weblebi.com'dan alışveriş yapmayın!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

weblebi.com'dan alışveriş yapmayın!

İleti lazianke » 04 Tem 2008, 23:59

internetten alışverişte  şu ana kadar hiç sorun yaşamadım. gerçi en çok bilet ve kitap alışverişi yaptığım içindir. sadece bir kez 505 01 takıntım yüzünden  otomoblshop adlı siteden aldığım yağ 10 gündür gelmedi yok stokta yoktu yok geldi gelecek derken siparişi iptal ettirmiştim.

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti elegance » 05 Tem 2008, 00:02

su ana kadar hiç internetten alısveriş yapmadım am gerekirse yaparım benim burada 4 tanesine 800 lira verecegim lastik internette 600 lira
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti ghostman » 05 Tem 2008, 04:43

weblebi.com dan bende alış veriş yaptım ama yaptığıma pişman oldum. ürün bu gün yola çıktı dediler a kargo firmasına verdik dediler kargo firmasını aradım bize o siteden 3 aydır ürün gelmiyor dediler. siteyle görüştüğümde o firmaya teslim ettiklerini söylediler 1 hafta sonra ürün elime ancak ulaştı ama onların iddaa ettikleri a kargo firmasıyla değil b kargo firmasıyla geldi. ürünü aldıktan sonra siteyle görüştüğümde ürünün ellerinde olduğunu ve 3 iş günü içinde ulaşacağını söylemişlerdi. yalanın bukadarı olur....
Ben www.teknomarketim.com u tavsiye ederim bi çok siteden daha ucuz yaptığımız alış verişlerde problem yaşamadık. birşey alacağınızda bu siteyedi bi göz atın....
ghostman
CLASSIC
CLASSIC

İleti BlueVRS » 05 Tem 2008, 12:03

uyarı için teşekkürler,internetten altın almak da doğrusu bir cesaret örneği!
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kmustafat » 05 Tem 2008, 17:45

şimdi ilgi alanım olan konu yorum yapayım herşeyi internetten alan biriyim onun için sizlere önereceğim siteler şunlardır
hepsiburada.com

gittigidiyor.com

secgelsin.com

weblebiden alışveriş yaptım telefon aldım kontör aldım boya aldım hepside ayrı  kargoyla ayrı günlerde geldi ama kontör gelmedi telefon açıyorum meşgul ulasamadım en sonunda ulaştımda paramı iade ettirdim.

gittigidiyor da güvenli zamanında yolluyorlar

hepsiburada çok güvenli fakat kargo biraz pahalı oluyor 

son olarak secgelsin dir. geçen hafta akü aldım 1 günde kargo yaptılar akü kargoda kırılmış suyu akmış almadım geri gönderdim telefon açtım ilgilendiler sağolsunlar paranızı iade edeceğiz dediler akü satışınıda kaldırıyoruz dediler çok özür dilediler ben ilgi alakayı beğendim bu üç siteden rahat ve güvenilir alışveriş yapabilirsiniz. weblebide card finans avantajı indirimi kafa karıştırıyor aldanmayın. 
kmustafat
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 05 Tem 2008, 20:58

gittigidiyor.com bir aracı kurumdur doğrudan satıcı olmadığı için diğer sitelerle aynı kategoride değerlendirmemek lazım. hepsiburada.com ise bu ülkenin bence bir numaralı e-ticaret firmasıdır. Sonuçsuz, ilgisiz kalacak hiçbir problem olacağına inanmam. Gece yarısı bile sitenin destek servisine attığınız mesajlarınız cevaplanıyor. Yıllardır tek bir iletişim telefonu bile vermeden bu işi online yürütebilen aşmış bir müşteri hizmetleri var.

Bu weblebi.com dan alışverişim bir gaflet anıma denk geldi daha önce alışveriş yaptığım bir yer olduğundan tekrar sorgulamadan alım yaptım. Az buz birşeyde değilki 4.000 ytl civarında tutuyor. Adamlarla muhatap olmaya hiç niyetim yok doğrudan bankadan parayı bloke ettirip geri almaya çalışıyorum. Pazartesi günü harcama itirazımın işleme alınıp alınmadığını bankaya soracağım.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti hakanerdogan » 05 Tem 2008, 21:15

off 4.000 lira mı... 

umarım kaybetmezsiniz...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti yonetici » 05 Tem 2008, 21:45

[quote="hakanerdogan"]off 4.000 lira mı... 

umarım kaybetmezsiniz...
[/QUOTE]

Smile Devlet firmaya el koymadığı sürece mesele banka kanalı ile çözülür. Çünkü benim borcum artık bankaya ve ben bu parayı ödemediğim sürece zarara girecek olan kurum banka. Bu nedenle hemen kendi riskini sıfırlamak için satıcıdan parayı çekip alıyor ne halin varsa gör ben zarar edemem diyor. Ama ne zamanki devlet olaya el koyarsa o zaman ayvayı yediğimin resmidir. Devlet bir yeri tasfiye edip paraları dağıtana kadar canınız burnunuzdan geliyor.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti ilk aşk » 05 Tem 2008, 23:26

emir bey kesinlikle kaybetmez parasını alır ortada öyle ciddi bir şey yok sadece  gevşeklik var o kadar
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 07 Tem 2008, 13:01

Bu gün sikayetvar.com'daki şikayetim üzerine bir bayan weblebi.com'dan aradı. Teslimatı ayın 16'sında falan yapmaktan bahsetti sinirimden güldüm Angry Siparişin tedarik süresi 5 iş günüdür dedi ayın 1 'inde sipariş vermişim 5 gün dolmadan şikayet yazmışmışım... Ayın 16 sında teslimat yapacakmışsınız 5 gün dolmuyormu o zaman dedim hık mık cık.... Bankaya itirazda bulunduğumu söyledim bu şekilde siparişi sürdüremeyiz demeye başladılar. Yıllardır e-ticaret sitesi yazan bir programcı olduğumu itiraz prosedürün nasıl işlediğini çok iyi bildiğimi bununda işimin bir parçası olduğunu söyledim. Ama çamura yattılar işlerine öyle geldiği için madem bankaya itiraz ettiniz siparişi iptal ediyoruz deyip iptal ettiler. Arkadaşlar sakın olaki bu firmadan birşey alma yanlışlığına düşmeyin sinir sahibi olursunuz eşinizi dostunuzu uyarın. Gidip 100 lira fazla para verip aynı gün kargo yapan başka bir siteden alsaydım ve geçtiğimiz cuma günü piyasa kapanmadan bozdursaydım 100 lira civarı alım-satım zararından kâra geçmiş olacaktım. Şimdi paramı geri alsam bile başladığım noktanın gersindeyim.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti PİCK-UP » 07 Tem 2008, 13:37

büyük geçmiş olsun emir bey...
iptal etmişler darısı 4,000 ytl yi almaya olsun...

Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti 34SCU59 » 07 Tem 2008, 13:40

cın olmadan adam çarpmaya çalısır.... bole olur

NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti 9336 » 07 Tem 2008, 15:36

Uyarınız için teşekkürler. Umarım paranıza da kavuşursunuz. İşini doğru düzgün yapan satıcı siteler de var. Sadece böyle art niyetli siteleri afişe edebilirsek onlarda eninde sonunda düzelmek zorunda kalacaktır. Saygılar.
Kullanıcı avatarı
9336
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Halil KANDEMİR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: OCTAVIA A4 (2005)

İleti ufuk05 » 07 Tem 2008, 21:59

weblebi gerçekten sorun yaratıyor.Arkadaşımda 1800 ytl lik bilgisayar siparişi verdi 4 hafta oldu ses seda yok tlf 40 dk belettiler kimse çıkmadı
ufuk05
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 07 Tem 2008, 22:39

[quote="ufuk05"]weblebi gerçekten sorun yaratıyor.Arkadaşımda 1800 ytl lik bilgisayar siparişi verdi 4 hafta oldu ses seda yok tlf 40 dk belettiler kimse çıkmadı[/QUOTE]

Arkadaşınız eğer hala bekliyorsa hata ediyor hemen bankasına harcama itirazında bulunsun o parçalar gelmez artık.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti yonetici » 09 Tem 2008, 20:43

Bu gün weblebi.com'dan bir mail gelmiş ücreti iade ettiklerine dair. Kontrol ettim para kredi kartıma yansımış. Artık bankaya ve sikayetvar.com'a itirazların mı bir etkisi oldu yoksa kendilerine komple bir çeki düzen mi verdiler bilemiyorum.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti hakanerdogan » 09 Tem 2008, 20:45

hadi geçmiş olsun
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti yonetici » 09 Tem 2008, 22:59

[quote="hakanerdogan"]hadi geçmiş olsun [/QUOTE]

Geçmişten ziyade biraz geçirmiş oldular ama napalım başladığımız noktaya geri dönebilmekte iyi. Belki şuanda motoru almıştım ama böylesi daha hayırlı olabilir. En azından motor alma işim uzayınca sürücü kursundaki ilk teorik derse katılma zamanıda yaklaştı. Kendi motorumu almadan önce başka bir motora uzman nezaretinde binme fırsatım olacak.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir