skodanınız olumsuz yönü

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

skodanınız olumsuz yönü

İleti ilk aşk » 12 Tem 2008, 11:49

herkes skodasını sever ama olumsuz yönlerini sayarmısınız

ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti by wodoo » 12 Tem 2008, 12:37

motor sesi ve kapı gıcırdamasıydı, kapı gıcırdamasını kestim, sıra motor sesinde...
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: Astra GSİ

İleti Aykan DURAN » 12 Tem 2008, 12:45

[quote="by wodoo"]motor sesi ve kapı gıcırdamasıydı, kapı gıcırdamasını kestim, sıra motor sesinde... [/QUOTE] Bende Motor sesini Kestim, Kapı Gıcırtıları Kaldı Smile
Aykan DURAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 12 Tem 2008, 14:15

kendine asık ediyo
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti loveskoda » 12 Tem 2008, 14:19

İlk Sürüşte Aşık ediyorAngry Olacak şeymi bu! Ben ömrümde farklı markalar kullanmak istiyordum ama ARTIK MÜMKÜN DEĞİLAngryCensored

loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 12 Tem 2008, 14:21

cam direkleri resmen dönüşlerde görüşü yok ediyor, biraz daha eğimi ayarlanıp yapılabilirdi, ama kalın oluşu taklada çarpmada avantaj. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti elegance » 12 Tem 2008, 14:26

[quote="hakanerdogan"]cam direkleri resmen dönüşlerde görüşü yok ediyor, biraz daha eğimi ayarlanıp yapılabilirdi, ama kalın oluşu taklada çarpmada avantaj.  [/QUOTE] degidin dogruda benim kolum hep kolcakta yani arabanın biraz ortasına dogru geldigimden hiç sorun olmuyor
elegance
CLASSIC
CLASSIC

İleti loveskoda » 12 Tem 2008, 14:28

Ben de kötü yönlerini yazayım:

Tüm VW grubu araçlar ile aynı problemleri taşısa da:

1. Süspansiyon sistemi sert(felicia ile Süperb hariç) (ama kendi sınıflarının en iyi yol tutuşlarına bu sayede sahipler)
2. Ön direkler virajda görüşü kesiyor

3. Motor iç bölümündeki elektrik kablolarının çok iyi korunmamış olması

4. Ses yalıtımları yetersiz(octavia ve süperb hariç)

loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 12 Tem 2008, 14:38

Favorit' in en sevmediğim tarafı kornasının sinyal kolunun üzerinde olması. Sinir olurum orada kornaya. Korna yarı frendir. Hangi akla hizmet koymuşlarsa gidip oraya koymuşlar.Angry
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti hakanerdogan » 12 Tem 2008, 14:39

şahinde bile direksiyonda, bizim reno 9 dada sinyal kolundaydı. amaç zaten elektrik hattı olan kola yapıp kolaya kaçmak olabilir, direksiyona ayrı hat için uğraşmamak...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti elegance » 12 Tem 2008, 14:40

[quote="sainz"]Favorit' in en sevmediğim tarafı kornasının sinyal kolunun üzerinde olması. Sinir olurum orada kornaya. Korna yarı frendir. Hangi akla hizmet koymuşlarsa gidip oraya koymuşlar.Angry[/QUOTE] bizim 88 model flash dada ordaydı cok gıcık olurdum oraya adam kaza yapacak korna arıyo
elegance
CLASSIC
CLASSIC

İleti ilk aşk » 12 Tem 2008, 14:47

bu arada kuş serisinin olumlu bir yönünü keşfetmiş olduk kornaları direksiyondaLOL
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 12 Tem 2008, 14:49

[quote="hakanerdogan"]şahinde bile direksiyonda, bizim reno 9 dada sinyal kolundaydı. amaç zaten elektrik hattı olan kola yapıp kolaya kaçmak olabilir, direksiyona ayrı hat için uğraşmamak... [/QUOTE]

[quote="elegance"]bizim 88 model flash dada ordaydı cok gıcık olurdum oraya adam kaza yapacak korna arıyo[/QUOTE]

Renault 9-11 ve 19 Europa serilerinde selektör yapmak da sinir bozucuydu. Önce tırık tırık yapıp uzunları yakıyorsunuz ardından uzunları kapatmak için tekrar o tırık tırık işlemini yapmak zorundasınız.LOL

[quote="ilk aşk"]bu arada kuş serisinin olumlu bir yönünü keşfetmiş olduk kornaları direksiyondaLOL[/QUOTE]

Durmuş saat bile günde iki sefer doğru zamanı gösterir.Wink
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ilk aşk » 12 Tem 2008, 14:51

[quote="sainz"][quote="ilk aşk"]bu arada kuş serisinin olumlu bir yönünü keşfetmiş olduk kornaları direksiyondaLOL[/QUOTE]

[/QUOTE]

HOCAM SÜPERSİN LOLLOLLOLLOLLOLLOL
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 12 Tem 2008, 14:53

[quote="ilk aşk"][quote="sainz"][quote="ilk aşk"]bu arada kuş serisinin olumlu bir yönünü keşfetmiş olduk kornaları direksiyondaLOL[/QUOTE]

[/QUOTE]

[/QUOTE]

Estağfurullah.Embarrassed

Hepimiz süperiz.Embarrassed
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ilk aşk » 12 Tem 2008, 14:55

[quote="sainz"][quote="ilk aşk"][quote="sainz"][quote="ilk aşk"]bu arada kuş serisinin olumlu bir yönünü keşfetmiş olduk kornaları direksiyondaLOL[/QUOTE]

[/QUOTE]

[/QUOTE]

Estağfurullah.Embarrassed

Hepimiz süperiz.Embarrassed
[/QUOTE]

YOK HOCAM SEN BAŞKA SÜPERSİN VALLA DOĞRU SÖYLÜYORUM Clap
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 12 Tem 2008, 14:56

[quote="sainz"]
[quote="hakanerdogan"]şahinde bile direksiyonda, bizim reno 9 dada sinyal kolundaydı. amaç zaten elektrik hattı olan kola yapıp kolaya kaçmak olabilir, direksiyona ayrı hat için uğraşmamak... [/QUOTE]

[quote="elegance"]bizim 88 model flash dada ordaydı cok gıcık olurdum oraya adam kaza yapacak korna arıyo[/QUOTE]

Renault 9-11 ve 19 Europa serilerinde selektör yapmak da sinir bozucuydu. Önce tırık tırık yapıp uzunları yakıyorsunuz ardından uzunları kapatmak için tekrar o tırık tırık işlemini yapmak zorundasınız.LOL

[quote="ilk aşk"]bu arada kuş serisinin olumlu bir yönünü keşfetmiş olduk kornaları direksiyondaLOL[/QUOTE]

[/QUOTE]

aynen öyleydi, iki hamlede tek selektör vardı. neyseki fabiada bu işlem çok sessiz ve rahat. ileri it uzun, çek bırak selektör.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti sainz » 12 Tem 2008, 15:21

[quote="ilk aşk"]...YOK HOCAM SEN BAŞKA SÜPERSİN VALLA DOĞRU SÖYLÜYORUM Clap[/QUOTE]

EmbarrassedEmbarrassedEmbarrassedEmbarrassedEmbarrassed

Ben de hepimizin süper olduğu konusunda ciddiyim zaten. Öyle olmasa bunca zamandır bu forum olur muydu?Wink
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir