Otomobil ile eğlenmek...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Otomobil ile eğlenmek...

İleti loveskoda » 13 Tem 2008, 02:47

Arkadaşlar,
otomobillerimizi ulaşım için kullanıyoruz. PEKİ YA EĞLENCE?Big%20smile

Otomobillerle eğlenmenin yolu; kaydırma tekniklerini denemek ve arabanın limitlerini zorlamak: mesela Slalom, El freni dönüşü, göt attırmak vs. vs.

Az önce, trafiğin olmadığı çıkmaz sokağa girdim, asfalt temiz ve geniş, etrafı boş arazi ama yokuş...

Yokuştan aşağı 50-60km gibi ani sol ve sağ slalom yaptım (eller 9:15 durumunda); süper zevli ve aracın ağırlık aktarımını somut olarak görüyorsunuz, direksiyonun tepkilerini görüyorsunuz ve de yol tutuşun süper olduğunu görüyorsunuzLOL (fabia için)

Bu geçe bir şeyi ile defa denedim; ters istikamete gitmek için iki hamlede dönüş yapmak yerine 30km/h gibi yolun sağına yanaşıp direksiyonu sol kolumun yettiği kadar çevirip el frenine asıldımLOL Tam 150 derece kadar döndü (neredeyse aksi istikamet)

o arada kaldırımda yürüyen vatandaşın hoşuna gitmiş olmalı ki gülmeye başladıBig%20smile

Benim de hoşuma gitti, süper zevkli olüyoBig%20smile

Canınız sıkılığında trafiğe kapalı ıssız bi yol bulun ve eğlencenize bakınWink

loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti FWD » 13 Tem 2008, 02:56

Evet, çok haklısın. Çünkü binlerce kilometreyi sakin sakin kullanan insan çok fazla. Arabasını tanıması açısından, ileri sürüş tekniği açısından veya bir tehlike anında arabasının limitlerini bilip ona göre davranması açısından dediklerini yapmak, bunu yaparken de kendisinin ve başkalarının güvenliğini tehlikeye atmayarak yapmak iyi birşey. Eğer arabam olursa dediklerini mutlaka yapacağım :)
FWD
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 13 Tem 2008, 03:00

İnşallah istediğiniz octaviayı alırsınızSmile

Gerçekten dediğiniz gibi arabanın limitlerini görmek çok önemli... Nerede ne yapacak, frene bassam nerede durur, ani yön değiştirmede direksiyon ne tepki verir araç nasıl davranır gibi... Bunları bilen insan arabasını tanıyordur, diğerleri hikayeSmile 
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 13 Tem 2008, 04:31

isteyen elbette yapabilir ama benim şahsi kanaatim orjinal binek bir aracın bu tür fevri hareketlerle hırpalanıp yıpranacağı yönünde. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ünsal » 13 Tem 2008, 11:39

bence birazda tecrubeli olmak lazım yoksa bilinçsiz biri yatırır aracı olduğu yere bilen tecrube eden denesin bu tür uygulamaları benden tavsiye yoksa kazaya sebep olabilir...
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti ilk aşk » 13 Tem 2008, 12:14

enis bunlar aracımızı yıpratır kardeşim ters hareket yapar aracı devirebilirizde bence hiç kalkışma böyle işlere ama son karar senin yine.........
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ahmetva » 13 Tem 2008, 16:24

Bence bunu yol ortasında değil tuzladaki autodrom pistinde eğitim alarak yapmanız daha iyi olur. Ben gittim çok memnun kaldım.  http://www.auto-drom.com/index-tr.htm

ahmetva
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Ufuk KAPLAN » 13 Tem 2008, 20:36

ben canım sıkıldıkca egleniyorum zaten :)

ama arkadan cekisli tercihimdir bu durumlarda..

Ufuk KAPLAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 13 Tem 2008, 22:30

[quote="ünsal"]bence birazda tecrubeli olmak lazım yoksa bilinçsiz biri yatırır aracı olduğu yere bilen tecrube eden denesin bu tür uygulamaları benden tavsiye yoksa kazaya sebep olabilir...[/QUOTE]

E tabi yani en azından kontra verebilmek lazım, arabanın nerede ne yapacağını kestiremeyen biri hiç denemesin zatenSmile
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 13 Tem 2008, 22:36

[quote="hakanerdogan"]isteyen elbette yapabilir ama benim şahsi kanaatim orjinal binek bir aracın bu tür fevri hareketlerle hırpalanıp yıpranacağı yönünde.  [/QUOTE]

Boşveeer...LOL Bu araçlar ne testlerden geçti şimdiye kadar... Mesela bozuk yol test cihazı, bu araçlara öyle şeyler yapıyor ki görsen Yuhh dersinSmile Çok çok sert kullanım tarzları canlandırılıyor...

Yol testlerinde 0 seri otomobiller örneğin 100km/h ile kaldırıma bile çıkılıyor ve süspansiyon kırılmıyor...Dead  Sert kullanım tarzlarına, zorlanmaya karşı ayarlı bu otomobiller ve bu durumlara yıllarca dayanabilecek kapasiteye sahipSmile Dayanıklılık dediğimiz şey bu zaten... İçiniz rahat olsunSmileWink 

loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir