Kavga-duyarsızlık

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Kavga-duyarsızlık

İleti favo29 » 20 Tem 2008, 01:04

Ümraniye-Tem bağlantısında 2-3 gün önce olan ölümlü kazayı duymuşsunuzdur.Sabah 6:45 te evden çıktım karşıya geçeceğim.Ama trafik kilit kaza nedeniyle(radyodan öğreniyoruz)

Herkes barut gibi belli oluyor araçların içinden.Önümdeki ikinci araçtan bi adam indi direk arkasındaki (benim önümdeki) kangonun içindeki adama pencereden itişmeye başladı.

Önce konuşuyorlar gibiydi sonra dışarıdaki kangodakine vurmaya başladı.Hemen kontağı kapatıp indim, kangodaki önündekinin anasına sövmüş diye kavga ediyorlar.Tutup dışardakini geriye çektim o sırada içerdeki de inmek istedi kapısına elimle yaslanıp ''inme değmez bas git '' dedim ama nafile indi.Bu sırada girdiler birbirlerine ben de arada.

Kavga ayırmak kolaydır tek değilsen.Biliyorum birine sarılıp tutsam diğeri devam edecek vurmaya.Bekliyorum ki biri gelsin birini ben tutayım diğerini de o bindirip yollayalım.Ama yok.

Öndeki gitti arabadan sopa aldı diğerine vurdu kafasını yardı kan içinde bıraktı hala ben arada onlar devam.

Yahu insanlar bu kadar mı duyarsız olur.Ya trafik kitlenmiş abartmıyorum en az 3-4 dakika kavga devam etti millet de arkada seyrediyor.Ulan bi Allah'ın kulu da inip müdahale etmiyor.

Ne oldu biliyor musunuz kavga esnasında önümüz boşalmış.Arkadakiler korna çalıyor diye 3-4 kişi geldiler ''ya tamam millet işine gücüne gidecek,yeter'' deyip ayırdılar.Zaten deynekle vuran da hemen kaçtı.

Yani tamam hani bıçak olur silah olur araya giremezsin ama yuh yani 4 dakika kavga seyredilir mi kardeşim.İnsan değilmiyiz biz İstanbul'da yaşayanlar.

favo29
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti weyis » 20 Tem 2008, 01:07

bende hiç dayanamam illaki ayırırım.çocuk bile olsa araya girerim mutlaka.
weyis
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilk aşk » 20 Tem 2008, 01:17

ben de hemen ayırırım eğer olay büyükse cepten polisi ararım

ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti burutekin » 20 Tem 2008, 01:19

Ey saf ve nurani arkadaşlar adaletin olmadığı yerde 16-17 yaşındakinin bile ellerinde bıçak olduğu bir memlekette adaletin sadece isim ve parası olanlara olduğu emniyet şeridinde aracı arızalanan kızı cipiyle ezip kaçan ve sadece 1 ay hapis yattığı bir ülkede (soyadı kalkavan) vahşi kapitalizmin daha vahşisinin yaşandığı bir ülkede insanlar tabiki müdahale etmez yaptığınız insan onuruna yakışan ama insanın değerinin olmadığı ülkemize lüks bir hareket yinede Allah razı olsun  sizden.
burutekin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alwaysloser » 20 Tem 2008, 01:23

ben bikere kavga gördüm hemen aradım o ara ara sokaktan polis çıkmıştı
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti Hataylı » 20 Tem 2008, 11:13

Evet insanlarımız robotlaştı.Duyguları yok.Ben 52 dairelik bir apartmanda oturuyoum.2 yıl önce tayin dolayısıyla geldim.Hane sayısı köyümdekinden fazla ama köyümün sıcaklığı yok.Kapıdaki karşılaştığım birkaç kişi hariç hepsi yabancı gibi davranıyor.Kısaca maddiyat insanımızın, insanlık duygularını kaybettirdi.Toplum ne kadara kalabalık olursa olsun yanlızız.Durum bu olduğu için o kavgaya müdahale edilmedi diye düşünüyorum.Neme lazım veya bana dokunmayan yılan bin yaşasın anlayışı'dır.
Hataylı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gurdal07 » 20 Tem 2008, 13:41

hocam polisler böyle kavgalara ufak tefek şeylere hiç karışmak istemiyor hatta bilerek yolu uzatıyorlar polisten medet ummayacaksın yani ya çevredekilerden yardım alcaksın yada kendi başının çaresine bakcaksın bende kapının altında ve bagajda sopa taşıyorum ha serserilik olsun diyemi HAYIR! çok zorda kaldığımda kullanmak için 
bugüne kadar kullanmadım inşallah hiç kullanmam
Kullanıcı avatarı
gurdal07
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 20 Tem 2008, 13:48

Ben pek karışmam.Aslında ayırmak isterim ama kim vurduya gidebilirsiniz..

Geçtiğimiz ayların bir tanesinde bir caddede arkadaş beni bekliyordu.Baktım yol kavgasına tutuşmuşlar..Ben de arkadaş işin içinde olunca dayanamadım ayırmaya kalktım.ama benden başka da pek birini göremedim.Ben bizim arkadaşa vuran kişi bir boğazladım.:S Adamı itekledim.O sırada arkadaş vurmuğu çaktı tabi diğerine..Tabi sonradan farkettim, adamın elinde bıçak varmış..Ya beni o anda bıçaklasaydı.......

Hayatımda hiç yapmadığım bir şeydi..Az daha sakata geliyorduk :)
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti 34SCU59 » 20 Tem 2008, 13:59

şu türkiyede kimin ne oldugu belli değil..Onun için kimseye karısmamak gerek tabi kimseyi tanımıyorsun diyede alttan almürüşlerak devamlı olmuyor o yuzden herkese kazasız belasız sürüşler
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti derude » 20 Tem 2008, 14:38

haklısınız, aslında karışmamak  lazım!...

kim vurduya gidebiliriz...

umarım birgün, bizim gibi düşünenlerin muamelesiyle karşılaşmayız.

derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 20 Tem 2008, 14:41

YENİ KONU AÇMIYORUM, BAŞIMDAN GEÇEN OLAYA BAKIN......

bilenler bilir, ayaş yolu kapalı, bütün fatih, sincan hattı eryaman içinden ilerliyor. bende migrosun ordaki kavşaktayım. bekle allah bekle trafik durmuyor ki ana yola çıkayım. bi boşluğunu buldum, sağ şeritte boşluk yakaldım ama öyle hızlı geliyorlar ki, bende sağa çevirip aceleyle ana yola çıktım, araba dönmedi.

sol şeride doğru kaydı, meğer sesini bile duymadım patinaja kalmışım direksiyondan anladım, haliyle yolun sol tarafındaki aracın önüne lööök diye çıktım, adamda saolsun(!) vurmadı, bir broadwaydi. ama epey korna selektör yaptı, sağ şeride geçip yol verdim ama it gibi özür diliyorum... arabada 5 kişiler....

camdan sarkıp bana bağırıyor birisi napıyoon sen, manyaak, ama zenci rapçiler bile bu kadar çok özür dileyemezdi... ya abi oldu kusura bakma ne yapayım dedim, hala yan yana gidiyoruz, yok olmuyo...

önümü kestiler. sol çektim kaçmaya çalışıyom ama trafik nafile gidemiyomda. yavaşladım bari onlar trafiğin akışına göre mecburen geçsin gitsin diye... başarılı da oldum...

3. etap köprüsüne doğru gidiyorum kavşağın oralar, bunlar durmuş yolu kesmiş. bende mecburen arkalarına durdum, ama tırsmaya başladım. şimdi kaçıp ralli yapmanın alemi yok dedim. adamın biri elinde bira şişesiyle yürüyo üstüme, arabadayım inemedim bile, açtı kapıyı, ben dakikada 6500 devirde özür diliyip derdimi anlatmaya çalışıyorum, şişeyi salladı içindeki bira suratıma döküldü, adam leş gibi kokuyor, elini son anda tuttum kafamı parçalayacaktı, arabadan biri daha indi geldi....

buraya dikkat,

elinde desert eagle var, hiç kafama doğrultmadı ama yan yan gösterdi, leş gibi rakı kokuyor. bende ama abi yok artık dedim, bu esnada yoldan oluk oluk araba akıyor tabi... kimsenin umrunda değil, şikayetçide değilim, ben olsam bende durmazdım Smile

neyse şöfor indi, o içmemiş belli, tamam bu kadar yeter binin lan arabaya dedi, banada sende dikkatli sür yavaş git ulan dedi, kapıyı bir çarptı suratıma, arabanın sol taraf havaya kalktı...

yaa  babacanlar, ne müthiş bir hayat tecrübesi yaşadım, çok şey öğrendim, siz sakın durmayın böle durumlarda, bi an hayatım film şeridi gibi gözlerimin önünden geçti.

tek hatırladığım araç kayseri plakaydı o kadar, rengini bile unuttum...

çok büyük şeyler yaşadım şu genç yaşımda, ilk defa biri silah çekti bana. yaşadığıma dua edip polisi aklıma bile getirmedim, sizden başka kimseyede anlatmıyorum.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti gurdal07 » 20 Tem 2008, 14:49

vaybe çok ilginç

usta altında fabia var alt edemedinmi dandik brodway i ya sende var ya
Kullanıcı avatarı
gurdal07
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 20 Tem 2008, 14:51

abi trafiği görsen tam iş çıkışı, eryamanın içinden sincan geçiyo... hemde ralliye girip kaza yapmaktan korktum, bu kadar abartacaklarını düşünmedim, gider özür diler elini öperim affederler sandım. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti gurdal07 » 20 Tem 2008, 15:54

ama hakkaten baltayı taşa vurmuşun ya sen git o kadar arabanın içinden eli silahlı magandaların önüne çık LOL 
Kullanıcı avatarı
gurdal07
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 20 Tem 2008, 17:03

sorma yav, nerden denk geldi, o kadar özür dilesem sana bana sarılır öpersin gözlerin dolar...

ama adam çekmiş kafayı...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti aytekin041 » 20 Tem 2008, 18:00

geçmiş olsun .. 
aytekin041
CLASSIC
CLASSIC

İleti umutkubat » 20 Tem 2008, 18:14

[quote="hakanerdogan"]sorma yav, nerden denk geldi, o kadar özür dilesem sana bana sarılır öpersin gözlerin dolar...

[/QUOTE]

Hakan kardeşim çok geçmiş olsun, mahalle aralarına girsen rahatlıkla atlatabilirdin aslında.
umutkubat
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Ankara
Arabanız: 2014 Octavia Elegance 1.6 TDI DSG

İleti by wodoo » 20 Tem 2008, 18:21

[quote="hakanerdogan"]sorma yav, nerden denk geldi, o kadar özür dilesem sana bana sarılır öpersin gözlerin dolar...

[/QUOTE]

çok geçmiş olsun !
bende artık arabaya babamdan gizli meşhur ali haydar koycam gerçi eli silahlı adama ne kadar etkili olabilir o bile şüpheli, ama daha fazlasını yapamıyorum bu yaşta ne yapalım Angry
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: Astra GSİ

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir