Honda Motorsiklet Bayisine Gittim

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Honda Motorsiklet Bayisine Gittim

İleti yonetici » 29 Haz 2008, 23:53

Arkadaşlar bir süredir motora merak sarmış durumdayım. A2 ehliyet için kursada yazıldım ama ehliyetimi almayı beklemeden dayanamayıp motor alıcam gibi gözüküyor Embarrassed Honda CBR 125 beğendiğim bir modeldi yakından görmek istedim hemen almak gibi bir niyetim yoktu. Bayiden rica ettim motorun birini dükkanın ortasına çekti üzerine bindim o dakikada işin rengi değişti bir alet daha çalıştırmadan üzerine oturunca bağımlılık yaparmı Big%20smile Hemen motorun fiyat ve ödeme seçeneklerini konuşmaya başladım. Son 2 araba taksidim var ve bunlar bittikten sonra ödeme güçlüğü çekmeyeceğim bir imkan sundu. Elinde 4 tane motor kalmış bu ödeme kolaylığını sadece bu motorlar için sunarım diyor. Sonradan düşündüm almak istediğim motorun 2007 yılında enjeksiyonlusu ve biraz makyajlı bir modeli çıktı fakat Türkiye'ye gelmedi acaba yeni model motorlar gelecek eldekileri tüketme çabası mı var. Yarın honda merkezi arayıp sormayı düşünüyorum çünkü yeni motor gelecekse bunun iki riski var. Yeni modelin fiyatı daha yüksek olabilir ve bu benim alım gücümü aşabilir bu yüzden eski modeli almak zorunda kalabilirim o zamanda piyasada eski model bulmak mümkün olmayabilir. İki arada bir derede kaldım umarın honda merkez yeni model motorların gelip gelmeyeceği konusunda bana net bir cevap verir.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti ünsal » 29 Haz 2008, 23:59

inşallah gönlüne göre olur ayrı bir merak motor ben herzaman korkarım motordan Embarrassed
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti ilk aşk » 30 Haz 2008, 00:02

emir bey hayırlısı olsun kazasız belasız . motoru alınca foto isteriz ama Wink
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti weyis » 30 Haz 2008, 00:02

motor kullanmak bence arabalardan daha güvenli.tabi bilene.harika bir zevk
weyis
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti maniak » 30 Haz 2008, 00:07

çok güzel bir seçim...bende düşünüyorum bu aralar ama güvenlik konusu aklımda büyük bir soru işareti.......
maniak
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 30 Haz 2008, 00:08

[quote="weyis"]motor kullanmak bence arabalardan daha güvenli.tabi bilene.harika bir zevk[/QUOTE]

Tam olarak öyle düşünmesemde arabaya nazaran abartılacak bir risk aldığımı düşünmüyorum ben efendi gibi binerim motora Wink İstanbul'dan basıp memlekte gidip gelmek istiyorum kafamdaki ilk hayal bu. Motor özgürlüktür derler hakikaten doğru bir söz daha almadan insan ipini koparıp biryerlere kaçmanın hayalini kuruyor Smile
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti weyis » 30 Haz 2008, 00:11

tam 5 yıl kullandım işim gereği.belli bir zaman sonra adeta parçam gibi oldu.hakkaten motor özgürlük.bana görede arabadan güvenli
weyis
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilk aşk » 30 Haz 2008, 00:11

emir bey size bu motor merakı nerden geldi yani yakıttan ekonomi yapmaktan mı trafik sıkışıklığından mı yoksa tamamen zevk mi ............
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 30 Haz 2008, 00:16

[quote="maniak"]çok güzel bir seçim...bende düşünüyorum bu aralar ama güvenlik konusu aklımda büyük bir soru işareti.......[/QUOTE]

Youtube'da falan motor kazalarının videolarını izle çok nadir videoda kazanın öngörülemez bir sebepten kaynaklandığını görürsün bu insana ben doğru düzgün sürersem birşey olmaz hissi veriyor.

[quote="ilk aşk"]emir bey size bu motor merakı nerden geldi yani yakıttan ekonomi yapmaktan mı trafik sıkışıklığından mı yoksa tamamen zevk mi ............[/QUOTE]

2.000 liraya yakın LPG dönüşümüne para vermektense 5-6 bin lira harcayıp motorla bir başka keyif sürmek bana daha cazip geldi. Araba kullanırkenki yakıt masrafımı hesaba katınca neredeyse notorun kendi kendini ödeyeceğini bile düşünür oldum. Her türlü üzerinde motor bulanan şeye karşı merak olunca hayatımın bir döneminde motorsikletlere bulaşmak yakın çevremdekileri çok şaşırtmamıştır.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti maniak » 30 Haz 2008, 00:21

her yerde zaten kazalara ve nedenlerine dikkat ediyorum ve gördüğüm ya saçma sapan kişilerin dikkatsizce kullanmasından ya da dalgınlık veya bi anlık dikkatsizlik.eğer kurallara uyup adam akıllı kullandığın takdirde çok fazla sorun olmayacağını bende düşünüyorumda yinede ufakta olsa korku var :) ayrıca o kadar çok racing motor varken kazaları herkesin alabildiği scooter ve ufak motorların yaptığını düşünürsek kazaların kimin suçu olduğu ortaya çıkıyor :)

maniak
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti demir_01 » 30 Haz 2008, 02:35

memleket derken ıstanbula yakın bır yerse ıdeal sehır ıcıde ıdeal ama uzun yolda cok yorar bunlar adamı bence paranız varsa ıkıncı enduro tarzı motorlara bakın ornegın kawasakı kle yamaha fazer
demir_01
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Slicer » 30 Haz 2008, 03:15

Güvenlik konusunda hiç endişeniz olmasın, tabi akıllı uslu olmak kaydıyla. Ancak ayrı bir gerçek var ki motor kullanmak düşe kalka öğrenilir. Bu yüzden kesinlikle uygun kıyafet ve koruyucu ekipman şart. Ve bunlar motor alırken hesaba katılması gereken ve şart olan ekstra masraflar demek.

Honda merkez, bayilerini üzmek istemeyeceğinden size kesin ve net cevap vermez diye düşünüyorum. Bence siz aynı pazarlığı başka bayiler ve farklı modeller için ayrı ayrı deneyin. Sanırım daha net bir izlenim edinebilirsiniz.

Slicer
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 34SCU59 » 30 Haz 2008, 03:49

ama oyle acemilik varsa bu motor belki zor gelebilir diye dusunuyorum
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti BaTeRRiiSStt » 30 Haz 2008, 11:54

Bu motorun fiyatı ödeme koşulları falan ne istediler merak ettim. güzel duruyor. hayırlı olsun.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti BlueVRS » 30 Haz 2008, 12:07

5-6 bin ytl lafı geçmiş ama net fiyat nedir bende merak ettim..Birde polise ehliyetsiz yakalansak ceza ile kurtuluyormuyuz yoksa daha ağır yaptırımlar varmı?
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 30 Haz 2008, 12:10

[quote="34 SCU 59"]ama oyle acemilik varsa bu motor belki zor gelebilir diye dusunuyorum [/QUOTE]

Bu motor fotoğraflarında durduğu kadar cüsseli değil hemde 125cc başlangıç motoru olabilecek durumda.

[quote="BaTeRRiiSStt"]Bu motorun fiyatı ödeme koşulları falan ne istediler merak ettim. güzel duruyor. hayırlı olsun.[/QUOTE]

Motorun plaka, ruhsat vs dahil fiyatı 5.750 YTL. 750 YTL peşin ödemek kaydıyla kalan 5.000 YTL'yi 10 taksite kredi kartına bölüyor.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti yonetici » 01 Tem 2008, 10:25

Arkadaşlar Honda merkezi ve birkaç tane bayisini aradım 2008 yılı içerisinde enjeksiyonlu CBR 125 getirmeyeceklerini söylediler 2009 için net birşey söyleyemeselerde ben getirmeyi düşünmediklerine kanaat getirdim. Suzuki'yi aradım haberler var GSX-R125 çıkacak diye ne diyosunuz dedim böyle bir planımız yok yani GSX olarak olmayacak ama 125cc Naked bir motor getirmeyi düşünüyoruz dediler. Durum böyle olunca karbüratörlü cbr 125'e mahkum olduk. Düşündüm taşındım ikinciel almaya karar verdim. Bu beni kesmeze Hyosung GT 250 R alırım sıfır honda alıpta satarken çok zarar etmeyim önce öğreneyim dedim. 1-2 hafta içerisinde inşallah bir motor alıcam.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti baho06 » 01 Tem 2008, 10:51

senin yerinde olsam twister alırdım.
baho06
CLASSIC
CLASSIC

Sonraki