Benzini Protesto Edelim mi ?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Benzini Protesto Edelim mi ?

İleti unknown1 » 08 Mar 2011, 21:03

Zaten admin görseydi konuyu dondururdu heralde :)

unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: unknown
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: unknown

İleti berkin » 08 Mar 2011, 21:09

selcukbaglar yazdı:bunun ıcın kıtlesel bır olgu sart yanı ılk olarak sosyal paylasım sıtelerı uzerınden gercekten aracına keyfı bınenler olarak faalıyete gecırmek gerek sımdı kamuya hıtab eden bırısne bunu dıyemessınzı ferdı olarak kullanları toplu tasımaya belırlı surelı yonlendırmek sanırım daha yapıcı olur gıbıme gelıyor

söylediklerinde ve düşüncelerinde haklısın fakat 5 kişi toplu taşıma kullansan yine aynı paralara gelir ve zaman kaybın cabası . Bugn metrobüs veya karşıdan (avrupa) asya ya gelmek 5 kişi için hiçde ucuz degil . Uzun yolu hiç saymıyorum . Gebzeden didim geçen yaz 60tl idi . yani benim didime gitmem 180tl .
Zaten ben 180 tl lik benzinle didime gidebiliyorum ne geregi var yollarda otobüsle ugraşmaya .

Demem o ki Türkiyede toplu taşımada ucuz degil . Avrupada bakanı bile otobse binerken benim vekilim V12 mercedeslerle geziyo . Önce onlar feragat etsinler lükslerinden sonrasını zaten vatandaş geregini yapar . Ama hep vataşdaştan istemek artık kerizlik oluyo.
Kullanıcı avatarı
berkin
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: YILMAZ HATİP
Nereden: Kocaeli
Arabanız: YETİ 1,6 TDİ ELEGANCE GREENLİNE MATO KAHVE

İleti berkin » 08 Mar 2011, 21:12

umitcan yazdı:Zaten admin görseydi konuyu dondururdu heralde :)

Neden donduracak ki . Sadece arıza , bak yeni aldım ,şunu yaptırdım , bunu alsammı konularımı olacak bu forumda .En önemli olanı tartışıyoruz şu an araba yakıtı . Su ile giden araba yapsınlar, o araba markası forumunda hiç tartışmayalım bunları .:)
Kullanıcı avatarı
berkin
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti unknown1 » 08 Mar 2011, 21:21

berkin yazdı:

Neden donduracak ki . Sadece arıza , bak yeni aldım ,şunu yaptırdım , bunu alsammı konularımı olacak bu forumda .En önemli olanı tartışıyoruz şu an araba yakıtı . Su ile giden araba yapsınlar, o araba markası forumunda hiç tartışmayalım bunları .:)

Ben elektriklisinin projelendirmeye başladım.Bakalım kardeşim kimya müh. oalrak bir beceri sergilemek isteyecekmi :)

Yok abi su ile çalışan araç değilde bor çalışanı yapan mühendislerimiz ne oldu.Yaşamıyorlar bile.
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakand » 08 Mar 2011, 22:11

bu hükümet 2003 te iktidar olusundan bu yana benzine yapılan zam oranı %424.ama komik olan bişey varki bu adam halkı düzdükçe oy oranı artar oldu.sanırım mazoşist sapık eğilimlerimiz var.acı çekmeyi ezilmeyi kazık yemeyi seviyoruz halk olarak.deveye diken insana düzen yaranır diye boşuna dememiş atalarımız.
halkın %80 i koyun sürüsü olduğu sürece afedersiniz ama mıçımızıda yırtsak bu böyle sürüp gidecek.yinede tepkimizi koyalım.bende varım.
hakand
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)

İleti hakand » 08 Mar 2011, 22:13

umitcan yazdı:
berkin yazdı:

Ben elektriklisinin projelendirmeye başladım.Bakalım kardeşim kimya müh. oalrak bir beceri sergilemek isteyecekmi :)

Yok abi su ile çalışan araç değilde bor çalışanı yapan mühendislerimiz ne oldu.Yaşamıyorlar bile.

aman hocam naaptın?elektrikli otomobil falan çıkmasın.bide elektriğe %424 zammı kaldıramaz bu ülke.:)
hakand
CLASSIC
CLASSIC

İleti felicia_3437 » 08 Mar 2011, 22:27

ıyı hatırlıyorum formda gene böle bır konu aşılmıştı her kes 100 tl verse demiştim bır hurda arba alıp boğaz köprüsünün üzerinde ateşe verıyım demiş tim ya benzın zamına son yada her hafta bır arba sı gibi bir yorum yapmıştım ama ipleyen olmadı ümit kardeş
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Arabanız: FELİCİA LX

İleti berkin » 08 Mar 2011, 22:36

umitcan yazdı:
berkin yazdı:

kardeşin akü olayına el atsın bence . tüm teknolojiler yenilendi birtek akü teknolojisi yenilenmedi.Aküler araçlara uygulanır diye bence askıya alınıyor . tabiki rant sözkonusu herşeyde oldugu gibi.

Bu arada ümit sanırım meslektaş' ız . Bende elektrik bakım sorumlusuyum . Eger bu elektrikli araba konusunda yardım gerekirse elimizden geldigince zaman buldukça bende destek veririm .
inşallah bu hayata geçerde biz olmasakta çocuklarımız bunu yaşar ve böyle tartışmalara hiç girmezler .
Kullanıcı avatarı
berkin
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti berkin » 08 Mar 2011, 22:40

hakand yazdı:
umitcan yazdı:
berkin yazdı:

aman hocam naaptın?elektrikli otomobil falan çıkmasın.bide elektriğe %424 zammı kaldıramaz bu ülke.:)

Bu gidişle o da olur . Türkiye nükleer santrale mecbur durumda şu an . Satın alma doğalgaz ile elektrik üretiyoruz. Yani taşıma suyla degirmen döndürüyoruz .Yakındır elektrige zam haberleri .
Kullanıcı avatarı
berkin
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti unknown1 » 09 Mar 2011, 00:16

Hakand Üstadım valla haklısın.Şimdi otogaz mutfak tüpünün doğal gazın zamlanmasına sebep oldu.

Şimdi elektrikli araba yapmış olsak bile şarj ünitesi öyle ahım şahım bir enerji harcamaz.

Ama herşeye kılıf biçen devletimiz bunada bir çare bulur elbet.Elektrik zamlanır muhtemelen.Yahu Irak a elektrik satan biziz. Elektriğimiz gene pahalı.Adamlar savaştan çıktı be.Elektrik su bedava.Devlet elektriği kesildiği için jenaratör parası veriyorlar sadece.

Adamlar savaştan çıktı taksiciye benzin gene çok ucuz.Vergi kavramı yok zaten devlet oturmadığı için.Bunların vergi alması gerekirken.Bizim halimize bak ya.
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti unknown1 » 09 Mar 2011, 00:20

Berkin ustam kocali üniv. bir okulunda doç.yard tanıdığım var.Tübitaktan devlet seveliği yüzünden ayrıldığını söylüyor.Tanışmamız nerdeyse köylümüz olması ve okulda olmam vasıtası ile oldu.
Bana öyle bir ayıp gösterdiki aklınıza inanamazsınız.Türkiye elektrik üretimini bedavaya yapabilecek bir cennet.Rüzgar enerjisi.Bu projeyi kabul ettiremediği için bütün gurup istifa etmiş.Yahu baika ülkede olsa el üstünde tutarlar be.
Şimdi elektrik kurumları özelleştirildi.Siteler kendi enerjisini üretebilir.Tesisin kurumu çok pahalı geldiği için halk bunu yapamıyor.Zaten bu üretimdende bir vergi alındığını öğrenmiştim.
Anlayacağın faydaya değil zarara gidiyoruz.

Bu arada hocam ben elektronik teknikeriyim.4 arkadaş düşünüyoruz.Biri motor sarmışlığı var.Bunu yapmayı ailelerimize rağmen yapmayı düşünüyoruz.Ancak trafiğe çıkaramazsak iptal edeceğiz.Zaten benim ayrı bir projem var patenti için başvurmayı bekliyorum.Havalar biraz belini doğrultunca.
Yarımına ihtiyaç duyarsam rahatsız ederim.Çok teşekkür ederim.

konuyu ayrıca açmıştım.Bu arada rüzgar enerjisini şarj için kullanabiliriz.İyi fikir geldi aklıma bak :)
www.skodam.com/genel-sohbet-paylasim/el ... 24312.html
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti unknown1 » 09 Mar 2011, 00:31

felicia_3437 yazdı:ıyı hatırlıyorum formda gene böle bır konu aşılmıştı her kes 100 tl verse demiştim bır hurda arba alıp boğaz köprüsünün üzerinde ateşe verıyım demiş tim ya benzın zamına son yada her hafta bır arba sı gibi bir yorum yapmıştım ama ipleyen olmadı ümit kardeş

Abim 100 lira fazla gelmiş demekki insanlarımıza.Nede olsa bizler birşeyler yapıyoruz.Tutarsa onlarda faydalanıcaklar.Tutmazsa zaten desteklemiyolar.Birde eğlence olacağız demekki.Sende katılmak ister misin?
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti unknown1 » 09 Mar 2011, 00:33

Mustafa ÖZCAN üstadım varım dedi
Yılmaz HATİP üstadım babam ile varım dedi.
Hakand Hocam varım dedi
M SELİM AKIN hocamdan cevap bekliyoruz
Ümit FİDAN olarak bende varım.

5 araba olduk şimdiden.M SELİM AKIN abim gelirse 6 oluyor.

Skoda forum bu kadar mıyız ?
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti berkin » 09 Mar 2011, 18:17

istanbul buluşması ve diyer aktivitelere göre düşünrsek en fazla 10 -12 olur . kötü rakam degil . Ama neden daha fazla olmasınki ? sonuçta herkesi ilgilendiren bi konu bu.
Kullanıcı avatarı
berkin
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti unknown1 » 09 Mar 2011, 23:24

Ya bırak abi.Bu halka herşey müstehak.
Bir kişiden iki araba bu adil mi olur.Heleki toplumsal duyarlılık konulu bir eylemde.Hiçte adil olmaz.
Basit örneklemeler yaptım.Ya biz yanlış düşünüyoruz yada millet.Onlar çoğunlukta olduğuna göre.Hatalı olanlar biziz sanırım.Neyse.

Düşündüm de Berkim hocam kim için protesto yapacağız ? Kim için uğraşıcaz ? Yada ne için ? Değer mi ?

Yok abi yok. Dedikleri doğru bana dokunmayan yılan yedi alemi soksun.Biz niye canımızı üzelim.

Yorum fikir belirten herkeze teker teker kendi adıma teşekkür ederim.

Benzin zammını boşverelim.Ben okadar fazla binmiyorum zaten.Akbilimde var.Arabaya mecbur olanlar düşünsün.
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti alpino » 09 Mar 2011, 23:32

hocam ben varım. protesto edelim. bundan uzun zaman önce bilgisayarda " bu araç dünyanın en pahalı benzinini kullanmaktadır" yazan logolar yapmıştım. bunları bastırıp lamine kaplatıp camlarımıza yapıştırabiliriz. ama eminim 2-3 kişiyi geçmez. çünkü biz yapalım dediğimizde birileri çıkıp diyecek ki peki bu devlet nasıl dönecek, vergi alınması lazım diyecek ve sen daha çok kızacaksın. koyunlaştırılmış sindirilmiş bu halkta artık gerçek anlamda bir tepki vermek imkansızlaştı.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti unknown1 » 09 Mar 2011, 23:41

alpino yazdı:hocam ben varım. protesto edelim. bundan uzun zaman önce bilgisayarda " bu araç dünyanın en pahalı benzinini kullanmaktadır" yazan logolar yapmıştım. bunları bastırıp lamine kaplatıp camlarımıza yapıştırabiliriz. ama eminim 2-3 kişiyi geçmez. çünkü biz yapalım dediğimizde birileri çıkıp diyecek ki peki bu devlet nasıl dönecek, vergi alınması lazım diyecek ve sen daha çok kızacaksın. koyunlaştırılmış sindirilmiş bu halkta artık gerçek anlamda bir tepki vermek imkansızlaştı.

Abim yok yapmayalım.Neden yapalım ki? Kim için.

Dediğin gibi şimdi akadaşların böyle bir toplanmaya 30 lira benzin ayıracak paraları yoktur.Zaten polis döver.Başbakan küser.Devlet azarlar.Halk hor görür.Yapmayalım.Ya plakalarımız alınırsa ya ceza yersek ya araçlarımız taşarlarsa ya birileri rahatsız olursa ya kavga çıkarsa ya ya ya

Yok abi yapmayalım :)
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti berkin » 09 Mar 2011, 23:51

umitcan yazdı:Ya bırak abi.Bu halka herşey müstehak.
Bir kişiden iki araba bu adil mi olur.Heleki toplumsal duyarlılık konulu bir eylemde.Hiçte adil olmaz.
Basit örneklemeler yaptım.Ya biz yanlış düşünüyoruz yada millet.Onlar çoğunlukta olduğuna göre.Hatalı olanlar biziz sanırım.Neyse.

Düşündüm de Berkim hocam kim için protesto yapacağız ? Kim için uğraşıcaz ? Yada ne için ? Değer mi ?

Yok abi yok. Dedikleri doğru bana dokunmayan yılan yedi alemi soksun.Biz niye canımızı üzelim.

Yorum fikir belirten herkeze teker teker kendi adıma teşekkür ederim.

Benzin zammını boşverelim.Ben okadar fazla binmiyorum zaten.Akbilimde var.Arabaya mecbur olanlar düşünsün.

Bu şekilde teslim olman üzücü ümit . Kim için ugraşıyozlara girersek dar düşncelerin esiri oluruz .Bunu belki kendimiz için olmasada bizden sonraki nesiller için yapmak gerekli . Düşün çanakkalede ,kurtuluş savaşında ölenler kimler için şehit oldular .
Kullanıcı avatarı
berkin
AMBIENTE
AMBIENTE

ÖncekiSonraki

Buluşma & Organizasyon

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir