devam ederken ben ayağa kalkıyodum.nasip kısmet işi.bide bu dandik motor almayın.bmw f650 ve transalp ikinci elleri uygun.yada büyük makina.hadi eyvallah
baho06
CLASSIC
CLASSIC

İleti elegance » 25 Haz 2008, 19:16

[quote="mygokhan"]Motor pek sevmem ama yinede büyük geniş tekerlekli motorları sevmeye başladım sanki son zamanlarda..Ama honda , kavasaki gibi hız motorları değilde, seyahat motorları..

Virajda çabuk kaymayan motor olursa olabilir aslında...
[/QUOTE] motora esp eklettirelimLOLLOLLOL
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti AhmetH » 25 Haz 2008, 19:25

Motosikletler kaymaz Wink (umarım yerde yağ  yoktur)

inanılmaz güzel  feedback   vardır   sizinle konuşur  resmen..   yeterki  siz  ne  dediğini  anlayın.. Motosikleti hisseden  biri   limitin  ne  kadarına  yaklaştığını  bilir.

İstanbul sahil yolundaki S  virajında   scooterları    cbr125   leri   nasıl  son  süraat  yatırıp  döndüklerini  görmelisiniz..

dikkat  ettim  o  şekil  yatıranların  hepsinin  kaskı  montu   koruması  vardı  ne  yaptıklarını  biliyorlardı, yolda takip ettikleri çizgileri  düzgündü.. bildiğiniz  tam  gaz  S  virajı  kaymadan dönüyorlar.

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti PİCK-UP » 25 Haz 2008, 19:27

[quote="?"][quote="PİCK-UP"] motorda 1 kaç kere ölümden döndüm ve bıraktım.
[/QUOTE]

Ne güzel moral veriyorsunuz yeni başlayacak birine Ouch Allahtan baştan gözü korkan vazgeçen bir karakterim yok.
[/QUOTE]

ben gerçekleri söylüyorum usta. otomatik vitesden bahsetmiyorum.. benim sürdügüm motor vitesli idi.
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti Hataylı » 25 Haz 2008, 23:28

Herşey bir tutkuyla başladığına göre,belki lazım olur düşüncesiyle a2 ehliyetini almakta fayda vardır.Ama arkadaşların söylediği gibi kask,koruyucu gözlük ve özel giysisi ile kullanılmalıdır.Gelelim şehir içi trafikteki durumuna ise;geçen gün D-100 yolculuğumda sıkışan trafikte motorsiklet kullanan kuryeler ise sanki sıkışıklık yokmuş gibi yanımızdan geçerek ilerliyorlardı.Bizde trafiğin çözülmesini bekledik.
Hataylı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Slicer » 26 Haz 2008, 03:05

Her sabah Göztepe'den Altunizade'ye E-5'ten gidiyorum. Otomobillerinin içinde sıkıntı ve stresten kuduran insanların yanından hiç gaz kesmeden geçiyorum. İster istemez yüzümde hakim olamadığım bir gülümseme oluşuyor.  Smile

Akıllı ve dikkatli olup uygun kıyafet kullandıktan sonra kesinlikle otomobilden daha tehlikeli değil. Aksine fren mesafesi otomobilin yarısından bile kısa ayrıca tehlikenin etrafından dolaşma şansı var.

Emeklemeden yürümeyi öğrenemediğiniz gibi hemen koca bir motor alıp intihara kalkmayın. Akıllı olun, bilenlerin tavsiyesine uyun ve başlangıcı, sizi tatmin etmese bile, ufak motorla yapın. Motorunuzu adım adım büyütün, uzun yaşayın

Slicer
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 30 Haz 2008, 16:20

motor tam bir tutkudur. ağabeyim bugüne kadar bir çok kez düştü ve bir şey olmadı. hiç vazgeçmedi de en son geçen hafta arkadaşının arkasında giderken düştüler, kolu kırıldı. hastanede 8 kişilik koğuşta 3 motorcu vardı. muhabbeti bir görseniz adamlar sanki sakatlığı motordan çekmemişler gibi akşam sabah motor muhabbeti yapıyorlardı. onlardan birisi, 40-45 yaşlarında biri,  abi gene sürecek misin diye sorunca, benim en samimi arkadaşlarım motor kazasında öldüler yanıbaşımda gözümün önünde vazgeçmedim de ayağım kırıldı diye vaz mı geçeceğim dedi. ama bizimkinden başka diğer ikisi racing çi idiler onların zoru hız, hız olunca kaza da kolay oluyor tabii...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti gurdal07 » 30 Haz 2008, 16:51

bende çok severim arabadan inip motora binince insan heyecanlanıyo özgürlüğün kıvraklığın tadını çıkarıyo  motor her zaman benim için arabadan öndedir
fakat scooter tarzı motorları sevmiyorum onlarla  viraja girmek çok sakat hele yağmurlu havalarda falan hiç binilemz oluyolar

yamaha RX-115  KİNG  almak istiyorum temiz bi tane

fabianın borcu bi bitsin hemen alacam bi tane 
Kullanıcı avatarı
gurdal07
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir