Uzun yol için öneriler

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Uzun yol için öneriler

İleti kadir_ » 01 Tem 2008, 00:19

Perşembe günü Ayvalığa gideceğim biliyorum bü tür konular çok açıldı ama ben orda olan arkadaşlar için balikesir vs illerde bilgi almak için açtım bu konuyu.

Öncelikle aracı bü gün bir bakım yaptırdım gaz kelebeğini temizlettim lpg ayarı yaptırdım polen hava filtresi kontrolü yapıldı yağına vs bakıldı makinaya bağlandı sorun yok araçta

Sizden bilgi almak istiyorum giderken daha çok nerelerde radar olur yol güzargahı üzerinde birde arabalı ile mi geçeyim yoksa normalmi arabalı 45 ytl normal gitsem 100 km yakıcağım gaz 20-22 ytl bilgi almak istiyorum sizlerden.Bursada olan arkadaşlarada danışmak istiyorum Uludağ ya uğramak değer mi bu günlerde?

kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti elegance » 01 Tem 2008, 00:21

senin araba turbo gidecegin yere varınca motoru hemen istop etme araba 2 dk daha kendi kendine calıssın
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti ilk aşk » 01 Tem 2008, 00:22

hayırlı yolculuklar ayvalık gezisinden görüntüler yayınlarsanız sevinirim izmirliyim ama ayvalığa gitmek kısmet olmadı bir türlü.............
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AV-2006 » 01 Tem 2008, 00:23

Cunda ya selam.

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti kadir_ » 01 Tem 2008, 00:25

2. kez gideceğim birde yola nasıl çıksam ben gece  4 gibi düşünüyorum ama öneriniz varmı 5-6 saat sürüyor.

Birde kafam hep radara takılıyor eskiden anılarım çok polis abilerle :)

kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti AV-2006 » 01 Tem 2008, 00:27

Batıya giderken güneşi arkana alırsın.

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti kadir_ » 01 Tem 2008, 00:32

Ege bölümünde olan arkadaşlar bu yol üstünde radar yerlerinden bilgisi olan varmı?

kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti yexplorer » 01 Tem 2008, 03:50

radar biligisi eskide kaldı sanırım. eskisi gibi işaret koyma zorunlulu yok olsa bile adım başı radar yazısı var birde artık gezici radarlar var dikkatli olmak lazım.
iyi tatiller

yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti r32 » 01 Tem 2008, 04:20

Merhabalar, o yolu sık sık kullanırım.
Eğer izmit ve gölcük civarından yani körfezi dolaşarak gitmeyi tercih ederseniz oralardan geçeçeğiniz saatin iş çıkışı saatlerine denk gelmemesine dikkat edin.  Normal bi saatte gecicekseniz bence topcular-eskihisar arabalı feribotunu kullanmayın tabi araba sürmeyi seviyorsanız. Çoğu insan ; ben o kadar yolu gidemem diyor. Ama ben devamlı körfezi dolaşırım. Toplamda 100km lik bi yoldur ve bunun içinde 45ytl vermeye değmez. 2.0 cc arabam olsaydı o zaman 45 ytl feribotla gecmek mantıklı olurdu orası ayrı mesele.
Diğer dikkat edeceğiniz nokta, nereden gideceksiniz bilmiyorum ama eğer karacabey yolunu kullanıcaksanız son derece dikkat edin, en son gittiğimde hangi şeritte olduğumu bile zor buluyordum o kadar karısık ve kötü yollar üstelik gündüzdü. O yolu atlatırsanız susurluk yolu vardır, oda bir o kadar zorludur. Aman dikkat derim.
Mıcırlı yollara cok dikkat edin. Mıcırın nerede oldugunu kestiremeye bilirsiniz. Bu durumda aman yol boyunca yavaş gidin.
r32
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 02 Tem 2008, 14:48

[quote="espirtlotus"]Merhabalar, o yolu sık sık kullanırım.
Eğer izmit ve gölcük civarından yani körfezi dolaşarak gitmeyi tercih ederseniz oralardan geçeçeğiniz saatin iş çıkışı saatlerine denk gelmemesine dikkat edin.  Normal bi saatte gecicekseniz bence topcular-eskihisar arabalı feribotunu kullanmayın tabi araba sürmeyi seviyorsanız. Çoğu insan ; ben o kadar yolu gidemem diyor. Ama ben devamlı körfezi dolaşırım. Toplamda 100km lik bi yoldur ve bunun içinde 45ytl vermeye değmez. 2.0 cc arabam olsaydı o zaman 45 ytl feribotla gecmek mantıklı olurdu orası ayrı mesele.
Diğer dikkat edeceğiniz nokta, nereden gideceksiniz bilmiyorum ama eğer karacabey yolunu kullanıcaksanız son derece dikkat edin, en son gittiğimde hangi şeritte olduğumu bile zor buluyordum o kadar karısık ve kötü yollar üstelik gündüzdü. O yolu atlatırsanız susurluk yolu vardır, oda bir o kadar zorludur. Aman dikkat derim.
Mıcırlı yollara cok dikkat edin. Mıcırın nerede oldugunu kestiremeye bilirsiniz. Bu durumda aman yol boyunca yavaş gidin.
[/QUOTE]

Peki radarlar daha çok hangi yerlerde olur 3-5 km/h geçsen bile yazıyorlar
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti 9336 » 03 Tem 2008, 15:50

espirtlotus arkadaşın dediği yerler gerçekten de çok karmaşık ve bozuk. Bu yüzden gece saat 4-5 gibi çıkarsan fazla sıcağa kalmadan Ayvalığa varırsın. Orhangazi'den çıktıktan uzunca bir yokuş iniyorsun daha sonra düzleşiyor(keresteciler falan var) o düzlükte ve Susurluk girişinde Şeker fabrikasını geçtikten sonra radar var. Özellikle yolun ortasındaki araçlara dikkat et. Bi de bazı arkadaşlar sellektörle ikaz ediyorlar onları da dikkate al. İyi yolculuklar.

Kullanıcı avatarı
9336
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Halil KANDEMİR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: OCTAVIA A4 (2005)

İleti r32 » 03 Tem 2008, 16:28

[quote="9336"]espirtlotus arkadaşın dediği yerler gerçekten de çok karmaşık ve bozuk. Bu yüzden gece saat 4-5 gibi çıkarsan fazla sıcağa kalmadan Ayvalığa varırsın. Orhangazi'den çıktıktan uzunca bir yokuş iniyorsun daha sonra düzleşiyor(keresteciler falan var) o düzlükte ve Susurluk girişinde Şeker fabrikasını geçtikten sonra radar var. Özellikle yolun ortasındaki araçlara dikkat et. Bi de bazı arkadaşlar sellektörle ikaz ediyorlar onları da dikkate al. İyi yolculuklar.

[/QUOTE]
Evet o yolda ben radara yakalanmıştım üstelik. 102 km hızla gidiyordum. Direk yazdılar cezayı Angry Sırf yokuş aşağı araba 3-4km hızlanmış hiçte farketmemişim.
Sonra bursa'ya gelmeden önce dağlık yollar vardır. O yoların bitiminde bursa yolunun başlangıcında düzlük bir alan vardır, özellikle gece saatlerinde orda radar oluyor. Karacabey yoluna dikkat edin. Balıkesir-susurluk kavasıgına yaklaşmadan radar olabilir. Anlamıyorum zaten yollar son derece bozuk, heryer mıcır dolu, birde radar koyuyolar. Angry
Arkadaşım iyi yolculuklar dilerim. Kazasız belasız inş.
r32
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 03 Tem 2008, 16:29

[quote="espirtlotus"] [quote="9336"]espirtlotus arkadaşın dediği yerler gerçekten de çok karmaşık ve bozuk. Bu yüzden gece saat 4-5 gibi çıkarsan fazla sıcağa kalmadan Ayvalığa varırsın. Orhangazi'den çıktıktan uzunca bir yokuş iniyorsun daha sonra düzleşiyor(keresteciler falan var) o düzlükte ve Susurluk girişinde Şeker fabrikasını geçtikten sonra radar var. Özellikle yolun ortasındaki araçlara dikkat et. Bi de bazı arkadaşlar sellektörle ikaz ediyorlar onları da dikkate al. İyi yolculuklar.

[/QUOTE]
Evet o yolda ben radara yakalanmıştım üstelik. 102 km hızla gidiyordum. Direk yazdılar cezayı Angry Sırf yokuş aşağı araba 3-4km hızlanmış hiçte farketmemişim.
Sonra bursa'ya gelmeden önce dağlık yollar vardır. O yoların bitiminde bursa yolunun başlangıcında düzlük bir alan vardır, özellikle gece saatlerinde orda radar oluyor. Karacabey yoluna dikkat edin. Balıkesir-susurluk kavasıgına yaklaşmadan radar olabilir. Anlamıyorum zaten yollar son derece bozuk, heryer mıcır dolu, birde radar koyuyolar. Angry
Arkadaşım iyi yolculuklar dilerim. Kazasız belasız inş.
[/QUOTE]

sağol dostum nasipse akşam 4 gibi çıkacağım
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti ilk aşk » 03 Tem 2008, 16:34

kazasız belasız
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 03 Tem 2008, 19:24

bit tanıdıgım mng kargoda transit kullanıyor radarlar diyo hava hafif alacalansa cekmemeye başlıyo dedi
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti eydor » 03 Tem 2008, 19:30

turbo derken 2001 modellerde de varmı aynı özellik

eydor
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 03 Tem 2008, 19:35