Lasik Ameliyatı Hk.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Lasik Ameliyatı Hk.

İleti LiLPlayya » 01 Ağu 2008, 14:44

Arkadaşlar ben bi kaç gün önce muayene için özel bir göz hastanesine gittim. Sol 3.15 Sağ 4.00 derecelere kadar yükselmiş mix astigmat denilen göz kusuru bulunuyor. Gözlük veya lens kullanmayı sevmediğim için halkımızca göz çizdirme denilen operasyonuna uygun olup olmadığımı sordum biraz test edildi ve uygun olduğu saptandı. Ama doktoru biraz sıkıştırdım mix astigmat olduğum için %15-20 ihtimalle yine gözlük kullanmaya ihtiyaç duyabileceğimi söyledi. Şimdi ameliyat için sadece arayıp randevu almam gerekiyo ama çok tedirginim. Acaba aranızda bu ameliyat geçiren arkadaşlar veya eşi dostu bu ameliyattan olan arkadaşların düşüncelerini alabilirmiyim?

LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti atikker10 » 01 Ağu 2008, 14:54

kayınbiraderim yani ömer hoca geçirmişti gözlüğünü attı ama ne nasıl tam bilmiyorum.

atikker10
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BaTeRRiiSStt » 01 Ağu 2008, 14:57

Arkadaşım var aynı iş yerınde calısıyoruz istanbul taksimde özel bir hastanede o dediğiniz amelıyatı oldu gözlük dereceleri 4 civarıydı. amelıyattan 1 sene sonra tekrar gözlük kulanmaya basladı gecen gün sordum 1,75 olmuş gözleri. amelıyat pek bir işe yaramadı yani.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti sainz » 01 Ağu 2008, 15:08

Geçenlerde 75 yaşındaki kayınvalidem için de laserle katarakt ameliyatı olur demişler. Biraz araştırınca, bu ameliyatın, 60 yaş üzerinde pek de başarılı olmadığını öğrendik. Bir kaç farklı hastaneye daha gitmeni öneririm. Nedense "başarısız olur" diyenine denk gelmedim ben. Hele bir doktor yapalım dedi ama kendisi gözlük kullanıyordu, hepten gıcık oldum.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti agros » 01 Ağu 2008, 16:20

bizim iş yerinde de bir bayn vardı bayaa bi araştırdı o. sonunda vazgecti. bu ameliyatı belirli bir süre sonra tekrar yaptırmak gerekiyormuş ve ameliyat olmadan önceki halinden daha kötü duruma gelebiliyormuş göz. yine de yanlış yönlendirmek istemem. ben kendim vazgectim ameliyat olmaktan...
Kullanıcı avatarı
agros
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: 2011 Toyota Corolla 1.33 Comfort Dual VVT-i

İleti hakanerdogan » 01 Ağu 2008, 16:23

valla karar senin tabi. ben bu sene gözlük kullanmaya başladım. her iki gözümde 0.50 miyop. hangi göz doktorunu gördüysem şişe dibi gözlük takıyordu. hiç biride ameliyat olup göz çizdirmemiş. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti kemaI » 01 Ağu 2008, 16:29

Benimde sol 1,00  sağ 1,50 miyop astigmat.  7 ay gözlük kullandım, 2 aydırda lens kullanıyorum. Çizdirmeyi düşünmüyorum. Yani pek geçmişi olmayan bir tedavi metodu. Gelecekte ne gibi hasarlar doğurur bilemiyorum. Bence riskli, göz bu başka bişeye benzemez.
kemaI
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti FWD » 01 Ağu 2008, 16:32

Geçmiş olsun dostum.
FWD
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 01 Ağu 2008, 18:14

[quote="hakanerdogan"]...ben bu sene gözlük kullanmaya başladım. her iki gözümde 0.50 miyop. hangi göz doktorunu gördüysem şişe dibi gözlük takıyordu. hiç biride ameliyat olup göz çizdirmemiş.  [/QUOTE]

0.50 ise sakın o gözlüğü takma. Bana da doktor 0.50 verdi ilk gözlüğü ve "dinlendirici" olduğunu bir seneye kadar çıkarabileceğimi söyledi. 3.5-3.5' e kadar çıktı. Şu anda 2.75-2.75 numara gözlük kullanıyorum.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti lazianke » 01 Ağu 2008, 18:27

ben miyop 6 numara gözlüğü attım ama bu göz meselesidir. bence birkaç yere daha muayene olun bana kormea kalınlığınız  wavefronta uygun deyip daha çok para almaya kalktılar ama  daha önceki muayeneme dayanarak reddetim ve lasik oldum. şimdi memnunum hamdolsun...

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti hakanerdogan » 01 Ağu 2008, 20:55

[quote="sainz"][quote="hakanerdogan"]...ben bu sene gözlük kullanmaya başladım. her iki gözümde 0.50 miyop. hangi göz doktorunu gördüysem şişe dibi gözlük takıyordu. hiç biride ameliyat olup göz çizdirmemiş.  [/QUOTE]

0.50 ise sakın o gözlüğü takma. Bana da doktor 0.50 verdi ilk gözlüğü ve "dinlendirici" olduğunu bir seneye kadar çıkarabileceğimi söyledi. 3.5-3.5' e kadar çıktı. Şu anda 2.75-2.75 numara gözlük kullanıyorum.
[/QUOTE]

aynen abicim, sürekli yanımda bulunduruyorum, sadece gözümü kısıp görmeye çalışacağım şeyler oluyor ya, o zaman takıyorum. mesela tv izlerken, araba kullanırken, ve bilgisayar gözümü yorduğunda takıyorum o kadar. normal yaşantımda gözlükle dolaşmıyorum asla.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ilk aşk » 01 Ağu 2008, 23:19

arkadaşlar biliyorsunuz mesleğim gözlükçülük size uzun uzun anlatmayacağım bir kaç örnek vereceğim ..... ameliyat yapan doktorlar neden gözlük kullanıyorlar onlar bilmiyorlar mı lasik ameliyatını mesela turgut özalın karısı semra özalın parası yok mu lasik olmuyor ..lasik ameliyatı olanlar kısa bir zaman sonra tekrar gözlük kullanacaklardır kullanmamaları imkansız örneğin gözü 5.00 numara olan birisi lasık olunca sıfırlanabilir ama 1-2 yıl sonra bu kişi tekrar gözlük kullanır 5.00 numara kulanmasa bile 1 numara kullanır . gözlükten tamamen kurtulmak yok sadece kullanacağın camın kalınlığını düşürüyorsunuz o kadar zaten gözlükçüye gittiğinizde inceltilmiş cam siparişi verince camınız zaten ince geliyor ...insan gözü kendiliğinden fosforludur karanlık bir yere girdiğinizde hiçbir şey göremezsiniz ama belli bir süre sonra yavaş yavaş az da olsa görürsünüz ama lasık olan insan aşırı karanlıkta bile gözü fosfor görevini görmüyor belki bu çok küçük bir ayrıntı ama lasık ameliyatının zararlarından bir tanesi ... aynı zaman da lasık ameliyatı olan bir insanda göz kuruluğu olma riski çok büyük ömrününüzün sonuna kadar göz yaşartıcı damla kullanmak zorunda kalabilirsiniz ...........bence lasık ameliyatı numarası çok büyük olanlar için zorunlu olarak yapılmalıdır örneğin gözü 15 numara -20 numara olanlar için
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilk aşk » 01 Ağu 2008, 23:24

numarası yüksek olan bana cam siparişi versin incaltilmiş cam göndereyim maliyetine .özelden mesaj atın
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 02 Ağu 2008, 00:59

ya işte bak... adam gözlükçü... nice göz doktorları gördüm gözlük takıyodu şişe dibi gibi.

bilgiler için saol engin abi.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ilk aşk » 02 Ağu 2008, 01:01

[quote="hakanerdogan"]ya işte bak... adam gözlükçü... nice göz doktorları gördüm gözlük takıyodu şişe dibi gibi.

bilgiler için saol engin abi.
[/QUOTE]

her zaman hakanım Wink
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 02 Ağu 2008, 01:10

hatta bi geometri hocam vardı, gözlükleri temperli otobüs camı kalınlığındaydı. adam ameliyat olmuyordu. o da aynı şeyi söylüyordu. kaç gözlük doktoruna gittim hepsi ameliyat edelim diyor ama kendileri gözlük takıyor, bende şüphelendim vazgeçtim diyordu.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ilk aşk » 02 Ağu 2008, 01:25

hakanım sana bir tiyo at koluna bir çizik bir hafta sonra attığın çizik doğal olarak kapanır  gözde bunun gibi ...............
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 02 Ağu 2008, 01:30

ya tabi abi göz bu yanı mercek değil ki canlı bi yapı...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

Sonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir