Benzini Protesto Edelim mi ?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Benzini Protesto Edelim mi ?

İleti unknown1 » 10 Mar 2011, 00:44

Demekki yanlış düşünüyoruz hocam. Baksana tek vatan sever bizi :)

unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: unknown
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: unknown

İleti skodaizm » 10 Mar 2011, 00:46

''Yapalım mı yapmayalım mı ''derken, Atı alan Üsküdar ı geçti. Birkaç hafta sonra benzin 5 tl sınırını da geçecek.En basitinden hanginizin Alem FM deki akşamları, Nihat Sırdar ın programındaki Eylemceden ve dörtlüleri yakma olayından haberiniz var? Bu masumane eyleme forumdan kaç kişi katıldı? Yazsak ta tınlamadı kimse. Bizler birer avuç insan yolda çırpınırken, yanımızdan geçip gitti bir de gülerek ''benzini protesto edelim'' diyenler.

Bu sebepten Ümitcan arkadaşımıza ben de katılıyorum. Aman başkası yapsın da bizim başımız derde girmesin zihniyetine sahip insanlarla hiç bir şey olmaz.

Peygamberimizin bir sözü olaya nokta koymaya yeter: ''Nasılsanız öyle yönetilirsiniz''

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti unknown1 » 10 Mar 2011, 00:53

ize Vatan Haini Tarifinde Bulunayım.

Bak elektronik teknikeriyim.İki şirkette teknik servis şefliği yaptım.Aynı anda iki işte bile çalıştığım oldu.Altından kalkamadığım yardım alarak sonlandırdığım projeler oldu.İyiyim yani.Şube kapandı.Diğer şirkete yabancı sermaye girdi işsiz kaldım.İş görüşmesi herşey çok güzel maaş? 850.
İki yıl harç paramı ödeyerek myo okudum.Silahlı güvenlik olsam daha iyi en azından zihnimde bedenimde yorulmaz.Neden?Daha ucuza adam bulabiliyor çünkü.

Bak dayım kamyoncu.Burdan Antalya ya yükü atıyorum 450 den aşağı götüren şöför bulamıyor piyasa.Bitane dallama zıplıyor ver abi ben 380 e götüreyim.Ne kazancaksın? Mazot parasından üste 100 lira yemek vb masrafın?
Ne oldu şimdi o 380 e yük bulamıyor.Kendini kurtardı sözde.

Otoban ücretli gişeleri.Zaten biçok kişi para bırakırken birde çaldılar.Çocukları orda çalışacakken çalarak onları işsiz bıraktıar.Kendini kurtardı.

Belediyelere taşoran olarak işçi alıyorlar.Hükümet iyi yaptı dediler.Herkez kendini kurtarmak için atladı 500 liraya iş 600 liraya iş.Ne oldu kendini kurtardılar.Taşoran dışında iş bulamıyorlar.
milyonlarca örnek var.

Şimdi ne oluyor.Banane lan onun benzininden diyor adam.Ben kendimi kurtarayım kim giderse gitsin.Bilmiyorki kendi çocuğundan kendi cebinden çalıyor.Ne oldu kendini kurtardı.

Memura rüşveti verdik vermekle kalmadık çocuğumuzu o rüşvete mahkum ettik.Kendimizi mi kurtardık

vs.vs örnek çok.

Vatan hainliği budur.
Yüksekova dağ komandoda askerlik yaptım.Aklımın yarısnı gençliğimin birazını bıraktım.Aklını sağlığını bırakan arkadaşlarım oldu. Bunlara rağmen o dağdaki pis terörist adam öldürüyor.Ama bu şekilde cehaletiyle vatana ihanet edenler temizler süründürüyor.
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: unknown
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: unknown

İleti Henien » 24 Mar 2011, 14:04

BBP bedava benzin dağıttı!

Büyük Birlik Partisi (BBP) İstanbul İl Başkanlığı, akaryakıt fiyatlarını protesto etmek için bedava benzin dağıttı.

Yol üzerine açılan '300 metre ileride bedava benzin', 'Az ilerde bedava benzin' pankartlarını gören sürücüler, hemen kuyruk oluşturdu. Bedava benzin kuyruğunda bekleyen sürücüler, sıra kendilerine geldiğinde ilginç bir sürprizle karşılaştı. Bedava dağıtılan benzinin bir bardak olduğunu gören sürücüler gülmekten kendilerini alamadı.

Türkiye'de akaryakıt fiyatlarının sürekli artmasını çeşitli eylemlerle protesto eden BBP'liler, ilginç bir eyleme daha imza attı. Beyoğlu Piyalepaşa Bulvarı üzerinde 'Bedava benzin' pankartları açan partililer, sürücüleri bir akaryakıt istasyonunun önüne topladı. Yol üzerinde şerit oluşturan sürücüler, bedava benzin almak için sıranın kendilerine gelmesini beklemeye başladı. Sırası gelen sürücülere birer bardak benzin verildi. Bedava dağıtılan benzinin bir bardak olduğunu gören sürücüler, çeşitli tepkiler verdi. Bazı sürücüler gülme krizine girerken, bazıları da bedava dağıtılan benzinin bir bardak olduğuna inanamadı. Protesto ile verilen mesajı anlayışla karşılayan sürücüler, benzin fiyatlarını hatırlatarak, "Bir bardak bile çok değerli, dağıtanlara çok teşekkür ediyoruz." dedi. Bedava dağıtılan bir bardak benzini araçlarına ve motosikletlerine koyan sürücüler, gülümseyerek istasyondan ayrıldı.

Bu arada 'bedava benzin' dağıtıldığını duyan bir vatandaş, "Dükkanımı kapattım geldim. Bir bardak mı veriliyor?" diyerek şaşkınlığını dile getirdi. BBP İstanbul İl Başkanı Bayram Karaca da vatandaşa teselli olması amacıyla çeyrek bidon benzin verdi.

BBP İstanbul İl Başkanı Bayram Karaca, "Akaryakıt fiyatlarına dikkat çekmek amacıyla çeşitli eylemler yaptık. Ancak gördük ki eylemlerimiz bu konuya dikkatlerin çekilmesine yeterli olmadı. Dünyanın en pahallı yakıtını kullanıyoruz. Bunun yanında yüzde 70'te vergi veriyoruz. Cip kulandan da pazara gitmek için yakıt almak zorunda olan pazarcı esnafında da aynı vergi alınıyor. Bir kez daha bu adaletsizliğe ve artan yakıt fiyatlarına dikkat çekmek istedik." dedi. Parti olarak imkanlarının bir bardak benzini bedava dağıtmaya yettiğini aktaran Karaca, "Şimdilik bu kadarını yapabildik." diye konuştu.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Nereden: Ankara
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti BaTeRRiiSStt » 24 Mar 2011, 14:47

ne vergi sistemi adil ne başka birşey bu ülkede ne doğru Allah aşkına?
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti elegance » 24 Mar 2011, 20:42

bana en çok dokunan amerikada hummerlara 8 silindirli arabalara oradaki alt gelir grubu bile rahatca binerken benim şikayet şikayet kullandigim üstüne üstün birde lpg kullandigim kompakt sınıf bi arabadan daha ucuza gitmesi.hele birde oradaki asgari ücretle kaç lt benzin alabiliniyor.buradaki asgari ücretle kaç lt benzin alınıyor hesaplayica durum vahim.
cem uzanla dalga gecerdik mazotu 1 lira yapacak ama benzin 5 lira diye durum ortada.
birde seçim geliyor.olayım seçim sonrası fiyatlar ne olacak çok merak ediyorum.
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

Önceki

Buluşma & Organizasyon

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir