ÖSS Tercih dönemi hakkında

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ÖSS Tercih dönemi hakkında

İleti hakanerdogan » 23 Tem 2008, 23:33

aramızda öğretmeninden öğretim üyesine, öğrencisinden mühendisine, çalışanına kadar pek çok çeşitli daldan abilerim var. size sadece danışmak, fikirlerinizi almak babında bir kaç şey soracağım.

kendimden bahsedeyim. 8 yıl kolejde okudum, orta derece ingilizcem var (upper intermediate). liseyi cağaloğlu anadolu da hazırlık sınıfı dahil almanca okudum. orta derece almanca bilirim.
dile meyilim çoktur. (sonradan ankaraya geldim)

kısacası soracağım şu ki; Gazi iktisadi ve idari bilimler fakültesinin programları hakkındaki fikirleriniz.

benim istediğim Uluslararası ilişkiler ve  iktisat. ama ikisi arasında kaldım. uluslararası ilişkilerin ikinci öğretimi ve iktisat kesin oluyor. ikici öğretimi araştırdım, diploma aynı diploma, ders aynı ders. haftasonlarını da 2 dil yapmak için kurslarda değerlendireceğim.
elbette mühim olan benim ne istediğimdir ama bu iki bölümün artıları eksileri nedir ne değildir, hangi dalda çalışır ne iş bulur...

her türlü fikre açığım.

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti 34SCU59 » 23 Tem 2008, 23:54

abicim konuna saygı duyar....aynı konuda bende soru sormak isterim...kardesim anadolu lisesi raylı sıstemler teklonojısı mezunu polislige basvurmak istıyor ama ne yapacagını ne ben ne de ailem bilmiyoruz akıl verirseniz allah rızası ıçın ıyı olur....HAKAN ABİCİM SAYGILAR TEŞEKKÜR EDERİM....

NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti hakanerdogan » 24 Tem 2008, 00:02

öss sonucuna göre polis meslek yüksekokuları var, oralara gitmesi lazım. bakayım bir... 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ilk aşk » 24 Tem 2008, 00:02

ben de size birşey söyleyeyim babam oku dedi okumadım keşke okuyup doktor -mühendis -öğretmen -mimar olsaydım ahhhhhhhhh kafam ahhhhhhhhhhh  Wacko
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 24 Tem 2008, 00:04

[quote="34 SCU 59"]

abicim konuna saygı duyar....aynı konuda bende soru sormak isterim...kardesim anadolu lisesi raylı sıstemler teklonojısı mezunu polislige basvurmak istıyor ama ne yapacagını ne ben ne de ailem bilmiyoruz akıl verirseniz allah rızası ıçın ıyı olur....HAKAN ABİCİM SAYGILAR TEŞEKKÜR EDERİM....

[/QUOTE]

http://www.polisolmakistiyorum.com/

burayı bi incelet bakiyim.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 24 Tem 2008, 00:06

Günlerdir beklenen oldu ve öss sonuçları açıklandı  polis
olmayı düşünen arkadaşlarımız PMYO (Polis Meslek Yüksek Okulu) sınavı
için şimdi neler yapmalı, hangi yolu izlemeli bilgi için haber
başlığına tıklayınız (Yorumlarınızı bekliyoruz)

Öss sınavının açıklanması ile birlikte adayları ayrı bir heyecan sardı,pmyo  sınavını
düşünen arkadaşlarımıza bir nebze olsun rehber olmak amacıyla neler
yapmaları gerektiğini şöyle bir özetleme gereği hissettik.
PMYO
başvuru şartlarında da açıklandığı gibi ÖSS 1. Bölüm herhangi puan
türünden 200 ve üstü ham puan almış olmak gerekiyor, tabi ki Emniyet
teşkilatı görev malülü ,şehit  eş ve çocuklarında bu sınır 160 ham puan almak,

ÖSS
den istenen puanı alan adaylarımız polis akademisinin resmi internet
sitesinden ön kayıt yaptırmaları gerekmektedir, ön kayıtlar  öss  sınavının açıklandığı tarihten 2 gün sonra yani 14 temmuz  pazartesi günü başlayacaktır,polislik (pmyo) sınavı ön kayıt için tıklayın 

Daha sonrasında ise adayların polis okullarına bizzat başvurarak  mülakat
sınavlarına girmeleri gerekmekte ve burada başarıla olan adaylar daha
sonrasında sınav giriş kartı il birlikte yazılı sınava girmeleri
gerekmektedir.yazımızı devamında mülakat tarihi ne zaman, pmyo sınav
tarihi ne zaman gibi sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Şahsen Başvuru ve Evrak Teslim Tarihleri: 21-29 Temmuz 2008 (27  Temmuz Pazar hariç)

Başvuru Ücreti: 20 Ytl (Havale Ücreti Alınmayacak)

Başvuru Ücreti İçin Banka Hesap Numarası :Polis Akademisi Baskanlığı Doner Sermaye Đsletmesi Mudurluğunun Turkiye Halk Bankası Golbası Subesi/ANKARA 385-80000015 nolu hesabı 

Aday Değerlendirme ve Seçme Sınavı Tarihleri : 4-14 Ağustos 2008 (10 Ağustos Pazar hariç)

Yazılı Sınav Tarihi :14 Eylül 2008 (Ösym Başkanlığınca yapılacak)

Yazılı Sınav Ücreti : 30 Ytl

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti gurdal07 » 24 Tem 2008, 00:06

[quote="ilk aşk"]ben de size birşey söyleyeyim babam oku dedi okumadım keşke okuyup doktor -mühendis -öğretmen -mimar olsaydım ahhhhhhhhh kafam ahhhhhhhhhhh  Wacko[/QUOTE] çok emek istiyo çook
Kullanıcı avatarı
gurdal07
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umutkubat » 24 Tem 2008, 00:46

Hakan eğer tarihe, siyasete, politikaya, uluslararası sorunlara ilgin varsa Uluslararası İlişkileri okumak zevk verecektir sana. Gazi ikinci öğretimin normal öğretimden hiçbir farkı yok sadece harcı fazla ve hazırlık sınıfı yok yanılmıyorsam, son sene açılmışsa bilememBig%20smile. Ders saatleri desen hiçbir fark yok birkaç ders dışında çoğu gündüz oluyor. sormak istediğin başka bir şey olursa konuşuruz.
umutkubat
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Ankara
Arabanız: 2014 Octavia Elegance 1.6 TDI DSG

İleti hakanerdogan » 24 Tem 2008, 02:07

peki umut abi ben ingilizce ve almancayı ilerletip (her yaz ABD düşünüyorum) hafta sonlarını da dil amacıyla değerlendirmeyi.

gerçekten bi kapı açılır mı önümde? ailem bana biz seni başkent hukuka gönderelim dedik, sen istemedin, al şimdi o parayı gözüne sok!!! demesin ben bu yazdıklarımı hakkıyla yaptıktan sonra?

açıkcası uzun ince bir yola girdim gibi, afedersiniz it gibi saldırmayı düşünüyorum.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti alwaysloser » 24 Tem 2008, 02:14

hayırlısı olsun kardeşlerim
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti hakanerdogan » 24 Tem 2008, 02:39

eyvallah abim.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti umutkubat » 24 Tem 2008, 02:49

[quote="hakanerdogan"]peki umut abi ben ingilizce ve almancayı ilerletip (her yaz ABD düşünüyorum) hafta sonlarını da dil amacıyla değerlendirmeyi.

gerçekten bi kapı açılır mı önümde? ailem bana biz seni başkent hukuka gönderelim dedik, sen istemedin, al şimdi o parayı gözüne sok!!! demesin ben bu yazdıklarımı hakkıyla yaptıktan sonra?

açıkcası uzun ince bir yola girdim gibi, afedersiniz it gibi saldırmayı düşünüyorum.
[/QUOTE]

Hakan dilinin olması çok iyi bir avantaj,sana tavsiyem sakın dili ihmal etme, KPDS ve TOEFL den iyi puanlar alırsan bunlar sana avantaj olarak geri döner, ayrıca işin KPSS boyutu var maalesef uluslararası ilişkilerde aldığın dersler yeterli gelmemekte.KPSS yi kazansan bile daha sonra kurum sınavları var sonra mülakat. Özel sektör hakkında birşey diyemeyeceğim ama pek okuduğun bölümle ilgili iş bulma şansı yok. Bu konuda benden daha çok bilgi sahibi arkadaşlar bilgi verecekdir. 

Hukuk kısmına gelince birazda senin ne istediğine bağlı Hukuk sağlam bir bölüm ve KPSS ye girmene gerek yok. Adli ve İdari yargı sınavi adı altında iki sınava giriyorsun.(Avukatlık garantisini unutmamak lazım) Bu sınavlarda öyle basit sınavlar değil. okulu bitirdikten sonra başarılı olmak istiyorsan çok çalışmalısın kendini çok iyi geliştirmelisin.
umutkubat
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 24 Tem 2008, 02:54

özel düşünüyorum abi ya, iki dil öğrenmeyi, kendimi harab etmeyi göze almışım. biri iş versin artık...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti umutkubat » 24 Tem 2008, 02:56

sen daha şimdiden böyleysen bide beni düşün ne haldeyimBig%20smile
umutkubat
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 24 Tem 2008, 02:59

[quote="umutkubat"]sen daha şimdiden böyleysen bide beni düşün ne haldeyimBig%20smile[/QUOTE]

valla ne demek istedin anlamadım abi LOLLOL
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti umutkubat » 24 Tem 2008, 03:06

[quote="hakanerdogan"] [quote="umutkubat"]sen daha şimdiden böyleysen bide beni düşün ne haldeyimBig%20smile[/QUOTE]

valla ne demek istedin anlamadım abi LOLLOL
[/QUOTE]
hemen düzelteyimEmbarrassed, daha şimdiden bu kadar telaş varsa sende okul bitince vay haline, sudan çıkmış balık gibi oluyor insanSmile
umutkubat
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 24 Tem 2008, 03:08

bizi bu hale düşüren sistem utansın falan dermişim Big%20smile
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti umutkubat » 24 Tem 2008, 03:09

[quote="hakanerdogan"]bizi bu hale düşüren sistem utansın falan dermişim Big%20smile [/QUOTE]

LOLLOLLOL
umutkubat
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir