DİYARBAKIR/MARDİN SKODA BULUŞMASI

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

DİYARBAKIR/MARDİN SKODA BULUŞMASI

İleti femur_28 » 11 Kas 2009, 23:13

ARKADAŞLAR DİYARBAKIR'DA DA GÖZLEMLERİME GÖRE SKODA KULLANAN ARKADAŞLARIMIZ ÇOĞUNLUKTA. BİR HAFTA SONU BULUŞMAYA NE DERSİNİZ. SİZLERLE BİR TARİH BELİRLEYELİM GAZİ KÖŞKÜ'NDE BULUŞALIM CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM.MARDİN'İN YAKIN OLAMSI NEDENİYLE MARDİN Lİ ARKADAŞLAR DA DAVETLİDİR.

femur_28
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpino » 11 Kas 2009, 23:27

çok merak ettiğim yerler aslında ama bir türlü fırsat olmuyor. işim gücüm olmasa atlar gelirim ankaradan.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti WXW » 11 Kas 2009, 23:39

aynen..diyarbakır ı bilirim de mardin i hiç görmedim
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan
Nereden: Ankara

İleti femur_28 » 11 Kas 2009, 23:41

ARKADAŞLAR BEKLİYORUZ. SURLARIYLA, KEBABIYLA, CİĞERİYLE MEŞHUR DİYARBAKIR'A
femur_28
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tolga_kaan_ » 12 Kas 2009, 00:33

Şu an Nusaybinde askerlik görevimi yapıyorum. Sn. Gn. Kurmay Başkanımız Org. İlker BAŞBUĞ'un   bayramda ziyaret ettiği karakolda.  Nusaybini - Mardini - Diyarbakırı görmüş birisi olarak yazıyorum. Batıda ikamet eden bir insan olarak (Sakarya)   bende  gitmeden önce  Diyarbakırı çok farklı algılıyordum taa ki  gidip görene kadar. Gerçekten  tahminlerimin  çok ötesinde  güzellikte  biryer. Gelişmiş bakımlı  şehir planlaması  düzgün. İnanın  yaşadığım yerin güzelliğini sorguladım. Çok aktif bir hayat var Diyarbakırda. Ofis dedikleri bir yer var hele akşamları   İstanbulu aratmaz. Görmeden  önyargılı  davranmayın bence.

Mardinden  bahsedeyim biraz   şehir  iki farklı yerde  kurulmuş  Yenişehir  güzel   yüksek katlı bakımlı binalar. Bakımlı temiz yollar. Eski şehir tam bir nostalji birkaç resim ekliyorum bakarsınız. Sıtkı usta tatlısı ve   Selim usta  kaburgası çok meşhur :)

Nusaybine gelince  küçük bir yer  adeta  kaçak mal cenneti   piyasada   500 TL olan bir malı burda çok rahat  250 ye alırsın. Halkın geçim kaynağı tamamen kaçakçılık olmuş. Çarşısında  eski dökük araba göremezsiniz  tam bir  laguna  ve transit connect cenneti  her köşede mutlaka birkaçtane var.

(resimler  telefon ile çekildiklerinden  kaliteleri kötü idare edin artık )

1. resim Mardin Eskişehirden Aşağıdan

2.  resim   Yukarıdan  genel görünüş

3.  resim   Mardin eskişehir çarşı   tam  merkezi.

4. resim  farklı açıdan...

tolga_kaan_
CLASSIC
CLASSIC

İleti RAZOR10 » 12 Kas 2009, 01:37

imkanım olsa bende gelmek isterimi diyarbakır istanbul ankara yozgat kastamonu vs.. bu ülke hepimizin.. yapabiliyosanız yapın abicim buluşmanızı çokta güzel olur
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti C@GL@R » 12 Kas 2009, 01:44

elazıg maraş adıyaman malatya diyarbakırı vs..doğuyu mutlaka görmelisiniz insanları sıcak ve yardımsever..birkere elazıgda motosikletli bir adama adres sordum adam şimdi siz onu bulamazsınız deyip beni takip edin dedi 20 km bizim için gideceği yolun tersine gitti istanbulda şurda burda olsa adam tarif bile etmez..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti RAZOR10 » 12 Kas 2009, 01:50

[quote="caglarkrbyk"]elazıg maraş adıyaman malatya diyarbakırı vs..doğuyu mutlaka görmelisiniz insanları sıcak ve yardımsever..birkere elazıgda motosikletli bir adama adres sordum adam şimdi siz onu bulamazsınız deyip beni takip edin dedi 20 km bizim için gideceği yolun tersine gitti istanbulda şurda burda olsa adam tarif bile etmez..
[/QUOTE]
waybe ne insanlar war, istanbulda bazı büfelerde (merkezi yerlerde) camlara lütfen adres sormayınız diye yazı yazmışlar
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti C@GL@R » 12 Kas 2009, 01:59

[quote="RAZOR10"]
[quote="caglarkrbyk"]elazıg maraş adıyaman malatya diyarbakırı vs..doğuyu mutlaka görmelisiniz insanları sıcak ve yardımsever..birkere elazıgda motosikletli bir adama adres sordum adam şimdi siz onu bulamazsınız deyip beni takip edin dedi 20 km bizim için gideceği yolun tersine gitti istanbulda şurda burda olsa adam tarif bile etmez..
[/QUOTE]
waybe ne insanlar war, istanbulda bazı büfelerde (merkezi yerlerde) camlara lütfen adres sormayınız diye yazı yazmışlar
[/QUOTE]

gerçekten mi ilkkez duyuyorum ne insanlar var ya
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti RAZOR10 » 12 Kas 2009, 02:15

[quote="caglarkrbyk"]
[quote="RAZOR10"]
[/QUOTE]
[/QUOTE]

[/QUOTE]
kadıköyde 2 büfede gördüm, üsküdar da 1 büfede
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti MEGAN » 12 Kas 2009, 02:48

[quote="RAZOR10"] [quote="caglarkrbyk"] [quote="RAZOR10"] [quote="caglarkrbyk"]elazıg maraş adıyaman malatya diyarbakırı vs..doğuyu mutlaka görmelisiniz insanları sıcak ve yardımsever..birkere elazıgda motosikletli bir adama adres sordum adam şimdi siz onu bulamazsınız deyip beni takip edin dedi 20 km bizim için gideceği yolun tersine gitti istanbulda şurda burda olsa adam tarif bile etmez.. [/QUOTE]
[/QUOTE]

[/QUOTE]
kadıköyde 2 büfede gördüm, üsküdar da 1 büfede
[/QUOTE]
Dünyada İnsan varmışşş...!
-Skoda Octavia A5 1.6 FSI //
-34 EU 8105
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: PEUGEOT 307 1.6//MAKYAJLI ALP BEYAZI // 34 EU 8105

İleti hdoner » 12 Kas 2009, 10:18

Ben siirtte gorev yapan memurum mardini ,batmanı,diyarbakırı iyi biliyorum kaç kez dicle otomotive gittim imkan olsaydı giderdim.Ciddi ciddi diyarbakırda çok skoda var.Bi ara demiştim foruma katılan olsa epey kişi çıkar diye .İnsanlık konusuna gelince aslında özü iyi olan çok insan var ben bikeresinde trafik kazası yaptım yapılan yardımı hiç bi yerde goremzdım aynı sekilde geçen arabam yolda kaldı kaç araba durdu yardım edelimmi diye.Şimdi gelin burda bi köye selam verin  sizi tanımasalr bile yemek verir yatırrılar,bunu başka nerde yaparlar? dediklerim %100 doğru olan yaşanmış şeylerdir.neyse hepınıze ıyı gunler.....
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti yusufbyz » 12 Kas 2009, 12:38

diyar-ı bekir medeniyet buluşmasının başkenti..... köklü mezopotamya ve anadolu kucaklaşmasının gerçekleştiği mekan. islam ve anadolu medeniyetlerinin buluştuğu mekan. 30 yakın sahabi mezarı. köy yaşamı ile büyükşehir yaşamının buluştuğu mekan. + ile - uçların buluştuğu mekan. gezmeden, yaşamadan, görmeden, tatmadan, acımadan, hissetmeden, sevmeden söz sözlemenin yeri değil. urfa, mardin, batman, diyarbakır, antep yazın oralardaydım. kaynaklarından su içtim, havasını soludum. boşaltılmış köyler gördüm, acıları hala duvarlarındaydı yıkılmış evlerin. verimli ovaların kullanılmadığını gördüm, akıp giden dicleyi, fıratı gördüm, yıllardır ezilen halkı gördüm, 4 çocuğu öldürülmüş (dağda ve askerde) anayı gördüm konuşma hislerini kaybetmiş, balıkçılardan bakır aldım, kurukahve çektirdim, baharatın yüz çeşidini kokladım. mardinde kiliseye ve medreseye gittim,  ulu camide namaz kıldım, gazi köşkünde gaziyi yad ettim............  velhasıl bu ülkeden bir parçada buluşmak tan daha doğal ne olabilirki. keşke imkan olsada gelebilseydim diyarbakır buluşmasına...
yusufbyz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 12 Kas 2009, 12:46

Doğudaki insanımız gerçekten çok misafirperverdir..Erzincan'da 1 sene kaldım.Halkı çok iyi ve saygılı..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti mavi06 » 12 Kas 2009, 21:06

Diyarbakırda oldukça fazla skoda var. Özellikle Fabia. Bu forumda tanıştığımız biri ile Dicle Otomotivde denk gelmiştik. Gazi Köşkü için plan yapıyorsak bunu soğumadan yapmalıyız. Birbirimizi tanırsak en azındna hangi usta iyi hangi ustaya gidilir, ne yaparız konuşuruz. Bir çay içeriz fena mı?
mavi06
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Diyarbakır
Arabanız: Fabia 1.4 TDI Ambiante (2007)

İleti femur_28 » 15 Kas 2009, 15:49

DİYARBAKIR'DAKİ FERDİ DEN BAŞKA SKODA KULLANICISI YOK MU FORUMDA ...
femur_28
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti C@GL@R » 15 Kas 2009, 18:55

[quote="femur_28"]DİYARBAKIR'DAKİ FERDİ DEN BAŞKA SKODA KULLANICISI YOK MU FORUMDA ...[/QUOTE]

vardırda üye olarak yoktur siteye üye olmadanda herkes istediği bilgiye ulaşıyor site yöneticileri neden bunu engellemiyor nerde çokluk orda ... olduğu içinmi 5 kayıtlı kullanıcı yazıyor 80 ziyaretci diyor alt listede..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Buluşma & Organizasyon

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir