bilgisayardan anlıyan herkez baksın bilgisayarım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

bilgisayardan anlıyan herkez baksın bilgisayarım

İleti elegance » 07 Tem 2008, 18:27

akşama seni bekliyorum

elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti erbilgs » 07 Tem 2008, 18:32

[quote="elegance"]akşama seni bekliyorum[/QUOTE]

bunlar senin sorunlarına uyuyormu??

adı yok ..çinlinin biri yapmış.. ufak bi program..

diğer forumlardan ara ..belki bulursun

bide kiiler virüsünün bilgisayara yaptığı zararların 1 kaçtenesi söliyeyim...

gizli dosyaları göster/gösterme menüsü çalışmaz..gizli doslyarı göremessin hiç bir şekilde...

c ve d ye giremessin..birlikte aç menüsü çıkar ..

biilgisayar açılırken sistem hatası verir..

işletim sisteminin teması kendi kendine değişir..

bunlardan sadece BİRİ bile varsa bilgisayarınızda size kiiler bulaşmış demektir..

çogunluklada flash belleklerden bulaşır..
erbilgs
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 07 Tem 2008, 18:34

programı buldum adı anti nimda mı ne öle bişi de bunlar yok benim bilgisayarda
elegance
CLASSIC
CLASSIC

İleti erbilgs » 07 Tem 2008, 18:38

aboo senin işin iş...bas formatı gitsin..2 saatini almaz
erbilgs
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 07 Tem 2008, 18:41

yqa iyide formatı nasıl astacam bilmiyomki kaç kere sordum kimse bilmiyo ondan yoksa sarkıları falan flash diske atıp basacam formatıda nasıl format atacam onu bilmiyom
elegance
CLASSIC
CLASSIC

İleti alwaysloser » 07 Tem 2008, 18:46

[quote="elegance"]yqa iyide formatı nasıl astacam bilmiyomki kaç kere sordum kimse bilmiyo ondan yoksa sarkıları falan flash diske atıp basacam formatıda nasıl format atacam onu bilmiyom[/QUOTE]

formatı siz değilde bi bilgisayarcı atsa iyi olur kolay iş değil hem şarkıları felan flash diske atmaya gerek yok zaten yedekliyolar
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti agros » 07 Tem 2008, 18:47

abi at formatı atmasına da tüm cd lerin tamam mı. bütün parçaları tanıtabilecek misin bilgisayara. tamam xp neyin hangi parça oldugunu biliyor kurarken kendi kendine tanıyor ama tam tanıması için tüm cd lerin olması gerekir.
ilk önce bi tane windows xp cd si bulacaksın. sonra biostan açılışa cd yi koyacaksin. sonra xp cd sini takıp bilgisayarı başlatacaksın. sonrasını cd nin yönlendirmesi ile yaparsın.
Kullanıcı avatarı
agros
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: 2011 Toyota Corolla 1.33 Comfort Dual VVT-i

İleti erbilgs » 07 Tem 2008, 18:47

1-resimlerin..müziklernin filmlerin yedeğini al d ye veya cdye çek veya flasha at

2-xp cdsi

3-driver cdlerin..

4- şuan acil işim çıktı.....sonra devam ederim
erbilgs
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 07 Tem 2008, 18:49

bi tane xp cd si var evde birde alırken birsürü cd verdiler bunlardır heral
elegance
CLASSIC
CLASSIC

İleti agros » 07 Tem 2008, 18:56

abi bu format işi tarifle biraz zor olur ama neyse. bilgisayar dedigin boza yapa öğrenilir.
Kullanıcı avatarı
agros
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: 2011 Toyota Corolla 1.33 Comfort Dual VVT-i

İleti sinnex » 07 Tem 2008, 20:32

Yıllardı uğraşırım bilgisayarlarla, şunu söyleyeyim, her bulaşan virüs silinmez, kimini karantinaya alman gerekir, sisteme ait parçalara bulaşıp sildiysen, o sistem artık iflah olmaz.. Şimdi senin yerinde olsam bilgisardaki bilgilerimi yedekler sonra format atardım... Geçmiş olsun...
sinnex
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 07 Tem 2008, 20:38

galiba frmat sart oluyo birde arkadaşlar kaspersky isldim nod32 yi yükledim bilgisayar hızlamdı baya bi
elegance
CLASSIC
CLASSIC

İleti 9336 » 07 Tem 2008, 22:47

[quote="erbilgs"]

ELEGANCE KARDEŞ....BOŞUNA UGRAŞMA NE NOD NEDE KASPER TEMİZLER SENİ VİRÜSÜ...

SENİN BİLGİSAYARA ANLATTIĞINA GÖRE  KİLLER VİRÜSÜ BULAŞMIŞ...BUNUDA TEMİZLEMENİN 2 YOLU VAR REGEDİT TEN VEYA UFAK BİR PROGRAMI VAR 10 SANİYEDE TEMİZLİYOR...

EVDEKİ BİLGİSYARIMDA VAR PROGRAM..AKŞAM KOYARIM BEN SİTEYE..
[/QUOTE]
Arkadaşın bahsettiği program bilgisayarımda mevcut. Fakat size nasıl iletebilirim bilmiyorum.
İsterseniz (mail adresinizi verirseniz)mail adresinize gönderebilirim.  Ama bana sorarsanız format en iyi çözüm.
Kullanıcı avatarı
9336
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Halil KANDEMİR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: OCTAVIA A4 (2005)

İleti elegance » 08 Tem 2008, 01:16

[quote="9336"] [quote="erbilgs"]

SENİN BİLGİSAYARA ANLATTIĞINA GÖRE  KİLLER VİRÜSÜ BULAŞMIŞ...BUNUDA TEMİZLEMENİN 2 YOLU VAR REGEDİT TEN VEYA UFAK BİR PROGRAMI VAR 10 SANİYEDE TEMİZLİYOR...

[/QUOTE]
Arkadaşın bahsettiği program bilgisayarımda mevcut. Fakat size nasıl iletebilirim bilmiyorum.
İsterseniz (mail adresinizi verirseniz)mail adresinize gönderebilirim.  Ama bana sorarsanız format en iyi çözüm.
[/QUOTE] abi bende kiiler yokmuş sonradan gösterdigi bilgilere gör am böyle demeniz benim bilgisayar format atmışda kurtulmuş olmama kadar sevindirdi
elegance
CLASSIC
CLASSIC

İleti 9336 » 08 Tem 2008, 11:22

[quote="elegance"][quote="9336"] [quote="erbilgs"]

[/QUOTE]
[/QUOTE] abi bende kiiler yokmuş sonradan gösterdigi bilgilere gör am böyle demeniz benim bilgisayar format atmışda kurtulmuş olmama kadar sevindirdi[/QUOTE]

Forumdaş değilmiyiz. Elimizden ne geliyorsa tabii ki yardımcı olacağız.
Kullanıcı avatarı
9336
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Halil KANDEMİR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: OCTAVIA A4 (2005)

İleti ersinn » 08 Tem 2008, 13:56

silinen dosyalar için easy recovery diye googlede arat
sistem dosyalarını geri getirmek için kurulum cdsinden recovery yap kolay gelsin
ersinn
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti PİCK-UP » 08 Tem 2008, 15:52

[quote="ilker_617"]
[quote="PİCK-UP"]Ya arkadaşlar bikere internette yanlış bağlantı olmaz. Çünkü bilgisayarlar ters bağlanan kabloyu algılayıp ona göre bağlantı protokolü izlerler sorun olmaz. Ancak evdeki telefon, bağlantısını splitter'dan almıyorsa zaman zaman telefon yüzünden düşmeler yaşanır hatta telefon her çaldığında ve her açıldığında bağlantı kopar. Resimlerim klasörüne gelince. Başlat menüsünde bulunan kısayollardır. Yani dosya silinmiş olabilir ancak kısayolu duruyordur. Başlat menüsünden resimlerime tıkladığında bi uyarı kutucuğu çıkıp "Gözat..." diye bir seçenek varsa, resimlerim klasörü silinmiştir. Çok önemli şeyler yoksa eğer içinde geri getirmeye uğraşma. Resimlerim kalsörünün silinmesinin nedenide tahminen bilgisayardaki virüs tipinin .jpg, .jpeg, .gif gibi grafik dosyalara bulaşan bi tür olmasından kaynaklanıyordur. Antivirüs olarak Kaspersky güzel ancak bilgisayarı kastırır. Virüslerden toptan kurtulmak istersen eğer sana tavsiyem PARDUS'la tanış
Wink. Pişman olmicaından eminim Smile
[/QUOTE]

Başta Dediğiniz yanlış çünkü jack denen (ağ kabloları we telefon kablolarının ucundaki parçaların) yanlış bağlandığını(içinde bulunan kablolarının)bilgisayar hiç bir şekilde algılayamaz...Bunları ancak testerlar sayesinde deneyebilirsiniz kontrol edebilirsiniz...
Evdeki telefon derken de splitter a bağlı olmayan telefonu kasdediyorsunuzdur heralde...????
[/QUOTE]

Demek istediğim, bilgisayar çapraz bağlantıyı algılar. Eğer kablo sırası 1.jackta 1-2-3-4, diğer jackta 4-3-2-1 şeklindeyse bilgisayar çapraz bağlantı protokolünü kullanır. sonuç olarak bağlantı düzgün çalışır. Yok ama kafasına göre bi bağlantı yapılmışsa elbetteki çalışmaz Wink Formata da gelince korkulacak bi yanı yok. XP cdsini bilgisayara koy, bilgisayarı yeniden başlat, yükle. sana bilgisayarın yanında verilen bütün cdleri teker teker yükle bi sorun kalmazWink Kolay gelsin...
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

Önceki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir