KARBÜRÖTÖR SORUNU

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

KARBÜRÖTÖR SORUNU

İleti recebov » 10 Mar 2010, 02:52

ARKADAŞALAR FELİCA 96 ARAÇIM VAR 7 SENEDİR KARBÜRÖTÖR TEMİZLENMEMİŞ BENZİNE ATINCA ARAÇI ÖKSÜRE TISKIRA ÇALIŞIYO AYAĞIMI GAZDAN ÇEKİNCE DURUYO BENZİNDE SORUN YOK. DEDİM GAZ AYARINDA SORUNMU VAR GAZCI GÖRDÜ VE BU ARACI KARBÜRÖTÖRCÜYE SEVK ETTİ ADAM 70 İŞCİLİK 30 DA MALZEME DEDİ.BENZİN FİLİTRESİNE BAKINCA CAMUR OLMUŞ GÖZÜKÜYO SORULARIM ŞUNLAR.

1- FİYAT PAHALIMI.

2- KARBURÖTÖR KAÇ YILDA TEMİZLENİR.

3- KARBÜRÖTÖRÜN PİS OLDUĞUNU NERDEN ANLARIZ.

4. BENZİN FİLİTRESİNİ TEMİZLEMEKLE 1 SENE DAHA İDARE EDERMİ.

5- BENZİN FİLİTRESİ ARACIN KAPUTU ACINCA BEYAZ İCİNDE AZ BENZİN OLAN KÜCÜK     KAPMI GÜLMEYİN 4 AYLIK ŞÖFÖRÜM.

6- BİR ARAKDAŞ BENZİN FİLİTRESİNİ RESİMLE GÖSTERSİN.

7 - VİTES TAKIMI KAÇPARA ARACIN ALTINDA UZUN BİR DEMİR ORADADA ARIZA VAR TAMİRCİYE DEDİM PARCANIN ADI NE VİTES TAMİR TAKIMI DEDİ.60 TL MİŞ O ÖYLE DEDİ SANIRIM BENİ KAZIKLAYACAKTI.

8- FİK,İRLERİ AKILLARI VE BİLGİLERİ İÇİN HERKESE TEŞEKKÜR EDER BÜTÜN YORUMLARI OKUYUP ONA GÖRE HAREKET EDECEM.ADAM GİBİ YORUM YAPIN BENİ TAMİRCİLERE KAZIKLATMAYIN.Tongue

recebov
CLASSIC
CLASSIC

İleti sainz » 10 Mar 2010, 10:36

2- KARBURÖTÖR KAÇ YILDA TEMİZLENİR.

Periyodik bakımlarda temizlenmesi en sağlıklısıdır.

3- KARBÜRÖTÖRÜN PİS OLDUĞUNU NERDEN ANLARIZ.

Aracın gidişinden, tüketimin artmasından anlayabilirsiniz.

4. BENZİN FİLİTRESİNİ TEMİZLEMEKLE 1 SENE DAHA İDARE EDERMİ.

Fren ana merkezin yakınındaki filtreden bahsediyorsanız, yenisi 2-3 lira birşey. KArbüratörün üzerindeki saydam olmayan beyaz kaptan basediyorsanız, o benzin dinlendirme ünitesidir. Temizliği de karbüratör temizliği sırasında yapılabiliyor diye biliyorum.

7 - VİTES TAKIMI KAÇPARA ARACIN ALTINDA UZUN BİR DEMİR ORADADA ARIZA VAR TAMİRCİYE DEDİM PARCANIN ADI NE VİTES TAMİR TAKIMI DEDİ.60 TL MİŞ O ÖYLE DEDİ SANIRIM BENİ KAZIKLAYACAKTI.

O uzun demirde ne gibi bir arıza var, önemli olan o.

Eğer vites kolunda fazla boşluk gibi bir şikayetiniz varsa, alttaki 3-5 liralık plastik burç değiştiğinde halledilebiliyor.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

Buluşma & Organizasyon

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir