Tatil (Facia) Hikayem !!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Tatil (Facia) Hikayem !!!

İleti Aykan DURAN » 07 Ağu 2008, 16:29

[quote="sainz"][quote="Aykan DURAN"]

Çok Geçmiş Olsun. Bizde yarın 3 Arkadaş Benim Favoritle Bodruma Gidiyoruz. Umarım Bir Sorun Çıkmadan Kazasız Belasız Geliriz.

[/QUOTE]

Her ihtimale karşı yanınıza yedek fan müşiri, bolca ve her değerdeki sigortalardan ve bir iki anahtar tornavida falan alın. Gözünüzü de hararet ibresinden ayırmayın.

Bir de küçük, etkili ama pek de akla gelmeyen iki adet ipucu:

1- Ola ki hararet yüksek seyrediyor, fan devreye girmiyor. Aracınızı güvenli bir yerde durdurun kaputu açın. Radyatörün altındaki fan müşirinin fişlerinden birisini çıkartın ve içindeki metal kısmı bir başka metale (mesela şarj dinamosunun vida uçlarından birisi) dokundurun.

Eğer bu durumda fan çalışmıyorsa sigortası atmış demektir. Sigortayı yenileyince çalışmaya başlayacaktır. Ancak sigortanın tekrar atma ihtimaline karşı temkinli olmalısınız. Sigortayı attıran neden tekrarlayabilir.

2- Ola ki hararet yüksek seyrediyor, fan devreye girmiyor. Aracınızı güvenli bir yerde durdurun kaputu açın. Radyatörün altındaki fan müşirinin fişlerinden birisini çıkartın ve içindeki metal kısmı bir başka metale (mesela şarj dinamosunun vida uçlarından birisi) dokundurun.

Bu durumda fanın pervanesi dönmeye başlıyorsa, müşir fana kumanda edemiyor demektir. Fan müşirinin üzerindeki, fişlerin takıldığı kısımları, ataş, iğne, ...vb. bir şeyle temas halinde olmasını sağlayın ve tekrar fişleri üzerine takın. Artık fanı direkt bağlamışsınızdır. Fan müşirden bağımsız olarak sürekli çalışacaktır. Bu en azından bir tamirciye veya servise kadar sizi götürebilir.

Yanımda yedek müşir var değiştirebilirim diyorsanız da fan müşirini sökebilmek için yanınızda 32 numara anahtar olması lazım.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Yalnız bu anlattıklarımı yaparken çok ısınmış bir motor ve ekipmanlarını bulacaksınız karşınızda. Ellerinizi yakmamak için çok dikkatli olun. Mümkünse eldiven tarzı bir şey giyin ellerinize.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Allah kazadan beladan korusun İnşaallah.

Güle güle gidin güle güle gelin İnşaallah.
[/QUOTE] Verdiğiniz Bilgiler için Teşekkür Ederim sainz önerdiğiniz şeyleride koyacağım birazdan çantamaWink

Aykan DURAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 07 Ağu 2008, 16:48

sigorta bulamıyorsan bile bir kaç cm tel al, attıkça sararsın. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti by wodoo » 07 Ağu 2008, 17:01

arkadaşlar iyi dilekleriniz için hepinize çok teşekkür ediyorum...
arabayı sanayiye götürdük bıraktık, komple motor reflekte olacak, ustamız toplamda ortalama 800 ytl dedi ama silindir kapağına bi taşlama yapıldı orda, çok inceldiyse oda değişecek diyo oda 250 ytl civarındaymış, yarın komple motor inecek, o zaman belli olacak ne olduğu, 3 güne çıkar dedi...
bu arada babaannemin durumuda gayet iyi...
hepinize tekrar çok teşekkür ediyorum...
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: Astra GSİ

İleti hakanerdogan » 07 Ağu 2008, 17:07

tamirden çıkınca en iyisi satıp kurtulmak olur bence. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti by wodoo » 07 Ağu 2008, 17:11

[quote="hakanerdogan"]tamirden çıkınca en iyisi satıp kurtulmak olur bence. 
[/QUOTE]

düzen tutarsa bineriz, ki ustamızda tutar dedi bi sorun çıkmaz dedi...
ama yinede ben satılmasından yanayım, satılırsa vectra yada felicia düşünebiliriz, hele bi çıksında, nasıl olacak bakalım...
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

İleti PİCK-UP » 07 Ağu 2008, 17:12

çook geçmiş olsun emre. Wink allah bir daha yaşatmasın
uzun yola çıkmadan önce keşke bir bakım yapsaydınız.
1: çok önemli hararet yaptırmayı önleyen tek şey antifiriz eksiik etmeyin heleki favo , formen lerde.
2: motor yagı değişimi motorunuzun durumu iyi deilse ince yagdan uzak durun uzmanlar 20-50 koyun diyor.
3: araçta mutlaka benzin olmalı rampa yerlerde motoru çok sıkıştırır lpg bu durumlarda benzin kullanın..

Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti by wodoo » 07 Ağu 2008, 17:14

daha öncede yazmıştım yola çıkmadan önce komple bakıma girdi araba, sadece fan kablosunun çıkması bu kadar olaya sebebiyet verdi...
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

İleti PİCK-UP » 07 Ağu 2008, 17:34

Embarrassed kus. bakma 
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti kadir_ » 08 Ağu 2008, 00:34

Bu ayvalıkta var birşey bende tatile gittim temmuzda başıma gelmeye kalmadı benimde silme akü bitti arka cam düştü ustada bulamıyorsun seninki daha kötü geçmiş olsun Babannenizede acil şifalar dileğimi iletiyorum iyi akşamlar
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti maozkan64 » 08 Ağu 2008, 00:52

Babaannenize geçmiş olsun, Allah sağlık sıhhat versin, inşaallah bir daha böyle bir durumla karşılaşmazsınız.

Octavia Collection 2004
Kullanıcı avatarı
maozkan64
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet Alaeddin ÖZKAN
Nereden: Kayseri
Arabanız: Octavia Collection 2004

İleti by wodoo » 08 Ağu 2008, 01:59

hepinize teşekkür ederim....
kadir_ abi evet gerçektende ayvalıkta bişey var ayvalığa girdik sorunlar başladı çıktık bitti Ouch
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

İleti demir_01 » 08 Ağu 2008, 02:17

[quote="kadir_"]Bu ayvalıkta var birşey bende tatile gittim temmuzda başıma gelmeye kalmadı benimde silme akü bitti arka cam düştü ustada bulamıyorsun seninki daha kötü geçmiş olsun Babannenizede acil şifalar dileğimi iletiyorum iyi akşamlar[/QUOTE]

yoksam ayvalıktakı tamırcıler allaha duamı edıyor ne var tatılıcının bırının arabası bozulsada bızı cagırsa dıe Big%20smileBig%20smileBig%20smile
demir_01
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti carey78 » 08 Ağu 2008, 02:30

çok geçmiş olsun walla onun stresi yetmiştir adama bende geçen hafta 10 günlüğüne akçay altınoluk'taydım,fabia ile gittim gezmek için ayvalığa edremite gidecektik iyiki gitmemişim lanetli yere,yoksa benım başımada bişeyler gelebilirmiş,tekrrdan çok geçmiş olsun hocam
carey78
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilk aşk » 08 Ağu 2008, 02:31

geçmiş olsun emre ........ben de seni bekliyordum yanıma uğrarsın diye halbuki başına neler gelmiş neler
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti by wodoo » 08 Ağu 2008, 02:35

[quote="ilk aşk"]geçmiş olsun emre ........ben de seni bekliyordum yanıma uğrarsın diye halbuki başına neler gelmiş neler [/QUOTE]

abi vallaha izmire gelmediğimize sonradan bin pişman olduk Dead
inş. seneye arkadaşlarla gelcez abi selçuğa o zaman görüşürüz... (arabayla değil Ouch LOL)
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

İleti ilk aşk » 08 Ağu 2008, 02:36

beklerim emre herzaman
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Fabia » 08 Ağu 2008, 11:11

Geçmiş olsun.
Fabia
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 9336 » 08 Ağu 2008, 14:52

Çok geçmiş olsun, babaannenize de acil şifalar dilerim.
[quote="by wodoo"]hepinize teşekkür ederim....
kadir_ abi evet gerçektende ayvalıkta bişey var ayvalığa girdik sorunlar başladı çıktık bitti Ouch

[/QUOTE]
Ayvalık ayvayı yedin den türemiş olmasın.LOL (Lütfen yanlış anlamayın, üzücü durumdan zevk aldığımdan değil biraz sizin neşenizi yerine getirebilmek anlamında böyle bir espri yaptım.)
Kullanıcı avatarı
9336
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Halil KANDEMİR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: OCTAVIA A4 (2005)

ÖncekiSonraki

Genel Sohbet ve Paylaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir