weblebi.com'dan alışveriş yapmayın!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

weblebi.com'dan alışveriş yapmayın!

İleti yonetici » 04 Tem 2008, 00:39

Bu aralar motorsiklet alacağım için nakit ihtiyacımı banka kredisi yerine taksitle altın alıp bozdurmakla gidermeye karar verdim. Daha önce bir kez alışveriş yapmış olduğum ve bir sorun yaşamadığım weblebi.com'u altın satışı konusuna önem veriyor gibi durması ve sunduğu ödeme kolaylıkları neticesinde tercih ettim. Ayın 1'inde verdiğim sipariş halen tedarik konumunda. Oysaki altın diğer ürünler gibi değil temininde hiçbir sıkıntı yaşamazsınız parasını öderseniz piyasada satıcısı rahatlıkla bulunur. Üstelik altın fiyatları şuanda ciddi bir artış eğiliminde olduğundan weblebi.com'un bu saatten sonra teslimat yapabileceğine hiç ihtimal vermiyorum. Firmanın mail adresleri çalışmıyor attığım mailler mail hesaplarının bulunmadığını belirten hata iletileri ile geri dönüyor. Bir telefonları var fakat mesai saatleri içerisinde ulaşmak nasip olurmu belli değil. Yıllardır e-ticaret üzerine yazılım geliştiren biri olarak sisteme olan inancıma güvenerek yaptığım bu alışverişin hazin bir sonu olacağını hissediyorum. Bu firmaya en ufak bir güvenim kalmadı bu durumu tersine çevirecek bir gelişme olursa tekrar sizlere bilgi veririm. Ama eşinize dostunuza söyleyin şimdilik weblebi.com'dan uzak dursunlar zaten benzer şikayetler bu firma ile ilgili yığınla var.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti ayhani » 04 Tem 2008, 00:42

adında meymenet yok zaten
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti favo29 » 04 Tem 2008, 00:42

Yani şimdi parayı verdin malı mı alamıyorsun?
favo29
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 04 Tem 2008, 00:43

yav bizim haddimize değilde, şu internetten nası alışveriş yapıp para veriyorsunuz anlamıyorum...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti yonetici » 04 Tem 2008, 00:44

[quote="favo29"]Yani şimdi parayı verdin malı mı alamıyorsun?[/QUOTE]

Finansal açıdan değerlendirdiğimde firmanın bu saatten sonra ürünü teslim edemeyeceğine inanıyorum. Ürünün kasıtlı bir şekilde vaktinde temin edilmediğini düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti ilk aşk » 04 Tem 2008, 00:46

http://www.sikayetvar.com/index.php?ara ... 8&s22.y=14   dosyası kabarık zaten............Thumbs%20Down
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 04 Tem 2008, 00:49

[quote="hakanerdogan"]yav bizim haddimize değilde, şu internetten nası alışveriş yapıp para veriyorsunuz anlamıyorum... [/QUOTE]

Bankanın teslim edilmeyen siparişlerden dolayı üy eişyeri hesabına bloke koyabilme imkanı var. Bu sayede daha rahat risk alabilirsiniz. Mesela ben weblebi.com'a telefonla ulaşıp siparişimin gönderilip gönderilmeyeceği hakkında çok net bir bilgi alamazsam parayı bankadan bloke ettirmeye çalışıcam.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti hakanerdogan » 04 Tem 2008, 00:52

umarım zararsız bir şekilde atlatırsınız, kolay gelsin. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti yonetici » 04 Tem 2008, 00:52

[quote="ilk aşk"]http://www.sikayetvar.com/index.php?ara ... 8&s22.y=14   dosyası kabarık zaten............Thumbs%20Down[/QUOTE]

Şikayetlerden az çok haberim vardı fakat ön yargılı davranmak istemedim çünkü hepsiburada.com ile ilgili yığınla şikayet olmasına rağmen onlarca kez alışveriş yaptım kullandıktan sonra bile iade ettiğim ürünler oldu hiçbir problem yaşatmadılar. Ama şikayetlere bakarsanız onlarda iptal edilen siparişin parasını ödemiyorlar gibi bir sonuç çıkıyor.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti ilk aşk » 04 Tem 2008, 00:55

[quote="?"][quote="ilk aşk"]http://www.sikayetvar.com/index.php?ara ... 8&s22.y=14   dosyası kabarık zaten............Thumbs%20Down[/QUOTE]

Şikayetlerden az çok haberim vardı fakat ön yargılı davranmak istemedim çünkü hepsiburada.com ile ilgili yığınla şikayet olmasına rağmen onlarca kez alışveriş yaptım kullandıktan sonra bile iade ettiğim ürünler oldu hiçbir problem yaşatmadılar. Ama şikayetlere bakarsanız onlarda iptal edilen siparişin parasını ödemiyorlar gibi bir sonuç çıkıyor.
[/QUOTE]

şikayetlerin çoğu iade edilmeyen paralar .. belkide paraları işletiyorlar
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 04 Tem 2008, 00:55

[quote="hakanerdogan"]umarım zararsız bir şekilde atlatırsınız, kolay gelsin.  [/QUOTE]

Bu saatten sonra paramı iade etselerde faydası yok ancak aldığım ürünü gönderirlerse kendimi zararda saymam. Çünkü o gün aldığım fiyattan artık piyasada altın alamam. Halbuki o gün aldığım altın bana ulaştırılmış olsa bu hafta piyasalar kapanmadan önce bozdururdum ve taksitli alım nedeniyle ödediğim vade farkı oldukça makul bir seviyede olurdu.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti yonetici » 04 Tem 2008, 00:57

[quote="ilk aşk"] 
şikayetlerin çoğu iade edilmeyen paralar .. belkide paraları işletiyorlar
[/QUOTE]

Kuvvetle muhtemel durum bu şekilde işliyor. Siparişim elime ulaşmazsa bu yönde sanayi ve ticaret bakanlığına bir şikayette bulunmayı düşünüyorum tabi dikkate alan olursa....
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti ilk aşk » 04 Tem 2008, 00:59

örneğin dia kampanya yapmıştı 5 kg ayçiçekyağı 10 ytl ye ama bir tek dia şubesinden bile yağı bulamazsınız sadece reklam yapıp insanları dia ya toplamak yağ almaya gelenlere başka ürün satmak.................bu arada dia (alışveriş mağazası)
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilk aşk » 04 Tem 2008, 01:01

emir bey neden taksitle motor almadınız ................
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti PİCK-UP » 04 Tem 2008, 01:02

geçmiş olsun..
yakında kimse internetten alışweriş yapmayacak herhalde 1 kaç ş....Censored yüzünden

Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti yonetici » 04 Tem 2008, 01:10

[quote="ilk aşk"]emir bey neden taksitle motor almadınız ................[/QUOTE]

Benim almak istediğim motoru anahtar teslim peşin 5.250 liraya veriken taksitli alırsanız 5.750 lira oluyor. 500 YTL lik bir vade farkı varki bu tutar banka kredisi faizine eşit sayılır ekonomik olarak herhangi bir cazibesi yok.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti yonetici » 04 Tem 2008, 01:11

[quote="PİCK-UP"]geçmiş olsun..
yakında kimse internetten alışweriş yapmayacak herhalde 1 kaç ş....Censored yüzünden

[/QUOTE]

İnsanların gözü doymayınca böyle oluyor. Halbuki efendi gibi ürünü hemen temin etse gönderse yine para kazanacak. Ama zihniyet vurgun zihniyeti ticari ahlâk eksikliği var.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti PİCK-UP » 04 Tem 2008, 01:13

kul hakkı paran gitse bile allah yedirmez...
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir