Neden Boyalı Arabanın Değeri Düşer

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Neden Boyalı Arabanın Değeri Düşer

İleti alwaysloser » 02 Tem 2008, 16:27

Arkadaşlar çok merak ettiğim bir konudur ülkemizde bi araç boya yadiği anda değerinin en az 1000 lira altına satılıyor ama avrupada tam tersi araçın biryeri çürür oraya parça atarlar yamarlar boyarlar değerini birden bire 2 ye katlar satarlar nitekim birçok porgramda izlemişizdir en başta discovery de ve hala bizim ülkemizde neden boyalı araç ucuzluyor anlamam, yaw ne güzel araba cıncık gibi olmuş sahibi masraf etmiş arabayı boyatmış e daha ne birisi bana bunun mantığını anlatabilirmi.şu anda benim favo boyalı 5 ealmıştık 6 ya veririm dahada altına vermem hoş 5,750 veriyolar inat walla 6 dan aşşağı vermem :)LOL

düşüncelerinizi bekliyorum

www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti lazianke » 02 Tem 2008, 16:30

servisler ekspertizde değişenin olup olmadığına daha çok önem veriyorlar. hele tamponun değişme ve boyamasını hiç dikkate almıyorlar.

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti Yasin Genç » 02 Tem 2008, 17:31

discovery de yapılan amaç başka.Ve ordaki işçilikle burdaki işçilik arasında büyük fark var.
Çoğu kişi yama olara boya attırıyor kusurlar örtülsün diye yani o boyanın altında yatan işçiliğe güvenilmediği için tercih edilmiyor.

Boyalı araba kazalı araba mantığıda var.
Kullanıcı avatarı
Yasin Genç
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Felicia

İleti kadir_ » 02 Tem 2008, 18:58

dıscovery channelda yapılanlar profesyonel işi ve 1. sınıf malzeme kullanıyorlar burda öyle değil onların boya yaptığı yere bak birde bizimkilerin ?
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 02 Tem 2008, 19:15

araba işinden  anlamıyor bizimkiler..

mantık şöyle ..

bir kişi zengindir 0 km araç alır  biner  eskitir  biyerini  boyatır  satmak ister..

bütçesi  kısıtlı  diğer kişi ise   bu  boyalı  aracı alacağıma  boyasızını ararım  der ..

araç satılmaz..

avrupada  boyalı  vs  dikkat  edilmiyor  zaten   çöpe  atıyorlar  aracı 10 sene  sonra

ayrıca  işçlilikler pahalı olduğundan  ya  yaptırmayacak  yada   yaptırırsa  pahalıya satacak..

çünkü  alan  zaten  yaptırmıyor  ama  yapılmışı  varsa  para verir..

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti PİCK-UP » 02 Tem 2008, 19:19

piyasa ölü bu aralarr.. arabayı ne kadar ucuza alıırsak kar'dır. dior adamlar.
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti felicia042 » 02 Tem 2008, 19:50

ülkemizde arabayı almadan kaça satılabileceği merak ediliyor binmek için alan pek yok yatırım gibi yani sonra işçilik ne kadar iyi olursa olsun sonradan yapılan ikinci bir boya ilki gibi olamaz bence birde arkadaşların dediği gibi kazalı imajı verir
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Nereden: Konya
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti loveskoda » 02 Tem 2008, 19:52

Boyalı araba, sahibinin ne kadar acemi olup olmadığını gösterir... Bak bizim arabaya, bi parçada buruk, iki parçada da boya var. NEDEN? çünkü sayın validem araba değil, kamyon kullanıyor mübarek...LOL
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mehmetunal48 » 02 Tem 2008, 19:57

[quote="loveskoda"]Boyalı araba, sahibinin ne kadar acemi olup olmadığını gösterir... Bak bizim arabaya, bi parçada buruk, iki parçada da boya var. NEDEN? çünkü sayın validem araba değil, kamyon kullanıyor mübarek...LOL[/QUOTE]LOLLOLLOLya annen okuyormu bu yazdıklarını merak ettim.ayrıca şu acemi olup olmama konusuna pek katılmıyorum.zira bir aracı kasıtlı olarak bir soytarı çizp sonrada sahibi  boyatabilir bunun neyden dolayı olduğunu kim bilebilir ki?öyle değilmi?Shocked
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti abdulhamit » 02 Tem 2008, 20:03

Benim arabanın çürükleri vardı yaptırdım boyattım cıncı gibide biniyorum bir bakan bir daha bakıyor 15 yaşında araba satılmazsa dursun :D Öyle çarık çürük bineceğime aslanlar gibi binerim daha iyi.
abdulhamit
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti by wodoo » 02 Tem 2008, 20:16

araba alırken zaten yüksek model alırken bakılır, haklılarda... insan 3-4 yaşında arabada boya görünce tabiiki huylanır...
ama favoritten filan bahsedersek, imkanı yok orjinal boyasıyla duran bi favorit yoktur, 15 senelik arabada illaki boya olur... vuruk yok derler, illaki bi vuruğu olur...
ama dediğim gibi 3-4 yaşında arabada boya olursa tabiiki huylanılır... haklıdırda... o kadar para sayıp orjinal boyası yerine sonradan boyanmış arabaya binmek akıl işi değil, ki bizim favo boyalı, ve boyasını orj. boyasından bikaç ton koyu yapmışlar, bezle biraz bastırınca hemen beze çıkıyo boya, 3-4 yaşında boyanmış arabadada olabilir bu... bi orjinal boyasıyla kafan rahat binmek var, bide sonradan boyanma sonucu böyle boya çıkmasının huzursuzluğu var...

by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: Astra GSİ

İleti skodacı » 02 Tem 2008, 21:00

boyasız,boya yok,v.s tabirler bizim ülkeye has tabirlerdir...

skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti melodizm » 02 Tem 2008, 21:43

adam arabayı aldıktan sonra boyasa eminim daha fazla para bayılacak ..ama biz de böle vuruksa al ama boyalıysa alma.. ne mantık ama .....
melodizm
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti abdulhamit » 02 Tem 2008, 21:43

Boya değişen işçilik düzgünse sorun değil bence ama gönye eğriyse araba yampiri yampiri gider :D Bazen önüme düşüyor çok gülüyorum Allah kimseye kazaz bela varmesin.
abdulhamit
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilk aşk » 02 Tem 2008, 22:13

ben boyalıda  alırım kazalı da  alırım önemli olan aracın iyi işçilik görmesi ustanın iyi olması

araba çizik içinde neymiş orjinalliği gitmesin diye boya yapmamışlar ne kadar saçma
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alwaysloser » 02 Tem 2008, 22:31

işte bu engin abi yaa yemişim kazasını işçilik güzelse alırsın hep sen masraf yap bide ucuza ver booyalı die yok artık

www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Arabanız: renault 21 concorde

İleti hakanerdogan » 02 Tem 2008, 22:32

boya varsa kazalı olması ihtimali patlak veriyor.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti kadir_ » 02 Tem 2008, 22:45

[quote="mehmetunal48"] [quote="loveskoda"]Boyalı araba, sahibinin ne kadar acemi olup olmadığını gösterir... Bak bizim arabaya, bi parçada buruk, iki parçada da boya var. NEDEN? çünkü sayın validem araba değil, kamyon kullanıyor mübarek...LOL[/QUOTE]LOLLOLLOLya annen okuyormu bu yazdıklarını merak ettim.ayrıca şu acemi olup olmama konusuna pek katılmıyorum.zira bir aracı kasıtlı olarak bir soytarı çizp sonrada sahibi  boyatabilir bunun neyden dolayı olduğunu kim bilebilir ki?öyle değilmi?Shocked
[/QUOTE]

ben yaşadım şahsen
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir