rafting buluşması....

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

rafting buluşması....

İleti ankaralı_06 » 22 Şub 2009, 02:18

hocam önümüzdeki 1 ay içinde olursa muhakkak  (ölmezde sağ kalırsak) gelirim.Ancak 1 aydan sonrakilere işim dolayısı ile katılmam mümkün olmayabilir

ankaralı_06
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 22 Şub 2009, 02:21

[quote="alpko"]Ayrica, Emir ve Hakan kardesime gecmis olsun, hic cevremde gormedim, ama zor olsa gerek.. Sifa diliyorum.. [/QUOTE]

Sağolun allah başkasına vermesin. Yine benim durumum Hakan'a göre baya iyi sayılır çünkü her gün kullandığım 50 tableti 1,70 TL olan bir ilaç ile sorunum çözülüyor. Oturduğunuz yerde el ve ayaklarınızın buz kesmesine razı olduktan sonra kullanmasanızda olur ama tavsiye etmem Smile Tek sorun bu hastalık tedavi olmazmış çok nadir hastada kendiliğinden düzelirmiş verilen ilaç sadece eksik troid hormonunu yerine koymak için ama eksikliğe neden olan soruna karşı bir tedavi edici etkisi yok zatende o sorunun nasıl ortaya çıktığını tıp henüz tam olarak çözememiş.

Eksikliğinde soğuğa hassasiyet, kilo alımı, sürekli yorgunluk, durgunluk belirtileri gösteriyor fazlalığında sıcağa hassasiyet, kilo kaybı, kalp çarpıntısı gibi etkiler gösteriyor. Diğer etkiler pek değil ama sıcak-soğuk hassasiyeti belirgin şekilde ortaya çıkıyor. Çevrenizde diğer insanlara göre soğuğa yada sıcağa fazla hassas davrandığını düşündüğünüz yakınlarınız varsa doktora görünmelerini tavsiye edebilirsiniz. Özellikle kadınlarda daha yaygın görülen bir rahatsızlıkmış.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti alpko » 22 Şub 2009, 02:35

[quote="?"][quote="alpko"]Ayrica, Emir ve Hakan kardesime gecmis olsun, hic cevremde gormedim, ama zor olsa gerek.. Sifa diliyorum.. [/QUOTE]

Sağolun allah başkasına vermesin. Yine benim durumum Hakan'a göre baya iyi sayılır çünkü her gün kullandığım 50 tableti 1,70 TL olan bir ilaç ile sorunum çözülüyor. Oturduğunuz yerde el ve ayaklarınızın buz kesmesine razı olduktan sonra kullanmasanızda olur ama tavsiye etmem Smile Tek sorun bu hastalık tedavi olmazmış çok nadir hastada kendiliğinden düzelirmiş verilen ilaç sadece eksik troid hormonunu yerine koymak için ama eksikliğe neden olan soruna karşı bir tedavi edici etkisi yok zatende o sorunun nasıl ortaya çıktığını tıp henüz tam olarak çözememiş.

Eksikliğinde soğuğa hassasiyet, kilo alımı, sürekli yorgunluk, durgunluk belirtileri gösteriyor fazlalığında sıcağa hassasiyet, kilo kaybı, kalp çarpıntısı gibi etkiler gösteriyor. Diğer etkiler pek değil ama sıcak-soğuk hassasiyeti belirgin şekilde ortaya çıkıyor. Çevrenizde diğer insanlara göre soğuğa yada sıcağa fazla hassas davrandığını düşündüğünüz yakınlarınız varsa doktora görünmelerini tavsiye edebilirsiniz. Özellikle kadınlarda daha yaygın görülen bir rahatsızlıkmış.
[/QUOTE]

Bende de troid bezleri dedikler T2 cok hizli calisiyor diye kilo alamiyordum, bu sekilde belirmisti doktorlar carbimazol diye bi ilac kullandim 1 hafta sonra tekrar kan testinden sonra ilaci kesmemi soylemislerdi.. Evet triod bezi normalden biraz daha fazla calisiyormus fakat abartilacak kadar degilmis.. demek ki ben de hizli calisan o bez sende az calisiyor ya da o hormonlar daha az..   ama isin ilginc tarafi ben de soguyu pek sevmiyorum, hatta soguga karsi direncsisim..
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 22 Şub 2009, 03:22

Emir abi seninki pek anemi değil gibi. biliyorsan Hemoglobin değerini söyler misin?

Alp abi iyi dileklerin için teşekkür ederim.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti emre_tokay » 22 Şub 2009, 15:29

Vallahi açıkcası gelmek isterim ama benim şöle bi sorunum var Butik otel ve restoran işletmesi olduğu için genelde benim işlerim hafta sonu oluyor ve sanırım bu aktivite hafta sonu olur ve bu durumda benim gelişim son anda belli olabilir.
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre TOKAY
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: A4 Octavia Elegance 2004 (SATILDI) Felicia GLXi

İleti yonetici » 22 Şub 2009, 18:31

[quote="hakanerdogan"]Emir abi seninki pek anemi değil gibi. biliyorsan Hemoglobin değerini söyler misin?

Alp abi iyi dileklerin için teşekkür ederim.
[/QUOTE]

Benimki zaten anemi değil troid hormon yetersizliği. Kan değerlerim normal fakat ihtiyacım olan hormonu her gün almazsam dakikadaki kalp atışım düşüyor (tansiyon normal) ve buda vücudun uç noktalarına giden kanı azalttığından el, ayak, burun vs gibi yerler donuyor.

Neyse konuyuda çok taciz ettik dağıtmayalım fazla Wink
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti hetepe » 24 Şub 2009, 12:01

Herkesin kendince bir sorunu var anlaşılan, bende de troid kaynaklı kilo alamama sorunu var, kimseye duyurmayalım, hastalıklı site demesinler...Dead
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti alpko » 24 Şub 2009, 12:05

[quote="hetepe"]Herkesin kendince bir sorunu var anlaşılan, bende de troid kaynaklı kilo alamama sorunu var, kimseye duyurmayalım, hastalıklı site demesinler...Dead[/QUOTE]

yukarida yazmistim aynisini bana demislerdi bunun icin carbimazol diye bi ilac var, ama sonradan baktilar ki sorun bu degilmis..  millet kiklo vermeye cabaliyor, bazilari da almaya.. ama kilo alamama sorunu daha da kotu, daha da zor, zira zaman zaman is performansi dusebiliyor.. 
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 24 Şub 2009, 13:40

Kesinlikle haklısın, bir de bizim kilo sorunu nedense başkalarının da sorunu oluyor.
Her karşılaşmada '' sen bayağı zayıflamışsın? hayırdır? ''  gibi dialoglardan bayıldım artık.

Adamın her gördüğünde biraz daha zayıfladıysam o zaman şimdiye kadar ölmüş olmam gerekmez mi?Dead Big%20smile
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti alpko » 24 Şub 2009, 13:47

[quote="hetepe"]Kesinlikle haklısın, bir de bizim kilo sorunu nedense başkalarının da sorunu oluyor.
Her karşılaşmada '' sen bayağı zayıflamışsın? hayırdır? ''  gibi dialoglardan bayıldım artık.

Adamın her gördüğünde biraz daha zayıfladıysam o zaman şimdiye kadar ölmüş olmam gerekmez mi?Dead Big%20smile
[/QUOTE]

:) bi de sey var, ya yemek ye biraz bu ne hal... :)) adamin yediginin yarisini yiyiyor halbuki :)
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Buluşma & Organizasyon

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir