rafting buluşması....

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

rafting buluşması....

İleti raftboy » 21 Şub 2009, 19:16

arkadaşlar düzcede rafting buluşması yapabiliriz. şuan en uygun olan zaman. mart sonuna kadar. nisandan itibaren su seviyesi düşüyo. biz devamlı yapıyoz. çok zevkli. eğer talep olursa sahipleriyle görüşür gün belirleriz.

parkur 12 km. yaklaşık 2 saat sürüyo. biz yarışmada 52 dakikada bitirmiştik.

resimler:

takım lideri olarak başkan yardımcımızın elinden 2 ncilik kupamızı alıyorum.

ahanda ben :D

raftboy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti emre_tokay » 21 Şub 2009, 21:09

vallahi resimler cok güzel insanın gisip rafting yapası geliyor ama tecrübesizler için tehlikeli olmazmı ???
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre TOKAY
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: A4 Octavia Elegance 2004 (SATILDI) Felicia GLXi

İleti raftboy » 21 Şub 2009, 22:01

çok fazla tehlikesi yok. kask-yelek filan giyiliyo. ayrıca botta rehber olacak. emniyet kemeri filan da var. her seferinde büyük rapidlerde botu deviririz.
raftboy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 21 Şub 2009, 22:28

Çok hoş :) Yapılmalı aslında..

Ama ben yüzme konusunda sıkıntılıyım.Smile  suya düşersek ne olacak?Ouch
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti raftboy » 21 Şub 2009, 23:03

yelek var. suda batmıyon. iyi yüzücüde olsan o akarda yüzemezsin. suya sırt üstü yatacan. suya girmeden eğitimi veriliyo. suda panik yapma yeter. :)

raftboy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti room » 21 Şub 2009, 23:11

Çoruhta%20adrenalin%20%28yusufeli%29%20
Kullanıcı avatarı
room
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: metin
Nereden: Ankara
Arabanız: roomster 1.4

İleti room » 21 Şub 2009, 23:14

raftby resimlerin çok güzel, buda benden, her yaz bunu yaşıyoruz. bütün arkadaşlara tavsiye ederim.
doğayı sevenlere selamlar
Kullanıcı avatarı
room
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: metin
Nereden: Ankara
Arabanız: roomster 1.4

İleti yonetici » 21 Şub 2009, 23:17

Valla ben yaparım ama bu havada soğuk olmazmı o kadar ıslanıcaz. Benim soğuğa karşı hassasiyetim vardır pek duramam.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti raftboy » 21 Şub 2009, 23:28

suya girdinmi o heyecanla soğuğu hissetmiyorsunuz bile. :)
illa üşürüm derseniz sıvı vazelinler var. vücuda sürdünüzmü sıcak tutuyor. şahsen kasım-aralık-ocak ayındada yaptım. suyun soğukluğunu hissetmiyorsunuz...
raftboy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 21 Şub 2009, 23:34

Beni vazelin falan kesmez hissederim troid hormon yetersizliğim var her gün ilaç almazsam kış günü evde bile elim ayağım donar Smile Siz bu organizasyonu en iyisi yaza doğru bize tekrar hatırlatın.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti raftboy » 21 Şub 2009, 23:44

geçmiş olsun. sizin durum farklı. sizde yandan destek olursunuz. resim çekecek arkadaşta lazım. Wink
raftboy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 21 Şub 2009, 23:59

he bende anemiyim, ekimde altıma albay donumu giyerim, fanila üstüne tişört üstünede uzunkolumu giyerim içlik olarak, çorapsızda yatamam yaz-kış. annem hıyarlı baba gibi geziyon evde der, ev ahalisi kısakol falan duruyor evde. bende dayanamam soğuğa, ama yazın gelirim kiraz mevsimine denk gelmezse. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti yonetici » 22 Şub 2009, 00:07

[quote="hakanerdogan"] he bende anemiyim, ekimde altıma albay donumu giyerim, fanila üstüne tişört üstünede uzunkolumu giyerim içlik olarak, çorapsızda yatamam yaz-kış. annem hıyarlı baba gibi geziyon evde der, ev ahalisi kısakol falan duruyor evde. bende dayanamam soğuğa, ama yazın gelirim kiraz mevsimine denk gelmezse.  [/QUOTE]

Anemi olduğunuz tıbbi bir tespitmi çünkü bende ondan şüphelenerek gitmiştim. Doktor hanım askere gidicem evde bir şekilde sıcakta falan duruyoruz ama askere gidicem bakanım olmaz bir araştıralım 3-5 nöbetinde eğitim zaiyatı falan olmayım dedim. Erkeklerde anemi çok az rastlanır troiddir o dedi baktılar öyle çıktı. Mercimek tanesi kadar bir hap alıyorsunuz sonra soğuğa karşı dayılık yapabiliyorsunuz. Normalde hasta olmuşluğum birkaç senede birdir o ilacı almaya başladıktan sonra üşümüyorum diye dışarılarda yaka bağır açık gezdik üşütüp 2 sefer yattım LOL Şimdi sınırlarımı zorlamıyorum normal üşüyen insanlar gibi davranıyorum. Yinede yılların verdiği alışkanlıklar var eskiden beni çok üşüten şeylere hala tedbirli yaklaşırım suda bunlardan biri.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti hakanerdogan » 22 Şub 2009, 00:18

[quote="?"][quote="hakanerdogan"] he bende anemiyim, ekimde altıma albay donumu giyerim, fanila üstüne tişört üstünede uzunkolumu giyerim içlik olarak, çorapsızda yatamam yaz-kış. annem hıyarlı baba gibi geziyon evde der, ev ahalisi kısakol falan duruyor evde. bende dayanamam soğuğa, ama yazın gelirim kiraz mevsimine denk gelmezse.  [/QUOTE]

Anemi olduğunuz tıbbi bir tespitmi çünkü bende ondan şüphelenerek gitmiştim. Doktor hanım askere gidicem evde bir şekilde sıcakta falan duruyoruz ama askere gidicem bakanım olmaz bir araştıralım 3-5 nöbetinde eğitim zaiyatı falan olmayım dedim. Erkeklerde anemi çok az rastlanır troiddir o dedi baktılar öyle çıktı. Mercimek tanesi kadar bir hap alıyorsunuz sonra soğuğa karşı dayılık yapabiliyorsunuz. Normalde hasta olmuşluğum birkaç senede birdir o ilacı almaya başladıktan sonra üşümüyorum diye dışarılarda yaka bağır açık gezdik üşütüp 2 sefer yattım LOL Şimdi sınırlarımı zorlamıyorum normal üşüyen insanlar gibi davranıyorum. Yinede yılların verdiği alışkanlıklar var eskiden beni çok üşüten şeylere hala tedbirli yaklaşırım suda bunlardan biri.
[/QUOTE]

benimki ırsi, resmi kanıtlıdır, hormon bozukluğum yok. babamda da var aynısı ama kendisi ultra sağlam beslenen bir insan olduğu için pek benim kadar rahatsız olmuyor, ama soğuğa o da gelemez, arabada dikkatimi çeker, oda bende hep en sıcak ayarda gideriz ve yazın hiç klima kullanmayız. üşüdüğümüz yerde annem artistik yapar bize, ardahanlı alışık tabi Smile

türk hekimleri tiroitten dediyse yapacak bir şey yoktur, sebebi odur bence. benim görmediğim tedavi, yatmadığım GATA kalmadı çocukluğumda yook yookk yok... değişmedi bişey.

sizinkinin başka bir sebebide olabilir belki, demir eksikliğine bağlı da olabilir, bana ilk koyulan yanlış teşhis bu yönde idi ama bi halta yaramadı demir tedavisi, ve yapacak hiç bir şeyim yok kalın giyinmekten başka. mesela ne kadar çok yesemde yaramıyori kilo alamıyorum, tibbi değil ama ben anemiye bağlıyorum.

gerçek adı talasemi minor, majör olsa ölüyon zaten. benim kan hücrelerim sizlere nazaran %35-40 kadar daha küçük, hemoglobin testlerim ispatıdır........  ve ne zaman bir ufak şırınga kan versem tam 30 dk baygın yatarım, gözlerim gider. soğuğa, kan vermeye, suzuzluğa, açlığa en ufak bir tahammülüm yok, hemen gözüm kararır, sinir kat sayım artar.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti alpko » 22 Şub 2009, 00:44

[quote="mygokhan"]Çok hoş :) Yapılmalı aslında..

Ama ben yüzme konusunda sıkıntılıyım.Smile  suya düşersek ne olacak?Ouch

[/QUOTE]

can yelegin var, sirt ustu yatip ayaklarini suyun akis yonune uzatarak akip gideceksin, cok tehlikeli degil, ozellikle bogulma ihtimalin cok az, ama kayaliklara dikkat etmek lazim, kask kafanda olsa da yine de dikkat etmek lazim..
Gecen ay botta en az ben kurek cekiyorum diye benim bottan atmislardi:)) Tuna nehrinde yuzmekte zor oluyor :)
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpko » 22 Şub 2009, 00:48

Ayrica, Emir ve Hakan kardesime gecmis olsun, hic cevremde gormedim, ama zor olsa gerek.. Sifa diliyorum..
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ankaralı_06 » 22 Şub 2009, 01:52

raftboy ustam ben gelirim ayarlarsanız .<Severim bu tür sporları hiç yapmadım ama hevesim var
ankaralı_06
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti raftboy » 22 Şub 2009, 02:12

talep olursa elbette ayarlarım. kalabalık olmamız lazım. 2 bot olmalıyız. en az 12 kişi.
raftboy
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Buluşma & Organizasyon

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir