Benzini Protesto Edelim mi ?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Benzini Protesto Edelim mi ?

İleti unknown1 » 08 Mar 2011, 00:24

Arkadaşlar bakın benzin 4 lirayı geçti.Devletimizi uyarmazsak nerden bilecek canımızın yandığını.

Vovosçulara helal olsun.Engelleyenlerede yazıklar olsun.

Ben skoda fun clup olarak İstanbulda eylem veya protesto çağrısında bulunuyorum.

Acil durum araçlarının en az kullandığı yer olarak İstanbul da köprülerden birinde.Trafikk yavaşlatma veya trafiği durdurma eylemi yapabiliriz.

Veya başka şekilde bunu yapabilirz.Örneğin kadıöy rıhtımda 15 20 skoda sahibi kontak kapatıp karton veya çarşafa yazdığımız benzine zamma son ( siyasi içerik içermeyen) bir pankart ile sesimizi duyurabiliriz.Veya başka fikri olan varsa buyursun.Ben çalışmaz ve borç öderken bu protestoya 30 liralık benzin ayırabiliyorsam herkez ayırabilir diye düşünüyorum.

Polis bizlere eylemcilere yaptığı gibi tekme tokat giremez.Her nekadar güçlü olsalarda önce uyarılma hakkımızı veriyorlar Türkiye de.Uyarıdan sonra bir otoparkı istila edip basın açıklaması yapabiliriz. Veya başka şekilde.

Bu anarşik bir olay değil hak aramaktır.Siyasi bir içerik içermiyor.Sadece istek belirtiyoruz.Aynı zamanda belki bu fikir ford reno opel honda gibi fun sayfalarınıda harekete geçirir.
Hakkımızı alamasakta oturduğumuz yerden memleket kurtarmaktan iyi birşey yapıp hakkımızı aramış oluruz.

Sizler ne diyorsunuz?

unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: unknown
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: unknown

İleti forman37 » 08 Mar 2011, 00:52

Ben Varımm...suan aracım km de 50 kurus yakıyo ve her yanan damlada canım bıraz daha acıyo kendı devletımız bızı acık acık düdüklüyo..lpg ye gectım suan allaha sukur benzıne gore çok çok ıyı sehır ıcı 26 kurus yakıyorum ..ama arada gazada zam yapıyolar yakında lpg de 3 lırayı gecerse asıl ısyan o zaman çıkar benzınlıklerı ateşe vermeye baslarız artık bılmıyorum bu işin sonu allah sonumuzu hayır etsın..
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti syossett » 08 Mar 2011, 03:37

Arkadaşım Ümitcan.. yanlış konu açmışsın... Bize göre değil :D mesela, arabanız ile en hızlı kaç km gittiniz, mahalle maçı yapalım mı.. yada cama film yapıştırdım sizce nasıl , şu an ne dinlemekteyiz gibilerden konu açmış olsa idin, bak kaç yanıt geliyor.. 8-) elbette duyarsız kalmamak gerek ama ne yazık ki, tepki gösteren yok.. Benzini sadece araçlarında maliyet olarak algılayan çok malesef :? ben zaten ıkı senedir çok çok gerekmedikçe binmiyorum . Ancak iş olduğu zaman malzemeleri taşımak için kullanıyorum . UÇUK ve KORKUNÇ bir rakam bu ..inanılmaz bir fiyat ama malesef üzerimize ölü toprağı serpilmişçesine susuyor, duyarsız kalıyoruz. Bakın yetkililerden indirim için tek kelime çıkmıyor ama, aynı orantıda bizlerden de ses çıkmamakta.. Bence en güzel eylem, mumkun olduğunca yakıt almamaktır. Bakın satışlar % 20 düşmüş ama bu düşüş, almamaktan değil, ALA-MA-MAKTAN kaynaklanıyor.Elbette petrol üreten bir ülke olmadığımız için akaryakıt pahalı olacak ama 4.11 e de ne diyeceğimi bilemiyorum , terbiyesizce bir söz yazmamak için kendimi zor tutuyorum . LPG kullanıyorsunuz ama aslında o da ucuz değil... sadece benzine göre ucuz yoksa bir cazibesi yok lpg nin.... az yakalım derken , motor ve bazı aksamların da ömrü kısalmakta.. Biz bu şekilde yaşamayı haketmiyoruz ama bize bunu layık görenleri de Yüce Allah' a havale ediyorum..Saygılar...
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit

İleti e144552 » 08 Mar 2011, 08:30

Bu tarz konular daha önce de açıldı, tartışıldı. Yok benzin almayalım, yok şunu yapalım. Arkadaşlar bu iş kolay bir iş değil, bilmem kaç milyon tüketicinin olduğu bir piyasada 20-30 kişi ancak zamanına ve parasına yazık eder.
Oturman mümkünse ayakta durma, yatman mümkün ise, oturma!
Kullanıcı avatarı
e144552
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: OCTAVIA 1.4 TSI Elegance

İleti Henien » 08 Mar 2011, 08:56

Ümit söylediğin mantıksız değil ama cevabı bu forumda alamazsın. Bırak eylem yapmayı, mangal yapalım dedik Ankara 8 kişiydik. İstanbul onu bile bulamadı....
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti hetepe » 08 Mar 2011, 09:23

Protesto edelim de polis copla düşmana saldırır gibi saldırsın bize...Pekeke eylem yapınca bişey yok; işçi, köylü, memur, öğrenci gibileri yapınca vatan haini....
Yazıklar olsun...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti unknown1 » 08 Mar 2011, 09:31

Verdiğiniz cevapların herbiri birbirinden güzel.Çok ama çok teşekkür ederim.Nekadar aciz olduğumuzu tek tek okurken bir okadar hançer saplandı sanki yüreğime.Haklısınız belkide.Bu güzel millete deveye diken diyeceksin sanırım.

Bunda korkulacak ne varki.Olmayacak yanını yazsınlar birlikte düşünelim.Şimdiden teslimmi ettik hürriyetimizi.Bravo doğrusu.

Buraya cevap yazmaya bile korkanlar olduğunu ve erkeklik taslamakta geride kalmayacaklarınada eminim.

Olmaz diyorsanız olmaz yazma lütfunda bulunsanız.Saygı duyulcak fikriniz olduğunu düşünürüm.Ama bir çok kişi şimdiden teslim olmuş düşünemez duruma gelmiş.

Çok yazık.

Şuan bi favorit bir felicia sahibi varım , yapalım diyor. Eylemi ben yapmıyorum sadece bizlere fikir veriyorum.
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti unknown1 » 08 Mar 2011, 09:39

hetepe yazdı:Protesto edelim de polis copla düşmana saldırır gibi saldırsın bize...Pekeke eylem yapınca bişey yok; işçi, köylü, memur, öğrenci gibileri yapınca vatan haini....
Yazıklar olsun...

Abim abim hasklı abim.Bilir abim.

Ozaman dayak yemiyecek birşey yapalım.Bu iş okadar büyümedende hallolur.Örneğin arabanın arkasına ve ön yolcu kısmını kaplayacak benzin zammını istemiyoruz vb yazılar konur.Kadıköy meydanında dit dit dit gezeriz.Köprüde sağ şeritte dit dit dit gezeriz.Merak etmeyin bizim halk cesur olmadığı kadar meraklıdır.Ben 19 yaşındaki kardeşimi bile getirmeyi düşünmüştüm.Onun sloganıda hazır.Araba kullanmayı öğrenmek istiyorum.Sessiz eylem bile olur.Kontak kapatırsın.Numaradan itersin.Gazetecilere 5 dk değişik bir görüntü sunarsın.Polis gelir dağılın lan der.Arkadaşlar falanca yerde filanca yerden gidiyoruz dersiniz.Bizi destekleyen halkımızın alkışı dersiniz.Müzik açarsınız aheste aheste yol alırsınız. vb vb

En azından uyarılma hakkını ülkemizde polis birkerede olsa veriyor.

Ama bak istanbuldan bir Allah kulu yazmıyor. :) Belkide bu millete müstehak
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti alirıza » 08 Mar 2011, 10:27

Benzini protesto edemessin kardeşim .Bizlerde kraldan çok kralcı varken protesto edemessin.Bakın benzin 10 tl de olsa (keşke) kimseden gık çıkmaz. Biz burada zamları protesto için birşeyler yapalım dedik, ama olmadı. Yahu zamlardan muzdarip olan canı acıyan azınlıkta kaldık .İnsanlar hayatlarından memnun.Zamları can siperane savunanları gördükçe insanlıgımdan utandım .Zamları bizlere reva görenlere karşı haksızlık yaptıgımızın farkına vardık. Artık bu siteyi sadece araçlarda ki sorunları ve çözümlerini ögrenmek için kullanıyorum..Çok fazla da duyarlı olma arkadaşım , sadece moralin bozulmakla kalır .Sinirlerin laçka olur . Boşver.
alirıza
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ali rıza
Arabanız: 2005 tdi fabia 1

İleti unknown1 » 08 Mar 2011, 10:58

alirıza yazdı:Benzini protesto edemessin kardeşim .Bizlerde kraldan çok kralcı varken protesto edemessin.Bakın benzin 10 tl de olsa (keşke) kimseden gık çıkmaz. Biz burada zamları protesto için birşeyler yapalım dedik, ama olmadı. Yahu zamlardan muzdarip olan canı acıyan azınlıkta kaldık .İnsanlar hayatlarından memnun.Zamları can siperane savunanları gördükçe insanlıgımdan utandım .Zamları bizlere reva görenlere karşı haksızlık yaptıgımızın farkına vardık. Artık bu siteyi sadece araçlarda ki sorunları ve çözümlerini ögrenmek için kullanıyorum..Çok fazla da duyarlı olma arkadaşım , sadece moralin bozulmakla kalır .Sinirlerin laçka olur . Boşver.

Cevap yazsalardı bir fikirden dolayı olmaz deselerdi düşünceleri var derdim.

yazık yazık. Benden sonra bir yürek çıktı
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Melih » 08 Mar 2011, 12:03

hetepe yazdı:Protesto edelim de polis copla düşmana saldırır gibi saldırsın bize...Pekeke eylem yapınca bişey yok; işçi, köylü, memur, öğrenci gibileri yapınca vatan haini....
Yazıklar olsun...

Çok doğru vatandaş bu tip bir protestoya girse aynen VATAN HAİNİ olur. Çok değil 2 sene önce arabamı Ankara dan alıp, hatta Ulus' ta bir noterde satış işlemi bittikten sonra hemen depoyu fulledim. Tarih 10.02.2009 95 oktan kurşunsuz benzinin fiyatı 2,87 TL. Bugünkü tarih itibariyle 4,16 TL oldu aynı benzin. O zaman ankaradan tam hatırlamıyorum Eskişehir' e babaocağına 30 TL gibi bir fiyatla gittiğimde iyiki 1,2 motor Fabia almışım dedim. Ama şu an bunlar hayal oldu. İki yılda sadece benzine gelen zam oranı neredeyse %50 yi buldu. Vay bizlerin haline. Arabamı çok seviyorum ama artık satmayı düşünmeye başladım bile. Hafta sonu gezmeye gitmeyi planlıyordum ama gitmeyeceğim a.q. (Nokta) Ha bu arada memlekette enflasyon falan yok nereden çıkartıyorsunuz bunları...
DOĞRU SENDELER AMA YIKILMAZ...
Kullanıcı avatarı
Melih
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Melih
Nereden: Aydın
Arabanız: Toyota/Corolla/1,33/2012

İleti LiLPlayya » 08 Mar 2011, 12:08

Protesto işe yaradığını varsayalım. Fiyatları geri çektiler diyelim(ki hükümet %67 lık bir vergiden feragat etmez) Bu sefer başka bir şeyden ittireceklerdir. Bu işin kaçarı yok arkadaşlar. Her türlü işlerini görür bunlar. Resmen isyana teşvik ediyorlar. Sabır testi gibi :|

Olay budur. Taklacı medya : http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2011/02 ... ibya_zammi

(bkz: 23 şubat 2011 benzin zammı)
(bkz: 13 ocak 2011 benzin zammı)
(bkz: 28 aralık 2010 benzin zammı)
(bkz: 24 aralık 2010 benzin zammı)
(bkz: 8 aralık 2010 benzin ve mazot zammı)
(bkz: 6 mart 2010 benzin zammı)
(bkz: 23 şubat 2010 benzin zammı)
(bkz: 22 ekim 2009 benzin zammı)
(bkz: 21 ekim 2009 benzin zammı)
(bkz: 14 ekim 2009 benzin zammı)
(bkz: 23 ağustos 2009 benzin zammı)
(bkz: 13 ağustos 2009 benzin zammı)
(bkz: 11 ağustos 2009 benzin zammı)
(bkz: 10 ağustos 2009 benzin zammı)
(bkz: 8 ağustos 2009 benzin zammı)
(bkz: 6 ağustos 2009 benzin zammı)
(bkz: 3 ağustos 2009 benzin zammı)
(bkz: 1 ağustos 2009 benzin zammı)
(bkz: 27 temmuz 2009 akaryakıt zammı)
(bkz: 24 temmuz 2009 akaryakıt zammı)
(bkz: 21 temmuz 2009 akaryakıt zammı)
(bkz: 17 temmuz 2009 akaryakıt zammı)
(bkz: 15 temmuz 2009 akaryakıt zammı)
LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti syossett » 08 Mar 2011, 12:58

Hala benzinin sadece aracı olanları alakadar ettiğini düşünen çoğunluk oldukça istediğimiz kadar protesto edelim yararı olmaz. Açıklama yapan yok, medya desen, bir cümle ile bahsediyor, muhalefet dediğin nanay ... zor be kardeşim.. :( :x
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Arabanız: Favorit

İleti unknown1 » 08 Mar 2011, 13:25

Ayıp bize be.Baknız 80 lerde hangi görüş olursa olsun biz demişti.Şimdi herkez ben diyor.Tabi onların arabası yok beninden onlara ne, ülkü ocağı kapanmış solcuya ne halk evi kapanmış sağcıya ne hak ediyoruz abicim.
Şehide küfürü
Atamıza küfürü
sırtımza yükü
ruhumuza hakareti
onursuzluğa makumiyeti
dalga geçilmeyi
polisten dayak yemeyi
dünyanın en koyun millet ünvanını(new times) ünvanını

hak ediyoruz.Allah boşuna bu hale getirmiyor bizi.

Ümitlerimle birlikte Millet sevgim Vatan sevgimin aksine tükeniyor.Halısınız ne gerek var.Siz octavia nıza binin roomaster nıza binin gezin.Benzin sizin canınızı alamayanlar kadar yakmıyor.

Vakti zamanında dağdan inenleri protesto eden subaylara özenen ancak okadar cesur olmayan diğer subayların aksine bende aldım mavi beremi spor ve üstün hizmet taktirimi gittim askerlik şubesine.Bunları geri alın dedim dilekçe ile.Albay otur sakin ol vs biraz sohbetten sonra.Bir dilekçe daha aldı.Dilkeçeyi kaldırdığı dosyada yanlız olmadığımı görmüştüm.Ne değişti hiçbirşey.Ama haksızlık karşısında beni sırat köprüsünde destekleyecek bir dilekçem var.
Yunanlara helal olsun diyelim bir çocuk öldü diye pıolise hayatı zehir ediyorlar.
Türklere yazıklar olsun bir çocuk öldü diye konuşana ölürsün sus diyorlar.

Hadsizliklerim için şimdiden af ola.

Saygılar
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti berkin » 08 Mar 2011, 19:25

Ümit sonuna kadar seni destekliyorum ve hertürlü eylem için yanında 2 skoda olacagını unutma . Ben ve babam .
Asıl sorun halkımızın maaaaalesef cahilligi . Ben fabrikada bas bas bagırıyorum benzin 4 tl oldu diye adam arabası olan düşünsün diyebilecek kadar at gözlüklü. Benzinin pahalı olması demek hayatında o nispetçe pahalı olması anlamına gelir . adamlar bunu düşünemecek kadar aciz . yıl 2001 dolar 1.65 tl, petrol 170$ türkiyedeki benzin 1.86 tl . yıl 2011 dolar 1.63 tl petrol 130$ benzin 4.13tl . işte rakamlar . herşey hemen hemen aynı peki bu aradaki fark neden . demem o ki bizim alım gücümüz %130 düşmüş 2001 yılına göre .
Geçen gün maliye bakanı ntv de açıklıyodu onu yapamazlar hesaplıyo fln . bunu yapamazlar hesaplıyo .
o kadar aradım düşüremedim .bide benzini hesaplatacaktım ne diyecekti acaba .patronlardan alamadıkları vergileri biz zaten paşa paşa ödüyoruz akaryakıt ile . o yüzden hükümetin bi sorunu yok .

polis olayına gelince gerçektende haklı haksız ayrımını yapmıyor . gücü yettigine dayak . hiçbişeyi protesto etmicen halinden memnun olacan o zaman senden iyisi yok . hımm bide 3 çocuk yapacaksın 670 tl ile geçineceksin .

(Arabamı satacam gemicik alacam . bitane tekne var ama olsun model yükseltme zamanı geldi.)

yazık çok yazık . bazen ATATÜRK 'ün gençlige hitabesini okuyorum gözlerim doluyor .

saygılar
Kullanıcı avatarı
berkin
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: YILMAZ HATİP
Nereden: Kocaeli
Arabanız: YETİ 1,6 TDİ ELEGANCE GREENLİNE MATO KAHVE

İleti unknown1 » 08 Mar 2011, 20:41

Teşekkürler Yılmaz Hocam.

Desteğin için sağ ol. Senden iki araba benden birtane Mustafa hocam eetik 4 araba.

Belki baban gelmek istemeyebilir.Normaldir.Adam Kocaeli den gelecek bizim İstanbul lular kontapı açmaya korkuyor demek.Olsun bir kaç kişi daha gelirse olay tamamdır.Skoda club olarak değilde bir gurup arkadaş olarak bu işi yapmış oluruz belkide.

Sözde vatan sevenlere inat gerçek vatan sevenler.
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti balarest » 08 Mar 2011, 20:54

bunun ıcın kıtlesel bır olgu sart yanı ılk olarak sosyal paylasım sıtelerı uzerınden gercekten aracına keyfı bınenler olarak faalıyete gecırmek gerek sımdı kamuya hıtab eden bırısne bunu dıyemessınzı ferdı olarak kullanları toplu tasımaya belırlı surelı yonlendırmek sanırım daha yapıcı olur gıbıme gelıyor
balarest
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kayseri

İleti unknown1 » 08 Mar 2011, 21:01

Ben ördek omak yerine örnek olmayı düşünmüştüm.Vosvosçular misali.Hata etmişim.İstanbul kayıtlı üyeleri rahatsız ettim hiç bir konuya yazmaz oldular nedense.

Benim 19 yaşındaki kardeşimi getirecektim mesela onun üzerindeki yazı araba kullanmayı öğrenmek istiyorum olcaktı.Benim üstümdeki yazı hastaneye arabayla gitmek istiyorum olcaktı.Gibi gibi.dedim ya hata sanırım.Zengini yumurtasının sıcaklığıyla ilgileniyor fakiri ayaklarının sıcaklığıyla ilgileniyor.Siyasi parti veya sivil toplum örgütlerine öneride bulunsan örgüt olarak yapılmasa bile toplanır 15 20 kişi hemen başlar protestoya.Büyüklerimizin büyüklüğü artık saçının renginde kalmış.
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

Sonraki

Buluşma & Organizasyon

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir